Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

"nic się samo nie zrobi"-dokładnie.

Są narzedzia które bardzo ułatwiają prace, daje to lepszy efekt niż szpachlowanie ręczne ponieważ człowiek nie jest w stanie równomiernie nałożyć szpachli a maszyna to potrafi. W swojej ofercie mam dwa standardy wykończenia klasa2 szpachlowanie spoin płyt G/K oraz wyższy standard klasa1 szpachlowanie całościowe bezpyłowe. Wszystkie prace wykonywane są przy użyciu materiałów SHEETROCK & STRAIT-FLEX

 

A jak się ma cenowo taki system w stosunku do "tradycyjnych" rozwiązań? No i oczywiście taką robotę trzeba zlecić firmie, a my jednak musimy pomęczyć się trochę sami... Ta "pianka" miała nam właśnie trochę "ułatwić" pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jak się ma cenowo taki system w stosunku do "tradycyjnych" rozwiązań? No i oczywiście taką robotę trzeba zlecić firmie, a my jednak musimy pomęczyć się trochę sami... Ta "pianka" miała nam właśnie trochę "ułatwić" pracę

...ogólnie płyta g-k na OSB to niezbyt dobry pomysł i szczeliny pomiędzy nimi w tym wypadku nic nie dadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images35.fotosik.pl/1129/6d3197276e19d347med.jpg

 

"Miszczu" a powiedz no mi nieoświeconemu na czym wisi ten mały trójkącik płyty na dole tego naroża... przykleiłeś taśmą 2-stronną do foli? ...bo gdzieś kiedyś wyczytałem - pewnie na forum - ze płyta powinna się zawsze trzymać na dwóch profilach... a tam jakoś nie widzę drugiego... czyżby znowu LIPA?

 

...no i znalazłeś sposób na reklamę. Czyżbyś cierpiał na zimową stagnację? Firmy nie można zawiesić bo straci się dotacje junijne, kredytów na sprzęt się nabrało, zus trzeba płacić a tu roboty brak a jak jest to stawki sięgnęły bruku... wielu moich kolegów się przeinwestowało no i zimą niestety padło... czyżbyś też cierpiał na tą chorobę zwaną zima że tak agresywnie i chamsko się musisz reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i zapraszamy do zamieszczania kolejnych zdjęć. A skora wcześniej o detalach była mowa. Na zdjęciach sa otwory pod oświetlenie, co z folią nad nimi. Tylko doniczki czy może inny patent?

...ja robię z rury kanalizacyjnej fi 160 od góry zamkniętej folią... pod głośniki wstawiłem obcięte wiaderka (z dnem) ale nie jest to idealne rozwiązanie za to najtańsze - mozliwe do zaakceptowania dla inwestora... a powinno to być zrobione tak:

 

http://images8.fotosik.pl/1107/6d3ce5803024daba.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/1107/d95953c3b6317a65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdjęcia które krytykujesz;

"widzisz drzazgę w oku brata swego a belki w swoim oku nie widzisz"

...a do Ciepie pasuje powiedzenie:

Uczył Marcin Marcina a sam był głupi jak świnia.

 

...sam zacząłeś jechać po mnie jak po łysej kobyle więc zrewanżowałem się... i co? jak ci teraz? ...słyszalem że na innym forum pytali o ciebie... nie wybierasz się tam? http://emoty.blox.pl/resource/gwizdze.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nieszczęście innych użytkowników bo z merytorycznych porad zrobiło się reklamowanie firmy i zatrolenie wątku... zamiast chwalić się końcowym efektem pokaż jak się to robi w trakcie... pokaż szczegóły... bo ja też mogę iść do Wilanowa i obfotografować pałac a później napisać że to ja robiłem. To nie jest portal ogłoszeniowo-reklamowy tu większość chce porady jak zrobić detal bo sami muszą dłubać lub ekipa robi i zastanawiają się czy dobrze więc sprawdzają... taką postawą jaką prezentujesz robisz sobie krzywdę... troli na żadnym forum nie lubią a nie zatrudnia się kogoś kogo się nie lubi... a co do pracy - gdybyś zaprezentował "inną formę działalności" to mógłbym Tobie odstąpić jedną nawet blisko Legionowa (wpław przez Wisłę jeszcze bliżej) bo z braku czasu musialem odmówić... ale kto takiego gogusia weźmie! ...jak Moderator czy Admin się połapią o co chodzi to dostaniesz takiego bana aż wylecisz... a wiem co mówię bo za podanie mojego nr. telefonu sam dostałem bana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze będziesz na pierwszym miejscu, trzeba się z tym pogodzić... .

...idź do kościoła i pomódl się za mnie... modlitwę ci zapodam ale chyba znasz ją dobrze na pamięć:

 

Gdy wieczorne zgasną zorze.

Zanim głowę do snu złożę.

Modlitwę moją zanoszę.

Bogu ojcu i synowi,

dopierdolcie sąsiadowi.

Dla siebie o nic nie proszę,

tylko mu dosrajcie proszę.

Kto ja jestem? Polak mały.

Mały zawisły i podły.

Jaki znak mój - krwawe gały.

Oto wznoszę moje modły,

do Boga, Marii i Syna,

zniszczcie tego skurwysyna.

Mego brata sąsiada, t

ego wroga, tego gada.

Żeby mu okradli garaż,

żeby go zdradzała stara,

żeby mu spalili sklep,

żeby dostał cegłą w łeb,

żeby mu się córka z czarnym,

i w ogóle żeby miał marnie.

Żeby miał AIDS, zabijaka,

oto modlitwa Polaka.

 

http://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...)

 

Musisz mieć strasznie małe IQ "sory memory jedyneczkę z przodu trzeba wymazać"

...faktycznie muszę przyznac rację... odpowiadając na Twoje zaczepki zniżam się do Twojego poziomu....

...jeszcze jedno motto:

Nie polemizuj z durniem bo sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

woda? potrzebna jedynie do picia i mycia :)

(...)

Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile ta woda we wiaderkach kosztuje! jakieś 3 lata temu wsad materiałowy do gruntu typu CT17 kosztował 1€ + VAT na 10l gotowego produktu! ...reszta to baniak i woda. ...wiem bo miałem 30kg koncentratu (1:10) czyli praktycznie 300l gotowego gruntu!

 

...czasem jak woda na budowie jest nie do picia to kupuję wodę w baniakach 5l z biedronki ...kosztuje baniak 2zł czyli 1m³ kosztuje 400zł - a w kranie 7zł ze ściekami...

 

To samo z gotowymi masami... sucha polimerówka 20kg kosztuje 50zł dodajesz 8l wody i masz wiaderko 28kg gotowej za 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... liczyłam na to,że będzie z górki...

 

na forum jednak można znaleść coś o szczelinach...http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26042-p-kni-cie-w-suficie-z-regipsĂłw

głupszych interpretacji pęknięc nie spotkałem . Istnieje możliwość że przykręcano płyty na siłe z wciskaniem ich i może to doprowadzić do naprężeń z opisanym skutkiem. Prosty przykład przykręcanie krótkich krawedzi najpierw i srodek płyty na końcu. Celowe płytowanie z fugami g-k na osb ? :confused:

Glazurnik robił ?

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupszych interpretacji pęknięc nie spotkałem . Istnieje możliwość że przykręcano płyty na siłe z wciskaniem ich i może to doprowadzić do naprężeń z opisanym skutkiem. Prosty przykład przykręcanie krótkich krawedzi najpierw i srodek płyty na końcu. Celowe płytowanie z fugami g-k na osb ? :confused:

Glazurnik robił ?

posty z 2004 roku więc parę lat temu... uniflot kosztował wtedy 20zł za 5kg a dziś 25zł! więc jaka to była droga masa!!! relatywnie powinna dziś kosztować pewnie z 50zł a może nawet i więcej! Oj chyba więcej.

 

co do glazurnika to się zgodzę bo zabudowy z OSB płytuje się pod płytki... no ja jakoś tego nadal nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałbym ci Kolego z faszafki ale niestety nie mam czasu. Walę na budowie tłuste "metry"....a ty? Widząc po postach czekasz na zlecenie?

POzdrawiam :D

 

poznaniaki się zeswatali...

jeden lepszy od drugiego-Zygmunt jeżeli ten film co wzuciłeś (szpachlowanie agregatem) to twoja ekipa to temu co ściągał to chyba się stringi w tyłek wpinały że taki spięty był:lol2: i weź kup mu porządne pióro chłopak za każdym ściągnieciem patrzy się czy się nie wygieło.

 

Romualdzie :) jesteś jak chorąngiewka ciekawe w którą stronę jutro będzie wiaterek dmuchał. Co do twoich fotek ta szczerze nie ma na czym zawiesić oka, nawet można powiedzieć że straszna lipa.

Jeszcze proponuje żebyś wybrał sie do okulisty bo sweterka na swoim filmie nie widać ,chociaż ty masz wzrok selektywny "widzisz co chcesz zobaczyć"

jeśli chodzi o marketing-czyż byś reklamował akryl putz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo czy ma pani plytowanie na osb wykonane plytami g/k czy wloknowymi.

z pkt. wykonawczego znaczaca szybkosc i oszczednosc uzyskujemy pracujac materialami gotowymi.

material gotowy wydaje sie idealny dla laika bo:

material zawsze gotowy do pracy - brak mieszania a co sie z tym wiaze bledow w proporcjach.

woda? potrzebna jedynie do picia i mycia :)

wielokrotnie wiecej czasu na prace - brak efektu wiazania,

mozliwosc przerwania pracy w dowolnym momencie,

mozliwosc wykonania wszystkich operacji jednym materialem od spoinowani po szpachlowanie laczen czy szpachlowanie calopowierzchniowe.

pewne typy mas gotowych umozliwiaja prace na mokro bez koniecznosci czekania na wyschniecie co eliminuje koniecznosci uciazliwego szlifowania (pylenia).

cena hmmm w porownaniu do materialow proszkowych roznica siegac moze od 20 do 60 i wiecej %.

jedna pianka niskoprezna za 12-25zł mozna wypelnic ubytki/spoiny w ponad 100m^ zabudowy ;)

 

Płytowa nie na OSB wykonane jest płytami k/g. Osb jest, ponieważ dom jest szkieletowy a ściany są obustronnie obite płytą. Nad słusznością takiego rozwiązania dyskusja się toczy na wątku o domach drewnianych ;) Płyty KG przykręcane są bezpośrednio do OSB, co też jest z jedną z metod wykańczania domów w tej technologii i taką stosuje nasz wykonawca domu i tak też ma zrobione u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zacząłem szpachlowanie mojego własnoręcznie wykonanego poddasza.Oczywiście idzie to bardzo mozolnie-pierwszy raz coś takiego robię.Postanowiłem zastosować jako spoinówki Semin 86,a jako warstwy finiszowej Semin ETS 2.I tu się zaczęły małe schody.Otóż na worku spoinówki jest napisane:rozcieńczać w takiej i takiej proporcji,czas na wiązanie 45 minut,czas na kompensacje(lub jej brak).I tu przyczepie się tych minut.Jak mam to rozumieć:czy ten czas ma być już mierzony na ścianie,czy już w wiaderku?W moim przypadku po 45 minutach nie mam już co nakładać na ścianę,gips jest już tak twardy,że niemożliwe jest coś z nim zrobić.Czy to jest normalne?Doszło do tego,że rozrabiam go max 1 kg,żeby zdążyć wyrobić(drogie cholerswo-nie stać mnie na odpadki).Nie muszę dodawać jak to jest uciążliwe.Jeśli ten super semin jest tak wymagający to ja dziękuje.A może to wina zaprzyjażnionej hurtowni w której kupiłem ten produkt:złego przechowywania ewentualnie przeterminowania.Powiedzcie jak jest naprawdę z tym produktem,będę wdzięczny.Pozrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...