Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przebijające kable na ścianie


Recommended Posts

U mnie również na ścianach tynki gipsowe / Baumit / kładzione maszynowo .

Na pewno w niektórych miejscach grubość tynku jest mniejsza niż 3-5 mm .

We wszystkich pomieszczeniach gdzie malowałem ściany emulsjami akrylowymi / Dekoral , Dulux / wyszły ślady kabli ... / niezaleznie od tego czy są to kable elektryczne czy np od czujek systemu alarmowego / .

Natomiast wszędzie tam gdzie malowałem ściany latexowym Nobilesem nie ma najmniejszego śladu po kablach . Mieszkam już drugi rok w domu .

 

Ostatnio zrobiłem ciekawą próbę - na jednej ze ścian / malowana Dekoralem / w miejscu gdzie wyszły ślady kabli pomalowałem ten fragment ściany latexem Nobilesa - 2 razy , a następnie po wyschnięciu ponownie właściwym kolorem Dekorala . Na razie - około miesiąc - nie ma żadnych śladów ...

 

Poczekamy - zobaczymy ... :lol:

 

oooo, to dobre info - moze jednak jest metoda na te slady :)

U mnie sa latexowe farby w kuchni (innej firmy, to fakt) - niby jest ok, ale gdy sie spojrzy pod (nie)odpowiednim kątem slad jest widoczny...

Na szczescie dlugo juz na to nie bede patrzyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u mnie niestety też były tynki gipsowe i tez niestety te ślady były widoczne, kiedy ś czytałam,że ponieważ tynku gipsowego idzie dużo cieńsza warstwa niż tradycyjnego, to te kable powinno się kłaść w bruzdach...na c-w ponoć tego nie ma(przynajmniej ja o tym nie słyszałam) tak więc w nowym domu bedziemy mieli tradycyjne ręcznie robione :D niestety potrwa to ze 3 mies albo i lepiej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że mam to samo ale od fachowca wykanczajacego moje mieszkako dostałam taką radę: pomalować ściany i powinny te nierownosci wyjsc przy pierwszej warstwie - u mnie niestety za płytko jest pociagniety kabel w jednym miejscu - mam na ścianach masę szpachlową putz start śnieżki i na to grunt i żeby nie walić nie wiadomo ile tej masy pan powiedzial ze mozna to robic w ten sposób: troszk masy szpachlowej rozmieszać z wodą i z farbą ktora maluje się sciany, pokryć to miejsce i zebrac nadmiar i wyrównać tzw piórkiem czyli małą szpachelką, jak wyschnie wygładzić papierem sciernym drobnym i pomalować sciane jezcze raz - u mnie to zadziałało i widać tylko malutki slad ale w porownaniu do tego co bylo to wieka roznica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Przeważnie przewody widoczne są pod tynkiem jeżeli się nadmiernie nagrzewają, co może być spowodowane źle zaprojektowaną instalacją lub jej przeciążaniem. Dotyczy to także instalacji alarmowej i telefonicznej. Pola elektromagnetyczne przyciągają też kurz, więc te smugi to może po prostu bród.

 

Redd, czy Ty kiedykolwiek widziałeś na własne oczy instalację alarmową czy teletechniczną?

Bo sądzę, że zabierasz głos nie mając zielonego pojęcia.

Jeżeli chodzi o ślady na ścianie, to wynikają one tylko z powodu cienkiej warstwy tynku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chemia. Gips jest wrednym materiałem i lubi reagować z innymi, w tym wypadku z polwinitem.

 

jestem za, chemia. Mam takie smugi np. w miejscach gdzie mam przewody do czujek alarmowych, których nie podłączyłem. Tynkowane i malowane 2 lata temu, więc nie jest to kwetstia wilgotności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chemia. Gips jest wrednym materiałem i lubi reagować z innymi, w tym wypadku z polwinitem.

 

Tylko że jak się ten ślad trochę poskrobie, to jakoś nie widać, żeby głębiej

gips był ciemniejszy...

 

Kombinujcie dalej. Ja twierdzę, że to kurz, a dokładniej osadzanie się

brudnych cząsteczek z powietrza. Dlaczego się osadza ? No, właśnie...

fajna zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepska farba

ja jak w starym pokoju pomalowałem zwykła śnieżka z pigmentem też tak było na kilku przewodach

no może nie dokładnie - farba w tym miejscu bielała - tzn pigmentu nie widu

 

jak pomalowałem jakiś czas temu gotowa farba (lepszą chyba bo dużo droższą) to na razie spokój - świetnie kryła

 

myslę że jakies pole na cząsteczki farby działa :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolorek był hand made i podła farba

ale pewnien gość dostał piany bo wylazło na jakiś wypasionych farbach

więc raczej nie można jednoznacznie stwierdzić, że to podły materiał jest przyczyną

a jeżeli nawet, to dalej nie wiadomo jaki tego jest mechanizm, co by powodowała ta zła/kiepska farba :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe. Ja bym spróbował przemalować trasy przewodów farbą odcinającą plamy (śnieżka ma taką) a potem pomalował całą ścianę. I jeśli:

1. przebarwienia przestaną wyłazić: znaczy się że zachodziła jakaś reakcja chemiczna. Ale jaka? Z czym? Z izolacją?? Zresztą - jak jest ok to po co o tym myśleć. :wink:

2. przebarwienia dalej są. Czyli mamy do czynienia ze zmianami natury cieplno-elektrostatyczno-cudownymi. I nie wiem co zrobić. Trzeba elektryka albo egzorcysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami widać ciemne smugi koło włączników i gniazdek.

Przyciąganie kurzu polem elektromagnetycznym ?

Możliwe, że jednak jest inaczej : w takich miejscach ruch powietrza

jest bardziej intensywny, więc niosący więcej cząsteczek kurzu.

Skąd większy ruch ? Koło włączników jest trochę cieplej przez

wydzielanie się ciepła na stykach ?

 

Czy tak samo może być z przewodami pod tynkiem ?

Te miejsca są cieplejsze, wzmagające konwekcję ?

I cieplejsze niekoniecznie od przepływu prądu, ba jak

tu ktoś pisał, smugi są także nad przewodami nie podłączonymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D a dlaczego ma nie być wilgoci w tym miejscu ...

Tylk o iwyłacznie jest to spowodowane wilgocia :)

każde inne miejsce na ścianie jest zbudowane nieco inaczej znaczy sie nadmiar wilgoci jest pochłaniany przez cegłę pustaka ... .niestety ani polwinit ani plastik nie pochłonie tego nadmiaru, im cieńszy tynk tym objaw większy.

 

Inne teorie są nieco naciagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...