Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przebijające kable na ścianie


Recommended Posts

W moim mieszkaniu, przy tynku gipsowym knaufa, mam ślady, ale tylko na trasie gniazdo - puszka. W domu chciałbym uniknąc tych ozdóbek bo również chcę położyć gips. Jak powiem elektrykowi, źe ma robić bruzdy to mi odstrzeli... kolano

Skoro masz takiego elektryka to nie pozostaje nic innego jak instalacja naddtynkowa. Można zastosować peszle w gustownych kolorach :wink:

W moim mieszkaniu mam "widoczny" fragment pod malowaną tapetą.

Dalej jest widoczny.Śmiem twierdzić że nie ma środka typu impregnat itp. by zasłonić zbyt płytko położony przewód.

W domu "ryje" bruzdy i nie będe oglądał"elektrycznych zacieków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 year później...

Mam taki problem.

W domu mieszkam już od 3,5 roku. Na ścianach w niemal wszystkich pomieszczeniach widoczne są ciemne ślady po kablach elektrycznych. Walczyłem z tym na etapie tuz przed przeprowadzką, jednak dodatkowe ręczne zacieranie i malowanie nie pomogło i kable nadal sa widoczne.

Być może przyczyną jest zbyt cienka warstwa tynku (gipsowe Knauf), a być może same kable miały jakiś feler, który spowodował, że przebijają. Nie wiem. Sprawdzałem jednak w kilku miejscach, gdzie widoczne są przebicia, że grubość tynku jest tam w granicach normy, tj. ok. 3mm nad kablami.

 

Ponieważ przymierzam się powoli do pierwszego remontu, na pierwszym miejscu mojej listy priorytetów jest pozbycie się tych smug.

Czy istnieją jakies preparaty, grunty lub tez specjalne farby, które mogą takie ślady pokryć?

 

Będe wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w mieszkaniu. Wszyscy sąsiedzi w bloku mają. Zgadnij jakie tynki? Maszynowy Knauf, ale swego czasu robilam rozeznanie i wychodzi to na gipsowych bez znaczenia jaki producent. Widac to w miejscach, gdy grubosc tynku jest mniejsza (ale zgodna z normą). Robilismy juz remont - zadne farby majace pokrywac takie plamy nei zdaly egzaminu. Tynku sie nie dolozy, kabli glebiej nie wkujesz. My nie znalezlismy na to metody - poza tapetowaniem, ale i tak sie niedlugo wyprowadzamy, wiec jzu tego nei zrealizuje.

PODOBNO to wina jakiejs warstwy zabezpieczajacej kabli, ale zaznaczam - podobno. Kiedys nikt niczym kabli nie pryskal, nei odbiezpieczal ich i nie bylo takich niespodzianek. Z tego powodu m.in. w domu zrobilam tynki cementowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszax, z pierwszym jestem sklonna sie zgodzic - tyle ze wszedzie grubosc tynku zgodna z normą i tym co napisali na opakowaniu tynku... hmmmmm Reszta - no cóż, nie trafiona...

 

remx, a co w przypadku kabli, przez ktore NIGDY nie płynął prąd? Mam takie w mieszkaniu - widac. Bajki piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe rady.

Nie sądzę, aby to była wina tynku. Rozmawiałem już z kilkoma fachowcami na ten temat i większość twierdzi, że to kable mogły być przyczyną, a konkretnie jakaś substancja, którą niektóre kable są pokrywane. Nie wiem co to jest dokładnie, ale grubośc tynku najwyraźniej nie jest jedynym powodem, ponieważ w przy tej samej grubości tynku w jednym miejscu są przebicia, a w innym ich nie ma.

Mogę oczywiście spróbować z tą farbą na plamy i zacieki. Czy polecacie jakąś konkretną? I czy są to farby/podkłady bezbarwne, czy tez w określonym kolorze? Bo jeśli to drugie, to musiałbym chyba dobrać kolor farby na plamy do koloru farby wierzchniej.

A może są jakieś rodzaje farb nie wymagające podkładu, które nadają się do wnętrz i mają lepsze właściwości kryjące? Oczywiście, nie mam na myśli farb olejnych czy podobnych... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak czytam to aż sie boję co bedzie u mnie.

Były takie miejsca że kable wystawały przez tynk, wiec na świeżo po tynkowaniu powbijałem je młoteczkiem głębiej i pozaklejałem czymś. Na to dwie warstwy gładzi. Jeszcze bez farby. Tynki mam cem-wap.

 

A w moim obecnym mieszkaniu "wylazł" kabel po malowaniu. Co ciekawe jest to kabel głośnikowy do tylnych głośników bardzo sporadycznie używany (tylko filmy w 5.1) więc to elektryzowanie to raczej odpada. Same kable były wpuszczone dość głęboko w ścianę gipsową, nie było ich widać przez kilka lat gdy ściana była biała. Po pomalowaniu na ciemniejsze kolory - jasnoniebieski i średnio ciemno fioletowy oba kolory w miejscu kabla wyblakły :(

 

Czekam na jakieś dobre rozwiązanie problemu (gruntowanie ściany?) bo nie chcę w domu mieć takich niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avzi, farba na plamy jest koloru bialego (prznajmniej byla 3 lata temu) - wielu producentow taką robi. Probowalismy kilku roznych, probowalismy zwyklej olejnej - wylazło. Podklad pod farbe wlasciwą oczywiscie tez był dawany. Kiedys mialam pomalowane Duluxem, potem Parą, sąsiedzi mają naprawde pelen przekroj producentow - u kazdego to wylazi.

Tynk - mysle ze ma to znaczenie. Tynki w blokach komunistycznych umowmy sie ze nie byly supergrube, a jednak nigdy takich kwiatkow nie bylo. Dopiero na tynkach gipsowych zaczelo to wylazic.

 

Foczki, u mnie i na bialym suficie widac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero na tynkach gipsowych zaczelo to wylazic.
Hmmm

Czy to tylko na gipsowych się dzieje czy również na c-w??

 

Gdy usuwano u nas usterki czlowiek, ktory sie tym zajmowal, starszy facet, powiedział, ze nie spotkal sie z tym na c-w. Przemaglowalam mnóstwo ludzi w tym temacie, łacznie z panami od farb w Parze (u nich na gipsowym tez wyszło i tez walczyli z tym az sie poddali) - u nikogo na c-w tego nie ma. Nawet w postkomunistycznych blokach z wielkiej płyty tego nei widzialam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy usuwano u nas usterki czlowiek, ktory sie tym zajmowal, starszy facet, powiedział, ze nie spotkal sie z tym na c-w.
Ufff - to mogę przestać śledzić ten temat.

Życzę zatem powodzenia w usuwaniu przebarwień...

 

 

Jeżeli przebarwienia idą w linii prostej może warto rozważyć naklejenie jakiegoś elementu ozdobnego na to, aby zakryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przebarwienia idą w linii prostej może warto rozważyć naklejenie jakiegoś elementu ozdobnego na to, aby zakryć.

 

Dzięki, świetny pomysł! Chyba zdecyduję się na naklejenie boazerii punktowo wzdłuż tych kabli. Wtedy na pewno znikną. :D

Albo może przewiążę szarfą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również na ścianach tynki gipsowe / Baumit / kładzione maszynowo .

Na pewno w niektórych miejscach grubość tynku jest mniejsza niż 3-5 mm .

We wszystkich pomieszczeniach gdzie malowałem ściany emulsjami akrylowymi / Dekoral , Dulux / wyszły ślady kabli ... / niezaleznie od tego czy są to kable elektryczne czy np od czujek systemu alarmowego / .

Natomiast wszędzie tam gdzie malowałem ściany latexowym Nobilesem nie ma najmniejszego śladu po kablach . Mieszkam już drugi rok w domu .

 

Ostatnio zrobiłem ciekawą próbę - na jednej ze ścian / malowana Dekoralem / w miejscu gdzie wyszły ślady kabli pomalowałem ten fragment ściany latexem Nobilesa - 2 razy , a następnie po wyschnięciu ponownie właściwym kolorem Dekorala . Na razie - około miesiąc - nie ma żadnych śladów ...

 

Poczekamy - zobaczymy ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo, to jest naprawdę optymistyczna informacja. Dzięki! Ktoś mi kiedyś właśnie sugerował pewną kategorią farb, ale niestety juz nie pamietałem o jaką chodzi. Teraz sobie przypominam, że mowa była o lateksowych. Czy te farby mają jakąś zauważalnie inną fakturę niż akrylowe? Czy ściana nie wygląda jak po nałożeniu tapety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też na tynkach knaufa przebijają kable. W sypialniach nie rzuca się to jakoś szczególnie w oczy, bo akurat najczęściej biegną kable w miejscu gdzie coś stoi więc tego nie widać, ale przedpokój i jedna ściana w salonie to masakra :evil: , mieszkamy 1,5 roku, a przy najbliższym remoncie chcemy na tych najbardziej przebijających ścianach położyć tapetę z włókna szklanego mam nadzieję, że to coś pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...