Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

Czytam,czytam ...i głowa puchnie.W sklepach też każdy sprzedawca co innego mówi i chwali.... Niedługo wchodzą wykonawcy do poddasza-na robótkę gk,więć mam zagwostkę- jaką spoinówkę im kupić- "extra finisz ETS2 Seminu, Vario, Uniflot Knaufa(fachowiec twierdzi,że jest dobry,ale jak dla niego za twardy :-? ) czy Cekol C40 (choć czytałem tu,że nie ma zbytnich entuzjastów) ......- Jakie gładzie do tego?

Dajcie jakiejś dobrej rady laikowi :wink: :D

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytam,czytam ...i głowa puchnie.W sklepach też każdy sprzedawca co innego mówi i chwali.... Niedługo wchodzą wykonawcy do poddasza-na robótkę gk,więć mam zagwostkę- jaką spoinówkę im kupić- "extra finisz ETS2 Seminu, Vario, Uniflot Knaufa(fachowiec twierdzi,że jest dobry,ale jak dla niego za twardy :-? ) czy Cekol C40 (choć czytałem tu,że nie ma zbytnich entuzjastów) ......- Jakie gładzie do tego?

Dajcie jakiejś dobrej rady laikowi :wink: :D

Pozdrawiam,

Jak weźmiesz dobrą ekipę to mozesz zapomnieć o takich problemach... praktycznie wszystkie dostępne na rynku spoinówki - jeśli stelaż bedzie dobrze zrobiony - spełną swoje zadanie. Jeśli stelaż będzie stabilny to można wyspoinować nawet gipsem szpachlowym i będzie dobrze ale jeśli będzie kicha w stelażu to nawet Semi-coś-tam nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi :D No właśnie dobrze zrobiony stelaż....Niestety nie jestem ekspertem w tych sprawach, a nie znam możliwości i "stopnia wtajemniczenia" wykonawców-więc pewnie będzie loteria. A kier-bud pierdoła się nie pokazuje i podejżewam że w tej materii nie jest specjalistą :-? Więc będzie jak wyjdzie-albo efekt,albo defekt :-?

Acha, czy prócz łączenia płyt - szpachlować również całość,lekko zaciągnąwszy gładzią? Z góry dziękuje za odpowiedzi i informacje...... :)

Pozdrawiam Wielkiego Manitou i wszystkie Blade Twarze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłam na stronie Rigipsu nowość - żółte płyty do wykańczania poddaszy TERMO-Line 34% cieplejsze, z systemem zatrzaskowym i elastyczniejsze co ponoć ma zapobiegać pęknięciom podczas pracy dachu. Ciekawe jaka cena tego cudu :roll: Może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie?
gdzies tutaj na forum już omówili tą cieplność płyty - przyjrzyj się jak wyliczyli - dla podpowiedzi dodam -> zwróc uwagę na grubość ocieplenia (wartości nie rysunek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłam na stronie Rigipsu nowość - żółte płyty do wykańczania poddaszy TERMO-Line 34% cieplejsze, z systemem zatrzaskowym i elastyczniejsze co ponoć ma zapobiegać pęknięciom podczas pracy dachu. Ciekawe jaka cena tego cudu :roll: Może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie?

Zajrzyj do wątku : http://forum.muratordom.pl/uwaga-na-oszustow,t160124.htm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłam na stronie Rigipsu nowość - żółte płyty do wykańczania poddaszy TERMO-Line 34% cieplejsze, z systemem zatrzaskowym i elastyczniejsze co ponoć ma zapobiegać pęknięciom podczas pracy dachu. Ciekawe jaka cena tego cudu :roll: Może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie?

Zajrzyj do wątku : http://forum.muratordom.pl/uwaga-na-oszustow,t160124.htm .

o właśnie ten wątek miałem na uwadze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy powoli ocieplać poddasze. Przyjechał wykonawca od wykończeniówki i powiedział, że trzeba zaakrylować narożniki.

 

Uderzam więc z tematem do mojej ekipy od ocieplenia.

Ekipa od ocieplenia twierdzi, ze teraz jak są taśmy to się już nie akryluje, a poza tym po akrylu narożniki i krawędzie są nieładne, bo zaokrąglone a nie ostre.

 

Jedna i druga ekipa polecana na forum. Nie wiem kto ma rację.

Ja się na tym kompletnie nie znam.

Mam prośbę o podpowiedź - akrylować czy nie?

 

Druga sprawa - przy szpachlowaniu płyt ekipa "wyjeżdza" trochę ze szpachlą na ściany (ok. 10 cm) przez co zaburza mi struktury, bo na ścianach mam tynk cementowo-wapienny. Twierdzą, że tak muszą bo jeśli skończą na styku sufit-ściana to będzie pękać.

czy mają rację?

 

z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napisalibyście coś o samym szlifowaniu. Jak się do tego zabieracie, jakich granulacji siatek używacie (jeżeli w ogóle) i jak radzicie sobie w narożach wewnętrznych?

 

I jeszcze czy normalne jest że samą pacą z siatką nie jestem w stanie osiągnąć dobrego efektu, i muszę poprawiać papierem ściernym w ręku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Co wam się stalo? 240 na ściany? To ma byc szlifowanie a nie polerowanie! Papier na szlifpacy 100 (delikatnie bo rysuje) albo 120. Na żyrafie krążki 120. Pamietajcie że na to jeszcze przyjdzie co najmniej 2x farba! (standard to 3x) ...no i szlifować w kółeczka a nie dosie-odsie... Przy narożnikach delikatnie odchylić szlifpacę by nie zrobić rowu "wolną" krawędzią. No i oczywiście drugi kawałek papieru w ręku do poprawek po szlifpacy... szlifpacą zgrubnie a rączką dokładnie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-kon, czy miałbyś do pokazania jakieś zdjęcie jak wygląda nałożony przez ciebie gips jeszcze przed szlifowaniem? :) Wydaje mi się, że problem może leżeć w tym, że (przynajmniej w moim przypadku) "materiał wejściowy" jest źle wykonany.

...jeśli "materiał wyjściowy czy wejściowy" nie jest dobrze wykonany to tym bardziej grubszy papier... swego czasy jak mi jeden położył gips szpachlowy Dolina Nidy to nawet papier 80 nie chciał brać... miejscami 60 szlifowałem

 

...czasem nie ma co się przejmować mniejszymi rysami... lepiej później je poprawić gotowymi masami finiszowymi... i tak są poprawki a czy jedna rysa więcej czy mniej to już bez znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa - przy szpachlowaniu płyt ekipa "wyjeżdza" trochę ze szpachlą na ściany (ok. 10 cm) przez co zaburza mi struktury, bo na ścianach mam tynk cementowo-wapienny. Twierdzą, że tak muszą bo jeśli skończą na styku sufit-ściana to będzie pękać.

czy mają rację?

 

wyjezdza bo do wykonczenia styku sciana mur/plyty gk wykonali pewnie wtopieniem tasm jako naroznikow wewnetrznych

 

 

Witam,

 

No tak, wtopili taśmy. Jak zapytałam czy będą akrylować narożniki to powiedzieli, że teraz to już się akrylu nie stosuje, bo teraz są taśmy i oni stosują taśmy, bo wychodzą ładne ostre narożniki. A po akrylu są zaokrąglone.

Czyli wszystko źle? I niedługo popęka?

Wzięłam tą ekipę, ponieważ polecał ją jakiś forumowicz, że mieszka od roku i nic nie popękało. Wydawało mi się, że to najlepszy argument za.

To co teraz można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie powiem że źle... są dwie szkoły... jedni robią połączenia sztywne ze ścianą na "amerykańskich" taśmach... inni robią połączenia ślizgowe, separacje i inne wynalazki... ja robię na akryl... inni na taśmy.... a co jest lepsze? Dla mnie akryl dla nich taśmy... wydaje mi się że jest to wyższość jednych świąt nad drugimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...