Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

...a po jakiego grzyba dawać siatkę na 3m² jeśli na pęknięcia narażone są tylko łączenia??? Nie lepiej poświęcić więcej uwago samym spoinom i dać lepsze taśmy? Papier na plycuie nie popęka tak samo dzurki od wkrętów też nie więc po co komu wtapiać siatkę po calości?

 

...a co do szpachlowania całościowego to masz 100% racji. W dobie reflektorków i aranżacji z grą świateł to ja nie chcę by za pół roku mnie wezwano i pokazano co spod tego halogena wyszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

po co dawać siatkę?hmmm,odpowiem ,najpierw wstawialiśmy szersze paski siatki na łączenia płyt i styki narożników,ale potem ciężko było te zgrubienia siatki zniwelować szpachlem,przy koszcie wybudowania domu te parę metrów siatki jest niczym dlatego wtapiamy ją na całość,ja tak robię i od paru lat mam spokój z tematem poprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mieszkał w domu to też będziesz dokładał lampkę do płyty?:) Dla przeciętnego inwestora jest to bez znaczenia czy płyty będą szpachlowane po całości czy nie (poza ceną ofkors:) ), dla tych bardziej ambitnych i wrażliwych na piękno obowiązkowo szpachlowanie:) I tyle...

 

 

musisz mi uwierzyć na słowo że znam przypadki gdzie inwestorzy do dziś nie zapalają dodatkowych świateł bo nie mogą patrzeć na ściany,kinkiety,stojące lampy,światło w zabudowach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mi uwierzyć na słowo że znam przypadki gdzie inwestorzy do dziś nie zapalają dodatkowych świateł bo nie mogą patrzeć na ściany,kinkiety,stojące lampy,światło w zabudowach itp

Wierzę ale z drugiej strony nie wierzę, że przy prawidłowo wykonanym stelażu (prostym i z rozstawem takim jak powinien być), przy odpowiednim spoinowaniu i wyszlifowaniu spoin można mieć aż tak nierówno żeby nie można było na to patrzeć. No ale może ze mną jest coś nie tak i nie zwracam uwagi na takie szczegóły. Inna sprawa, że skoro ktoś jest skłonny za to wszystko zapłacić to można robić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze nie widziałeś kolego co niby fachowcy potrafią zrobić z nida

No właśnie, niby fachowcy:) Pisząc poprzednią wypowiedź miałem na myśli tych którzy wiedzą "z czym się to je" a nie mistrzów którzy jak to Rom-Kon kiedyś określił rzucają łopatami gips na ścianę:) No ale nie zaśmiecajmy wątku, w każdym razie wiadomo w czym rzecz i gdzie leży problem:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja i tak obstaję że najlepsze wykończenie to szpachlowanie po całości a najlepszą gładzią do tego to multi-finish... ale ten "idealny" multi nie zawsze idzie zastosować bo jak już nadmienilem ma swoje wady... a co do ceny... nie ma wiele wiecej roboty z całościowym szpachlowaniem - dopłata może z 5zł/m² bo tyle wiecej roboty to chyba nie jakaś wielka stawka... materiał też można zastosować trochę tańszy - workowany a nie gotowe gładzie z wiaderka i ogólnie stawka się wyrówna... a mnie naprawdę szlag trafia jak mam szpachlować tylko łączenia i wkręty bo to co zostaje pomiędzy to może 15% płyty a krawędzie - wszystkie krawędzie trzeba "rozmyć" przy szlifowaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabe poleca do gruntowania swój preparat pod nazwą Aqualit

http://www.farbykabe.pl/?pid=39&cid=32&prid=3466

http://www.farbykabe.pl/pub/File/karty_charakterystyki_wyrobow/AQUALIT.pdf

Właśnie jestem w trakcie malowania

Cena w okolicach 80zł/10l.

Edytowane przez Yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! Jeszcze tylko jedno pytanie, moi mistrzowie z gór zażyczyli sobie taśmy amerykańskiej, tylko tak do końca nie wiedzą jak się nazywa...:) Chcą łączyć tą taśmą ściany z płytami i wzdłużne połączenia płyt g-k. Co im kupić Tuff Tape czy mid-flex czy jeszcze coś innego? Aha, i gdzie można kupić te taśmy? Ktoś chyba wspominał coś o Castoramie, ale nie wiem czy dobrze pamiętam. Edytowane przez talingua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj poczytaj troche ten wątek a dowiesz się że nie łączy się płyt ze ścianą (w narożnikach)... mid-flex jest to narożnik wew-zew. np. skos-sufit a tuff tape to taśma spoinowa do łączeń wzdłużnych i poprzecznych (chociaż też może być do narożników) a taśm amerykańskich jest cała gama nie tylko te dwie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj poczytaj troche ten wątek a dowiesz się że nie łączy się płyt ze ścianą (w narożnikach)... mid-flex jest to narożnik wew-zew. np. skos-sufit a tuff tape to taśma spoinowa do łączeń wzdłużnych i poprzecznych (chociaż też może być do narożników) a taśm amerykańskich jest cała gama nie tylko te dwie...

 

Nie warto rozpędzac sie z mid-flex w zastosowaniu do narozników zewnętrznych i stosowac przede wszystkim w naroznikach wewnętrznych bo efekt będzie mizerny ale demontaż wyjatkowo łatwo sie go odrywa . Uzyskanie efektu jak przy tradycyjnym narożniku zewnetrznym aluminiowym graniczy z cudem prawie zawsze pływa krawedż. Krawedż narożnika tradycyjnego zdecydowanie mocniejsza i kilkakrotnie mocniej trzyma sie on płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tym do płyt GK, malarski jakoś mało dostępny był, szpachlowy ponoć za twardy i do niczego, W taki zbyt uniwersalny ;)

mauje sie po nim dobrze, tzn. dobrze farbą ceramiczną benjamin moore i tikkurilą optiva matt i supermatt, bo już śniezka max tak średnio, słabiej na akrylu kryje, ślizga się i pęka po wyschnięciu co prawie nie wystąpiło na BM i tikkurili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po lekturze całego wątku i nie doszukałem się nikogo stosującego zamiast akrylu coś takiego jak semi-light (http://www.semin.com.pl/produkt.php?id=11). Po wyschnięciu tworzy elastyczną masę, którą można szlifować jak gips a zachowuje właściwości elastyczne. Ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto rozpędzac sie z mid-flex w zastosowaniu do narozników zewnętrznych i stosowac przede wszystkim w naroznikach wewnętrznych bo efekt będzie mizerny ale demontaż wyjatkowo łatwo sie go odrywa . Uzyskanie efektu jak przy tradycyjnym narożniku zewnetrznym aluminiowym graniczy z cudem prawie zawsze pływa krawedż. Krawedż narożnika tradycyjnego zdecydowanie mocniejsza i kilkakrotnie mocniej trzyma sie on płyt.

...a tu się z Kolegą nie zgodzę... jeśli nie trzeba narożnika korygować to tylko delikatnie łate przyłożyć i bedzie dobrze.... a midflex ma tą zaletę że uderzony w kant ma małe wgniecenie które można naprawić szpachlówką z wiaderka - narożnik aluminiowy niestety wylatuje w całości...powazna naprawa... dobrze wklejony midflex nie odparza się. Niestety czasem narożnik trzeba korygować a wtedy lepszy i znacznie tańszy jest zwykły al.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...