Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komin murowany czy systemowy


Recommended Posts

:D łomatko,

nie śmiałabym marzyć :D Śmigalska kolegowała się nie z tymi, z którymi powinna.Jacyś marynarze, muzycy :lol2: zero nowoczesnych zdunów :D

Panie Piotrze, podziwiam właśnie Pana stronę, a na niej paleniska budowane metodą zduńska ( z kumulacją ciepła- kanałową).

Czy można się wstępnie dopytać tutaj o tak pi razy drzwi cenę takiego ustrojstwa- szacunek w granicach tysiąca w te lub w "drugie". Nie wiem, czy mogę się porywać z moją motyką na to Słońce (do ogrzania jest tylko 90 m2 parteru)

Pozdrawiam

Ś.-ś

 

Na pianinie gram ,wiosłować umiem czyli też się nie nadaję :D

 

Niemieckie palenisko kumulacyjne kosztuje 2000 - 3000 euro.

Porównywalną jakość robię za 1/2 ceny . Reszta - raczej na priv , bo

nie lubię ujadania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też bym potrafił zadawać mądre pytania (gdyby i mnie ten temat tak do końca interesował), ale czy na te pytania dostał naprawdę szczere i wyczerpujące odpowiedzi?

Czasami mam wrażenie, że większość deklarujących się jako Najlepsi Doradcy mówi i mówi, aby ...niewiele (lub NIC) nie powiedzieć :yes:

Częściowo to rozumiem, ale chciałbym uczciwej odpowiedzi:

"wiem i powiem, ale ta wiedza będzie ... sporo kosztować" :p

 

Pozdrawiam

 

Wiesz Sobieradku, to jest jakos tak (przynajmniej w moim przypadku) :D

wlazałam na to forum jako przyslowiowa "ta_bula rasa" (czytaj "wyraz oczu wskazujacy na tęsknotę za rozumem" to cytat z klasyka )

wiedziałam tylko, że chcę wybudować dom- tylko to mnie interesowało :lol2:

ale im głębiej właziłamw w las, tym rzeczywiście więcej pytań pojawialo się w głowie.

Pół roku temu nie wiedziałam, co to jest rekuperacja i GWC- teraz myślę, że damy ze Śmigiem radę "tymi rencami" zbudowć owe GWC i już wiem, że nie chcę wentylacji grawitacyjnej ( po lekturze postów na forum ćwiczyłam badania ciągów z gromnicą :lol2:

Myślałam naiwnie, że to wszystko jedno, co się obudowuje i nazywie kominkiem. Teraz wiem, że są wśród nich mercedesy, renówki (brr ...nie lubię francuskich samochodów i fiaciki 126. Dobrze, że komuś z wiedzą "na temat" chce się poświęcić swój czas. Mnóstwo wiedzy na forum jest za zupełną darmoszkę. A że nie cała, to się nie dziwię- zdobycie profesjonalnej wiedzy to dość kosztowny kaprys (i czasowy i finansowy). Może dlatego tak trudno o prawdziwych PROFESJONALISTÓW.

Maestria w każdej dziedzinie powoduje u mnie odruch niemego podziwu :D

Pozdrawiam Ś-ś

Teoretycznie powinnam mieć tę wiedzę gdzieś- ale wychodzi mi, że warto wiedzieć. nawet jeśli w danym momencie wydaje Ci się to wiedzą zbędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Sobieradku, to jest jakos tak (przynajmniej w moim przypadku) :D

wlazałam na to forum jako przyslowiowa "ta_bula rasa" (czytaj "wyraz oczu wskazujacy na tęsknotę za rozumem" to cytat z klasyka )

wiedziałam tylko, że chcę wybudować dom- tylko to mnie interesowało :lol2:

ale im głębiej właziłamw w las, tym rzeczywiście więcej pytań pojawialo się w głowie.

Pół roku temu nie wiedziałam, co to jest rekuperacja i GWC- teraz myślę, że damy ze Śmigiem radę "tymi rencami" zbudowć owe GWC i już wiem, że nie chcę wentylacji grawitacyjnej ( po lekturze postów na forum ćwiczyłam badania ciągów z gromnicą :lol2:

Myślałam naiwnie, że to wszystko jedno, co się obudowuje i nazywie kominkiem. Teraz wiem, że są wśród nich mercedesy, renówki (brr ...nie lubię francuskich samochodów i fiaciki 126. Dobrze, że komuś z wiedzą "na temat" chce się poświęcić swój czas. Mnóstwo wiedzy na forum jest za zupełną darmoszkę. A że nie cała, to się nie dziwię- zdobycie profesjonalnej wiedzy to dość kosztowny kaprys (i czasowy i finansowy). Może dlatego tak trudno o prawdziwych PROFESJONALISTÓW.

Maestria w każdej dziedzinie powoduje u mnie odruch niemego podziwu :D

Pozdrawiam Ś-ś

Teoretycznie powinnam mieć tę wiedzę gdzieś- ale wychodzi mi, że warto wiedzieć. nawet jeśli w danym momencie wydaje Ci się to wiedzą zbędną.

 

Że ja tez takiej baby wcześniej nie spotkałem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Może zadajesz niewłaściwe pytania .

Może robisz to nieumiejętnie .

A może pytasz nie tych których trzeba pytać.

 

Ciebie pytałem niedawno, jak oceniasz wykonanie czapy moich kominów systemowych i... jakoś do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był fajny wątek o kominach a zrobił się kolejny jak jeden z wielu wątek o kominkach. Szkoda.

 

Wiesz ,masz rację ,wyjaśnię Ci dlaczego tak się stało.

 

Próbowałem kol. Śmigalską "spuścić" na kominki ,ale się nie dała :D

 

Wymieniliśmy na priv uwagi i argumentacja była ok. .Skoro pytała

o komin i o kominek , chciała to mieć w jednym wątku. W tym czasie

na kominkach zadyma była , wiec i ja wolałem w ukryciu pogadać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
No to dawaj jeszcze raz , widocznie umknęło

 

Wątek p.t.: "Źle wykonany komin systemowy - jak naprawić" (Ściany, stropy, kominy, garaże - str.3)

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był fajny wątek o kominach a zrobił się kolejny jak jeden z wielu wątek o kominkach. Szkoda.

 

Śmigalska bije się w swoją wątłą pierś ( 3 razy powtarzając mea culpa)

Wybacz fenix2, przepraszam za zamieszanie, ale wlazłam tu jako surówka zupełna. Nie wiedziałam , z której strony ugryźć te kominy i kominki. Już nie będę zakłócała tematu wiodącego i prowadziła go na manowce.

PS. Osobiście wolę lekarza, który patrzy na mnie całościowo, a nie jako zbiór odrębnych narządów. Przyjmuje do wiadomości, że inni mogą to widziec inaczej. Jeszcze raz przepraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigalska bije się w swoją wątłą pierś ( 3 razy powtarzając mea culpa)

Wybacz fenix2, przepraszam za zamieszanie, ale wlazłam tu jako surówka zupełna. Nie wiedziałam , z której strony ugryźć te kominy i kominki. Już nie będę zakłócała tematu wiodącego i prowadziła go na manowce.

PS. Osobiście wolę lekarza, który patrzy na mnie całościowo, a nie jako zbiór odrębnych narządów. Przyjmuje do wiadomości, że inni mogą to widziec inaczej. Jeszcze raz przepraszam :D

 

Feniks chce cie po prostu poderwać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigalska bije się w swoją wątłą pierś ( 3 razy powtarzając mea culpa)

Wybacz fenix2, przepraszam za zamieszanie, ale wlazłam tu jako surówka zupełna. Nie wiedziałam , z której strony ugryźć te kominy i kominki. Już nie będę zakłócała tematu wiodącego i prowadziła go na manowce.

PS. Osobiście wolę lekarza, który patrzy na mnie całościowo, a nie jako zbiór odrębnych narządów. Przyjmuje do wiadomości, że inni mogą to widziec inaczej. Jeszcze raz przepraszam :D

 

Przeprosiny przyjęte. :-)

 

Feniks chce cie po prostu poderwać :D

 

To fajnie. ;-)

 

 

P.S.

Po prostu potem ciężko jest przebrnąć przez takie wątki olbrzymy (o wszystkim i o niczym) i wyłuskać z nich właściwe informację.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Podpowiedzcie mi proszę, jaki komin będzie zajmować mniej miejsca w pomieszczeniu?

W planie był komin systemowy, dostawiony do ściany nośnej o grubości 25cm (wewnętrzna). Ale tak się zastanawiam, że może murowany będzie mniej wystawał, bo będzie można go wmurować w ścianę (wiem że są osoby, które wstawiały systemowe też w nośną, ale mój projektant mówi "nie" :roll: ) ?

Komin ma mieć dwa kanały spalinowe (jeden do kominka z pw, drugi na przyszłość do ewentualnego kotła gazowego) i dwa wentylacyjne.

Systemowe mają ok 36-40 cm głębokości. A murowane?

Niech mnie ktoś oświeci, bo już jestem kompletnie skołowana, a czasu na styk, tyle aby zdążyć do transportu pustaków domówić cegieł :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę, jaki komin będzie zajmować mniej miejsca w pomieszczeniu?

W planie był komin systemowy, dostawiony do ściany nośnej o grubości 25cm (wewnętrzna). Ale tak się zastanawiam, że może murowany będzie mniej wystawał, bo będzie można go wmurować w ścianę (wiem że są osoby, które wstawiały systemowe też w nośną, ale mój projektant mówi "nie" :roll: ) ?

Komin ma mieć dwa kanały spalinowe (jeden do kominka z pw, drugi na przyszłość do ewentualnego kotła gazowego) i dwa wentylacyjne.

Systemowe mają ok 36-40 cm głębokości. A murowane?

Niech mnie ktoś oświeci, bo już jestem kompletnie skołowana, a czasu na styk, tyle aby zdążyć do transportu pustaków domówić cegieł :rolleyes:

 

Projektanci niekoniecznie muszą się znać na ......projektowaniu :D.

Pogadaj z wykonawcą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
(wiem że są osoby, które wstawiały systemowe też w nośną, ale mój projektant mówi "nie" :roll: ) ? Niech mnie ktoś oświeci, bo już jestem kompletnie skołowana,

 

Ja też miałem perypetie ze swoim projektantem. O nowoczesnych kominach w ogóle nie miał pojęcia i do projektu wstawił mi zwykłe kominy z cegły. W rezultacie musiałem przejść przyspieszony kurs (wtedy też zostałem "sobieradkiem"), a projektant "zgodził się" (łaskawie) na systemowe przystawione do ścian. Problem w tym, że projektant ma prawa autorskie i bez jego zgody nie możesz nic zrobić. Możesz jedynie ... zmienić projektanta ;) lub tak go "omotać", aby twoje pomysły uznał za ...swoje :p

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...