Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Każda szanująca się ekipa budowlana będzie wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Należy ich tylko poinformować na etapie murowania ścian parteru, że nad oknami przyjdą rolety. Podajemy im wysokość puszki z roletą (ten wymiar dostaniecie od firmy u której zamawiacie okna i rolety) i finał. Puszka z roletą do drzwi balkonowych jest wyższa (jest w niej więcej rolety bo to drzwi), a puszka z roletą do okna niższa.

Jakie to niesie konsekwencje? Ja na razie zauważyłem tylko jedną: nie mogłem zamocować karnisza bezpośrednio nad oknem, bo jest tam puszka. Trzeba dać szerszy karnisz mocowany do ściany poza światłem okna - tam gdzie nie ma puszki z roletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda szanująca się ekipa budowlana będzie wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Należy ich tylko poinformować na etapie murowania ścian parteru, że nad oknami przyjdą rolety. Podajemy im wysokość puszki z roletą (ten wymiar dostaniecie od firmy u której zamawiacie okna i rolety) i finał. Puszka z roletą do drzwi balkonowych jest wyższa (jest w niej więcej rolety bo to drzwi), a puszka z roletą do okna niższa.

Jakie to niesie konsekwencje? Ja na razie zauważyłem tylko jedną: nie mogłem zamocować karnisza bezpośrednio nad oknem, bo jest tam puszka. Trzeba dać szerszy karnisz mocowany do ściany poza światłem okna - tam gdzie nie ma puszki z roletą.

 

 

 

witam

mam pare pytań , po pierwsze jakie Pan zastosował ocieplenie czy tak jak w projekcie 20 czy mniejsze , po drugie na początku miałem zamiar wstawić okno z łącznikem narożnym w salonie . Rolety chciałem montować pod oknem zmniejszając je do 220 . Nie mogłem zastosować szkynki w nadprożu ponieważ budując zgodnie z projektem w podciągu bez narżonego filara nie mogłem go osłabiać. Teraz chcę dobudować filar zaś skrzynki roletowe zamontować na zewnątrz . Skrzynka ma szerokość 18 cm max wiec w 20 ocieplenia sie zmieści . Chciałbym jednak zobaczyć jak wygląda taki filar z bliska zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz . Jeżeli byłaby mozliwosć to prosiłbym Pana o przesłąnie takiego zdjęcie na forum lub na moją skrzynkę [email protected] . Będę dardzo wdzieczny za odpowiedz i zdjecia . Dobudowujac filar powziąłem wątpliwość czy łacznik kątowy nie spowoduje większej utraty ciepła niż zastosowanie filara . Co Pan o tym myśli .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pare pytań , po pierwsze jakie Pan zastosował ocieplenie czy tak jak w projekcie 20 czy mniejsze , po drugie na początku miałem zamiar wstawić okno z łącznikem narożnym w salonie . Rolety chciałem montować pod oknem zmniejszając je do 220 . Nie mogłem zastosować szkynki w nadprożu ponieważ budując zgodnie z projektem w podciągu bez narżonego filara nie mogłem go osłabiać. Teraz chcę dobudować filar zaś skrzynki roletowe zamontować na zewnątrz . Skrzynka ma szerokość 18 cm max wiec w 20 ocieplenia sie zmieści . Chciałbym jednak zobaczyć jak wygląda taki filar z bliska zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz . Jeżeli byłaby mozliwosć to prosiłbym Pana o przesłąnie takiego zdjęcie na forum lub na moją skrzynkę [email protected] . Będę dardzo wdzieczny za odpowiedz i zdjecia . Dobudowujac filar powziąłem wątpliwość czy łacznik kątowy nie spowoduje większej utraty ciepła niż zastosowanie filara . Co Pan o tym myśli .

pozdrawiam

 

Ocieplenie 20cm wełna. Narożny filar nie jest konstrukcyjny. On nie ma nic wspólnego z podciągiem czy jego nośnością. O ile pamiętam i wiem (tą sprawę wyjaśniał sobie kierownik budowy z murarzami) to podciąg został wylany tak, że skrzynki z roletami weszły nad oknem bez ich zmniejszania. Streszczając było to tak: kierownik i murarze zapytali mi się czy chcę mieć rolety z puszką nadokienną. Odpowiedziałem że tak i nie było w ogóle mowy o zmniejszaniu okna! Być może podciąg został wylany wyżej - tego dokładnie nie wiem.

Na logikę biorąc chowając puszki z roletami w ociepleniu tworzy Pan mostek termiczny tzn w tym miejscu zamiast ocieplenia 20cm ma Pan 2 cm. Ściana na bank będzie przemarzać.

Jeśli chodzi o izolacyjność to ma Pan rację. Zawsze w oknie najsłabszym miejscem pod względem izolacji są profile. A murowany filar ma Pan obłożony od zewnątrz 20cm wełny - lepszej izolacji już mieć nie można. Ale powiem szczerze że tego przy wyborze nie brałem pod uwagę. Raczej zdecydowały względy sztywności konstrukcji dwóch połączonych kątowo okien - jakoś nie mogłem się przekonać czy to będzie ok :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda szanująca się ekipa budowlana będzie wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Należy ich tylko poinformować na etapie murowania ścian parteru, że nad oknami przyjdą rolety. Podajemy im wysokość puszki z roletą (ten wymiar dostaniecie od firmy u której zamawiacie okna i rolety) i finał. Puszka z roletą do drzwi balkonowych jest wyższa (jest w niej więcej rolety bo to drzwi), a puszka z roletą do okna niższa.

Jakie to niesie konsekwencje? Ja na razie zauważyłem tylko jedną: nie mogłem zamocować karnisza bezpośrednio nad oknem, bo jest tam puszka. Trzeba dać szerszy karnisz mocowany do ściany poza światłem okna - tam gdzie nie ma puszki z roletą.

 

Dziękuję bardzo. Jest Pan źródłemm nieocenionej wiedzy dla nas. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do powyższej prośby. Zamierzamy z żoną rozpocząć wiosną budowę Kasjopei w wersji E (25 kilometrów od Warszawy – kierunek Wrocław). Bardzo nam zależy na obejrzeniu istniejącej budowy Kasjopei w dowolnej wersji i na dowolnym etapie (począwszy od stanu surowego otwartego – oczywiście :) ). Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na priva. Jesteśmy gotowi dojechać 100 czy 150 kilometrów (a jeśli trzeba będzie to nawet więcej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Okna mam takie jak w projekcie czyli 235 cm wysokości. Zrezygnowaliśmy z montażu rolet.

 

A my robimy rolety jednak przewidzieliśmy je przed wylewaniem nadproży, które zostały wylane w kształcie litery L dzięki temu schowamy cześć skrzynki z roletami i wszystko przykryjemy styropianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zmiany sa b.ciekawe.Udało sie Panu zlikwidowac balkon na kuchnia i przeciaganc dach od garazu nad wejscie. Fajny pomysł.Bardzo ładne dachówki ,ale pisałem juz wczesniej ,ze ludzie od elewacji beda chodzic po zrobionych dachach. Ogolnie bardzo fajna koncepcja. Pozdrawiam TT

 

Witam, ciesze się że się podoba, czekam na twoje fotki chętnie obejrzymy;

 

1. Likwidacja loggi była podyktowana lokalizacją od strony północnej - dzięki temu większa sypialnia, wstawiliśmy szerokie okno panoramiczne 260 cm gdyż widok ze wzgórza jest tego warty,

2. Dzięki temu również gabinet zyskał cenne 2 m2 i jest bardziej ustawny likwidacja garderoby bedzie duża wnęka na szafy

3. Co do daszku to wydaje nam się że po likwidacji loggi będzie elewacje ciekawiej wyglądać, równiez ochrona od sniegu deszczu drzwi wejściowych.

4. Co do elewacji to wszystko ustalone z ekipą powiedzieli że sobie poradzą i nie uszkodzą dachówek

5 Pokój za salonem na parterze został zamieniony na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze/hobby (w ścianie salonu zlikwidowany otwór połączone z kotłownią) w domu takich pomieszczeń nigdy za wiele a rowery, grill, narty, i inne gdzieś trzeba pomieścić no i dodatkowa mała wanna żeby umyć psa i inne brudne przedmioty a standardowa pomieszczenie gospodarcze - uważam że ich powierzchnia nie jest wystarczająca.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciesze się że się podoba, czekam na twoje fotki chętnie obejrzymy;

 

1. Likwidacja loggi była podyktowana lokalizacją od strony północnej - dzięki temu większa sypialnia, wstawiliśmy szerokie okno panoramiczne 260 cm gdyż widok ze wzgórza jest tego warty,

2. Dzięki temu również gabinet zyskał cenne 2 m2 i jest bardziej ustawny likwidacja garderoby bedzie duża wnęka na szafy

3. Co do daszku to wydaje nam się że po likwidacji loggi będzie elewacje ciekawiej wyglądać, równiez ochrona od sniegu deszczu drzwi wejściowych.

4. Co do elewacji to wszystko ustalone z ekipą powiedzieli że sobie poradzą i nie uszkodzą dachówek

5 Pokój za salonem na parterze został zamieniony na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze/hobby (w ścianie salonu zlikwidowany otwór połączone z kotłownią) w domu takich pomieszczeń nigdy za wiele a rowery, grill, narty, i inne gdzieś trzeba pomieścić no i dodatkowa mała wanna żeby umyć psa i inne brudne przedmioty a standardowa pomieszczenie gospodarcze - uważam że ich powierzchnia nie jest wystarczająca.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

 

Witam! Jak widze mamy b.podobne koncepcje przy budowie tego domu.

 

1. Ustawienie wzgledem stron swiata -mamy takie samo.

2. Nie udalo mi sie zlikiwidowac balkonu w sypialni ,ale zlikwidowalem w pokojach na pietrze ( wyszedlem z zalozenia ,ze w miescie bede czesciej wychodzil na taras i trawnik niz na balkon.

3. Duze okno witrynowe dałem ,ale na parterze w jadalni ( 280 cm )

4. Ekipie dekarzy odliczylem 4 tysiace na dokonczenie, po ociepleniu ,tych nieszczesnych daszkow -ale majster mi sie rozpil i musze wziac innego -nie wiem czy 4 wtedy wystarczy ? :)

5.W sypialni rozwalilismy garderobe-zaraz zrobilo sie jasniej ,przestrzenniej a w to miejsce wstawimy duuze szafy.

6. Pokoj za garazem potraktowalem jako tansza wersje piwnicy :)

6. W kotłowni oprocz pieca na gaz ,bedzie pralka zlew pralniczy i moze mały WC ?? - kotłownia ma tez drzwi na zewnatrz-zeby z brudniejszymi rzeczami np. nie biegac z ogrodu przez garaz.

7. Fotki z budowy zamiescilem na http://www.picasaweb.google.com/tetetka41 jesli chodzi o najswiezsze zdjecia to to moge przeslac je na priv.

Pozdrawiam TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...