Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Rzeczywiście myślimy bardzo podobnie- wieksze okno w jadalni nasze ma 260 i w sypialni zrobiliśmy takie samo, piwnica zamiast pokoju (tylko u nas wejście bedzie od strony ogrodowej bo jestesmy 3 metry od granicy dzialki i nie moglismy zrobic po tej stronie co Państwo. Wolelismy miec wieksza odleglosc po drugiej stronie dzialki na wypadek gdyby ktos sie wybudowal i tez postawil dom 3 metry od granicy. Z tamtej strony jest wyscie na taras wiec wolelismy miec wiecej przestrzeni. Doradzono nam rowniez zrobienie stropu terriva nad cala jadalnia - w projekcie pod daszkiem bocznym go nie ma. Przerobilismy rowniez przejscie z garazu do domu. Podyktowane to bylo uksztaltowaniem terenu ale teraz nawet nam sie bardziej podoba niz to bylo w projekcie. Poniewaz mamy nachylenie dzialki -spadek do strony wejsciowej - musielismy podniesc przod budynku- zrobic wyzej wejcie ale jednoczesnie obnizyc garaz. To spowodaowalo ze trzymajac sie pierwotnej wersji planu musielibysmy zrobic schody w garazu zeby wejsc do wiatrolapu. Niestety wtedy nie zaparkowalibysmy dwoch samochodow bo schody zabralyby jakies 80 cm powierzchni. Poszukalismy wiec innego rozwiazania i tak z garazu mamy przejscie do kotlowni a tam schowkiem do domu. Schowek wyszedl calkiem spory bo jest powiekszony o spocznik ( w projekcie pod sposznikiem byla kotlownia i stal piec). W sumie to teraz widzimy zalete tego rozwiazania bo chcac z domu wejsc do kotlowni nie musze isc przez wiatrolap i garaz tylko mam bezposrednie wejscie pod schodamy przez schowek. No i spaliny z garazu praktycznie nie maja szns przedostac sie do domu- jedne drzwi miedzy kotlownia a garazem pozniej z kotlowni do schowka i jeszcze jedne ze schowka do domu. Chetnie zobacze najnowsze zdjecia z budowy bo te ze strony znam juz na pamiec. Czesto sobie je ogladalam i podziwiam tak skrupulatna dokumentacje zdjeciowa. My w czasie budowy praktycznie nie robilismy zdjec tylko fundamenty bo to w ziemi i po zasypaniu nie widac no i dopiero teraz.. Podaje adres [email protected] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nam niestety nie udało się zacząć w tym roku z przyczyn niezależnych od nas, złożyło się kilka czynników na to ale nie o tym mowa... Mam pytanko do tych co budują, zbudowali albo kończą...

Poszukuję ekipy, która zaczęłaby u mnie na wiosnę. Budowa w okolicach Wwy. Proszę o namiary (na priv) na Wasze ekipy- niestety czasu coraz mniej a ekipę warto byłoby już zaklepać.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie urzekł mnie projekt Kasjopea III, dawny wariant E. Zrezygnowałam z projektu Arexu Eryka bo był troszkę za duży. Szukam osób, które budowały lub mają zamiar budować na lubelszczyźnie.

Chcę wprowadzić drobne zmiany typu

1. pokój na dole w miejsce kuchni,

2. kuchnia w miejsce jadalni do tego spiżarka.

Dzięki temu uzyskam większą powierzchnię salon+jadalnia. I yu pojawia się moja wątpliwość: czy można zlikwidować ściankę między pokojem a salonem?

3. Na górze mniejsza łazienka przy sypialni tam będzie garderoba mała.

4. Garderobę dołączyć do pokoju tego 7m2.

5. Pralnia do kotłowni. I gdzieś tu w miejsce pralni właśnie garderoba.

6. Likwidacja loggi.

W przyszłym roku będziemy szukać architekta i wprowadzimy zmiany, tylko czy one mają sens?

 

Czy ktoś poleca ekipy z rejonu Lublina?

Edytowane przez gosiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także jestem zainteresowany budową kasjopei III. budowę rozpocząłbym na przełomie wiosna-lato.

budowa będzie zlokalizowana pod warszawą. nie widziałem nigdy tego budynku od środka ale chciałbym go zobaczyć, ponieważ interesuje mnie jego funkcjonalność.

we wsi gdzie będę stawiał dom stoi już kasjopea ale właściciel domu nie zgodził się na pokazanie go od środka, ponieważ stwierdził, że nie chce aby drugi taki stał w jego okolicy.

zależy mi na obejrzeniu tego domu, także moja prośba jest skierowana do tych Państwa, którzy już ten dom postawili (nawet w surowym stanie) o możliwość jego szybkiego obejrzenia.

chcących pomóc proszę o kontakt na priv. mój mail [email protected]

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wsi gdzie będę stawiał dom stoi już kasjopea ale właściciel domu nie zgodził się na pokazanie go od środka, ponieważ stwierdził, że nie chce aby drugi taki stał w jego okolicy.

 

Chyba Pan sobie żartuje! Nie wyobrażam sobie, aby można było być takim gburem! Jeśli to prawda to muszę przyznać, że mamy wśród kasjopeowiczów niezły "element". Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak można wymyślić tak idiotyczny argument. Jeśli to prawda to proponuję temu właścicielowi zapłacić pracowni architektonicznej wyłączność i zabronić sprzedawania projektu innym :-) Wstyd mi za takich ludzi.

Z drugiej strony jeśli to naprawdę Kasjopea to ten dziwak musi czytać to forum i korzystać z naszych rad! Być może nawet był u mnie i oglądał dom wewnątrz (było już u mnie tylu ludzi, że nie jestem wstanie tego zapamiętać)! Ten świat stoi na głowie. Brak mi słów.

Zapraszam do przyjazdu do mnie - pod Poznań. Gotowa i zamieszkana Kasjopea czeka na zwiedzanie.

 

Pozdrawiam wszystkich. Nawet tego którego obsmarowałem w tym poście :-) Może się opamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ładny osobnik:)

 

Ja przez rozjazdy nie mogłem się wybrać na druga wizytę u architekta, dzisiaj byłem i przedstawiłem mu swoje pomysły, po części zaczerpnięte od Was:

 

- okno narożne w jednym z pokoi na piętrze zastąpione identycznym jak w pokoju obok czyli na bok domu.

- "słynne" narożne okna w salonie - filarek jak u paru innych budujących

 

i bardziej indywidualne, może ktoś widzi jakieś wady:

- garaż poszerzony o 0,5m, z tego co orientuję się brama garażu w projekcie jest 3m, 3,5m też widuję więc chyba nie będzie problemu. Zmieni się konstrukcja daszku nad garażem, mam nadzieję że estetyka przez to nie zmniejszy się. Głównie chodzi mi o powierzchnię, gdybym kiedyś garaż przerobił na pomieszczenie na działalność, biuro, sklepik...

- powiększę łazienkę przy sypialni kosztem ogólnej o około metr, tak że ściana w ogólnej będzie przy samym oknie. Być może tam będzie sam prysznic, nie widzę też sensu oddzielania pralni.

Coś takiego

http://i53.tinypic.com/fx9ch1.jpg

 

Mam jeszcze pytanka.

Co macie w sypialni w tej wnęce z pojedynczym oknem? Nie wiem jak to wygląda od środka i zastanawiam się czy warto coś kombinować z wielkością balkonu.

Czy na poddaszu da się choć częściowo poruszać wyprostowanym przy wzroście 175cm? Nie będę tu nic ruszać, choć WZ pozwoliły by mi podnieść dom o jeszcze 25cm a więc pustaczka, ale to już mógłbym nabroić. Może ma ktoś jeszcze jakieś zdjęcia gotowego lub bliskiego wykończenia domku? Z środka lub wewnątrz. Zwola?:) Każde zdjęcie na wagę złota, odwiedzić za daleko ale taki rzut na jakieś wykończone wnętrze pozwoliłby się poczuć trochę ja w swojej za rok czy dwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie urzekł mnie projekt Kasjopea III, dawny wariant E. Zrezygnowałam z projektu Arexu Eryka bo był troszkę za duży. Szukam osób, które budowały lub mają zamiar budować na lubelszczyźnie.

Chcę wprowadzić drobne zmiany typu

1. pokój na dole w miejsce kuchni,

2. kuchnia w miejsce jadalni do tego spiżarka.

Dzięki temu uzyskam większą powierzchnię salon+jadalnia. I yu pojawia się moja wątpliwość: czy można zlikwidować ściankę między pokojem a salonem?

3. Na górze mniejsza łazienka przy sypialni tam będzie garderoba mała.

4. Garderobę dołączyć do pokoju tego 7m2.

5. Pralnia do kotłowni. I gdzieś tu w miejsce pralni właśnie garderoba.

6. Likwidacja loggi.

W przyszłym roku będziemy szukać architekta i wprowadzimy zmiany, tylko czy one mają sens?

 

Czy ktoś poleca ekipy z rejonu Lublina?

 

Witam, moja ocena zmian;

1. Osobiście zdecydowanie preferuje rozkład z projektu, jest dla nas idealny kuchnia od razu przy wejściu do domu, półotwarta na jadalnie która przechodzi w salon, z jednej strony kuchnia oddzielona z wszelkimi wątpliwymi zapachami i widokami garnków z drugiej półotwarta połączona szerokim otworem z jadalnią. Osobiście nie polecam rozwiązania gdzie w jednym wielkim pomieszczeniu mamy brudne pomieszczenie kuchenne, jadalnie no i wypoczynkowy ekspozycyjny salon gościnny gdzie wszystkie zapachy się mieszają i widać garnki - rozwiązanie względnie dobre w mieszkaniu gdzie nie ma miejsca na rozdzielnie tych 3 funkcji

 

2 Spiżarka - fajne rzecz proponuję przemyśleć ją pod schodami

 

3. Ok w miarę potrzeb

 

4. Jak najbardziej jestem z powiększeniem gabinetu na piętrze 7 m to stanowczo za mało

 

5 Pralnia w pomieszczeniu gospodarczym, osobiście nie polecam w zimie to może być tam chłodniej niż w części mieszkalnej, gorsze schnięcie, "zapachy" kotłowni/pomieszczenia gospodarczego przenikną pranie się suszące. Nie polecam ograniczania pomieszczeń gospodarczych, które w domu są niezbędne rowery/hobby/grill itp Zdecydowaliśmy się (mamy projekt III E wersja z pokojem za garażem - cały ten pokój przeznaczyć na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze gdzie można bezpośredni z ogrody wejść schować grilla wąż ogrodowy rower itp z małą wanna na umycie np psa czy grilla zamiast robić te te brudne rzeczy w łazience.

 

6. Jak najbardziej jestem za zwiększymy sypialnie loggia do niczego nie jest potrzebna

 

7. Likwidacja ściany między salonem i pokojem za garażem raczej odpada ściana nośna na której opiera się ściana piętra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię.

Dla mnie pokój na dole musi być. Mieszkamy teraz w domku więc mniej wiecej wiem jakie mamy potrzeby. Pralnie można zrobić koło kotłowni kosztem pokoju. Spiżarka pod schodami trochę za daleko od kuchni.

Co do kuchni cały czas się waham. Ale teraz mamy takie rozwiązanie i za bardzo to nie przeszkadza a fajnie jest mieć dojście z kuchni bezpośrednio na ogród.

Właśnie ta ściana nośna przy pokoju mnie niepokoi ale może da się to jakoś rozwiązać. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o podanie prywatnego adresu e-mailowego. Publikowanie tego na forum jest dość czasochłonne co przy kilkunastu zdjęciach nie jest łatwe.

 

Jesli to nie problem tez bysmy prosili [email protected]

Co prawda jestesmy dopiero na etapie castingu na instalatorow ale o wnetrzach tez juz myslimy zwlaszcza przy elektryce chcielibysmy wszystko jak najlepiej sobie zaprojektowac

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia o zmianach jakie proponowane są w ostatnich postach.

Bardzo proszę konsultować wszelkie "większe" zmiany z np kierownikiem budowy. Generalnie chodzi o opinię jakiegoś praktyka. Dlaczego? Mam obawy dotyczące kuchni w salonie. Proszę pamiętać, że taka zmiana niesie ze sobą duże zmiany w instalacjach: wodnej, kanalizacyjnej, gazowej czy w wentylacji. To nie jest takie proste, to nie są klocki lego :-) Proszę tego nie odbierać jako krytyki lecz jako dobrą radę - pytajmy ludzi z branży, bo wiele zmian jest technicznie niemożliwych.

W którymś z pierwszych postów był propozycja poszerzenia klatki schodowej - to ogromne zmiany konstrukcyjne związane z przesuwaniem ściany nośnej, liczeniem stropów itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także jestem zainteresowany budową kasjopei III. budowę rozpocząłbym na przełomie wiosna-lato.

budowa będzie zlokalizowana pod warszawą. nie widziałem nigdy tego budynku od środka ale chciałbym go zobaczyć, ponieważ interesuje mnie jego funkcjonalność.

we wsi gdzie będę stawiał dom stoi już kasjopea ale właściciel domu nie zgodził się na pokazanie go od środka, ponieważ stwierdził, że nie chce aby drugi taki stał w jego okolicy.

zależy mi na obejrzeniu tego domu, także moja prośba jest skierowana do tych Państwa, którzy już ten dom postawili (nawet w surowym stanie) o możliwość jego szybkiego obejrzenia.

chcących pomóc proszę o kontakt na priv. mój mail [email protected]

z góry dziękuję.

 

Witam, jeśli interesuje Państwa obejrzenie wersji E zapraszam do Lublina kontakt na priva [email protected] zdjęcia domu zostały opublikowane na forum bodajże na stronie 11 pozdrawiam wszystkich Budujących i planujących budowę !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o podanie prywatnego adresu e-mailowego. Publikowanie tego na forum jest dość czasochłonne co przy kilkunastu zdjęciach nie jest łatwe.

 

Witam,

Jeśli można, to również proszę o zdjęcia wnętrz. Mój adres to [email protected]

Bardzo interesują mnie zdjęcia toalety na parterze, ponieważ również planuję umieścić ją pod schodami. Jeżeli może Pan napisać swoją opinię, jako „praktyka” (po kilku miesiącach użytkowania) – czy jest Pan przekonany o słuszności tej decyzji, to będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Zwola za zdjęcia, już większe wyobrażenie jest:) Zaskoczyła mnie jedna rzecz, tzn. salon jest (bynajmniej na zdjęciu tak wygląda) zdecydowanie za wąski. Wychowałem się w domu gdzie sam salon bez jadalni miał 4.5m x 10m, może dlatego, ale jednak z metr mógłby być szerszy. Pomniejszone okno w salonie chyba też mnie nie przekonuje, moim zdaniem ich miejsce jest w małych pomieszczeniach (ubikacja, pralnia). Wykończenie ładne, coś napewno mi podpowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwola,

dołączam się do grona chętnych zobaczenia wnętrza projektu. Jeśli to możliwe to wielka prośba o podesłanie fotek na mój adres [email protected]

Jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu. Wahamy się pomiędzy Kasjopeą a Willą na Borowej tej samej pracowni. W kasjopei salon rzeczywiście wydaje się nie duży ale może w rzeczywistości byłby dla nas wystarczający a koszt budowy jest jednak sporo niższy niż Willi na Borowej. Zdjęcia z pewnością więcej nam powiedzą niż rysunkowy rzut projektu. Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwola.

Jesli jest mozliwosc, rowniez poprosimy o przeslanie fotek na adres [email protected]. Z gory dziekujemy.

 

Co do kuchni w salonie moge napisac swoje doswiadczenia na tym polu, bo tak mamy w tej chwili w swoim mieszkaniu. Jest to bardzo ladne i efektowne rozwiazanie, ale tylko na zdjeciach. W codziennej rzeczywistosci, kiedy kuchnia jest uzywana, wymagana jest zelazna dyscyplina, aby zachowac tam porzadek i zarazem ladny efekt. No i duza zmywarka,aby na biezaco usuwac z widoku talerze i szklanki. Ale zeby za duzo nie narzekac, to z pewnoscia jest blisko do kuchni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...