Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komin murowany czy systemowy


Recommended Posts

Nie o to chodzi, że on nie chce systemowych. Może być, byle nie był wstawiony w ścianę nośną, bo nie jest "elementem nośnym". Przystawiony do ściany jak najbardziej. A ja bym chciała rozwiązanie jak najmniej wystające w stronę salonu:rolleyes:

Ta ściana nie jest typowa - w zasadzie jest to odcinek ściany łączący dwa podciągi dochodzące do ścian zewnętrznych. Czyli może faktycznie lepiej jej nie przerywać, a miałoby to miejsce przy wstawieniu oddylatowanego systemowego komina.

Przy murowanym chyba nie musi być dylatacji, można go związać ze ścianą?

Na murowany w ścianie pewnie by się zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie o to chodzi, że on nie chce systemowych. Może być, byle nie był wstawiony w ścianę nośną, bo nie jest "elementem nośnym". Przystawiony do ściany jak najbardziej. A ja bym chciała rozwiązanie jak najmniej wystające w stronę salonu:rolleyes:

Ta ściana nie jest typowa - w zasadzie jest to odcinek ściany łączący dwa podciągi dochodzące do ścian zewnętrznych. Czyli może faktycznie lepiej jej nie przerywać, a miałoby to miejsce przy wstawieniu oddylatowanego systemowego komina.

Przy murowanym chyba nie musi być dylatacji, można go związać ze ścianą?

Na murowany w ścianie pewnie by się zgodził.

 

Do kominka często stosuje się praktykę komina od stropu,

stawianego z pustaków systemowych na ścianie nośnej .

W obrębie kominka komin generalnie to zawada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałam info od projektanta, że "w scianie zakończonej podciągiem nie może być żadnego komina". Fuck. Mógł tak od razu, to bym sobie i innym d...y nie zawracała :mad:

Czyli żegnaj pomyśle mało wystającego komina... musi zostać systemowy dostawiony do ściany :roll:

 

Hehe, nei martw się, doda uroku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do kominka pościć samą rurę stalową bez obudowywania tego czymkolwiek, kominek jako wyczystka.

 

Takie rozwiązania są nie tylko możliwe ,ale bardzo racjonalne z ekonomicznego

punktu widzenia . Dwa kominy od stropu (gazowy i kominkowy) to 5-6 mb komina mniej.

 

Milek ! Wydaj to na ładniejszy kominek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do kominka pościć samą rurę stalową bez obudowywania tego czymkolwiek, kominek jako wyczystka.

 

Komin muszę postawić, bo ma być jeszcze jeden kanał spalinowy oprócz kominkowego i dwa wentylacyjne

 

Hehe, nei martw się, doda uroku ;)

 

Już mi przeszło, tym bardziej że tak miało być od początku - ale wiesz jak to jest, kiedy człowiek napali się na jakieś fajne rozwiązanie, a później wychodzi z tego d...a :oops::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązania są nie tylko możliwe ,ale bardzo racjonalne z ekonomicznego

punktu widzenia . Dwa kominy od stropu (gazowy i kominkowy) to 5-6 mb komina mniej.

 

Milek ! Wydaj to na ładniejszy kominek :D

 

Nie podobają mi się rury na wierzchu, więc odpada. Poza tym co z kanałami wentylacyjnymi?

 

Kominek ładny planuję i tak... :cool:

 

 

 

 

Generalnie tragedii nie ma - jakoś to przeżyję :rolleyes:

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się rury na wierzchu, więc odpada. Poza tym co z kanałami wentylacyjnymi?

 

Kominek ładny planuję i tak... :cool:

 

 

 

 

Generalnie tragedii nie ma - jakoś to przeżyję :rolleyes:

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :yes:

 

Milek , chyba nie "zlapałes" sensu. Na dole do sufitu masz kominek

który rurę zasłania , a wentylacje tez możesz budować od stropu i

podłączyć zarówno nad jak i pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Możesz do kominka pościć samą rurę stalową bez obudowywania tego czymkolwiek"

 

jaki inny sens kryje w sobie to zdanie? bo do niego się odnosi moja wypowiedź

 

ps. jestem nią ;)

 

Jak znam Feniksa , to miał na myśli "puszczenie rury bez obudowy " właśnie

od stropu w dół , a w drugą stronę ,do góry , już obudowaną....Milusio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

powoli zgłębiam poszczególne tematy budowy domu, którą zaczynam w najbliższą sobotę.

Kto mi może powiedzieć o co chodzi z tym kominem do kominka od stropu?? tzn że na podłodze poddasza zaczynam ustawiać komin systemowy do kominka np taki: http://www.mega1000.pl/kominy/kominy-do-kominka.html a sam kominek służy jako wyczystka? czy strop/podłoga poddasza uniesie taki ciężar? bo przyznam że z 2,5 metra tego komina będzie mniej a to całkiem spora oszczędność by była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin może wspierać się na ścianie nośnej. Pogadaj z projektantem który robi ci adaptację lub projekt indywidualny.

 

Ok dzięki pogadam z Kier.budem bo projekt już po adaptacji, pozwolenie prawomocne a od 1.04 mogę się budować. Jeśli to by przeszło było by super, zawsze troszkę taniej a i miejsca w kotłowni więcej jak jeden ciąg komina odpadnie. A może nawet 2 bo widzę, że kanał wentylacyjny też może się zaczynać przy suficie, nie trzeba go ciągnąć od podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...