Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Ja także zlikiwidowałem okno narożne zastepując je murowanym filarem-pomysł został zaczerpniety od Zwoli. Być może tracimy troche na estetyce elewacji,ale zyskujemy pieniadze ( okno jest około 30-50 % droższe) ,zyskujemy także większą szczelnośc i niezawodność,a także większa przestrzeń po otwarciu dwuskrzydłowego okna z tzw. ruchomym słupkiem.

 

witam, czy mógłby mi Pan powiedzieć , ile zużyliście drzewa na poszycie dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musiał zajrzec do moich rozliczeń-ale drewno konstrukcyjne na wieźbe do kasjopei E zostało troche niedoszacowane i musiałem dokupować. Konkretnie napisze ile m sześciennych zużyłem.

 

Sparwdziłem : więźba dachowa + deski na pełne deskowanie + deski okapowe -zapłaciłem około 14 tyś ( metr sześcienny drewna konstrukcyjnego około 750 zł brutto.

Robocizna dachu postawienie konstrukcji + odeskowanie + pokrycie dachówka + orynnowanie i obróbki blacharskie 80 zł. za m.kwadratowy w tym konstrukcja stropu na piętrze.Powierzchnia dachów to 240 m .kw.

Moja uwaga : budowe domu rozłozyłem na dwa lata. Teraz koncze na etapie elektryka i tynków wewnt..-ocieplenie zewnt ,ogrzewanie i posadzki na wiosne.Nie polecam kryc dachówką dachów bocznych przed ociepleniem gdyż chłopaki bedą ze styropianem biegać po dachówkach. Ja pozostawiłem je pokryte tylko papą.

Pozdrawiam TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Podejrzewam, ze cena jest scisle zwiazana z miejscem, gdzie jest budowany dom - na lubelszczyznie sa o wiele nizsze stawki za robocizne niz np w mazowieckiem. Nie wiem, Piboc, gdzie stawiacie domek, ale ma to spory wplyw. Pochwale sie natomiast, ze jutro wylewamy juz lawy :). Pozdrawiamy i czekamy na relacje i zdjecia z postepow

 

Ja za wariant E murarka zapłaciłem 42000 w Lubelskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, również dołączam do budujących ten projekt, w tym miesiącu liczę doszlifować wszystko u architekta. W związku z tym będę mieć pewnie jakieś pytania, wiele porad już wziąłem pod uwagę. Fotki niestety dopiero na wiosnę. Jako że to moja pierwsza budowa a wszyscy z otoczenia domy budowali 10-30 lat temu mam takie pytanko. Jeśli pogoda pozwoli zacząć kopać fundamenty np 1 kwietnia to kiedy mogę się spodziewać wnoszenia mebli? Oczywiście zakładam że finanse, wojna czy powódź niczego nie zakłócą. Jest możliwe tempo prac by na jesień było to możliwe? Jak u Was wyglądał czas poszczególnych etapów? Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można. Ale ja nie polecam. Po wylaniu stropu min 3 tygodnie przerwy przed murowaniem ścian. Po wylaniu belek żelbetowych na pietrze min 3 tygodnie przerwy przed kładzeniem dachu. Dodatkowo na bank spóźnienia ekip i pór roku nie starczy na wprowadzenie. Pomijam fakt wprowadzenia się w wykończony przez pół roku budynek - dużo wilgoci technologicznej.

Może jestem "staroświecki" ale uważam, że rok to absolutne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

my zaczęliśmy 18.08, jesteśmy na etapie stawiania ścian na piętrze, po wylaniu stropu odczekaliśmy tylko 3 dni, daliśmy beton B30 (stosowany do budowy mostów), stemple zostawiliśmy na 3 tygodnie. kierownik budowy (a jest bardzo wymagający) dał zezwolenie. jeszcze chcemy zrobić przed zimą dach, okna i tynki. Odczekamy przez zimę niech się domek "ustoi" i od wiosny ruszamy dalej, chcemy wprowadzić się na wakacje, czyli prawie rok od początku budowy

Pozdrawiam

Edytowane przez hoffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

my zaczęliśmy 18.08, jesteśmy na etapie stawiania ścian na piętrze, po wylaniu stropu odczekaliśmy tylko 3 dni, daliśmy jakiś lepszy beton (stosowany do budowy mostów) kierownik budowy (a jest bardzo wymagający) dał zezwolenie. jeszcze chcemy zrobić przed zimą dach, okna i tynki. Odczekamy przez zimę niech się domek "ustoi" i od wiosny ruszamy dalej, chcemy wprowadzić się na wakacje, czyli prawie rok od początku budowy

Pozdrawiam

 

Witam! tempo prac jest super,ściany na piętrze idą szybko,potem następuje zwolnienie z powodu betonowych odciągów. Dach więźba ,deskowanie ,obróbki blacharskie,orynnowanie,dachówki,kominy - minimum 3 tygodnie to tempo dla Kubicy,okna dwa dni -chyba ,ze będzie trzeba reklamować, elektryk min. 7 dni, tynki min.10-14 dni. Jeżeli przyjdą mrozy w połowie listopada można mieć kłopot z czasem. No i to co pisze Zwola :te wieczne poślizgi poszczególnych ekip. Przed podpisaniem umowy na jakiś etap prac -zapewniają Cie solennie ,ze wchodzą zgodnie z harmonogramem, a potem zachowują się jak żydowski fryzjer -namydli gębę pięciu facetom naraz i ma pewność .że nie zejdą mu z fotela-ale z takim zachowaniem fachowców trzeba się pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam ponownie na forum!

Forum cały czas obserwuję , Kasjopeje zaczęliśmy już budować. murarze kończą wyciągać poziom zero.

Mam pilne pytanie do Pana Zwoli . otóż chodzi mi o to jak wyszła i czy jest wygodna toaleta pod schodami.? niestety musielismy podjąć szybką decyzję na placu budowy by przeniesć toaletę na parterze pod schody by powiekszyć kotłownię. Niestety w projekcie kotłownia jest bardzo mała a my nie mamy dostępu do sieci gazowej i będzie piec na eko groszek. kosztem schowka powiększamy kotłownie by zmiescił się piec z zasobnikiem i opał. No i jeszcze mam pytanie odnośnie kominka, czy robił Pan kominek taki jak na wizualizacji w projekcie, czy w tym samym miejscu? czy nie zabiera on dużo miejsca, i czy go nie lepiej przesunąć do rogu w kerunku komina i sciany telewizyjnej.

Jestesmy na etapie kończenia poziomu zero, (murarze na wtorek obiecują skończyć jest ich dwóch więc idzie wolno ale do przodu. pozdrawiam serdecznie Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie na forum!

Forum cały czas obserwuję , Kasjopeje zaczęliśmy już budować. murarze kończą wyciągać poziom zero.

Mam pilne pytanie do Pana Zwoli . otóż chodzi mi o to jak wyszła i czy jest wygodna toaleta pod schodami.? niestety musielismy podjąć szybką decyzję na placu budowy by przeniesć toaletę na parterze pod schody by powiekszyć kotłownię. Niestety w projekcie kotłownia jest bardzo mała a my nie mamy dostępu do sieci gazowej i będzie piec na eko groszek. kosztem schowka powiększamy kotłownie by zmiescił się piec z zasobnikiem i opał. No i jeszcze mam pytanie odnośnie kominka, czy robił Pan kominek taki jak na wizualizacji w projekcie, czy w tym samym miejscu? czy nie zabiera on dużo miejsca, i czy go nie lepiej przesunąć do rogu w kerunku komina i sciany telewizyjnej.

Jestesmy na etapie kończenia poziomu zero, (murarze na wtorek obiecują skończyć jest ich dwóch więc idzie wolno ale do przodu. pozdrawiam serdecznie Darek

 

Toaleta jest wystarczająca. Umywalka co prawda jak w pociągu, ale do opłukania rąk w sam raz. Ja nie żałuję decyzji o przeniesieniu WC pod schody.

Kominek zrobiłem dokładnie tak jak w projekcie. Dostawienie go do rogu nie spowoduje oszczędności miejsca, bo szerokość komina (patrząc od strony jadalni) jest mniejsza od szerokości kominka - więc trzeba by komin sztucznie poszerzyć pod szerokość kominka.

Generalnie nie wyszło to źle, choć też miałem obawy czy umieszczenie w tym miejscu kominka nie "zagraci" pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak wygląda Kasjopea z oknem narożnym tak jak jest w projekcie.Dla zainteresowanych dodam że okno narożne to dodatkowy koszt około...300zł (trzysta złotych) http://img28.imageshack.us/img28/1215/06082010277.jpg

 

Witam

jestem na etapie wybierania okien , również planuje okno balkonowe narożne tak jak Państwo . W projekcie okno to ma wysokośc 235 . W związku z tym jak planujecie zamontować roletu ponieważ podciąg uniemożliwia zamontowanie skrzynek szczególnie chodzi mi o możliwość zamontowania skrzynki na części podcienia . W zwiazku z tym że nie ma filara w środku ( ja również nie mam ) ale niektórzy stawiali filar jak np. Zwola nie można zamontowac tej drugiej skrzynki . Ja planuje zmniejszyć okno do 220 i w ten sposób zamontować skrzynkę bezpośrednio nad oknem. U Państwa widzę że okna są wysokości chyba zgodnie z projektem , chyba że nie planujecie rolet. Prosiłbym o szybką odpowiedz lub radę ponieważ jak powiedziałem jestem na etapie wybierania okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Okna mam takie jak w projekcie czyli 235 cm wysokości. Zrezygnowaliśmy z montażu rolet.

 

witam

dziękuje za odpowiedz. Jeżeli mogę coś doradzić to niech się Państwo zastanowią nad roletami. Myślę że najwięcej na ten temat może powiedzić Zwola ponieważ już mieszka i ma rolety .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon jest tak mocno przeszklony, że nie wyobrażam sobie żeby nie było rolet. Przecież wtedy z dwóch stron jest się narażonym na "podglądanie" wnętrza domu. To na pewno nie jest komfortowe. Pomijam już argumenty o dodatkowej ochronie przed wiatrem czy włamaniem - to są sprawy względne.

Moim zdaniem musi być techniczne rozwiązanie rolet w oknie narożnym. Ja po prostu montowałem nadproża oraz wylewałem podciąg o 23cm wyżej niż w projekcie. W to miejsce weszły puszki z roletami. POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...