Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sam polecam lajkonikowym hobby by używali USG tyle, że nie polską odmianę. Bo robicie sami wpadki można poprawiać do bólu, a ściera się łatwo. Dla osób ceniących wysoki standard mających juz minimalne pojęcie o szpachlowaniu, nie kombinatorow, polecam LSR. To, obecnie jedyna moim zdaniem masa pozwalająca na swobodne i szybkie wykończenie powierzchni płyt na Q4. A dla osób chcących mieć dobre Q3 polecam Profin-Mix. Oba materiały pozwalają na uzyskanie powierzchni pod minimum szlifowania.

LSR nie robiłem więc się nie wypowiadam. Profin mix i profinish w Polsce jest już na wyprzedażach - praktycznie niedostępne w lokalnych, nawet dużych hurtowniach. Rigips promuje teraz premium light. Ja mam to szczęście że kręcę się wokół Warszawy a to już praktycznie inny kraj. Wystarczy wsiąść w samochód i w ciągu godziny mam dowolny towar na budowie ale gdzieś dalej "w Polskę" to jest tragedia. Albo sprowadzą na "za miesiąc" i to całymi paletami albo kurierem albo... pozostaje to co w hurtowniach czyli cekol i megaron bo to najpopularniejsze, najlepiej schodzi... bo najlepiej reklamowane.

 

...a do powyższych dorzucę jeszcze Semin ETS2 - też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Bo robicie sami wpadki można poprawiać do bólu, a ściera się łatwo. (...)

 

I to jest właśnie to. Robicie sami i nie liczycie nakładów pracy. My nie możemy sobie na dużo rzeczy pozwolić bo czas to pieniądz. Wy Inwestorzy nieraz chcecie byśmy głaskali aż do bólu. Ostatnio miałem spięcie z Inwestorką bo na płycie zabujała się poziomica. Na łączeniu poprzecznym płyt była taśma TT no i długa poziomica ją "wykryła". Nierówność na grubość dwóch kartek papieru urosła do rangi wypłata albo jej brak. Rozstaliśmy się w niezgodzie ale wypłata była cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścinków pod spodem raczej nie ma. Inwestor na rozbiórkę się nie zgodzi. Trzeba to jakoś naprawić. Tak się zastanawiam... amerykańska TT na zakładkę za gruba. Będzie garb. Może papierowa? Albo szeroka flizelina w 2 warstwach? Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Całe szczęście że pod spodem są płyty bo inaczej na poprzecznych te "frezy" by się zapadły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachluj byle czym a potem po całości fizelina na klej do tapet na fizelinie. Jak wyschnie, wyszpachlowac gotowcem (na zero) przetrzeć i zagruntować. Zazbrojona ściana i gładź na lustro. Najprościej i bez stresu.

 

 

Jest to dobre rozwiązanie choć nie najtańsze i w wykonaniu i w materiałach. A tych ścianek trochę jest. "Zaszpachluj byle czym" - tu akurat skłaniam się do mocnej szpachlówki np. vario. Dalej fliza na kleju po całości i na to finisz. Podobno w Szwecji tak robią - ponoć tam popularna metoda. ... nawet mam jedno prostokątne wiaderko po takim ichnim kleju. Z drugiej strony można dać wąską taśmę flizelinową na łączenia w tych "frezach" i drugą szerszą taśmę jako drugą warstwę. Flizelina nie jest gruba więc garb nie będzie wielki, bez łaty niezauważalny nawet pod światło ale na jednej ścianie akurat są tam kinkiety i okno dachowe przez które świeci słońce akurat na ścianę! I pewnie tą ścianę trzeba będzie całościowo flizeliną i gładzią "wylizać". Jeszcze nie wiem czy to ja będę robił czy też ktoś inny ale te wpisy pokażę mojemu Inwestorowi. Niech wie co go czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie szpachlowalem LH, bo pewnie o tej masie mówisz. LSR również stosuję jako "finiszową" i jedyną zresztą a grubsze ziarno w niczym nie przeszkadza a wręcz może ułatwia szpachlowanie. Spoinuję Vario ale pod gotowce trzeba je zagruntować (tylko spojenia).

 

@ ZygmuntRolicz

 

Witam

Mam pytanie czym różni się masa LSR od LS bo kupiłem takową, jest tańsza ma mniejsze uziarnienie i sprzedawca mówi że to tyle różnic...? będę ją używał jako finiszową, czy nadal do zbrojenia używasz vario czy już wszystko na fluggerze robisz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwecja, Australia, Dominikana...

To jest błędne przygotowanie do spoinowania, wkręty trzymają płyty tylko gdy nie uszkodzą kartonu. Rdzeń uszkodzony. Możesz spróbować spoinować taśmą papierową na vario, uniflot itp. Po wyschnięciu wkręcić nowe wkręty i dalej spoinować jak zwykle łączenia. W każdym razie tylko demontaż uszkodzonych płyt da gwarancję.

Tak się składa że wiem że to jest błędne przygotowanie pod spoinowanie. Tak samo wiem że to papier trzyma a nie miękki rdzeń gipsowy. Sytuację ratuje pierwsza warstwa płyt (do środka nie wpadnie) ale faktycznie masz rację że można "naprawić" papier i jeszcze raz przykręcić płyty. O tym nie pomyślałem - dzięki. Jak już wcześniej wspomniałem demontaż raczej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdole co za pajace. Korwa myślałem, że tacy gniewni to tylko w szczecinie. Trzy miesiące temu zawitał do mnie na budowę młody człowiek (chwalił się, że praktykowal u mistrzów suchej zabudowy) i pyta dlaczego nie wycinamy kartonu z łączeń. Ja mu na to, że klient biedny i nie chce dopłacić do porządnej roboty.

 

Tu tylko demontaż płyt. Pod tą pożal się fachowościa pewnie masa przykreconych scinkow.

 

Szwecja, Australia, Dominikana...

To jest błędne przygotowanie do spoinowania, wkręty trzymają płyty tylko gdy nie uszkodzą kartonu. Rdzeń uszkodzony. Możesz spróbować spoinować taśmą papierową na vario, uniflot itp. Po wyschnięciu wkręcić nowe wkręty i dalej spoinować jak zwykle łączenia. W każdym razie tylko demontaż uszkodzonych płyt da gwarancję.

Flash jako że kasujesz wszystkie posty więc by odpowiedzi nie były z d.... cytuję Twoje wypowiedzi. Cytaty nie kasują się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman ty nie cytuj tylko firmę załóż. jak pan inwestor Romana to czyta to niech wie, że ze Rom-Kom nie ma założonej działalności gospodarczej. Za zarabianie bez założonej działalności grożą surowe kary! Inwestor nie może dochodzić też u takiej osoby uznania reklamacji. A przydałoby się ponieważ mam tu dowód w postaci prawdopodobnej realizacji Rom-Koma

60671_818772108157584_4233735249031636102_n.jpg?oh  =93b0f781e1adf039d9b202ebc28491ea&oe=5464FCF2&__gda__=1417427577_0101a24a19d9b6e6641169eb0249a61  f

A tu film gdzie inwestor strasznie narzeka na usługi:

Wnioski nasuwają się same.

Edytowane przez ZygmuntRolicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Rolicz widzę że ciężko z robotą. No i jaką opinię o sobie wydajesz. Już nawet ze swojego drugiego konta nie trolujesz - przypomnę: sigi&alka - tylko ze swojego oficjalnego. Spójrz na to z boku... i jak wyglądasz? No fajny masz PR. Nie ma co. Normalnie wyższy poziom budowlanki... kultura - że nie przymierzając od betoniarki. Żal mi ciebie... musisz być bardzo smutnym człowiekiem... nikt cię nie lubi... nikt nie przytuli... aż żal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...