Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę napiszcie ile zapłaciliście za schody? Jestem po pierwszej wycenie i nie wiem jak się do niej odnieść.

 

Nasze schody z barierką i oświetleniem kosztowały 16 tys.

 

Co do wanny, to mamy wolnostojącą o wymiarach 170x70x68 (dł./szer./wys.)

Zdjęcia schodów i wanny na wcześniejszych stronach :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Pan wycenił schody dywanowe ze szklanymi barierkami na 13 000 zł. i wydawało mi się to dużo.

 

Pytam o wannę bo ja kupiłam wannę Linares Riho 170x75. Pan, który mi ją osadził stwierdził, że trochę mała i uwaga! Mój mąż, który w ogóle się nie angażuje w budowę mówi mi, że za mała. No jak za mała pomyślałam sobie. Chyba optymalna? Nie za duża, nie za mała. W końcu to nie ma być basen tylko wanna i byliśmy blisko aby ją zdemontować i kupić na szybko nową, ale jakoś przemyślał sprawę i stwierdził, że ok. Zastanawiałam się jaką wannę Wy wybraliście.

 

Tyle jej widać póki co :)

167.JPG

Nasze schody z barierką i oświetleniem kosztowały 16 tys.

 

Co do wanny, to mamy wolnostojącą o wymiarach 170x70x68 (dł./szer./wys.)

Zdjęcia schodów i wanny na wcześniejszych stronach :);)

Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Pan wycenił schody dywanowe ze szklanymi barierkami na 13 000 zł. i wydawało mi się to dużo.

 

Pytam o wannę bo ja kupiłam wannę Linares Riho 170x75. Pan, który mi ją osadził stwierdził, że trochę mała i uwaga! Mój mąż, który w ogóle się nie angażuje w budowę mówi mi, że za mała. No jak za mała pomyślałam sobie. Chyba optymalna? Nie za duża, nie za mała. W końcu to nie ma być basen tylko wanna i byliśmy blisko aby ją zdemontować i kupić na szybko nową, ale jakoś przemyślał sprawę i stwierdził, że ok. Zastanawiałam się jaką wannę Wy wybraliście.

 

Tyle jej widać póki co :)

167.JPG

 


Witam,

Co do wanny to w pewnym "salonie" doradzono mi aby przed zakupem wanny koniecznie ja "przymierzyć". Czyli fizycznie usiąść i wtedy ocenić czy jest wygodnie czy nie. Czy kąt jet odpowiedni do leżenia lub siedzenia, czy ręcę można swobodnie położyć itp.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur i ja tak zrobiłam tylko mój mąż nie. Na mnie jest ciut za duża to uznałam, że dla niego idealna. Według mnie we wannie nie powinno się pływać a raczej mieć stabilne podparcie dla nóg. Od razu zaznaczam, że nie patrzyłam na wannę pod kątem wspólnej kąpieli bo to mi od razu każdy sugeruje.

Myślę, że wanna jest początkiem takich "opinii" o wykończeniu domu. Rodzina, znajomi nagle, kiedy wstawiamy już wanny, kładziemy płytki będą mieć dużo do powiedzenia. Zawsze znajdzie się rada, że można było inaczej albo pytanie "Dlaczego tak? Jakoś tak dziwnie to wymyśliłaś. Nikt tak nie ma!"

:mad::mad::mad:


Witam,

Co do wanny to w pewnym "salonie" doradzono mi aby przed zakupem wanny koniecznie ja "przymierzyć". Czyli fizycznie usiąść i wtedy ocenić czy jest wygodnie czy nie. Czy kąt jet odpowiedni do leżenia lub siedzenia, czy ręcę można swobodnie położyć itp.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne schody, w ogóle Twoja aranżacja jest bardzo spójna. Wracając do schodów czy podstopień to drewno?

 

Miss_piggy a na ile wycenili Tobie podłogę z m2? Chodzi mi o deski. Ja planuję położyć deski dębowe kl 1. kolor naturany szer. 8-12 cm. Byłem w kilku salonach na Baryckiej w Wawie i tam wszyscy mają podobne ceny tj 250 zł /m2 - w tym deska, kleje , robocizna itp. Zastanawia mnie ile % mogę z tej kwoty utargować. Zastanawia mnie jak to jest w innych regionach Polski bo kolega sprowadzał sobie deski w atrakcyjnej cenie z Białegostoku z tym że malowanie miał w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na warunki zagospodarowania przestrzennego? Nam powiedzieli ze minimum 1,5 m-ca ;( ile na pozwolenie na budowę?

 

My na decyzję o warunkach zabudowy czekaliśmy 2 miesiące (najpierw jedna pani była na urlopie, później druga) teraz przechodzimy jeszcze gehennę, gdyż złożyliśmy podanie o zmianę jednego z zapisów w tychże warunkach. Pozwolenia na budowę jeszcze nie składaliśmy.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które już pobudowały kasjopee 3 czy był jakiś problem ze schodami? Nasz projektant twierdzi ze są za krótkie i pod względem konstrukcyjnym trzeba by było zmieniać. Nie kupiwaliśmy z internetu projektu tylko pokazaliśmy mu jak ma wyglądać. Dodam ze chcemy zrobić piwnicę i w miejscu schowka zrobić schody. Czy moglibyśmy zobaczyć u kogoś już pobudowany domek Warszawa i okolice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze wybrałam deski firmy Slovpolwood chyba takie model http://slovpolwood.pl/podloga-drewniana/1/7/17TH-CENTURY-WHITE . To są deski wielowarstwowe (dwu i trójwarstwowe). Robione podobnie jak deski Chapel http://www.chapelparket.pl/?gclid=Cj0KEQjwzq63BRCrtIuGjImRoIIBEiQAGLHdYTAcN-3rWUpLv9gNgq5vUjhqlG8BB9CKv1QRsynu_YgaAgs_8P8HAQ. Ja ogrzewanie podłogowe mam tylko na 20 m2, reszta bez. W związku z tym wzięłam 20 m2 deski na podłogówkę i resztę zwykłą. Cena na cały dom czyli z piętrem w metrach to około 120 m2 wyniosła 18 000 zł. Dokładnie nie pamiętam jaki był podział cen ale chyba deska na podłogówkę to 190 zł/m2 a na zwykłą to 140 zł./m2. Położenie czyli robocizna plus klej - 50 zł/m2.

Miss_piggy a na ile wycenili Tobie podłogę z m2? Chodzi mi o deski. Ja planuję położyć deski dębowe kl 1. kolor naturany szer. 8-12 cm. Byłem w kilku salonach na Baryckiej w Wawie i tam wszyscy mają podobne ceny tj 250 zł /m2 - w tym deska, kleje , robocizna itp. Zastanawia mnie ile % mogę z tej kwoty utargować. Zastanawia mnie jak to jest w innych regionach Polski bo kolega sprowadzał sobie deski w atrakcyjnej cenie z Białegostoku z tym że malowanie miał w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zmienialiśmy schody. Nam architekt rozrysował schody zabiegowe i usunął ten wystający stopień na parterze.

 

102.JPG

069.JPG

068.JPG

 

Pytanie do osób które już pobudowały kasjopee 3 czy był jakiś problem ze schodami? Nasz projektant twierdzi ze są za krótkie i pod względem konstrukcyjnym trzeba by było zmieniać. Nie kupiwaliśmy z internetu projektu tylko pokazaliśmy mu jak ma wyglądać. Dodam ze chcemy zrobić piwnicę i w miejscu schowka zrobić schody. Czy moglibyśmy zobaczyć u kogoś już pobudowany domek Warszawa i okolice.
Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które już pobudowały kasjopee 3 czy był jakiś problem ze schodami? Nasz projektant twierdzi ze są za krótkie i pod względem konstrukcyjnym trzeba by było zmieniać. Nie kupiwaliśmy z internetu projektu tylko pokazaliśmy mu jak ma wyglądać. Dodam ze chcemy zrobić piwnicę i w miejscu schowka zrobić schody. Czy moglibyśmy zobaczyć u kogoś już pobudowany domek Warszawa i okolice.

 

 

U nas schody są zrobione zgodnie z projektem. Są wygodne, proporcjonalne, chodzi się po nich luksusowo :) ;) dodam, że bez problemu korzysta z nich dwulatek jak i facet o wzroście 196 cm ;)

Edytowane przez skonieak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...