Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie jest to wielka tajemnica:

wyposaz sie w mase cement lub sheetrock uniwersalna (wiaderko z zielony deklem) na kazda wybrana z wiadra porcje masy dodaj 5% wody i dokladnie wymieszaj.

nie zuzytych porcji nie wrzucaj ponownie do wiadra z masa a do oddzielnego pojemnika umozliwiajacego jego szczelne zamkniecie.

inne masy nadajace sie do tego celu (przeznaczone) to LH lub Easy Fluggera badz Light lub Mega Rigipsa. Na obecna chwile nie ma innych mas na rynku przeznaczonych do osadzania tasm.

 

Z sheetrockiem to u mnie ciężko z dostępnością. O pozostałe popytam. A na Uniflot taśmy mid-flex się nie wtapia? Pierwotnie chciałem to właśnie na uniflocie wtopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to wielka tajemnica:

wyposaz sie w mase cement lub sheetrock uniwersalna (wiaderko z zielony deklem) na kazda wybrana z wiadra porcje masy dodaj 5% wody i dokladnie wymieszaj.

nie zuzytych porcji nie wrzucaj ponownie do wiadra z masa a do oddzielnego pojemnika umozliwiajacego jego szczelne zamkniecie.

inne masy nadajace sie do tego celu (przeznaczone) to LH lub Easy Fluggera badz Light lub Mega Rigipsa. Na obecna chwile nie ma innych mas na rynku przeznaczonych do osadzania tasm.

 

No i nie znalazłem nigdzie dostępnej żadnej z powyższych mas. Znalazłem za to Semin Joint Compound - z opisu na wiaderku wynika, że jest to masa do osadzania taśm. Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to wielka tajemnica:

wyposaz sie w mase cement lub sheetrock uniwersalna (wiaderko z zielony deklem) na kazda wybrana z wiadra porcje masy dodaj 5% wody i dokladnie wymieszaj.

nie zuzytych porcji nie wrzucaj ponownie do wiadra z masa a do oddzielnego pojemnika umozliwiajacego jego szczelne zamkniecie.

inne masy nadajace sie do tego celu (przeznaczone) to LH lub Easy Fluggera badz Light lub Mega Rigipsa. Na obecna chwile nie ma innych mas na rynku przeznaczonych do osadzania tasm.

Hmm nie widze tu uniflota a napisałeś "Na obecna chwile nie ma innych mas na rynku przeznaczonych do osadzania tasm."

Edytowane przez Krzysiek.A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoinując taśmą TT niedokładnie posmarowałem płytę uniflotem i teraz pod taśmą są miejsca bez gipsu (przesuwając palcami po taśmie słychać inny dżwięk). Czy należy taśmę zerwać i położyć ponownie lub może tak zostać ?

Podobny problem mam z flizeliną. Co z tym robić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

...po szlifowaniu i zagruntowaniu farbę nakłada się najczęściej w 3 warstwach. Jeśli bedzie to farba "gruba" czyli 7-8m² z jednego litra to drobne rysy spokojnie przykryje i wtedy można szlifować grubszym papierem ale jeśli będzie to farba "cienka" np. lateksowa i z jednego litra kryje 16m² to niestety podłoże musi być idealne. Dlatego zalecam pierwsze malowanie dobrą (niestety droższą) "grubą" farbą... dobra jest Perfekta firmy Kabe - około 70zł/10l i wydajność około 8m² z litra.

 

I na litość! Śnieżka Grunt to nie grunt tylko podkład! Przed śnieżką gipsy należy GRUNTOWAĆ! ...masy akrylowe z wiaderka i surowe tynki gipsowe czy cem-wap można bez gruntowania.

 

...Rafał - mała uwaga. Gradacja papieru nie jest w mm. Numer podany na papierze odpowiada ilości ziaren na cal. WIęc poprawmiej byłoby użyć papier nr120 albo prościej papier 120. I dla przypomnienie innym - im numer większy tym ziarno mniejsze czyli papier "cieńszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest Perfekta firmy Kabe - około 70zł/10l i wydajność około 8m² z litra.

 

I na litość! Śnieżka Grunt to nie grunt tylko podkład! Przed śnieżką gipsy należy GRUNTOWAĆ! ...masy akrylowe z wiaderka i surowe tynki gipsowe czy cem-wap można bez gruntowania.

 

 

Rom-Kon a miałeś kiedyś do czynienia z Aquatex Kabe? Gdzieś wyczytałem że nadaje się to po rozcieńczeniu na przeszlifowaną głądź gipsową i nie trzeba gruntowac. Fakt że cena farby nie najniższa ale chyba jakośc dobra i oszczednośc czasu, zawsze to bez gruntowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za odpowiedź, mam jeszcze takie pytanko i tu wywołam Rom-Kona. Opisywałeś pewnego razu jak robisz połączenie sufit karton gips - ściana tynk CW przy pomocy siatki klejonej-zatapianej na płycie wzdłuż ściany, niestety nie mogę już drugi dzień odnaleźć tego posta a internet mam trochę słaby i ciężko idzie przeszukiwanie. Czy mógłbyś jeszcze raz krok po kroku opisać jak robisz owe połączenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...