Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktos montowal parapety wewnetrzne w czasie robienia tynkow? Moja ekipa mowi,ze tak bedzie lepiej i, ze mi zamontuja.

miss_piggy jaki kolor parapetow wybierzesz do okien shieffield oak? Ja musze wybrac przez internet :( Zastanawiam sie nad parapetami aglomarmurowymi kolor Perla arte... ale nie mam pojecia jak one wygladaja.

I jeszcze pytanie czy w kuchni je montujecie skoro okno jest na wysokosci 100cm od podlogi ? Tyle chyba powinny miec meble z blatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktos montowal parapety wewnetrzne w czasie robienia tynkow? Moja ekipa mowi,ze tak bedzie lepiej i, ze mi zamontuja.

miss_piggy jaki kolor parapetow wybierzesz do okien shieffield oak? Ja musze wybrac przez internet :( Zastanawiam sie nad parapetami aglomarmurowymi kolor Perla arte... ale nie mam pojecia jak one wygladaja.

I jeszcze pytanie czy w kuchni je montujecie skoro okno jest na wysokosci 100cm od podlogi ? Tyle chyba powinny miec meble z blatem?

 

Ja nie mam parapetu w kuchni, bo blat został zlicowany z oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie podejmuję temat, który może niektórych irytować. Koszty !

Wycena położenia płytek i białego montażu do dwóch łazienek na piętrze, wc na parterze, płytki na podłodze w kuchni, kotłowni i wiatrołapie. Robocizna 17 000 zł. Czy to cena rozsądna?

 

Moim zdaniem, to dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie podejmuję temat, który może niektórych irytować. Koszty !

Wycena położenia płytek i białego montażu do dwóch łazienek na piętrze, wc na parterze, płytki na podłodze w kuchni, kotłowni i wiatrołapie. Robocizna 17 000 zł. Czy to cena rozsądna?

 

Czy w te 17.000zł wchodzą jakieś materiały, kleje, fugi, itp? W jakim czasie kafelkarz chce wykonać swoje prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sama rocizna. Czas tak szybko jak się da. Po moich obsuwach już nawet do tego nie przykładam uwagi.

 

Hmmm..... Jestem przed rozmowami z wszystkimi branżami. Nasz domek jeszcze musi trochę urosnąć. Chcę tak dograć wszystkie firmy żeby praktycznie wszystko w tym roku zrobić. No i jestem przed rozmową z kafelkarzem. Ile wychodzi ci metrów do kafelkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego po skosie? U nas rura jest w kształcie odwróconej litery "L". Nigdy nic się nie zablokowało. Poniżej fotki jak to wyglada:

[ATTACH=CONFIG]343261[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343262[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343263[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343264[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343265[/ATTACH]

 

Dziekuje za zdjecia :) Bardzo dobry pomysl. Musialabym chyba przestawic rzeczy w lazience, bo aktualnie planuje ja tak:

komin mam przysuniety do sciany, obok niego zaraz prysznic, laweczka ( w niej chcialam zsyp) i potem wanna. Na dole znowu w miejscu komina bedzie pompa ciepla, wiec wychodzi mi po skosie ten zsyp :/

Untitled.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę popracować nad kondycją bo mam zamiar wejść na daszek ;) A tak poważnie to Pan od dachu obiecał zamontować mi taki schodek albo dwa. Zobaczymy jak to będzie. Z optymizmem patrzę w przyszłość :)

 

Miss, skoro masz fix na takiej wysokości na klatce schodowej, to jak będziesz to okno myła od zewnątrz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam do was moi drodzy kasjopejowicze pytanie. dokonałem wyboru okien, drzwi i bramy. Zostało mi kilka groszy:) i zastanawiam się czy wystarczy mi na ocieplenie domu? Czy możecie mi podać jakie koszty was wyszły ocieplenia domu i mniej więcej ile ekipy biorą za robocizny za m2 bez materialow? Oceieplic bym chciał styropianem 15 cm plus tynki i kolor. Jak wygląda sprawa z otworami okiennymi odlicza się ja od m2 ocieplenia czy jakoś dodatkowo się płaci za obróbkę jak to wygląda? Każda informacje jest cenna. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie domu 20 tys. w tym materiał styropian 20 cm., klej, siatki itp. - 14 000 zł., robocizna - 6 000 zł. Przy ocieplaniu domu zwróć uwagę na balkon i to jak będziesz chciała mieć zamontowaną barierkę. Jeśli bolce mocujące barierki będą wychodzić prostopadle do podłoża balkonu to musisz już te bolce zamontować bo później trudno będzie trafić z bolcem w beton. Montażysta barierek nie będzie widział gdzie jest beton a gdzie styropian.

A jak ceny u pozostałych Kasjopejowiczów?

 

Hej. Mam do was moi drodzy kasjopejowicze pytanie. dokonałem wyboru okien, drzwi i bramy. Zostało mi kilka groszy:) i zastanawiam się czy wystarczy mi na ocieplenie domu? Czy możecie mi podać jakie koszty was wyszły ocieplenia domu i mniej więcej ile ekipy biorą za robocizny za m2 bez materialow? Oceieplic bym chciał styropianem 15 cm plus tynki i kolor. Jak wygląda sprawa z otworami okiennymi odlicza się ja od m2 ocieplenia czy jakoś dodatkowo się płaci za obróbkę jak to wygląda? Każda informacje jest cenna. Pozdrawiam
Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie domu 20 tys. w tym materiał styropian 20 cm., klej, siatki itp. - 14 000 zł., robocizna - 6 000 zł. Przy ocieplaniu domu zwróć uwagę na balkon i to jak będziesz chciała mieć zamontowaną barierkę. Jeśli bolce mocujące barierki będą wychodzić prostopadle do podłoża balkonu to musisz już te bolce zamontować bo później trudno będzie trafić z bolcem w beton. Montażysta barierek nie będzie widział gdzie jest beton a gdzie styropian.

A jak ceny u pozostałych Kasjopejowiczów?

 

Dzięki za odpowiedz . Wiem teraz ile mniej więcej trzeba liczyć na ocieplenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzieli: "nie trzeba schodków, wystarczą trampki albo bose stopy" no to będziemy działać na wiosnę. Jedno jest pewne, zimą go nie myję :)

Chyba muszę popracować nad kondycją bo mam zamiar wejść na daszek ;) A tak poważnie to Pan od dachu obiecał zamontować mi taki schodek albo dwa. Zobaczymy jak to będzie. Z optymizmem patrzę w przyszłość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie domu 20 tys. w tym materiał styropian 20 cm., klej, siatki itp. - 14 000 zł., robocizna - 6 000 zł. Przy ocieplaniu domu zwróć uwagę na balkon i to jak będziesz chciała mieć zamontowaną barierkę. Jeśli bolce mocujące barierki będą wychodzić prostopadle do podłoża balkonu to musisz już te bolce zamontować bo później trudno będzie trafić z bolcem w beton. Montażysta barierek nie będzie widział gdzie jest beton a gdzie styropian.

A jak ceny u pozostałych Kasjopejowiczów?

 

 

To samo ocieplenie, tak?

Bez tynku rozumiem i innych elementów ozdobnych - jakich drewnianych okładzin itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje mogę podrzucić mój kosztorys. Obecnie są prowadzone prace związane z ociepleniem dachu i zrobieniem stropu na poddaszu a zatem ten etap jest w trakcie realizacji.

 

http://images77.fotosik.pl/246/e4784b0ee1b1c32d.png

kosztorys.jpg

Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wybrałam parapetów ale wydaje się, że wybiorę drewniane, które będzie trzeba pomalować na taki kolor jak okno tzn. nie ja to pomaluję tylko rozumiem, że wykonawca. Odrzucam marmury, kamienie lub coś podobnego.

Myślałam jeszcze o białych drewnianych bo będę mieć białe drzwi wewnętrzne.

Czy ktos montowal parapety wewnetrzne w czasie robienia tynkow? Moja ekipa mowi,ze tak bedzie lepiej i, ze mi zamontuja.

miss_piggy jaki kolor parapetow wybierzesz do okien shieffield oak? Ja musze wybrac przez internet :( Zastanawiam sie nad parapetami aglomarmurowymi kolor Perla arte... ale nie mam pojecia jak one wygladaja.

I jeszcze pytanie czy w kuchni je montujecie skoro okno jest na wysokosci 100cm od podlogi ? Tyle chyba powinny miec meble z blatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje mogę podrzucić mój kosztorys. Obecnie są prowadzone prace związane z ociepleniem dachu i zrobieniem stropu na poddaszu a zatem ten etap jest w trakcie realizacji.

 

http://images77.fotosik.pl/246/e4784b0ee1b1c32d.png

 

Jedna z najcenniejszych rzeczy jaka pojawiła się na tym forum :-) Dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...