Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzień dobry,

czy ktoś buduje (lub już wybudował) Kasjopea 7 w województwie małopolskim?

Chodzi mi o możliwość obejrzenia (choćby stan surowy zamknięty )

Przymierzamy się z mężem do tego projektu, jednak kwestia wejścia do gabinetu na parterze (spod schodów) jakoś do nas nie przemawia (nie jest tam za nisko?). Chcielibyśmy najpierw obejrzeć jak to wygląda w rzeczywistości.

Na razie podglądam wątki Kasjopea 3 i kombinuję nad przerobieniem tego wejścia (ale nie chcę z salonu tak jak w innych Kasjopeach), wstępnie sobie to przearanżowałam, ale być może nie potrzeba aż tyle "zachodu"?! Dodam, że musimy mieć dach 30 stopni.

 

Jeżeli ktoś z Państwa ma możliwość udostępnić dom do obejrzenia, bardzo proszę o informację mailową: [email protected]

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy ktoś buduje (lub już wybudował) Kasjopea 7 w województwie małopolskim?

Chodzi mi o możliwość obejrzenia (choćby stan surowy zamknięty )

Przymierzamy się z mężem do tego projektu, jednak kwestia wejścia do gabinetu na parterze (spod schodów) jakoś do nas nie przemawia (nie jest tam za nisko?). Chcielibyśmy najpierw obejrzeć jak to wygląda w rzeczywistości.

Na razie podglądam wątki Kasjopea 3 i kombinuję nad przerobieniem tego wejścia (ale nie chcę z salonu tak jak w innych Kasjopeach), wstępnie sobie to przearanżowałam, ale być może nie potrzeba aż tyle "zachodu"?! Dodam, że musimy mieć dach 30 stopni.

 

Jeżeli ktoś z Państwa ma możliwość udostępnić dom do obejrzenia, bardzo proszę o informację mailową: [email protected]

Z góry dziękuję

 

 

A jak myślałaś, żeby to przearanżować? Ja mam Kasjopea 3 i nie mam wglądu do projektu szczegółowego "7", ale może tam jest obniżona wylewka. W Kasjopea 3 garaż i kotłownia jest chyba o 17 cm niżej niż pozostała część domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy ktoś buduje (lub już wybudował) Kasjopea 7 w województwie małopolskim?

Chodzi mi o możliwość obejrzenia (choćby stan surowy zamknięty )

Przymierzamy się z mężem do tego projektu, jednak kwestia wejścia do gabinetu na parterze (spod schodów) jakoś do nas nie przemawia (nie jest tam za nisko?). Chcielibyśmy najpierw obejrzeć jak to wygląda w rzeczywistości.

Na razie podglądam wątki Kasjopea 3 i kombinuję nad przerobieniem tego wejścia (ale nie chcę z salonu tak jak w innych Kasjopeach), wstępnie sobie to przearanżowałam, ale być może nie potrzeba aż tyle "zachodu"?! Dodam, że musimy mieć dach 30 stopni.

 

Jeżeli ktoś z Państwa ma możliwość udostępnić dom do obejrzenia, bardzo proszę o informację mailową: [email protected]

Z góry dziękuję

 

Przecież wejście do pokoju - gabinetu nie jest pod schodami... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kasjopea 7 na projekcie widać wejście do dodatkowego pokoju na parterze pod schodami.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-domu-kasjopea-7-rzut-parteru.jpg

 

 

Przecież wejście do pokoju - gabinetu nie jest pod schodami... :)
Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kasjopea 7 na projekcie widać wejście do dodatkowego pokoju na parterze pod schodami.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-domu-kasjopea-7-rzut-parteru.jpg

 

 

Wejście do pokoju nie jest spod schodów. Teraz rozumiem, że chodzi raczej o korytarz, który prowadzi do łazienki i pokoju. Faktycznie tam może być problemowo... My prawdopodobnie będziemy rozszerzać dom w tym miejscu żeby to jakoś sensownie rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście do pokoju nie jest spod schodów. Teraz rozumiem, że chodzi raczej o korytarz, który prowadzi do łazienki i pokoju. Faktycznie tam może być problemowo... My prawdopodobnie będziemy rozszerzać dom w tym miejscu żeby to jakoś sensownie rozwiązać.

 

A tam przypadkiem nie ma małych schodów w dół? Wydaje mi się że ten pokój i łazienka są na innym poziomie niż reszta, że w sensie niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Salon,

Jeszcze bez umeblowania. Jedynie co się zmieniło to jest zrobiony taras z kostki ale jeszcze nie widoczny na tych zdjęciach[ATTACH=CONFIG]393594[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]393595[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]393596[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]393597[/ATTACH]

 

Bardzo ładnie! Co masz na podłodze to deska czy panele? Masz ogrzewanie podłogowe w salonie?

Czy jak kładli Wam tynki to odliczli otwory drzwiowe i okna czy traktowali jako ścianę? Ile wyszło m2?

U nas robią właśnie tynki i otwory drzwiowe liczą jako ścianę i to podwójnie bo np łazienka i od strony pokoju też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie! Co masz na podłodze to deska czy panele? Masz ogrzewanie podłogowe w salonie?

Czy jak kładli Wam tynki to odliczli otwory drzwiowe i okna czy traktowali jako ścianę? Ile wyszło m2?

U nas robią właśnie tynki i otwory drzwiowe liczą jako ścianę i to podwójnie bo np łazienka i od strony pokoju też

1. w salonie jest deska - finish parkiet - olejowana, szczotkowana, fazowana.

2. w salonie jest ogrzewanie podłogowe.

3. jak kładli tynki to otwory drzwiowe i okna traktowali jako ścianę. ( wyjątek to okno narożne i drzwi garażowe).- jak twierdzą przy oknach i drzwiach jest dużo więcej roboty niż przy dużej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, pytanie do tych co mają ogrzewanie podłogowe. Gdzie macie te czujniki/sterowniki (nie wiem jak to się fachowo nazywa) na parterze? Czy w kuchni jest oddzielny czy salon,jadalnia i kuchnia na jednym są?? Ewentualnie pokażcie jak to wygląda u was.

Z góry wielkie dzięki :)

 

Ja mam dwa na dole (jeden na salon, kuchnię, jadalnię i łazienkę), drugi w gabinecie. Na górze są trzy: pokój dziecka, sypialnia i łazienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w salonie jest deska - finish parkiet - olejowana, szczotkowana, fazowana.

2. w salonie jest ogrzewanie podłogowe.

3. jak kładli tynki to otwory drzwiowe i okna traktowali jako ścianę. ( wyjątek to okno narożne i drzwi garażowe).- jak twierdzą przy oknach i drzwiach jest dużo więcej roboty niż przy dużej ścianie.

 

No nam też tak mówią, ale jak zobaczyłam to oni przy drzwiach nie robili nic, rozumiem że przy oknach kładli narożniki i to jest więcej pracy, ale drzwi nie obrabiali wcale.

Bardzo ładna podłoga. To jest deska lita czy warstwowa? To dąb czy inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...