Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zwola- pięknie, kopara mi opadała jak zobaczyłam zdjęcie :))

 

My lada dzień otrzymamy pozwolenie na budowę i liczę, że w tym roku wystartujemy z fundamentami. W oczekiwaniu przyszedł mi pomysł do głowy aby zlikwidować podcień w salonie tj. wyprostować ścianę od miejsca gdzie jest ten słup. Nie wiem czy takie zmiany po wydaniu decyzji PnB ale wydaje mi się, że salon zrobiłby się bardziej ustawny i trochę dłuższy.

 

Proszę o opinię tych, którzy są na etapie kończenia/murowania domu czy taka zmiana jest warta zachodu?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To zalezy co kto lubi. Ja uwazam, ze salon moglby byc troche szerszy, zwlaszcza w wersji E, gdzie na scianie TV dochodza jeszcze drzwi. My sie zastanawialismy nad podcieniem,ale doszlismy do wniosku,ze chcemy miec takie miejsce na zewnatrz i w sumie nie zalujemy. Jedyne co nam sie srednio podoba to ta zepsuta sciana telewizyjna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linotte: nie wiem jaki masz plan na zagospodarowanie działki, ale zastanawia mnie jedna rzecz: czy ten mini tarasik będzie w pełni wykorzystany, bo zmieści się tam stół z krzesłami. Sama nie wiem- mąż jest za zostawieniem podcienia, ja mam wątpliwości. Niby głupota, ale przy pełnym urządzeniu salonu i jadalni nie widzę miejsca na choinkę gigant :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychpio:

jestem na etapie więźby dachowej . Jezeli chodzi o wejscie do dodatkowego pokoju za garażem to ja wejście robię sobie z półpiętra z podestu . wejscie swobodnie mieści się pod daszkiem nad tym pokojem a zyskuje się całą ścianę telewizyjną w salonie . Mam jednak pytanie co do narożnego okna w salonie . Widziałem , ze większośc wybudowała dodatkowy filar . Ja zrobiłem bez filara ale jak się kształtuje cena takiego okna , czy ktoś już jest na tym etapie , może ma ktoś jakieś zdjecie jak wygląda ta częśc budynku . Będę wdzieczny . może ktoś ma już zakończona budowę wersji e z checią zobaczylbym już wykończony budynek . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwola- pięknie, kopara mi opadała jak zobaczyłam zdjęcie :))

 

My lada dzień otrzymamy pozwolenie na budowę i liczę, że w tym roku wystartujemy z fundamentami. W oczekiwaniu przyszedł mi pomysł do głowy aby zlikwidować podcień w salonie tj. wyprostować ścianę od miejsca gdzie jest ten słup. Nie wiem czy takie zmiany po wydaniu decyzji PnB ale wydaje mi się, że salon zrobiłby się bardziej ustawny i trochę dłuższy.

 

Proszę o opinię tych, którzy są na etapie kończenia/murowania domu czy taka zmiana jest warta zachodu?

 

Pzdr.

 

Witam,

My też nosimy się z zamiarem likwidacji podcienia w salonie (kasjopea E). Zmiana jest spowodowana tym, że kuchnia będzie przesunięta do jadalni a w miejscu kuchni robimy mały pokój. Kuchnia będzie od strony salonu zamknięta - więc zdecydowaliśmy się na likwidację podcienia.

Spróbuje wrzucić szkic w/w zmian.

 

Pozdrawiam,

Edem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychpio:

jestem na etapie więźby dachowej . Jezeli chodzi o wejscie do dodatkowego pokoju za garażem to ja wejście robię sobie z półpiętra z podestu . wejscie swobodnie mieści się pod daszkiem nad tym pokojem a zyskuje się całą ścianę telewizyjną w salonie . Mam jednak pytanie co do narożnego okna w salonie . Widziałem , ze większośc wybudowała dodatkowy filar . Ja zrobiłem bez filara ale jak się kształtuje cena takiego okna , czy ktoś już jest na tym etapie , może ma ktoś jakieś zdjecie jak wygląda ta częśc budynku . Będę wdzieczny . może ktoś ma już zakończona budowę wersji e z checią zobaczylbym już wykończony budynek . .

Witam! Ja także zlikiwidowałem okno narożne zastepując je murowanym filarem-pomysł został zaczerpniety od Zwoli. Być może tracimy troche na estetyce elewacji,ale zyskujemy pieniadze ( okno jest około 30-50 % droższe) ,zyskujemy także większą szczelnośc i niezawodność,a także większa przestrzeń po otwarciu dwuskrzydłowego okna z tzw. ruchomym słupkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jeszcze budowa się nie zaczęła a ja już wstępie wyceniałam okna. Na pierwszy rzut poszły takie, które wydawały się najtańsze czyli okna plastikowe (chyba był to OknoPlast)- w grę wchodziła okleina (białe, blokowe odpadają). Okna dokładnie takie jak w projekcie wycenili na 22tys natomiast przy zamianie okien przesuwnych w salonie na zwykłe otwierane (dwuskrzydłowe, balkonowe) to koszt 16tys. Jak widać te przesuwne sporo kosztują. Na dniach wycenię drewniane okna- być może Urzędowskiego.

 

Poza tym rozważam aby okna z projektu, które podobno po większości są nietypowe zamienić na wymiary typowe. Ciekawe jaka jest różnica w cm między oknem projektowym (nietypowym) a typowym- kilka cm w tę lub w tę w zasadzie nie robiłoby różnicy :) :)

 

Jakby ktoś wstawił zdjęcia od strony salonu- jak wygląda ten filarek byłabym wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wiggle:

Jestem kolejną wielką zwolenniczką projektu tego domku (wersja podstawowa), już od pewnego czasu przeglądam to forum i po obejrzeniu zdjęć Zwoli utwierdziłam się, że to jest właśnie TO :) Moje gratulacje- coś pięknego :)

Mamy już działkę pod budowę, ale do tego to jeszcze baaaaaaaardzo długa droga, ponieważ teraz trzeba zebrać resztę pieniążków dlatego tu moje pytanie do wszystkich ale myślę, że szczególnie do Zwoli (jak chyba większość sympatyków tego domku)- jakie są realne koszty postawienia stanu surowego zamkniętego i wykończenia go do momentu wniesienia mebli??? Będę bardzo wdzięczna za jakieś informacje, ponieważ do końca nie jestem pewna czy będzie mnie stać na taki dom :confused:

Edytowane przez spineczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koszt domu wpływa wiele zmiennych - rejon gdzie się buduje dom, wybór materiałów (cegła, dachówka, rodzaj stropu, okna, rodzaj ocieplenia), wybór rodzaju ogrzewania, czas w jakim się realizuje budowę, wkład własnej pracy itd itd itd Jako przykład podam kaloryfery które można kupić za 600, ale również za 5000 zł.

Tak więc pozwolicie Państwo, że nie będę się dzielił się ze wszystkim kwotami bo te mogą zmylić, okłamać, przerazić lub rozśmieszyć.

 

Powiem tylko jedno - oglądać każdą wydaną złotówkę należy już na etapie ... kopania fundamentów. Budowa domu ma bowiem to do tego, że wydać można każdą założoną kwotę. Bez górnej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwola, zgadzam się w 100%. Jednego budowa identycznego domu wyniesie X zł a drugiego Y zł. Zależy od tego czym i jak budujemy a potem wyposażamy, dlatego nie sugeruję się tym ile wydał ktoś inny.

 

Zwola, mam ogromną prośbę- skoro już mieszkasz to na pewno więcej jesteś w stanie powiedzieć o funkcjonalności Kasjopei. Myślę o likwidacji wykuszu w salonie- mąż się upiera przy tarasie, który uważam że jest za mały aby cokolwiek tam postawić... ale proszę o Twoją opinię bo będzie na pewno bardziej obiektywna. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi trudno się wypowiadać o funkcjonalności zadaszonej części tarasu, bo pogoda nie sprzyja jego używaniu. Ale uwagami na jego temat mogę się podzielić:

1) wcale nie jest on taki mały jak mogłoby się wydawać

2) wydaje mi się, że spokojnie 2 osoby usiądą sobie przy stoliku i wypiją kawę nawet w czasie letniego deszczu

3) myślę, że warto mieć kawałek zadaszonego tarasu - można postawić tam spokojnie suszarkę z praniem czy zostawić grilla lub meble ogrodowe bez wątpliwości że zmokną

4) nie mam wrażenia żeby salon był zbyt krótki więc jakoś nie mam wątpliwości co do adoptowania tarasu na pokój.

Tak więc nie żałuję, że mamy ten zadaszony taras. Gdybym budował jeszcze raz zostawiłbym go na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Naszym faworytem był długi czas projekt Topaz III, ale po przeliczeniu kosztów budowy i późniejszego ogrzewania, zdecydowaliśmy się na mniejszy wariant i padło na Kasjopeje III.

Ze względu na to, że wjazd na moją działkę jest od południa, chciałbym doświetlić lewą część domu wstawiając okna lub powiększając obecne.

Co chciałbym zmienić (proszę o uwagi i komentarze) :

- wyprostować narożnik w kuchni, aby wyeliminować dodatkwoy uskok

- dołożyć duże okno w kuchni z lewej strony

- rezygnacja z loggia i powiększenie sypialni, w tej samej sypialni wyjście z drugiej strony na tarasik który obecnie jest daszkiem, zastanawiam się czy to będzie możliwe i czy będzie dobrze wyglądać.

- mógłbym także zrezygnować z gabinetu na parterze, bo będzie w najbardziej zacienionym miejscu, czyli tak jak w Kasjopea 4.

 

Pozdrawiam wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...