Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ratunku! Mam kontrolę z PINB


emiangel

Recommended Posts

Dziś otrzymałem hiobową wieść! Mój domek zamierzają nawiedzić kontrolerzy z PINB. Co mam robić? Oczywiście, już od ponad roku tu mieszkam i jak frajer zgłosiłem zamiar użytkowania domu. Czy teraz mam wysłać całą rodzinę na księżyc i udawać, że nikogo i nigdy tu nie było? Czy też przyznać, tak chcę karę 10 tysia i potulnie ją zapłacę. Kto z Was był już w takiej sytuacji. Pilnie potrzebuję rady!

 

emiangel minęło już 20 dni od Twojego postu. Napisz coś o wynikach kontroli.

Po tak zażartej dyskusji/sporze/pyskówce, taka wiedza nam się uczciwie należy :wink:

 

skoro nie pisze, to pewnie siedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziś otrzymałem hiobową wieść! Mój domek zamierzają nawiedzić kontrolerzy z PINB. Co mam robić? Oczywiście, już od ponad roku tu mieszkam i jak frajer zgłosiłem zamiar użytkowania domu. Czy teraz mam wysłać całą rodzinę na księżyc i udawać, że nikogo i nigdy tu nie było? Czy też przyznać, tak chcę karę 10 tysia i potulnie ją zapłacę. Kto z Was był już w takiej sytuacji. Pilnie potrzebuję rady!

 

emiangel minęło już 20 dni od Twojego postu. Napisz coś o wynikach kontroli.

Po tak zażartej dyskusji/sporze/pyskówce, taka wiedza nam się uczciwie należy :wink:

 

skoro nie pisze, to pewnie siedzi ...

 

... i pije... tylko z rozpaczy czy z radości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem hiobową wieść! Mój domek zamierzają nawiedzić kontrolerzy z PINB. Co mam robić? Oczywiście, już od ponad roku tu mieszkam i jak frajer zgłosiłem zamiar użytkowania domu. Czy teraz mam wysłać całą rodzinę na księżyc i udawać, że nikogo i nigdy tu nie było? Czy też przyznać, tak chcę karę 10 tysia i potulnie ją zapłacę. Kto z Was był już w takiej sytuacji. Pilnie potrzebuję rady!

 

emiangel minęło już 20 dni od Twojego postu. Napisz coś o wynikach kontroli.

Po tak zażartej dyskusji/sporze/pyskówce, taka wiedza nam się uczciwie należy :wink:

 

skoro nie pisze, to pewnie siedzi ...

 

Jak siedzi, to nie pije, a jak pije to chyba z radości :wink:

 

... i pije... tylko z rozpaczy czy z radości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam, strasznie zagmatwane te "odbiory" ;)

Ja 9 kwietnia założyłam zawiadomienie o zakończeniu budowy, 20 kwietnia dostałam wezwanie o uzupełnienie dokumentacji o " świadectwo energetyczne" ;)...dowiozłam je do PINB 24 kwietnia. Dziś dostałam kurierem wszystkie swoje dokumenty...z adnotacją, iż zostają zwrócone po zakończeniu postępowania administracyjnego....nic więcej... żadnego pozwolenia na użytkowanie.......więc już nie wiem czy mogę mieszkać czy też nie?? :(

Ktoś z Was wie jak to interpretować? niby 21 dni mineły.....

Czy powinni jeszcze coś przysłać? czy starczy, że oddali dok ?

 

Jak się zameldować ? na jakiej podstawie? jechać do PINB ? czekać jeszcze na pozwolenie....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Dziś dostałam kurierem wszystkie swoje dokumenty...z adnotacją, iż zostają zwrócone po zakończeniu postępowania administracyjnego....nic więcej... żadnego pozwolenia na użytkowanie.......więc już nie wiem czy mogę mieszkać czy też nie?? (...)

 

Żadnego pozwolenia na użytkowanie nie dostaniesz - powinnaś tylko otrzymać pismo o przyjęciu budynku do użytkowania - ja takowe otrzymałem i z tymże dokumentem udałem się do gminy i na jego podstawie został nadany na budynek numer z prawem do zameldowania i mogłem się w nim zameldować .

 

Ponadto żadnych dokumentów spowrotem nie otrzymałem - cały złożony komplet pozostał w Nadzorze Budowlanym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko zwracają papiery, a jak chce sie jakiś papierek to trzeb zlozyc o to wniosek - wtedy wypiszą.

 

Numer domu/działki miałem jeszcze przed zakończeniem budowy.

 

Ja również miałem nadany numer domu jeszcze podczas budowy - tylko numer był nadany z klauzulą " bez prawa do meldunku " - dopiero po odbiorze domu w PINB z tymże właśnie pismem udałem się do gminy i tam ta klauzula została wykreślona i mogłem się zameldować - co uczyniłem .

 

Ale - jak to pisali przedmówcy - co kraj to obyczaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zwrócono dokumentację i przystawiono pieczątkę na zawiadomieniu o zakończeniu budowy o treści: ..... przyjęto zgłoszenie bez zastrzeżeń ...... .

 

 

Dzieki Ci dobry człowieku...( i całej reszcie też :p )

 

Własnie znalazłam tą pieczątkę.... :D :D :D

NIe przeglądałam wcześniej wszystkich zwróconych mi dok....tylko pismo przewodnie... :oops:

 

A dzieki Tobie znalazłam moją piecząteczkę :lol:

...i piękny napis pod nią:

" nie zgłoszono sprzeciwu do niniejszego zawiadomienia" :lol: :lol: :lol:

NO!! trza się chyba upic ze szczęścia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas mozna na kopii zgłoszenia uzyskać stempel [oddano do użytku] czy cos takiego - jako oficialne potwierdzenie ze juz wszystko ok- tak jak na decyzjach mozna uzyskac stempel ze sa juz prawomocne

 

pozdrawiam

Piotrek

 

ja takowy stępel wszystkim z mazowieckiego i Łódzkiego wystrugam z ziemniaka... za przysłowiowy "browar".... :wink: :D a wielkopolska niech ma "państwowy" - gumowy :D

 

pozdrawiam

 

Browar

 

ps. jak zwykle w piętek browarek sączy ochoczo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

mam pytanie, no to jak poszło z tą wizytacja, która spowodowała lawinę postów.

 

Ja właśnie jestem na etapie zgłaszania i niestety wprowadziłem się parę miesięcy wcześniej, finanse zmusiły do przeprowadzi, a koszt świadectwa energetycznego i zawiłość sprawy przesunęła odbiór o kilka miesięcy.

 

Mam pytanie to znawców. Poddasze mam tzw. niewykończone, tj łazienka niezrealizowana, podobnie 2 pokoje, drzwi są na wkładkę zakluczone, tak więc osoba nieuprawniona sie nie dostanie. Gniadek w tych pomieszczeniach brak, również barierki na balkonie właśnie z tych pomieszczeń. Czy muszę mieć to zrobione, aby zgłosić zakończenie budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, no to jak poszło z tą wizytacja, która spowodowała lawinę postów.

 

Ja właśnie jestem na etapie zgłaszania i niestety wprowadziłem się parę miesięcy wcześniej, finanse zmusiły do przeprowadzi, a koszt świadectwa energetycznego i zawiłość sprawy przesunęła odbiór o kilka miesięcy.

 

Mam pytanie to znawców. Poddasze mam tzw. niewykończone, tj łazienka niezrealizowana, podobnie 2 pokoje, drzwi są na wkładkę zakluczone, tak więc osoba nieuprawniona sie nie dostanie. Gniadek w tych pomieszczeniach brak, również barierki na balkonie właśnie z tych pomieszczeń. Czy muszę mieć to zrobione, aby zgłosić zakończenie budowy?

nie pytaj, bo nie o wszystkim chce się pisać :wink:

a tak ogólnie to pisaliśmy. Wszystko, od czego zależy bezpieczeństwo, ma być zrobione. Kontakty, oprawki w razie braku żyrandola, barierki. Inna sprawa, że u nas pani na górę się nie pchała. Caął reszta oprócz bhp to jest sprawdzana zależnie od okolicy. Naogół wiedzą na lokalnych grupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...

Choć wątek stary, ale temat cały czas aktualny. Właśnie jedteśmy po takiej kontroli. Było ok, ważne żeby nie strugać wariata.

Nic nie mierzyli, sprawdzali tylko czy z zewnątrz i wewnątrz jest zgodne z projektem, tablicę informacyjną, dokumenty tzw bios odnośnie bhp na budowie, które pisze kier. Budowy, protokół przekazania placu budowy, dziennik budowy, dokumentację odnośnie odbiorów instalacji elektrycznej, hydraulicznej, kominiarza, geodezyjne pomiary, pytali o certyfikaty na materiały użyte do budowy.

Sprawdzają głównie pod kątem istotnych zmian w projekcie, na które należałoby uzyskać zgodę, czy nie ma np dodatkowego piętra, odbudowanego pokoju czy piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...