Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

...nie nie widziałem... bo i po co? Za chwilę ze swoją technologią rodem z NASA w kosmos polecicie! Kupcie se w hAmeryce tą maszynę do wytłaczania profili naroznikowych! A co! Jest cool coś takiego posiadać! ...markę firmy budujecie na markowym sprzęcie czy na dobrej robocie? ...już widziałem firmy co brały młot Hilti do powieszenia klawiatury od alarmu i czujki dymu (na płycie)... ale trzeba było młotek wyprowadzić na spacer i przy okazji pokazać że się ma!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

System USG jest mi doskonale znany i lubiany. Stosowałem w tamtym roku, jakies 200mb:

http://img839.imageshack.us/img839/9156/sam0493ty.jpg

No i jasne że są inne narożniki niz aluminiowe. Np rigiflex rgipsa.

Panowie, wy się tu kłóciciea tu robic trzeba....

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.326707417364058.85419.221835131184621&type=1&l=5be86eb334

Edytowane przez ZygmuntRolicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna rzecz... praktycznie smarowacz taśmy narożnikowej... taśmy typu ultraflex czy midflex tyle że w kartonach pocięte a nie w rolce... gdyby do midflexa tez było takie wiaderko nie kosztowałoby 5tysiaków to spokojnie bym nabył takie ustrojstwo (pewnie warte jest to najwyżej z dwie setki)... rolki dociskowe rigips też ma... ja smaruję narozniki zewnętrzne szpachtelką a wewnętrzne pędzlem i też idzie... jakoś na kolana mnie to nie powaliło.

 

...bazuka też faja rzecz... też smarowidło taśmy... drogie cholerstwo ale przydatne na dużych metrach czyli tzw. obiektach... na małych budowach leży przez miesiac by raz być użyta przez 3 godziny... no i przez następne 3 godziny ją czyścisz... no i w kąt na następny miesiąc... może dwa...

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafał, chociaż nie jestem "wyznawcą" rom-koma uważam, że przeginasz. To, że nie zna taśm USG nie znaczy że nie jest lepszy od Ciebie. Ba, w przeciwieństwie do Ciebie zna profile narożnikowe bez aluminium :rotfl:

Widziałeś inny narożnik niż aluminiowy?

Ja też mogłbym powiedzieć, że pojęcia o szpachlowaniu nie masz bo nie robisz gładzi agregatem ale co tam, rób jak uważasz.... tzn jak się na youtube nauczyłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...technologię usg jako taką znam bo też potrafię posiedzieć w necie nie tylko na forum... faktycznie znam tylko z youtuba i nigdy nie miałem tego w ręku... agregaten tylko malowałem nigdy nie szpachlowałem chociaż gdyby nie cena takiego agregatu chętnie bym kupił i używł... zastanawiam się nad agregatem nie hydrodynamicznym takim jak ma Siggi tylko nad gipsomatem pneumatycznym (tańszym)... takim można rzuciś wszystko co się umiesza... no i kicha bo nikt ze znajomych nie ma a ja najpierw chciałbym zobaczyć w działaniu by wtopy nie zaliczyć za parę tysiaków.

 

...podrzuci ktoś ile kosztuje mb narożnika usg? ...wiem googfle ale teraz nie mam czasu bo multifinish stygnie na ścianie!

 

na youtube gdzieś jest filmik z maszyną do wytłacznia narożników z gotowych taśm... chyba taśmy AL ale nie jestem pewien - nie pamiętam... kąt ustawia się pokrętłem... taka giętarka... tylko na choinkę takie cudo?

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to dobra - jak będę robić u Kulczyka czy Guzowatego to spoko zaproponuję im ale narazie robię u Kowalskiego a za chwilę idę do Nowaka więc wypadam z gry... metr al kosztuje 1zł (i to te lepsze -szersze nie eko!) więc usg 5 zł czyli więcej niż mid i ultraflex a te już Inwestorów dobijają... czyli technologia dobra ale nie na kieszeń Polaka...

 

...a z vario też tak kiedyś było... pamiętam że te 10 i więcej lat wstecz też kosztowało krocie... później niby nie taniało (nominalnie) ale relatywmie dziś jest już dużo tańsze niż wtedy gdy ja je poznałem... tak samo będzie i z tym i z innymi materiałami... pewnie zaraz powszechnie a nie wyrywkowo będziemy stosować fermacella...

 

Rafał wchodzisz z materiałem? ...wątpię bo byś patrzył że można materiał taniej kupić i więcej mieć dla siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alu kupuję w najbliższej hurtowni... nie będę jeździł 50km bo zaoszczędzę 20zł... tu na miejscu mam narożnik 3mb za 3zł i tańszy ale nie można brać pojedynczo do ręki za chyba 2,30zł. midfex wychodzi ponizej 3zł/mb ultraflex przeszło 4zł/mb... czyli w porównaniu z mid i ultra dobrze wychodzi ale z alu już gorzej... szybkość aplikacji ok. zaleta. midflexy też już są praktycznie pod ręką a nie tak jak kiedyś trzeba było albo jeździć daleko przez warszawskie korki albo lepiej przez e-sklep i kurierem. Niestety profin, profinish, sheetrock i tym podobne trzeba szukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman, robiłem ostatnio chatę w Powidzu. 102km autostrada od Poznania. Gładź przywozili mi transportem na koszt fluggera a ja dostałem jeszcze rabat od ilości paletowej. Flugger od tysiąca złotych netto dowozi Ci towar gdzie chcesz. Z takimi warto współpracować. To samo "Chemik" w Poznaniu. Najbliższym transportem przywożą mi towar na budowę. Niestety tu jakies grosze za transport muszę zapłacic ale zamawiam i WZ mam na telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czasem też posługuję się dowozem bo nie warto mi jechać. 12 worków multifinisha przywieźli mi za 40zł... około 60km w jedną stronę... nie warto jechać!

...a teraz nie interesują mnie Poznańskie realia bo ja pod Warszawą zakotwiczyłem... teraz pod Piasecznem a tu mam Wodan i w Iwicznej Centrobud... a następna robota niestety Błonie ale tam też są dobre hurtownie. Ja niestety skaczę po Polsce i nie przywiązuję się do hurtowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega indianin sie tak nie unosi moze ten azbest z amerykancow saszkodzil moze trzeba postac przy betoniarce by oglady dostac? kazdy co zna temat wie ze tak naprawde to czym zrobi sie spoiny nie ma az takiego znaczenia 18lat tamu byl tylko dolina nidy i szlo zrobic a zeby rysy nie wychodzily to stelarz trzebazrobic na6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego milimetr ( nie wnikam czego to rozmiar...) stelaż to nie wszystko... są 3 elementy do zgrania razem. Stelaż, płytowanie i spoinowanie i jeśli jeden z tych elementów będzie spieprzony to może nie pomóc poprawne wykonanie 2 następnych... wykonaj dobrze stelaż, poprawnie opłytuj i zaszpachluj powiedzmy nidą bez zbrojenia... no i kicha... zrób źle płytowanie - tak by płyty łączyły się nie na profilach tylko by nie trafiły w profile - i zrób na cudownym amerykańcu... nie wstrzyma... no i tak dalej... jeszcze raz przypominam - są trzy elementy i każdy musi być poprawnie wykonany zgodnie ze sztuką!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie zamierzam sie mierzyc zgadzam sie ze technika poszla w przod i jak zpierdzielisz jedno z etapow to nic nie pomoze ale np. jak poddasze robic i dach nie bedzie deskowany to do spoinowania mozna uzyc cos co najlepsze na rynku a i tak bedzie strzelac w rogach. a np. jak przykleje plyte do sciany a kazde lacze przed nastepna plyta uzupelnie klejem to wiem ze moge nawet dac siatke na doline i nic nie wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... "rób jak uważasz.... tzn jak się na youtube nauczyłeś :)"

 

 

A taki jest tego efekt...

http://www.youtube.com/watch?v=P-_x8VZonGw&feature=youtu.be

 

 

"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"

Domyslam sie, że to ty jesteś na tym filmiku bo widzę 5 wkrętów w rzędzie :). Pieścisz sie z tymi łaczeniami jak z dziewczyną. Trzeba zobaczyc Flasha w akcji. Tam sie iskry sypią ( nie o wystające wkręty bynajmniej). BTW, ładne wdzianko, w sam raz na budowę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... "rób jak uważasz.... tzn jak się na youtube nauczyłeś :)"

 

 

A taki jest tego efekt...

http://www.youtube.com/watch?v=P-_x8VZonGw&feature=youtu.be

 

"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"

...a efekt taki?

http://images6.fotosik.pl/568/9f6cc4eb60a6514e.jpg

 

...a co do wdzianka... na bazukę starczyło a na porządne ogrodniczki za 50zł już nie... patrzyłem czy gruszki na sweterku nie ma ale nie widziałem.

 

edit:

 

...ja potrafię uzyskac taki efekt... na ścianie i na płytach:

 

http://images8.fotosik.pl/2379/f83c15b39a819e54.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2379/7d8c316035a80bb7.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2379/642f59071ced121e.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2379/6e00e9447258902f.jpg

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...