Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pomysl ze zsypem na pranie jak najbardziej trafiony-przekonaj zone!U nas tez tak robimy poniewaz lazienki na gorze i tak sa zbyt male niz bysmy chcieli wiec gdzie tam jeszcze miejsce na pralnie...W garazu mamy zrobione przeszklenia z luksferow.Wyglada to naprawde super i jest spora widocznosc wewnatrz.Rowniez zrezygnowalismy z dodatkowego pokoju w salonie zyskujac pomieszczenie gospodarcze za kotlowna.Pomysl uwazam za bardzo trafiony a ten pokoj z wejsciem przez sciane w salonie wyglada koszmarnie(widzialam u paru osob)

Witam, czytam i czytam Wasze cenne doświadczenia i jestem bardzo szczęśliwa, ze jest tyle ludzi co służą pomocną dłonią dot cennych porad. Kasjopea była pierwszą moją "wybranką" ale decyzja padła na SZMARAGD MG. Właśnie kładą się tynki..

A włączyłam się do rozmowy aby potwierdzić - że pomysł z ZSYPEM - JEST SUPER. Jak kazałam go zrobić - budowlańcy śmiali się pod nosami - ale teraz wszyscy twierdzą, ze to bardzo pomysłowe.

U mnie zsyp jest z górnej łazienki do pomieszczenia gospodarczego, gdzie będzie pralka- i myślę, że nie będę ciągle upominać dzieciaczki - zanieś na dół te skarpetki...

pozdrawiam serdecznie

życzę wielu wspaniałych pomysłów i oczywiście dalej Wam kibicuję.

12.01.2013 (30)1.jpg

nasz Szmaragd MG PROJEKT

Edytowane przez luzik- fsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Właśnie podjęliśmy z żoną decyzję o budowie Kasjopei 3 ale czytając ten wątek nasunęło Nam się trochę wątpliwości.

 

Zbyt mały salon, co zrobić z logią, z drzwiami balkonowymi, oknem narożnym na parterze... Nie umiemy sobie tego wyobrazić...

 

Czy ktoś z forumowiczów byłby tak miły i pokazał Nam wybudowaną Kasjopee 3 w okolicach Warszawy? Chcielibysmy na własne oczy zobaczyć o czym mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

 

 

Zbyt mały salon, co zrobić z logią, z drzwiami balkonowymi, oknem narożnym na parterze... Nie umiemy sobie tego wyobrazić...

 

 

Salon po wykończeniu nie wydaje się mały, na parterze jest przestronnie.

Z okna narożnego nie radzę rezygnować, dodaje uroku całemu budynkowi.

Zsyp -super przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dawno mnie tu nie było... ;(

 

Nie rezygnujcie z okna narożnego.. jest piękne.. my mamy je od południowego zachodu ..a w domu bardzo słonecznie :) loggie zlikwidowalismy.. bo bez sensu ta loggia mając piekny ogród :) chociaz dom z zewnątrz wygląda z nią prześlicznie :) ..dzieki jej likwidacji mamy piekną duzą sypialnie :)

 

 

 

Salon po wykończeniu nie wydaje się mały, na parterze jest przestronnie.

Z okna narożnego nie radzę rezygnować, dodaje uroku całemu budynkowi.

Zsyp -super przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek można przysunąc do schodów ,ale nie da sie go tam głebiej wepchnąć - a rury spalinowej nie trzeba prowadzić za słupek-fachowcy podkuja sie skośnie do komina.

 

Witam,

Tetelka mam do Pana pytanie, jak sprawuje się elewacja, tzn. płytki imitujące drewno z firmy Rodeo? właśnie je zamawiam i jestem ciekaw czy ten wybór jest trafiony.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Malini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

no właśnie czytałem w necie że może być problem z tą wylewką w pomieszczeniach gdzie jest wilgoć. w firmie która to robi usłyszałem natomiast że to zabobony....Jolcik rozumiem że w garażu też masz anhydryt? Kładziesz płytki na to czy może tylko malujesz?

 

Też mam różne rozbieżne opinie na temat tej wylewki. W każdym razie jest bardzo twarda, naprawdę trudną w niej cokolwiek wykuć. W garażu też jest anhydryt i w pierwszej wersji miała być posadzka żywiczna, ale....teraz skłaniam się chyba ku jakimś dobrym (trwałym) płytkom. Jeszcze do wiosny chwila na zastanowienie (tym bardziej, że pieniądze przy wykończeniu potrzebne na inne, ważne tematy :-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Właśnie podjęliśmy z żoną decyzję o budowie Kasjopei 3 ale czytając ten wątek nasunęło Nam się trochę wątpliwości.

 

Zbyt mały salon, co zrobić z logią, z drzwiami balkonowymi, oknem narożnym na parterze... Nie umiemy sobie tego wyobrazić...

 

Czy ktoś z forumowiczów byłby tak miły i pokazał Nam wybudowaną Kasjopee 3 w okolicach Warszawy? Chcielibysmy na własne oczy zobaczyć o czym mowa?

 

My co prawda mamy Kasjopeę II, ale z kuchnią powiększoną (jak w wersji III). Mamy w narożu salonu wybudowany słup betonowy. Nie ze względu na urodę, ale w przyszłości uniknięcie ewentualnych problemów, które może by się i nie pojawiły, ale mając na uwadze wykonawstwo naszych przeróżnych ekip, bardzo są prawdopodobne. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że ta konstrukcja będzie pracowała, te drzwi są naprawdę baaardzo ciężkie, szczególnie, że mamy pakiet trzyszybowy, ze wzmocnioną ramą itp. Z drugiej strony jeśli są to solidne okna drewniane, porządnie zamontowane.... może i warto rozważyć narożne.

 

Salon naprawdę nie jest taki mały, bo należy wziąć pod uwagę, całą przestrzeń w jakiej on jest umiejscowiony tj. salon, holl i jadalnię. Całość daje naprawdę dużą przestronność. Tu znowu jednak, wszystko zależy pewnie od przyzwyczajeń, oczekiwań, aranżacji i ilości mieszkających osób itp.

 

My zlikwidowaliśmy loggię i jest to (według nas) jedna z trafniejszych decyzji. Zostawiliśmy jednak drzwi balkonowe w sypialni, które będą zamknięte balkonetką (czy jak nazwać barierkę zabezpieczającą). Dzięki temu sypialnia jest bajeczna! przestronna, ustawna, jasna. Ponadto otwierając drzwi można mieć namiastkę loggi ;-). Napewno zyskuje funkcjonalność, czy traci uroda elewacji?? Kwestia gustu.

Pewnym jest, że ta opcja jest godna rozważenia dla tych, którzy potrzebują mieś dodatkowy pokój z tej klitki zwanej gabinetem. likwidując loggię mamy baardzo dużą sypialnię, w której po zlikwidowaniu garderoby można zamontować wieeelką szafę, bez żadnej szkody dla sypialni. Powiększając wtedy gabinet o powierzchnię garderoby, uzyskujemy pełnowymiarowy, ustawny pokój.

My co prawda mamy w miejscu gabinetu pralnię, a garderobę na swoim miejscu i piękną sypialnię :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po pierwszych oględzinach Kasjopei 3 - wybudowanej - dzięki gościnności jednego z forumowiczów (dziękujemy:)).

 

Kilka pomysłów i przemyśleń wpadło Nam do głowy:

1. Loggia - tak naprawdę pomniejsza sypialnię i nie bardzo widzimy dla niej zastosowania - chyba lepiej zostawić drzwi balkonowe z balkonetką

2. Łazienki na górze - w rzeczywistości wydają się małe - my planujemy przenieść pralnie do kotłowni i połączyć te 2.55 m2 z 5.98 m2. Natomiast pytanie Nasze jest czy ktoś z forumowiczów zastanawiał się nad zmniejszeniem łazienki przynależącej do sypialni tak aby weszła tam kabina prysznicowa, umywalka i kibelek a z całej reszty zrobić dużą łazienkę z wanną?

3. Pokój/gabinet - kompletnie nietrafiony - chyba zostawimy otwarty albo spróbujemy go połączyć z którąś z sypialni?

4. Drzwi balkonowe na dole - jesteśmy coraz bardziej przekonani do wmurowania słupka (decydują koszty oraz spodziewane problemy z tym skrzydłami)

5. Okno w kuchni chcemy powiększyć do wielkości tego z jadalni

6. Płytki imitujące drewno - czy ktoś ma drewno na elewacjach i może powiedzieć jakie są problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura!

większe koszty to raptem max 200zł (w zależności od producenta okien)

a problemów z nimi też nie ma..

 

Widzę po Twoim dzienniku, że masz dwie łazienki na górze - nie wydają się małe? Nie zrobiłabyś teraz jednej dużej albo asymetrycznie - jedną większą drugą mniejszą np. tylko z prysznicem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po Twoim dzienniku, że masz dwie łazienki na górze - nie wydają się małe? Nie zrobiłabyś teraz jednej dużej albo asymetrycznie - jedną większą drugą mniejszą np. tylko z prysznicem?

 

nie.. na tą chwilę zrobiłabym dokładnie tak samo- zobaczymy jak będzie się użytkowało, ale wydaje mi się, że będzie ok :)

na zdjęciach może tego tak dobrze nie widać, ale one wcale nie są takie małe.. fakt, na pewno nie wyglądają jak te w folderach producentów ceramiki, ale myślę, że jest wielkościowo są spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze! Szczęśliwi budowniczy Kasjopei!

 

Chciałbym się przywitać na forum i tak jak większość nowicjuszy podziękować wszystkim tak chętnie dzielącym się wiedzą i doświadczeniami z budowy Kasjopei.

 

Planujemy wraz z żoną ruszyć z budową Kasjopei na wiosnę, czyli tuż, tuż. Czas na ostatnie przygotowania.

 

Mam pytanie do wszystkich, którzy wybudowali już Kasjopeę dotyczące wysokości posadowienia okien na piętrze. Z projektu wynika, że górna krawędź okien kończy się 23 cm od podbitki (gabinet, łazienka przy schodach, sypialnia). Natomiast okna balkonowe w pokojach nad salonem kończą się 28 cm pod podbitką. Przyglądając się zdjęciom domów zamieszczonych na forum (Zwola, Adam45ar) odniosłem wrażenie, że odległość między krawędzią okien a podbitką wynosi ok. 40 cm. Czy tak tylko mi się wydaje, czy też faktycznie odległość jest większa? Coś mi świta, że Zwola podwyższał piętro, ale nie mogę znaleźć na forum tej informacji. Jeżeli inni Forumowicze mają swoje przemyślenia na temat położenia okien, to proszę się nimi podzielić. Mam wrażenie, że odległość 23 cm od podbitki to za mało i że z okien będę widział podbitkę (ograniczona widoczność).

 

Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym przywitać wszystkich Kasjopejowców ;)

 

My właśnie kończymy przeróbki w naszym projekcie i na wiosnę chcemy wbijać pierwszą łopatę :) Śledzimy to forum od ubiegłego roku i dzięki Wam udało nam się ostatecznie podjąć decyzję co do samego projektu oraz jego przeróbek. Będziemy budować według projektu Kasjopeja III w lustrzanym odbiciu.

 

Najważniejsze zmiany w naszym projekcie to:

  • podnosimy poddasze o jednego pustaka
  • likwidacja pralni na piętrze (jej rozmiar jest śmieszny) i powiększenie łazienek
  • likwidacja okna rogowego w sypialni na piętrze (wynika to z ustawiania domu - będzie większe okno na ścianie południowej) a poza tym nie podoba nam się jak ono wygląda od środka
  • likwidacja loggi oraz balkonów w sypialniach na piętrze - zostawiany tam duże okna z barierkami
  • przesunięcie drzwi wejściowych do przodu i wydłużenie daszku nad garażem tak aby je osłonił przed deszczem
  • zlikwidowaliśmy również podcień w salonie co zwiększyło jego powierzchnię i ustawność - wiemy z dotychczasowego doświadczenia, że i tak byśmy z niego nie korzystali
  • w garażu montujemy pas z luksferów żeby wpuścić tam trochę światła
  • w salonie likwidujemy drzwi do gabinetu, które są przy kominku, a sam gabinet zamieniamy na pomieszczenie gospodarcze z wejściem od ogrodu
  • ogrzewanie będziemy mieli gazowe w związku z czym kotłownia będzie czysta i wejście do niej robimy pod schodami (będzie tam też schowek),
  • dodatkowo miedzy kotłownią, pomieszczeniem gospodarczym zrobimy pralnię

 

Jak widać zmian całkiem sporo :) niektóre z nich wynikają ze specyfiki naszej działki i jej nasłonecznienia inne z informacji zdobytych na forum od innych budowniczych :)

 

Może na zewnątrz dom będzie mniej efektowny niż pierwotny projekt ale przecież mieszkamy w środku i to wnętrza powinny być dla nas najważniejsze :)

 

Teraz kilka pytań dla bardziej doświadczonych budowniczych:

  1. zastanawiamy się na budową murów z silikatów, czy ktoś z Was już tak budował (z tego co widzę to przeważa jednak ceramika) i jakie są Wasze doświadczenia?
  2. jak ocieplaliście podłogi pod parterem? projektant i budowlaniec doradzają nam 25cm tak aby zminimalizować straty ciepła od podłogi
  3. jakie schody zastosowaliście na poddaszu?

 

Czy możecie polecić jakąś ekipę z Katowic lub okolic? Szukamy też porządnego kierownika budowy, a najlepiej takiego, który pracował już przy Kasjopei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie 90% zmian takich jak u nas. My budowalismy z porothermu więc na ten temat się nie wypowiem a co do schodów na poddasze robimy klasyczny władz w sypialni bo u nas poddasze nieuzytkowe tzn rupieciarnia i myśle o wstąpieniu ewentualnie łóżka - materaca dla nocujacych kolegów syna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych,

jestem na etapie wykończeniowym, więc mogę już coś powiedzieć o projekcie.

Zmiany jakie zamierzasz wprowadzić są oczywiście bardzo dobre, u mnie było to tak:

Parter

1.likwidacja przejście pomiędzy salonem a gabinetem i zamiana gabinetu na pom. gospodarcze, tam również mam przygotowane podłączenia pralki, odkurzacza centralnego oraz miejsce na pozostałą graciarnia.

2.likwidacja okna bocznego w pom. gospodarczym

3.przejście pomiędzy pom. gospodarczym a kotłownią

4.wejście do kotłowni z zewnątrz

5.likwidacja podcienia w salonie, salon większy i przestrzeń jadalnia – salon lepiej skomunikowana.

6.okno w jadalni 2,2 m

7.okna w salonie szer. 2,5 m oraz słupek betonowy 0,25x0,25 na rogu, dla mnie nie widoczny

8.łazienka dolna powiększona kosztem garażu na głębokość0,7 i szerokość 1,4 tak aby umieścić w powstałej wnęce umywalkę na blacie i aby umywalka nie „wchodziła” w drzwi, na ścianie sąsiadującej z kotłownią natrysk w powstałej wnęce o szerokości 1,4m.

9.okno w garażu o szerokości 2 m., wys. 0,9m

10.przestrzeń ponad garażem zachowana na kolejna graciarnię, tego nigdy za dużo.

Piętro

1.w miejscu 2 łazienek i pralni – jedna duża łazienka z identycznym jak w garażu dużym 2 m oknem od strony bocznej, łazienka ma teraz ok. 16 m2 i wygląda super, po prostu mamy teraz łazienkę 4m2 i nie po to budujemy dom aby sobie zrobić kilka małych „blokowych” łazienek.

2.likwidacja balkonu od strony pokoju dzieci.

3.likwidacja okna rogowego w pokoju dziecka.

4.likwidacja okna na klatce schodowej.

5.zamiana gabinetu na dużą zamkniętą garderobę.

6.powiększenie sypialni o 0,3m kosztem garderoby i 0,3 m kosztem loggii. powstało duże przestronne pomieszczenie ok. 18 m2

7.Loggia została, aby nie doprowadzić do uzyskania przysłowiowego klocka z lat 80, czyli po prostu powstała wnęka o głębokości 0,7m .

8.strych jedno wejście z garderoby (gabinetu), 2 wejście z pokoju dziecka, tak aby na strychu zorganizować dla nich bawialnię,

9.strych został podzielony na 2 pomieszczenia po 50m2 na wysokości głównego komina, do 1 części wejście z garderoby „graciarnia”, do 2 z pokoju dzieci „bawialnia”.

 

Dom stawiałem z ceramiki więc brak doświadczenia, ocieplenie podłogi styropian 2x5 cm + 3 cm z matą po podłogówkę, jest na całej powierzchni parteru.

 

Mam nadzieje że pomogłem w decyzjach.

pozdrawiam.

 

 

 

Również chciałbym przywitać wszystkich Kasjopejowców ;)

 

My właśnie kończymy przeróbki w naszym projekcie i na wiosnę chcemy wbijać pierwszą łopatę :) Śledzimy to forum od ubiegłego roku i dzięki Wam udało nam się ostatecznie podjąć decyzję co do samego projektu oraz jego przeróbek. Będziemy budować według projektu Kasjopeja III w lustrzanym odbiciu.

 

Najważniejsze zmiany w naszym projekcie to:

  • podnosimy poddasze o jednego pustaka
  • likwidacja pralni na piętrze (jej rozmiar jest śmieszny) i powiększenie łazienek
  • likwidacja okna rogowego w sypialni na piętrze (wynika to z ustawiania domu - będzie większe okno na ścianie południowej) a poza tym nie podoba nam się jak ono wygląda od środka
  • likwidacja loggi oraz balkonów w sypialniach na piętrze - zostawiany tam duże okna z barierkami
  • przesunięcie drzwi wejściowych do przodu i wydłużenie daszku nad garażem tak aby je osłonił przed deszczem
  • zlikwidowaliśmy również podcień w salonie co zwiększyło jego powierzchnię i ustawność - wiemy z dotychczasowego doświadczenia, że i tak byśmy z niego nie korzystali
  • w garażu montujemy pas z luksferów żeby wpuścić tam trochę światła
  • w salonie likwidujemy drzwi do gabinetu, które są przy kominku, a sam gabinet zamieniamy na pomieszczenie gospodarcze z wejściem od ogrodu
  • ogrzewanie będziemy mieli gazowe w związku z czym kotłownia będzie czysta i wejście do niej robimy pod schodami (będzie tam też schowek),
  • dodatkowo miedzy kotłownią, pomieszczeniem gospodarczym zrobimy pralnię

 

Jak widać zmian całkiem sporo :) niektóre z nich wynikają ze specyfiki naszej działki i jej nasłonecznienia inne z informacji zdobytych na forum od innych budowniczych :)

 

Może na zewnątrz dom będzie mniej efektowny niż pierwotny projekt ale przecież mieszkamy w środku i to wnętrza powinny być dla nas najważniejsze :)

 

Teraz kilka pytań dla bardziej doświadczonych budowniczych:

  1. zastanawiamy się na budową murów z silikatów, czy ktoś z Was już tak budował (z tego co widzę to przeważa jednak ceramika) i jakie są Wasze doświadczenia?
  2. jak ocieplaliście podłogi pod parterem? projektant i budowlaniec doradzają nam 25cm tak aby zminimalizować straty ciepła od podłogi
  3. jakie schody zastosowaliście na poddaszu?

 

Czy możecie polecić jakąś ekipę z Katowic lub okolic? Szukamy też porządnego kierownika budowy, a najlepiej takiego, który pracował już przy Kasjopei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych,

jestem na etapie wykończeniowym, więc mogę już coś powiedzieć o projekcie.

Zmiany jakie zamierzasz wprowadzić są oczywiście bardzo dobre, u mnie było to tak:

Parter

1.likwidacja przejście pomiędzy salonem a gabinetem i zamiana gabinetu na pom. gospodarcze, tam również mam przygotowane podłączenia pralki, odkurzacza centralnego oraz miejsce na pozostałą graciarnia.

2.likwidacja okna bocznego w pom. gospodarczym

3.przejście pomiędzy pom. gospodarczym a kotłownią

4.wejście do kotłowni z zewnątrz

5.likwidacja podcienia w salonie, salon większy i przestrzeń jadalnia – salon lepiej skomunikowana.

6.okno w jadalni 2,2 m

7.okna w salonie szer. 2,5 m oraz słupek betonowy 0,25x0,25 na rogu, dla mnie nie widoczny

8.łazienka dolna powiększona kosztem garażu na głębokość0,7 i szerokość 1,4 tak aby umieścić w powstałej wnęce umywalkę na blacie i aby umywalka nie „wchodziła” w drzwi, na ścianie sąsiadującej z kotłownią natrysk w powstałej wnęce o szerokości 1,4m.

9.okno w garażu o szerokości 2 m., wys. 0,9m

10.przestrzeń ponad garażem zachowana na kolejna graciarnię, tego nigdy za dużo.

Piętro

1.w miejscu 2 łazienek i pralni – jedna duża łazienka z identycznym jak w garażu dużym 2 m oknem od strony bocznej, łazienka ma teraz ok. 16 m2 i wygląda super, po prostu mamy teraz łazienkę 4m2 i nie po to budujemy dom aby sobie zrobić kilka małych „blokowych” łazienek.

2.likwidacja balkonu od strony pokoju dzieci.

3.likwidacja okna rogowego w pokoju dziecka.

4.likwidacja okna na klatce schodowej.

5.zamiana gabinetu na dużą zamkniętą garderobę.

6.powiększenie sypialni o 0,3m kosztem garderoby i 0,3 m kosztem loggii. powstało duże przestronne pomieszczenie ok. 18 m2

7.Loggia została, aby nie doprowadzić do uzyskania przysłowiowego klocka z lat 80, czyli po prostu powstała wnęka o głębokości 0,7m .

8.strych jedno wejście z garderoby (gabinetu), 2 wejście z pokoju dziecka, tak aby na strychu zorganizować dla nich bawialnię,

9.strych został podzielony na 2 pomieszczenia po 50m2 na wysokości głównego komina, do 1 części wejście z garderoby „graciarnia”, do 2 z pokoju dzieci „bawialnia”.

 

Dom stawiałem z ceramiki więc brak doświadczenia, ocieplenie podłogi styropian 2x5 cm + 3 cm z matą po podłogówkę, jest na całej powierzchni parteru.

 

Mam nadzieje że pomogłem w decyzjach.

pozdrawiam.

 

Dzięki za informacje :)

 

Zmiany rzeczywiście w dużej mierze porywają się z naszymi. Co do loggi w sypialni na piętrze to zdecydowaliśmy się na jej usunięcie po obejrzeniu dwóch gotowych Kasjopei jednej z i drugiej bez tego balkonu. Przy odpowiednich kolorach tynku i elementach dekoracyjnych obok okien wygląda naprawdę fajnie, a dzięki temu obniżamy koszt samej budowy i powiększany sypialnię. Po likwidacji loggi sypialnia ma prawie 20m2 :) U nas klatka schodowa i garaż będą od strony północnej i drzew sąsiada także nie będziemy robić tam okien tylko wstawimy jakieś ciekawe luksfery. Jeśli chodzi o łazienki na piętrze to rzeczywiście nawet po zlikwidowaniu pralni nie nie są one zbyt duże jednak zostawimy je w takim kształcie ponieważ zależy nam na tej niezależnej z wejściem od sypialni.

 

Co do strychu to też chcemy dzielić go na dwie części (jedna z oknem) jednak po wczorajszym obejrzeniu praktycznie wykończonej Kasjopei mamy niezłą zagwozdkę. Właściciele zrobili nad parterem i piętrem stropy monolityczne, które umożliwiły pociągnięcie pełnej klatki schodowej na poddasze. Muszę przyznać, że wygląda to rewelacyjnie i zyskuje się w zasadzie dodatkowe funkcjonalne piętro :) My też chcemy podnieć poddasze o 1-2 pustaki ale do tej pory myśleliśmy tylko o włazach z przedpokoju lub gabinetu ponieważ strop w projekcie mamy drewniany. Od wczoraj po obejrzeniu tego na żywo jesteśmy zdecydowani na normalne schody. Do rozstrzygnięcia zostaje czy murowane czy drewniane. Nasz architekt teraz intensywnie nad tym myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow dużó zmieniacie w projekcie:eek:

u nas bez żadnych zmian praktycznie,mam nadzieję że nie będę żałować hehe,pewnie wyjdzie "w praniu"

może wkleicie jakieś fotki? uwielbiam oglądać wnętrza kasjopei

 

Fotki będziemy wklejać jak tylko ruszymy z budową :) czego nie mogę się już doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...