Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja już robię strop na poddaszu (na gotowo) i ocieplenie dachu. Kąt nachylenia dachu 35 stopni. Koszt 32 tys. w tym 9 tys. robocizna. :bash:

Strop robiony z płyt osb i ocieplone pianką, taką sztywną niebieską (zdjęcie poniżej). Natomiast dach ocieplany wełną i obłożony płytami osb.

[ATTACH=CONFIG]343015[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343016[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343017[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343018[/ATTACH]

 

Tak przeczuwalam, ze okolo 30 tys. My mamy 30 stopni, wiec bedzie podobnie. A jakiej grubosci welna? Super wygladaja te deski na suficie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy Kasjopeowicze,

 

rozważam budowę domu KASJOPEA 6 ( http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea-6 ). To chyba najnowszy projekt z serii Kasjopea.

Pytanie - czy ktoś to buduje / zbudował?

 

Czy możecie mi podpowiedzieć - potwierdzić albo sprowadzić na ziemię - czy jest szansa, aby zamieszkać w tym domu za 800 tys? Wykończenie w średnim standardzie (bez złotych klamek)?

W kosztorysie jest kwota 500 tys netto (pewnie jakieś 600 brutto) ale trzeba wziąć poprawkę na niedoszacowanie kosztów i wykończenie ...

z góry dziękuję za wszystkie uwagi

 

Witam,

Co prawda jeszcze nie mieszkam ale mogę się trochę podzielić kosztami.

1. Myślę ,że stan surowy otwarty + zamknięty jesteś w stanie się zmieścić w kwocie z kosztorysu przy założeniu że do wszystkiego doliczysz 23% podatku.

2. Pamiętaj ,że sporo kosztuje przyłącze mediów ( prąd, kanalizacja, gaz) + projekty, mapy, kierownik - razem to około 25 tyś zł. Mam blisko od domu do mediów , wszytko w ulicy. Jak będziesz budował dom np. w drugiej linii zabudowy to koszta wzrosną.

3. Zakładam ,że budując tak nowoczesny dom będziesz chciał założyć rekuperator - dolicz do kosztorysy około 20 tyś zł.

4. Zainwestuj w kosztorys z MG - co prawa jest mało czytelny ale 300 zł to mało przy budowie domu. Ja już widzę ,że wykończeniówki w kwocie z kosztorysu się nie wyrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miss_piggy

koszt ocieplenia 32tyś to faktycznie ogrom, ale... widzę, że wybrałaś bardzo niestandardowe rozwiązania. Bo rozumiem, że to o czym piszesz, to wszystko dotyczy poddasza, a nie daszków bocznych.

 

Pianka na stropie + płyta OSB - standardowo w projekcie jest 25cm wełny + płyta OSB - pianka pewnie jest znacznie droższa.

Na dachu w projekcie nie ma ocieplenia, ani żadnych płyt OSB. Jak zamontujesz wełnę i płyty OSB to koszt podany na stronie MG musi znacząco wzrosnąć.

 

U mnie będzie realizacja prawie zgodnie z projektem (tylko 30cm wełny zamiast 25) i szacuję na dzień dzisiejszy koszt ok.15 tyś. Precyzyjną wycenę będę miał za tydzień.

Spodziewam się więc ceny o połowę niższej, ale ja nie potrzebuję ocieplonego poddasza - u mnie tam będzie tylko graciarnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda jeszcze nie mieszkam ale mogę się trochę podzielić kosztami.

1. Myślę ,że stan surowy otwarty + zamknięty jesteś w stanie się zmieścić w kwocie z kosztorysu przy założeniu że do wszystkiego doliczysz 23% podatku.

2. Pamiętaj ,że sporo kosztuje przyłącze mediów ( prąd, kanalizacja, gaz) + projekty, mapy, kierownik - razem to około 25 tyś zł. Mam blisko od domu do mediów , wszytko w ulicy. Jak będziesz budował dom np. w drugiej linii zabudowy to koszta wzrosną.

3. Zakładam ,że budując tak nowoczesny dom będziesz chciał założyć rekuperator - dolicz do kosztorysy około 20 tyś zł.

4. Zainwestuj w kosztorys z MG - co prawa jest mało czytelny ale 300 zł to mało przy budowie domu. Ja już widzę ,że wykończeniówki w kwocie z kosztorysu się nie wyrobię.

 

Dzięki Artur. Budujesz wersję 6? Mieszkam bardzo blisko - może byłaby możliwość obejrzenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie całości dachu i strop :)

Jakoś obawiałam się utraty ciepła. Nie wiem czy dobrze zrobiłam.

@miss_piggy

koszt ocieplenia 32tyś to faktycznie ogrom, ale... widzę, że wybrałaś bardzo niestandardowe rozwiązania. Bo rozumiem, że to o czym piszesz, to wszystko dotyczy poddasza, a nie daszków bocznych.

 

Pianka na stropie + płyta OSB - standardowo w projekcie jest 25cm wełny + płyta OSB - pianka pewnie jest znacznie droższa.

Na dachu w projekcie nie ma ocieplenia, ani żadnych płyt OSB. Jak zamontujesz wełnę i płyty OSB to koszt podany na stronie MG musi znacząco wzrosnąć.

 

U mnie będzie realizacja prawie zgodnie z projektem (tylko 30cm wełny zamiast 25) i szacuję na dzień dzisiejszy koszt ok.15 tyś. Precyzyjną wycenę będę miał za tydzień.

Spodziewam się więc ceny o połowę niższej, ale ja nie potrzebuję ocieplonego poddasza - u mnie tam będzie tylko graciarnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie całości dachu i strop :)

Jakoś obawiałam się utraty ciepła. Nie wiem czy dobrze zrobiłam.

 

Jak nie będzie wiało i będzie ciepło to zawsze można powiedzieć że dobrze się zrobiło.

Ja nad pietrem zrobiłem strop lany. Chce na to położyć styropian, a później wylewkę i ewentualnie deski.

Dach też planuję ocieplić ale pianką i dodatkowo przykryć to płytą osb.

Szacuję ,że strop lany nad piętrem kosztował mnie materiałowo:

1. stal zbrojeniowa 2,5t. - około 7 tyś zł.

2. beton - 24m3 - około 5 tyś zł.

Informację odnośnie w/w kosztów podaje jakby ktoś był zainteresowany stropem lanym nad piętrem.

Zaznaczam jednocześnie, że z piętra nad poddasze zrobiłem schody lane i już widzę ile dodatkowo kasy pójdzie w wykończenie tych schodów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

jestem tu nowa i latem zaczynam budowę domu Kasjopea 3.

Czy ktoś z Was mógłby pochwalić się zjęciem klatki chodowej od wewnątrz? Dokładnie chodzi o okna... cały czas waham się czy go nie zamienić na jedno duże. Interesuje mnie też, czy ktoś likwidował łazienkę przy sypialni na koszt wiekszej pralni i łazienki lub garderobę zamieniał na szafę wnękową? Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami. Możecie coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

jestem tu nowa i latem zaczynam budowę domu Kasjopea 3.

Czy ktoś z Was mógłby pochwalić się zjęciem klatki chodowej od wewnątrz? Dokładnie chodzi o okna... cały czas waham się czy go nie zamienić na jedno duże. Interesuje mnie też, czy ktoś likwidował łazienkę przy sypialni na koszt wiekszej pralni i łazienki lub garderobę zamieniał na szafę wnękową? Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami. Możecie coś poradzić?

 

Witaj,

1, Co klatki schodowej to mam okno ta jak w projekcie z tym , że wychodzi mi na wysokości spocznika schodów tych które idą na poddasze.

2. Ja zlikwidowałem łazienkę przy sypialni na rzecz pralni z tym ,że do tej pralni wchodzi się przez łazienkę , a nie przez sypialnię.

3. Garderobę w sypialni zamieniłem na szafę wnękową jednocześnie powiększając gabinet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

1, Co klatki schodowej to mam okno ta jak w projekcie z tym , że wychodzi mi na wysokości spocznika schodów tych które idą na poddasze.

2. Ja zlikwidowałem łazienkę przy sypialni na rzecz pralni z tym ,że do tej pralni wchodzi się przez łazienkę , a nie przez sypialnię.

3. Garderobę w sypialni zamieniłem na szafę wnękową jednocześnie powiększając gabinet.

 

Dziękuję za taką szybką odpowiedz.

Czy mogłabym prosić o jakieś zdjęcie klatki schodowej?

Z łazienką i garderobą chcę zrobić dokładnie to samo co Ty. Czy dużo powiekszył Ci się gabinet?

 

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycje co do okna na klatce schodowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zamurowalam okna na klatce schodowej. Z gornej lazienki zrobilam sobie garderobe. W drugiej nie zrobilam pralni, tylko zostawilam ja otwarta. Bede miala zsyp do pomieszczenia gospodarczego na dole, w ktorym bedzie pralka i suszarka. Pomieszczenie gospodarcze mam zrobione z kotlowni i gabinetu na dole. W kotlowni bedzie tylko pompa ciepla, a ona nie brudzi. Dodatkowo zrobilismy schody na strych i dach 30 stopni + podniesienie o jedna cegle. Dzieki temu bedziemy mieli bardzo duze pomieszczenie na nasza pracownie i graty na strychu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek to Kasjopea 4 a nie 3 jak napisałam wczesniej. Ale rozwiązania są podobne.

Ciekawi mnie jak wyglądałoby te okno na klatce schodowej. Z jednej strony mało praktyczne, ale z drugiej mogłoby być fajnym dodatkiem :/

 

A czy ktoś z Was zdecydował się na ogrzewanie geotermalne lub gazowe?

Zastanawiam się nad geotermalnym, gazowym lub ostatecznie na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

jestem tu nowa i latem zaczynam budowę domu Kasjopea 3.

Czy ktoś z Was mógłby pochwalić się zjęciem klatki chodowej od wewnątrz? Dokładnie chodzi o okna... cały czas waham się czy go nie zamienić na jedno duże. Interesuje mnie też, czy ktoś likwidował łazienkę przy sypialni na koszt wiekszej pralni i łazienki lub garderobę zamieniał na szafę wnękową? Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami. Możecie coś poradzić?

 

Ja w ogóle zrezygnowałam z tego okna i nie żałuję, teraz wisi pięknie oświetlony obraz:D łazienkę przy sypialni zamieniłam na garderobę (zdjęcia na wcześniejszych stronach), zamiast garderoby większy gabinet i sypialnia. Łazienka połączona z projektową pralnią i zrobiłam zsyp do kotłowni, w której mam pralkę i suszarkę. Już wspominałam, ale powtórzę, że zsyp to jeden z lepszych pomysłów :D

 

Ogrzewanie mamy gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle zrezygnowałam z tego okna i nie żałuję, teraz wisi pięknie oświetlony obraz:D łazienkę przy sypialni zamieniłam na garderobę (zdjęcia na wcześniejszych stronach), zamiast garderoby większy gabinet i sypialnia. Łazienka połączona z projektową pralnią i zrobiłam zsyp do kotłowni, w której mam pralkę i suszarkę. Już wspominałam, ale powtórzę, że zsyp to jeden z lepszych pomysłów :D

 

Ogrzewanie mamy gazowe.

 

 

O super, ze masz ten zsyp. Moge sie spytac jak go zrobilas? Moj musi isc po skosie i sie troche boje,ze bedzie sie blokowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałam się okno zostawić i nawet poszerzyć na całą szerokość ściany. Okno ma dość duże wymiary a nie chcieliśmy go dzielić, dlatego musi być to okno typu fix

http://images75.fotosik.pl/230/b97e0bf94ed89fef.jpghttp://images76.fotosik.pl/230/8cb2a64659b298f3.jpg

Zostawiłam dwie łazienki na górze a na dole zrobiłam tylko wc. Nawet zostawiłam "pralnię".

Proponuję dokładnie przeczytać cały wątek. Można znaleźć dużo zdjęć z realizacji osób, które tutaj już prawie nie zaglądają.

Witajcie:)

jestem tu nowa i latem zaczynam budowę domu Kasjopea 3.

Czy ktoś z Was mógłby pochwalić się zjęciem klatki chodowej od wewnątrz? Dokładnie chodzi o okna... cały czas waham się czy go nie zamienić na jedno duże. Interesuje mnie też, czy ktoś likwidował łazienkę przy sypialni na koszt wiekszej pralni i łazienki lub garderobę zamieniał na szafę wnękową? Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami. Możecie coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lany strop na poddaszu to fajna sprawa, ale ja już nie chciałam iść ponownie do architekta i przeliczać tego. Ale jak tak czytam Twoją kalkulację to pewnie też wyjdzie ze 30 tys.

 

Jak nie będzie wiało i będzie ciepło to zawsze można powiedzieć że dobrze się zrobiło.

Ja nad pietrem zrobiłem strop lany. Chce na to położyć styropian, a później wylewkę i ewentualnie deski.

Dach też planuję ocieplić ale pianką i dodatkowo przykryć to płytą osb.

Szacuję ,że strop lany nad piętrem kosztował mnie materiałowo:

1. stal zbrojeniowa 2,5t. - około 7 tyś zł.

2. beton - 24m3 - około 5 tyś zł.

Informację odnośnie w/w kosztów podaje jakby ktoś był zainteresowany stropem lanym nad piętrem.

Zaznaczam jednocześnie, że z piętra nad poddasze zrobiłem schody lane i już widzę ile dodatkowo kasy pójdzie w wykończenie tych schodów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie podejmuję temat, który może niektórych irytować. Koszty !

Wycena położenia płytek i białego montażu do dwóch łazienek na piętrze, wc na parterze, płytki na podłodze w kuchni, kotłowni i wiatrołapie. Robocizna 17 000 zł. Czy to cena rozsądna?

 

Lany strop na poddaszu to fajna sprawa, ale ja już nie chciałam iść ponownie do architekta i przeliczać tego. Ale jak tak czytam Twoją kalkulację to pewnie też wyjdzie ze 30 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...