Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

Rom-Kon a miałeś kiedyś do czynienia z Aquatex Kabe? Gdzieś wyczytałem że nadaje się to po rozcieńczeniu na przeszlifowaną głądź gipsową i nie trzeba gruntowac. Fakt że cena farby nie najniższa ale chyba jakośc dobra i oszczednośc czasu, zawsze to bez gruntowania.

Aquatex jest to farba krzemianowa. 10l kosztuje około 110zł z tego się robi 20l gruntu. Dobry pdkład pod malowanie dekoracyjne i jest "oddychająca" co w tym przypadku nie jest żartem - wilgoć technologiczna z płyty jest dobrze oddawana do pomieszczenia czyli płyty i gipsy dobrze i szybko schną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki koledzy za odpowiedź, mam jeszcze takie pytanko i tu wywołam Rom-Kona. Opisywałeś pewnego razu jak robisz połączenie sufit karton gips - ściana tynk CW przy pomocy siatki klejonej-zatapianej na płycie wzdłuż ściany, niestety nie mogę już drugi dzień odnaleźć tego posta a internet mam trochę słaby i ciężko idzie przeszukiwanie. Czy mógłbyś jeszcze raz krok po kroku opisać jak robisz owe połączenie?

Jeśli chodzi o łączenie ściana -sufit to przed przykręceniem płyt a najlepiej jeszcze przed folią daję taśmę separacyją. Moze to być taśma pakowa, PCV lub nawet zwykła żółta malarska. po płytowaniu szczelinę przy ścianie wypełniam Vario (taśma powoduje ze Vario przykleja się do płyty a nie do ściany) i na to daję albo taśmę siatkową (praktycznie jej nie stosuję) albo taśmę pełną z flizeliny albo najlepiej taśmę papierową (dobrze zwilżoną ale nie mokrą). Taśmę dosuwam do narożnika ale naie zawijam na ścianę. Dalej normalne szpachlowanie. Przed szlifowaniem taśmę separacyjną wycinam nożykiem równo z płytą. Po zagruntowaniu w narożnik daję akryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę... flugger jest modny - czy to masy czy farby... jest modny.... malowanie flugerem jest cool i jak się nie ma go na ścianach to wypada się ze śmietanki towarzyskiej...

Smietanki ? jakiej śmietanki ? my tu na przykład na smigu megarona to my gorsi ?

i dobrze ze raf wszedł bo nadchodzi czas abyśmy podsumowali sie.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no fakt najlepiej zostawić wyszpachlowaną ścianę po szlifie bez zagruntowania i w nogi! ...a jak malarz pomaluje i badziewie wyjdzie to należy już być daleko!

 

...ze ja też nie pomyślałem... można by zostawić również bez spoinowania bo monter G-K to przecież nie szpachlarz! Uwaga! Montaż płyt g-k za 35zł/m2!!! ...oczywiście bez szpachli, gruntu i malowania! Ja nie jestem szpachlarz ani malarz! Ja jestem MONTER SUCHEJ ZABUDOWY!!! http://emoty.blox.pl/resource/jupi2.gif

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowe masy wiaderkowe dopiero wchodzą na rynek bo do tej pory zaporą była cena. Wiadro 25kg kosztowało tyle co 3 worki suchego, Jak Inwestor wytrzymał cenowo to spokojnie stosowałem ale w większości przypadków wiaderko kupowało się na wyprawki, Teraz się to zmienia - masy relatywnie tanieją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rom nie powinienes ludziskom z gory polecac krzemianowki do zastosowania na g/k. odsylam do tak ostatnio polubianych przez ciebie kart technicznych.

i ogolnie witam w klubie profili, paroizolacji i spoinowania papierem.

własnie Kabe zaleca ją (po rozcieńczeniu 1:1 z wodą) do podłoży gipsowych! Farby krzemianowe są "dziurawe" i wilgoć z płyt swobodnie odparowuje. No i te cholerne farby ciężko zmyć z rąk - a to o czymś świadczy. Są na bazie szkła wodnego i "wgryzają"się w podłoże tworząc delikatnie chropowatą powierzchnię. Jako farba do malowania dekoracyjnego przeznaczona jest do pomieszczeń mokrych - po zalaniu wodą nie łuszczy się i nie odpada - wiadomo szkło wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę sie z Rom-em. Faby krzemowe można stosować na większośc okładzin a już na same powierzchnie pomalowane/ podłożone/ zagruntowane taka farbą można stosować każdą farbę. Wypróbowałem parę gruntowników i najlepsze były te na bazie farby silikatowej.

Co do zrbojenia to wciąż wolę fizelinę niż taśmy papierowe. Na zdjęciach poniżej pokazane jest jak zbudowana jest konstrukcja pod drzwi przesuwne.

http://img546.imageshack.us/img546/8404/sam0476k.jpg

Ważny jest detal na styku ze ścianą zbudowana z pustaków. Sciana z GK przechodzi w ścianę z zupełnie innego tworzywa. Zazbroiłem to fizelina i Vario. Kierbud mówił, zrób tam dylatację, pęknie. Architekt mówił zrób dylatację, pęknie. Powiedziałem że jak pęknie wtedy zrobie dylatację. I co? Przez prawie rok czasu codziennie przesuwane są tam drzwi które ważą 100kg i nic nie pęka.

http://img580.imageshack.us/img580/9906/sam0561t.jpg

Powracając do naszych narozników, jak sie fajnie spasuje GK jest ok, ale czasami jest 5mm luzu a to za dużo na akryl. Wystarczy wtedy troche pianki ( ach ta pianka) fizelina z vario czy jakąś gotową masą i jest już super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że masz coś wspólnego z uciekaniem daleko... .Piszesz farmazony "trolisz":lol2: jak to się tutaj pisze.

Nie umiesz zaszpachlować na sztywno to jest twój problem i bawisz sie w te głupie ślizgi pewnie ślizgasz się tak cały czas z roboty na robotę,

Na końcu powiem że uciekasz od tematu tak samo jak z tematem o ruszt krzyżowy... ,a problemem mas była nie cena tylko tacy wykonawcy jak ty co im dasz tym zrobią bez żadnego wykreowanego systemu. Rom jesteś takim fachowcem że pewnie i skawalonym byś poszpachlował!

 

czy pan raf ma jakiś kompleks niższości, jakiś problem z konkurencją, potrzeba dowartościowania się.. tak czytam te posty i jednego speca i drugiego i innego.. hm... i niestety czasami trafi się jakiś rodzynek co to musi zjechać innego żeby poczuć się lepiej. pytanie po co ?! tu się udziela porad ... to nie arena kogutów !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Rafał... wychodzę ze założenia że psy szczekają a karawana idzie dalej... po prostu nudzi mnie odpowiadanie na zaczepki. Ja pokazuję jak ja to robię, rzadko wytykam błędy innym no chyba że już tak kaleczą rzemiosło że patrzeć na to już nie mogę. ...co do krzyżoowca - nie zabraniam robienia wszędzie gdzie można ale też nie widzę potrzeby by dawać wszędzie. Jesli uznam za potrzebne to robię jeśli uzna to mój Inwestor to wzruszę ramonami i też robię... ma taką wkręte to niech ma... jesli uznam że trzeba zrobić krzyżowy a inwestor się nie zgada to niestety się rozstaniemy - bo to ja daję gwarancję a nie on.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh on ci odpowie, ze wazne by robic z glowa. no ale rafal jak on jeszcze wczoraj uzywal dwa razy sietki na laczenia plyt a dzis sadzi o papierze to ..... :D

jak o mnie chodzi to, gotowce uzywam juz cos ok. 10lat i nigdy cena nie robila wrazenia na kliencie a ja sam nie zwracalem na nia uwagi bo moj czas sie liczy.

...no własnie trzeba robić z głową! ...tak przez długie lata używałem 2x siatka jeśli chodzi o spoiny. teraz używam taśmy TT a papier stosuję tylko na krawędzie przy ścianie bo tam akurat siatka średnio się spełnia - nawet jesli 2x. Zabierz mi dostęp do TT a wracam do siatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta kłótnia miedzy wami sledze watek od jakiegoś czasu i widzę ze RomKon robi na swoich sprawdzonych sposobach jak by był partaczem to na pewno w wątku znalazłby sie już niejeden niezadowolony klient ,chociaż u siebie poddasze zrobiłem pół na połączeniach ślizgowych i pół na sztywno . Wydaje mi sie że problem z nowymi technologiami jest u nas głównie w cenie robocizny za dużo osób robi to po niższy cenach i przy okazji psuje rynek a często i partacza robotę.

Robiąc u siebie poddasze dopiero zrozumiałem że nie może one kosztować mniej niż 70 zł za metr jak ktoś ma to dobrze zrobić i jeszcze na tym zarobić gdzieś na allegro znalazłem cenę 35 zł za metr

Cena zawiera:

-ułożenie wełny między krokwie

-ułożenie stelaża metalowego

-ułożenie drugiej warstwy wełny

-ułożenie folii paroizolacyjnej

-przykręcenie płyt gipsowych

-szpachlowanie połączeń

He He jak taki gość ma zarobić i jeszcze zainwestować w nowe technologie no i oczywiście zrobić wszystko porządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Koledzy... chcecie zobaczyć jak Rom-Kon dał d...py? A no to popatrzcie!

 

http://images10.fotosik.pl/537/ad0fa53c733f2ad9.jpg

 

http://images10.fotosik.pl/537/da91d279e39a7134.jpg

 

...no i co? Fajnie? Moje dzieło na obecnej budowie!

 

...małe przeoczenie - w narożniku, przed akrylowaniem nie przejechałem dylatacji nożykiem. Na suficie (płyty) multifinish i na ścianach (mur) też multifinish... skleiły się ze sobą... dodatkowo skleiłem akrylem no i efekt widoczny. Byłaby zwykła gładź samo by pękło w narożniku ale to angielskie cholerstwo twarde jest...

 

...na swoją obronę dodam że to pojawiło się po wprowadzeniu do budynku 500l wody! Trochę po nie w czasie były tynkowane łazienki i ściana w garażu - łącznie około 22-24 worki tynku gipsowego... no i wilgoć poszła w płyty... Całe poddasze wytrzymało nawet na akrylu tylko w korytarzu się naderwało ale to mój błąd!

 

...no i jak Konkurencja - ulżyło wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...