Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rom Kom, czy możesz napisać czym dokładnie zaspoinować regipsy i łączenia regips-sciana. Mąż sam będzie wykonywał, i chciałabym żeby były użyte dobre materiały. Z góry bardzo dziękuję

 

Płytę dosuwam do ściany. Przykręcam do obwodowych profili UD. Ewentualną szczelinę wypełniam szpachlówką Vario. Po związaniu Vario daję taśmę flizelinową (z papierowej powtórnie zrezygnowałem już chyba prawie rok temu - zbyt uciążliwe w stosowaniu a flizelina w tym miejscu się sprawdza) stycznie na płytę do narożnika ze ścianą. Nie wywijam jej na ścianę! Flizelinę przyklejam na gotową, wiaderkową masę - ja używam akrylputz finish z wiaderka, trochę rozcieńczoną wodą. Na to warstwa finiszowa, szlifowanie, gruntowanie (gruntuje farbą gruntującą) i po zagruntowaniu w narożnik daję akryl z tuby, akryk wygładzam gąbeczką doi mycia naczyń maczaną w wodzie. I to cała "filozofia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam, wlasnie fachowiec kończy szpachlowanie połączeń k-g. Na ostatnią warstwe byl kładzony AkrylPutz z worka. Juz nawet zagruntowane farba gruntująca sniezki. I mam kilka pytań. Czy to normalne ze są takie jakby puste pęcherze, zagłebienia porozciągane. Czy to kwestia jeszcze leprzego doszlifowania? jak sie tego pozbyć? czy sie zamaluje? Męczyć fachowca by to poprawiał czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie fachowiec kończy szpachlowanie połączeń k-g. Na ostatnią warstwe byl kładzony AkrylPutz z worka. Juz nawet zagruntowane farba gruntująca sniezki. I mam kilka pytań. Czy to normalne ze są takie jakby puste pęcherze, zagłebienia porozciągane. Czy to kwestia jeszcze leprzego doszlifowania? jak sie tego pozbyć? czy sie zamaluje? Męczyć fachowca by to poprawiał czy to normalne?

 

Co masz na mysli ? Jakby takie "kratery", "sloneczka", czy co ?

Chyba lepiej byloby wstawic zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie fachowiec kończy szpachlowanie połączeń k-g. Na ostatnią warstwe byl kładzony AkrylPutz z worka. Juz nawet zagruntowane farba gruntująca sniezki. I mam kilka pytań. Czy to normalne ze są takie jakby puste pęcherze, zagłebienia porozciągane. Czy to kwestia jeszcze leprzego doszlifowania? jak sie tego pozbyć? czy sie zamaluje? Męczyć fachowca by to poprawiał czy to normalne?

to nie jest normalne. jedyne co moze pomoc, to wysuszenie całości i ponowane całościowe szpachlowanie materiałem finiszowym. do dup[y bym nakopał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest normalne. jedyne co moze pomoc, to wysuszenie całości i ponowane całościowe szpachlowanie materiałem finiszowym. do dup[y bym nakopał :D

 

no wlaśnie, tego sie obawiałam ze od nowa trzeba nakładać.

Ja nie wiem jak ktos kto twierdzi ze zna sie i "nie chce sobie opinii psuć" bo mieszka niedaleko, takie buble zostawia. Przecież jak nakładal to widział. Ja sama pilnuję budowy to może pomyslał sobie ze baba co mu sie mądrzyć bedzie i błędy wytkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 months później...
  • 2 months później...
Widzę, że tamat umarł, ale zapytam. Co polecacie na narożniki zewnetrzne do gk. Kupiłem tasme papierowa z wkladka alu do naroznikow wew i zew, ale szczerze mówiąc jakoś mnie nie przekonuje chyba. Najlepiej chyba standardowy naroznik alu wzmocniony fizeliną ? Tylko, ze sporo odpadu przy tym i chyba tez mało trwały na uszkodzenia mechaniczne później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tamat umarł, ale zapytam. Co polecacie na narożniki zewnetrzne do gk. Kupiłem tasme papierowa z wkladka alu do naroznikow wew i zew, ale szczerze mówiąc jakoś mnie nie przekonuje chyba. Najlepiej chyba standardowy naroznik alu wzmocniony fizeliną ? Tylko, ze sporo odpadu przy tym i chyba tez mało trwały na uszkodzenia mechaniczne później

 

Może to cie zainteresuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jak rozwiązać sytuację z łączeniem sufit/sciana ? Sufit podwieszany na grzybkach z kreceniem do ud, a ściana z prefabrykatu- okladzina z gk, a pod nią plyta osb na sztywno przykrecona do belek drewnianych. Więc jest polaczenie gk/gk. Czy stosuje sie tutaj laczenie slizgowe jak przy ścianie masywnej ? Niestety"fachowcy nie dali taśmy do połączeń slizgowych...

Czy można wkleić w to tasme tuff tape na mase np. Vario?

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...