Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ratunku! Mam kontrolę z PINB


emiangel

Recommended Posts

Ja otrzymałem osobny dokument - Decyzję o zezwoleniu na zamieszkanie w budynku - i tu podane dane dotyczące budynku , numer pozwolenia na budowę i trochę innych danych ...

W każdym bądź razie osobny dokument z którym potem musiałem się udać do gminy i zameldować , oraz potrzebny on był dla ubezpieczyciela aby zapłacić mniejsze ubezpieczenie gdyż prawomocnie dom przestał być w fazie budowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak widac co kraj to obyczaj. Norma w Polsce. Mi nic nie dali. Skoro po 21 dniach sie nie odezwali tzn ze dom jest odebrany i moge sobie mieszkac (pieczatka zlozenia) jest, papiery odebrane. Tak serio to wolalbym by cokolwiek dali a lepiej nie dyskutowac za bardzo ... :-?

 

Nie ma tak dobrze z tymi 21 dniami. Zawsze przy wysylcepoczta liczy sie data stempla pocztowego. Skoro byl z 21dnia to sie wyrobili. Ze wszsytki dokumentami tak jest. Nadomiar tego, jesli ten 21 ostatni dzien jest niepracujacy, to moga jeszcze ci wysalc w najblizszy dzien pracujacy. TO samo dotyczy pism, ktore ty wysylasz lub odpowiadzsz, gdy terminy sa wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac co kraj to obyczaj. Norma w Polsce. Mi nic nie dali. Skoro po 21 dniach sie nie odezwali tzn ze dom jest odebrany i moge sobie mieszkac (pieczatka zlozenia) jest, papiery odebrane. Tak serio to wolalbym by cokolwiek dali a lepiej nie dyskutowac za bardzo ... :-?
Dają zaświadczenie, ale na osobny wniosek inwestora. Na wydanie zaświadczenia mają podobno 7 dni. Przynajmniej w moim przypadku tak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem hiobową wieść! Mój domek zamierzają nawiedzić kontrolerzy z PINB. Co mam robić? Oczywiście, już od ponad roku tu mieszkam i jak frajer zgłosiłem zamiar użytkowania domu. Czy teraz mam wysłać całą rodzinę na księżyc i udawać, że nikogo i nigdy tu nie było? Czy też przyznać, tak chcę karę 10 tysia i potulnie ją zapłacę. Kto z Was był już w takiej sytuacji. Pilnie potrzebuję rady!

 

Chyba go zamkneli, albo jeszcze nie było kontroli.:-?

Może podzieli sie wiadomościami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem hiobową wieść! Mój domek zamierzają nawiedzić kontrolerzy z PINB. Co mam robić? Oczywiście, już od ponad roku tu mieszkam i jak frajer zgłosiłem zamiar użytkowania domu. Czy teraz mam wysłać całą rodzinę na księżyc i udawać, że nikogo i nigdy tu nie było? Czy też przyznać, tak chcę karę 10 tysia i potulnie ją zapłacę. Kto z Was był już w takiej sytuacji. Pilnie potrzebuję rady!

 

Chyba go zamkneli, albo jeszcze nie było kontroli.:-?

Może podzieli sie wiadomościami :D

a może to prowokacja ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem hiobową wieść! Mój domek zamierzają nawiedzić kontrolerzy z PINB. Co mam robić? Oczywiście, już od ponad roku tu mieszkam i jak frajer zgłosiłem zamiar użytkowania domu. Czy teraz mam wysłać całą rodzinę na księżyc i udawać, że nikogo i nigdy tu nie było? Czy też przyznać, tak chcę karę 10 tysia i potulnie ją zapłacę. Kto z Was był już w takiej sytuacji. Pilnie potrzebuję rady!

 

Chyba go zamkneli, albo jeszcze nie było kontroli.:-?

Może podzieli sie wiadomościami :D

 

 

Albo wszystko wypadło pomyślnie i świętuje :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisuję, bo jestem mocno zajęty.... przeprowadzką. :evil:

Krzyczę na dzieci, kłócę się z żoną .....

Polsce dziękuję za "przyjazne państwo".

Jak przeżyję to napiszę jak przebiegła kontrola.

Wiem, że jestem złośliwy, ale masz 10 tys.?

A tak naprawde wydaje mi się, że wszystko będzie dobrze. Przeminie, zapomnisz, a później smiać się bedziesz razem z żoną i dziećmi.

Trzymaj się ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu - na własne życzenie, nie ? :)

Wiesz Nefer, ale coś w tym jest nie tak. Nie spotkałem sie z nikim, kto by sie wcześniej nie wprowadził, przed odbiorem. Większość nie ma pojęcia, że za takie drobne przewinienie płaci się 10 tys. Więc uważam, że ten paragraf jest szczególnie powszechnie łamany, czytaj olewany. Rzadko się zdarza kontrola i padło akurat na naszego kolegę. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja mu współczuję..

Niemniej jeśli się przekracza prędkość to się dostaje mandat. Oczywiście pokażcie mi takiego co nigdy nie przekroczył prędkości 8) Tylko na szczęście jest mało radarów - tak jak kontroli.

Ja na miejscu kolegi waliłabym się piętami po d...pie, że zostałam o tej kontroli poinformowana i mam czas na przeprowadzkę. Zamiast krzyczeć na żonę i dzieci - za przekroczenie prędkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja mu współczuję..

Niemniej jeśli się przekracza prędkość to się dostaje mandat. Oczywiście pokażcie mi takiego co nigdy nie przekroczył prędkości 8) Tylko na szczęście jest mało radarów - tak jak kontroli.

Ja na miejscu kolegi waliłabym się piętami po d...pie, że zostałam o tej kontroli poinformowana i mam czas na przeprowadzkę. Zamiast krzyczeć na żonę i dzieci - za przekroczenie prędkości :)

Właściwie nic dodać nic ująć, ale za prędkość się płaci nie wiele , a tu 10 tys i już i za cholerę nie wiem dlaczego 10 tys a nie np. mandat 500 zł. Chciałbym tego albo tych mądrali co wysokość tej kary ustalili przepytać pod lampą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co się przeskrobie :):)

 

P.S. nie wiem czy 10k często za ryzykowanie życia własnej rodziny to mało ... Wystarczy brak barierki..

Nefer, co ty prawisz brak barierki, i dlatego ten przepis jest o 10 tys. kary? Wg tego rozumowania to powinny komisje dzień i w noc nachodzić obywateli i sprawdzać czy mieszkając nie zagrażają sobie wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...