Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki STALID za linki.

Sposoby i elementy jakie tam są przedstawione dotyczą bardziej montażu stelaża na krokwiach, a ja potrzebowałbym wieszak, który zamontuję na prętach.

Musiał by to być wieszak kątowy lub z możliwością regulacji kąta zawieszenia stelaża o ile takie są.

 

FlashBack u mnie nad klatką schodową jest kalenica, a pod nią jętki (coś jak w lukarnie), od podestu do jętek mam około 5 metrów więc jak bym zawiesił sufit pod jętkami zrobiła by się "studnia", którą trzeba by było niepotrzebnie ogrzewać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Serdeczne dzięki! I później może się z tym dziać co chce? W sensie nawet minusowa temperatura nie zaszkodzi? Rzecz w tym, że gipsy w zasadzie już położone, jeszcze jakieś uzupełnienia będą w tym tygodniu, temperatura w środku oscyluje gdzieś między 13 a 20 stopni (grzanie kominkiem), ale potem czeka mnie przerwa świąteczno-noworoczna, podczas której nie będzie komu palić w kominku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yorey, gdy jest już 'ciepło' to, trzeba zadbać o zmniejszenie wilgotności powietrza im niżej tym lepiej.

Pozostawienie wnętrza budynku z podwyższoną wilgotnością powietrza przy następnie spadającej temperaturze może negatywnie odbić się na wykończeniowych okładzinach takich jak płyty g/k.

Zalecałbym utrzymanie temperatury powyżej 5 grad C /zalecane 10/ i wilgotności powietrza poniżej 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mówić o osuszaniu powietrza przez palenie w szczelnym wkładzie kominkowym zasilanym z zewnątrz powietrzem do spalania, co innego palenisko otwarte lub pospolita 'koza'. Jeżeli w czasie palenia w kominku w budynku nikt nie przebywa a wentylacja jest sprawna to, można na jakiś czas odłączyć zasilanie zewnętrzne przełączając wkład na pobór powietrza z wnętrza budynku.

Tylko co dalej? mały grzejnik sterowany czasowo i włączony bez przerwy wentylator.

Podstawowy twój błąd to prowadzenie prac wykończeniowych w totalnie nie przygotowanym do tego celu/na tę porę roku obiekcie.

Edytowane przez DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje generalny remont segmentu - wymiana okien,parapetów, drzwi, parkietów, terakoty, malowanie i takie rzeczy dla mistrza majsterkowania :).

Czy mozecie polecić mi firmę do której macie zaufanie, ma rozsądne ceny i zajmie się mozliwie większością powyższych elementów ?

Teren Piaseczna.

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,

 

być może pytanie się już wcześniej pojawiło w tym wątku, ale jeszcze całości nie przeczytałem...

 

Czy szpachlowaliście całe płyty, czy tylko same łączenia płyt? Jeśli same łączenia płyt, to po malowaniu nie widać łączeń?

 

Pozdrawiam,

BWP

Wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać.... http://www.knauf.pl/cms_media/karty_systemowe/Q1-Q4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mędrcy, a co myślicie o montowaniu płyt G/K w piwnicy? Piwnica w założeniu nie jest ogrzewana (poza stratami), ale jest zaizolowana 15cm styropianu i wystaje z gruntu na 80 do 130cm (co za tym idzie - są w niej okna).

 

W piwnicy mam mieć kuchnio-pralnię, kotłownię, spiżarnię i pokój do ćwiczeń - a za cholerę nie uśmiecha mi się jej tynkować tradycyjnie (bo brudno, bo od cholery wilgoci). Strop jest wykonany z belek drewnianych, a ściany z betonu (głównie z bloczka fundamentowego).

 

Konkludując - suchy tynk się nada? I jeśli tak, to zwykła biała płyta będzie OK, czy obowiązkowa zielona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...