Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

Czyli skoro właścicielka chce piękne narożniki to powinna to zrobić Twoją technologią czyli na sztywno.

Przynajmniej takie jest moje odczucie w tej sprawie.

BTW dzięki.

 

jeżeli chcę piekne narożniki i moją technologię to startówka powinna być przymocowana kołkiem co 30-40cm reszta rusztu nie naganna, taśma papierowa wklejona na zielonego sheetrocka i na to dwie warstwy nie za grubo praktycznie żeby kostka do docierania dotrzeć się delikatnie do narożnika taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:confused: Piszę chaotycznie bo nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Na styku ściany murowanej i KG nie ma żadnych taśm ani fizeliny. Wydrapaliśmy w jednym pokoju wszystko na tych połączeniach do płyty i tynku i zrobimy to jeszcze raz. Jak się uda do podłożymy tą taśmę ślizgową, bo tam jest szczelina i może się uda wsunąć. Resztę jak napisał na początku rafał2011, czyli fizelina i ten uniflott i na to jeszcze szpachla. Nie chodzi o "piękne" narożniki jak napisaliście a o ESTETYCZNE. A to jest zasadnicza różnica. Nie chce mieć narożników jak w poniemieckich kamienicach, a tak to wyglądało. Co do ceny/jakości wykonania prac to cena nie jest jedynym wyznacznikiem. W naszym rejonie potwierdza się to na każdym kroku. Niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru gipsu na poddaszu. Pierwotnie na ściany z bloczka komórkowego oraz skosy i sufity z GK miałem zastosować ręczny tynk gipsowy. Jednakże dzisiaj fachowiec zasiał nutkę wątpliwości - cena za metr robocizny 30 zł za ściany i 15 za skosy i sufity. Wg mnie sporo. Inny człek oferuje tynk maszynowy diamant z materiałem za 25 zł za metr ścian. Co w takim przypadku robić z powierzchniami z GK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich.

 

Borykam się z dwoma problemami, a mianowicie:

- czy w narożniki wewnętrzne np. przy oknie połaciowym między pionem, a bokiem okna we wnęce okiennej dawać taśmę tuff-tape, czy może jeśli są płyty dobrze spasowane to tylko przed malowaniem dać akryl?

 

- oraz to samo pytanie dotyczące połączenia skosu dachu z poziomem czy dwóch skosów wewnętrznych ( w koszu)

 

w obu przypadkach oczywiście na Knaufa Uniflot

 

Pytam się bo piszą, że te taśm są bardzo dobre, a zaś znajomy co robi trochę to twierdzi, że lepiej dać akryl. Bo jak dam taśmę to jak pęknie to właśnie nie w samym rogu tylko tam gdzie się będzie kończyła taśma i będzie trudno to potem zamaskować.

 

Proszę o poradę i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Borykam się z dwoma problemami, a mianowicie:

- czy w narożniki wewnętrzne np. przy oknie połaciowym między pionem, a bokiem okna we wnęce okiennej dawać taśmę tuff-tape, czy może jeśli są płyty dobrze spasowane to tylko przed malowaniem dać akryl?

 

- oraz to samo pytanie dotyczące połączenia skosu dachu z poziomem czy dwóch skosów wewnętrznych ( w koszu)

 

w obu przypadkach oczywiście na Knaufa Uniflot

 

Pytam się bo piszą, że te taśm są bardzo dobre, a zaś znajomy co robi trochę to twierdzi, że lepiej dać akryl. Bo jak dam taśmę to jak pęknie to właśnie nie w samym rogu tylko tam gdzie się będzie kończyła taśma i będzie trudno to potem zamaskować.

 

Proszę o poradę i z góry dziękuje.

Ja daję Midflexa lub Tuff Tape

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo nie bardzo rozumiem po co w ogóle te taśmy w narożach? Wykonuje ścianki, sufity itp i nigdy nie używałem takiej taśmy i nic nigdy mi nie pękło. Dlatego nie bardzo rozumiem jaki jest sens płacenia za coś bez czego można się obyć???

 

A o jakie naroża Ci chodzi? Sufit-skos? Skos -kolankowa? Skos, sufit - ściana? Czy jeszcze inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakie naroża Ci chodzi? Sufit-skos? Skos -kolankowa? Skos, sufit - ściana? Czy jeszcze inne?

 

 

 

Rozumiem tylko zastosowanie takich taśm przy kątach rozwartych a nie jak tu piszecie w każdym kącie np ściana - sufit. Dodatkowo jeszcze napisze o tych masach uniflotach itp. Ich również nie stosuje bo pękanie w 90% występuje przy źle zrobionej konstrukcji bądź płytowaniu a do pożądnie wykonanego rusztu wystarczy zwykły szary gips. Warunkiem w takiej sytuacji jest flizelina nigdy nie bandaż (siatka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to TUFF-TAPE różni się od MEDIUM wytrzymałością i grubością. Pierwsza ma 0,4mm grubości druga 0,8mm. W moim przypadku ściany na poddaszu są wytynkowane maszynowo tynkiem gipsowym. Więc na połączenia ze ścianą kolankową i sufitów płaskich ze ścianami, którą lepiej zastosować? Czy jest sens dokładać kasy i kupować tą mocniejszą MEDIUM? Czy zostaś i wszystkor robić na TUFF-TAPE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to takie skomplikowane po co sie meczyc, nie wystarczy zwykla pap. taśma spoinowa. Na koniec nie widac roznicy wiec, po co przeplacac?.

 

Niestety nie wystarczy. Każda taśma ma swoje zastosowanie, wiem z doświadczenia że original jest najlepsza na początek, później można używać medium. Taśma nie ma za zadanie tylko zazbroić łączenie ale też korygować krzywizny ścianki kolankowej jak i płaszczyzny skosu, prawidłowo wklejona taśma to widoczna prosta linia na środku taśmy już po końcowym szlifowaniu. W przypadku zwykłej taśmy musimy prostować te krzywizny styku nakładając warstwy masy, co utrudnia pracę i nie jest dokładne. Taśma medium czasami zapada się i ciężko jest wyprowadzić prostą linię (trzeba doświadczenia) , natomiast taśma original jest twarda i gruba dlatego ciężko ją wcisnąć tak aby po szlifowaniu końcowym nie było widać linii o której pisałem wyżej.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...