Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ratunku! Mam kontrolę z PINB


emiangel

Recommended Posts

Dziś otrzymałem hiobową wieść! Mój domek zamierzają nawiedzić kontrolerzy z PINB. Co mam robić? Oczywiście, już od ponad roku tu mieszkam i jak frajer zgłosiłem zamiar użytkowania domu. Czy teraz mam wysłać całą rodzinę na księżyc i udawać, że nikogo i nigdy tu nie było? Czy też przyznać, tak chcę karę 10 tysia i potulnie ją zapłacę. Kto z Was był już w takiej sytuacji. Pilnie potrzebuję rady!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

udawaj. posprzątaj. rodzina na zakupy - długo to nie potrwa. powiedz, że wszystko przygotowane do przeprowadzki, jeśli by ich to interesowało.

 

jeżeli przychodzą w związku z oddaniem, a na to wygląda, to będzie ich interesowała zgodność z projektem, uprzątnięcie placu budowy itp. ale tymi ewentualnymi śladami zamieszkania lepiej się nie narzucać.

 

ps. nie byłem i nie będę w takiej sytuacji, no ale przed dziwnymi przepisami i karami łatwo się nie można poddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Oczywiście, już od ponad roku tu mieszkam i jak frajer zgłosiłem zamiar użytkowania domu....

 

Poprawka. Jak frajer zachowałeś się nie zgłaszając domu do odbioru przed rokiem.

 

Pytanie. Czy wiesz jaki jest powód kontroli?

Kontrola sama z siebie nie jest przypadkiem częstym.

Jeśli poznasz powód kontroli (donos sasiada?) to wówczas będziesz mógł przedsięwziąć stosowne kroki.

Czy zamieszkiwanie bez zezwolenia to Twój jedyny grzech budowlany?

 

Wiecej konkretów a zastanowimy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mieszkałeś tylko pilnowałeś budowy, a że strachliwy jesteś to żona dodawała Ci otuchy, a dzieci nie mogły zostać same. :D Pokaż że jesteś zameldowany gdzie indziej więc tam mieszkasz a tu nie mogłeś przecież zostawić dobytku bez opieki.

Ważne żeby wszystko grało, balustrady na balkonach, poręcze przy schodach, i wszystko zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mieszkałeś tylko pilnowałeś budowy, a że strachliwy jesteś to żona dodawała Ci otuchy, a dzieci nie mogły zostać same. .......

 

Nie traktuj innych ludzi jako głupszych od siebie.

 

Człowiek ma problem. Problem zawioniony przez samego siebie.

Wykorzystując Twoją "z serca płynacą" poradę można się tylko pogrążyć.

 

Czekam na konkrety dot. przyczyn kontroli.

 

Jeśli kontrola spowodowana jest donosem to pole manewru jest praktycznie żadne.

 

Jeśli kontrola jest spowodowana np. charakterem budynku (np. obiekt mieszkalno-usługowy) to kontrola będzie ukierunkowana w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko jest ok i zgodnie z planami. Boję się tylko, że jak zaczną biegać z miarką po chałupie, to zawsze się mogą do czegoś przyczepić. NP. że ścianka działowa między kuchnią, a salonem jest krótsza o 5 cm, czy dłuższa. Dlatego pytam, czy ktoś już taką kontrolę przeżył. Pani z urzędu powiedziała mi tylko, że kontrola będzie dotyczyć, czy budynek nadaje się do użytkowania. Niestety, donos sąsiadów też wchodzi w rachubę, bo to wyjątkowe mendy i mogli chcieć po prostu uprzykrzyć mi życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czekam na konkrety dot. przyczyn kontroli.

....

 

Przecież napisał

 

... zgłosiłem zamiar użytkowania domu...

 

Przez 21 dni może przyjść kontrola, niczym innym nie wywołana i czasem przychodzi. To są też normalni ludzie i głównie poza papierologią sprawdzają czy wszystko jest bezpieczne w użytkowaniu

 

Ważne żeby wszystko grało, balustrady na balkonach, poręcze przy schodach, i wszystko zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę.

 

Na drobne niedokładności zazwyczaj nie zwracają uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko jest ok i zgodnie z planami. Boję się tylko, że jak zaczną biegać z miarką po chałupie, to zawsze się mogą do czegoś przyczepić. NP. że ścianka działowa między kuchnią, a salonem jest krótsza o 5 cm, czy dłuższa. Dlatego pytam, czy ktoś już taką kontrolę przeżył. Pani z urzędu powiedziała mi tylko, że kontrola będzie dotyczyć, czy budynek nadaje się do użytkowania. Niestety, donos sąsiadów też wchodzi w rachubę, bo to wyjątkowe mendy i mogli chcieć po prostu uprzykrzyć mi życie.

 

Jeśli wszystko jest zgodnie z planem - to nie masz się czego obawiać.

Różnica 5 cm w usytuowaniu ścianki działowej nie jest niczym istotnym.

 

To, że mieszkasz prawdopodobnie nie będzie przedmiotem kontroli.

Jeśli jednak w dokumentacji PINB znajduje się już jakiś dokument w tej sptrawie, to nie masz co liczyć na "nieuwagę" kontrolującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Przecież napisał

 

... zgłosiłem zamiar użytkowania domu...

 

Przez 21 dni może przyjść kontrola, niczym innym nie wywołana i czasem przychodzi. To są też normalni ludzie i głównie poza papierologią sprawdzają czy wszystko jest bezpieczne w użytkowaniu

 

[....

 

Jerzy - są przypadki wynikające z ustawy, że kontrola PINB jest obligatoryjna.

 

I właśnie o to czy taki przypadek nastapił mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczym się nie przejmuj, nie przyznawaj się, że mieszkasz, na drobne odstępstwa nieistotne nie zwracają uwagi. Jak przeżyłem kontrole, jak legalizowałem samowolę - starą chałupkę. Przyszli, nic nie mierzyli, pochodzili, popotrzyli, kazali zamontować barierkę przy schodach i przynieść zdjęcie do nich, że jest zamontowana.

Tam też pracują normalni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać chlebem i solą, rzucić do kolan...

 

Przychodzą pany władne zapodać sztraf 10 tys. zł... Zachciało sie obywatelowi mieszkac na swoim, hę..??

...masz rację... powitać równowartością chleba i soli w ilości kilku ton... najlepiej w "ojro"...

Tam też pracują normalni ludzie.

...zgadzam się i dlatego jak wyżej. :wink:

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego sądzisz że akurat sasiedzi donieśli?

1. nikt z sąsiadów nie dostaje zawiadomienia, że akurat złożyłeś w starostwie dokumenty io pozwolenie na użytkowanie - więc dlaczego mialiby akurat teraz to zgłosić a nie w ciągu tego roku gdy mieszkaliście????

 

2. bardziej stawiam na to, że jest to losowa kontrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu chodzą , u mojego znajomego też byli , ale to była kontrola rutynowa .

NIestety musisz w domu zrobić trochę bałaganu , budowlanego . POściele z łóżek schować , zabawaki , kosmetyki itd. Do szafek nie bedą zaglądać . Wyciągnij farby a meble poprzykrywaj foliami, kupka smieci w salonie miło widziana , niech wygloda ze właśnie kończysz szlifować dom na cacy przed wprowadzeniem . Dzieci z żoną do babci lub na zakupy .

Myśle ze warto trochę zamieszać dla 10 tyś . Ja bym tak zrobił .

 

pozdr

Jacek

 

P.s. A czy zwierzenta domowe mogą mieszkać przed otrzymaniem zgody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...