Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...bo w przeciwieństwie do niektórych pierwsze płyty kładłem przeszło 15lat temu a wtedy nie mieliśmy tych cudownych przeładowanych marketingiem materiałów. A profin mix jest dobrą i też się nią posługuję ale jakoś na kolana mnie nie powala - szału ni ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wyschnie (po 24h moze byc dluzej zaleznie od grubosci i wilgotnosci) po ew. szlifowaniui gruntujesz.

czytaj etykiety tam sa krotkie insrukcje i wskazowki co, kiedy i ile dotyczy to tez gruntu.

 

nie czytasz watku on tak drogich materialow nie uzywa co innego tt ;) bo zawsze jest tez tania siatka. to potrwa boi szuka w googlach.

dzięki, no ja akurat trochę przycieram bo pierwszy raz robię i nie umiem tak przygładzić żeby nie przycierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście taśmy tt są oszczędnością w szpachlowaniu:yes: przykładowo na poddasze 200m2 wyjdzie okolo 200mb taśmy przeważnie tak wychodziło gdy wklejałem zwykłą taśme papierową sheetrock na spoiny koszt taśmy 3x75mb=225mb czyli 3x14zł=42zł bez upustu, a taśma tt 30mbx7 210mb to jakieś 300zł.

Nie sztuką jest wydać 300zł i zrobić dobrze, sztuką jest zrobić dobrze i wydać 42zł.

 

tys prowda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście taśmy tt są oszczędnością w szpachlowaniu:yes: przykładowo na poddasze 200m2 wyjdzie okolo 200mb taśmy przeważnie tak wychodziło gdy wklejałem zwykłą taśme papierową sheetrock na spoiny koszt taśmy 3x75mb=225mb czyli 3x14zł=42zł bez upustu, a taśma tt 30mbx7 210mb to jakieś 300zł.

Nie sztuką jest wydać 300zł i zrobić dobrze, sztuką jest zrobić dobrze i wydać 42zł.

 

Pytanie z punktu wykonania amatoskiego: którą taśmą jest łatwiej? Przy której efekt jest lepszy, nawet przy małych błędach w wykonaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie od polowy lat90 w rygipsach przetestowalem prawie wszystko ostatnio pracuje za granica tam uzywam tasmy papierowej (ktora mocze) nie orginalne styki fazuje nozem a wrogach sama masa z wlolnem szklanym typu uniflot czy wario bo to czy peknie to zalezy od wielu czynnikow a po gruntowaniu w rogi wpuszczam akryl:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzisiaj taśma papierowa jest taka niemodna. jak można do szit-rocka używać zwykłego papieru! To nie cool! Jeden robi szit-rockiem inny flugerem jeszcze inny semi-coś-tam i na zwykłym tanim papierze? I wy mi zarzucacie że potrafię jeszcze coś przeszpachlować Doliną Nidy? To coś wam powiem Koledzy - jak ja zacząłem stosować "amerykańce" (najpierw midflex później tt) to Wy pewnie jeszcze przy betoniarce staliście!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash chcę Ci przypomnieć że pojechałeś po mnie że taśmy papierowe moczę we wodzie a dziwnym trafem Ty Mistrzu na youtube też taśmę przed klejeniem do wiaderka z woda wsadziłeś... pewnie za ciepła była i ją chłodziłeś... zapomniałeś już? Skleroza? ...mniej masła... mniej masła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest "cool" tylko amerykański "oldshool" a taśma też jest sheetrocka.

"Trueshool w Polsce" szpachlowania jaką jest łączenie wszystkiego spoin/łączeń na sztywno za pomocą właśnie najtańszej i wydaje się że najlepszej taśmy! Co do midflexa proponowałbym zmienić zastosowanie np. na kąty rozwarte zewnetrzne a na wewnętrzne wklejać "original" lub "midflex" bardziej się tam sprawdzają!

Raf masz moje 100% poparcie. Łączenia płyt i wytrzymałośc połączeń zapewniają nam profile na których łaczymy płyty.

Tasmy i szpachle sa tylko wykończeniem i mają zapobiegać ewentualnym pęknieciom i zarysowaniom na łączeniach płyt. Sama wytrzymałośc taśm jest bez znaczenia w wielu przypadkach.

W niemczech wystarcza w wiekszości uniflot. My tu zaszlismy za daleko z zastosowaniami i eksperymentami.

Warto papierówkom zwrócić honor i flizelinie. Papirówki w stanach sprawdziły sie w trudniejszych sytuacjach bo buduja tam szkielet na drewnie i musza sprostac wiekszym odkształceniom płyt i udaje się to im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Koledzy... a w jakiż to sposób narożnik AL się utlenia? Ja rozumiem że chemia dawno, dawno temu była ale no takich rewelacji nie siejcie. Z chemicznego punktu widzenia aluminium jest pokryte tlenkiem i właśnie ten tlenek go chroni. Zresztą cynk też ma tą samą właściwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...