Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Cieszę się, że znalazłam wątek projektu Kasjopea z MG Projekt. My zdecydowaliśmy się na projekt Kasjopea III z podwójnym garażem. Jesteśmy na razie na etapie papierologi ale mamy nadzieję, że wiosną zaczniemy. Dom powstanie w okolicach Warszawy. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie sugestie dotyczące zmian w projekcie i jego funkcjonalności. Bardzo zależy nam na zdjęciach domu - przede wszystkim jego wnętrz. Trochę martwi nas długość ściany telewizyjnej ;)

Chętnie nawiązalibyśmy też bezpośredni kontakt z osobami budującymi wg projektu kasjopea III.

[email protected] Pozdrawiamy !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witajcie,

razem z mężem budujemy Kasjopeję wersję z podwójnym garażem

Mam trzy pytania:

- mamy wycenę elektryki ale wydaje nam się dość drogo, czy ktoś doświadczony w okablowywaniu Kasjopeji może podpowiedzieć jaki miał totalny koszt tego całego elektrycznego zamieszania?

- czy ktoś z was zostawił okna na dole zgodnie z projektem czyli przesuwne bez słupka i robił wycenę? boje się że to jest ogromny koszt

- szukam cen tynków nie maszynowych tylko tych ręcznie kładzionych, podobno bardziej trwałe. Pytanie o koszt i o wasze zdanie.

będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

razem z mężem budujemy Kasjopeję wersję z podwójnym garażem

Mam trzy pytania:

- mamy wycenę elektryki ale wydaje nam się dość drogo, czy ktoś doświadczony w okablowywaniu Kasjopeji może podpowiedzieć jaki miał totalny koszt tego całego elektrycznego zamieszania?

- czy ktoś z was zostawił okna na dole zgodnie z projektem czyli przesuwne bez słupka i robił wycenę? boje się że to jest ogromny koszt

- szukam cen tynków nie maszynowych tylko tych ręcznie kładzionych, podobno bardziej trwałe. Pytanie o koszt i o wasze zdanie.

będę wdzięczna za pomoc.

 

elektryka ( kable ,rozdzielnie,skrzynki etc.+ robocizna około 8500 zł ) bez gniazdek ,włączników itp.

okna przesuwne na dole -ładne ,ale droższe dla mnie wycena była wyższa o ok. 4000 zł.

tynki cementowo-wapienne mogą być kładzione też maszynowo , a potem trzeba na nie położyć gładź. Cena tynków u mnie od 17-22 zł/mkw. W tej wersji domu macie około 700 metrów kw. tynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

we środę jesteśmy umówieni u architekta na zakup projektu Kasiopea IV (2 miejsca garażowe, bez gabinetu) oraz na omówienie zmian w projekcie:

- zmniejszenie balkonu frontowego,

- likwidacja narożnego okna w sypialni, przesunięcie okna bardziej na środek,

- powiększenie łazienki na dole o prysznic,

- słupek zamiast okna narożnego w salonie (architekt rekomenduje aby nie robić murku lecz wstawić słupek drewniany...)

- powiększenie gabinetu o garderobę,

- zamiana łazienki przy sypialni na garderobę,

- wejście na strych

tutaj nam proponuje architekt + 1 pustak aby podnieść wysokość dachu, twierdzi że inaczej będzie trzeba chodzić na czworaka

- okno w jadalni (chcemy by wpadało trochę słóńca bo dom będzie ustawiony frontem do południa)

 

chcemy zrobić instalację na kolektory słoneczne, nie będziemy mieli gazu i kanalizacji więc opalamy prawdopodobnie eko groszek + płaszcz wodny + szambo + studnia

czekamy na warunki zabudowy a budowę chcemy zacząć na wiosnę

budujemy w Jankach pod w-wą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

we środę jesteśmy umówieni u architekta na zakup projektu Kasiopea IV (2 miejsca garażowe, bez gabinetu) oraz na omówienie zmian w projekcie:

- zmniejszenie balkonu frontowego,

- likwidacja narożnego okna w sypialni, przesunięcie okna bardziej na środek,

- powiększenie łazienki na dole o prysznic,

- słupek zamiast okna narożnego w salonie (architekt rekomenduje aby nie robić murku lecz wstawić słupek drewniany...)

- powiększenie gabinetu o garderobę,

- zamiana łazienki przy sypialni na garderobę,

- wejście na strych

tutaj nam proponuje architekt + 1 pustak aby podnieść wysokość dachu, twierdzi że inaczej będzie trzeba chodzić na czworaka

- okno w jadalni (chcemy by wpadało trochę słóńca bo dom będzie ustawiony frontem do południa)

 

chcemy zrobić instalację na kolektory słoneczne, nie będziemy mieli gazu i kanalizacji więc opalamy prawdopodobnie eko groszek + płaszcz wodny + szambo + studnia

czekamy na warunki zabudowy a budowę chcemy zacząć na wiosnę

budujemy w Jankach pod w-wą

 

Witam

Większość ww. zmian nie wymaga akceptacji architekta. Pierwsze 3 zmiany na bank wystarczy zgoda kierownika budowy ( jest w cenie jego obsługi). Co do słupka narożnego w salonie to mam taka uwagę. Czy okna balkonowe przy tym słupku mają być przesuwne czy otwierane klasycznie? Jeśli klasycznie to gratuluję projektantowi pomysłu. Mała grubość słupka (na pewno mniejsza od murowanego słupa o grubości boku 25cm) spowoduje, że otwierając jedno okno balkonowe będzie Pani drzwiami (klamką dokładnie) pukała w szybę drugiego okna. Katastrofa (wybicie szyby) murowana :-)

Pozycje 5, 6 i 7 też nie wymagają zgody architekta i nie są skomplikowane.

Wysokość strychu w Kasjopei podstawowej jest wystarczająca by człowiek o wzroście 170cm przemieszczał się tam ze schyloną głową. No chyba, że zastosuje Pan jętki dla wzmocnienia konstrukcji dachu (nie ma ich w projekcie). Jeśli oprze Pan belki poziome konstrukcji dachu w "koszyczkach" z blachy (tak jak jest na projekcie) to nawet będzie Pan poruszał się po strychu bez schylania głowy. Ja oparłem belki na murze dotykając nimi murłaty (bo bezpieczniej) i straciłem jakieś 20cm wysokości strychu.

 

Może to co piszę jest skomplikowane, ale ... sprawdzone fizycznie na budowie :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie zrezygnuję z opcji otwieranych narożnych drzwi balkonowych - będą nieotwierane. Obok, na ścianie od strony jadalni będą drzwi balkonowe i wejście do podcieni, jak dla mnie to wystarczy. W projekcie jest tam chyba wysokie okno do podłogi. Te narożne postawię bez słupka, w wersji bez otwierania nie powinny być zbyt kosztowne. Taki mam pomysł, zobaczymy co z tego będzie jak przyjdzie czas realizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwola, jeszcze my do Ciebie z prośbą o zdjęcia pomieszczeń w środku domu.

Mój email: [email protected].

 

My ruszamy z budowa wiosną, trochę zmian wprowadziliśmy według rad użytkowników tego forum, a zwłaszcza dzieki Twojej praktycznej wiedzy Zwola, za co wszystko wielkie dzięki.

 

Przy okazji Wszystkiego Dobrego z Nowym Rokiem dla wszystkich fanów Kasjopejki.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Większość ww. zmian nie wymaga akceptacji architekta. Pierwsze 3 zmiany na bank wystarczy zgoda kierownika budowy ( jest w cenie jego obsługi). Co do słupka narożnego w salonie to mam taka uwagę. Czy okna balkonowe przy tym słupku mają być przesuwne czy otwierane klasycznie? Jeśli klasycznie to gratuluję projektantowi pomysłu. Mała grubość słupka (na pewno mniejsza od murowanego słupa o grubości boku 25cm) spowoduje, że otwierając jedno okno balkonowe będzie Pani drzwiami (klamką dokładnie) pukała w szybę drugiego okna. Katastrofa (wybicie szyby) murowana :-)

Pozycje 5, 6 i 7 też nie wymagają zgody architekta i nie są skomplikowane.

Wysokość strychu w Kasjopei podstawowej jest wystarczająca by człowiek o wzroście 170cm przemieszczał się tam ze schyloną głową. No chyba, że zastosuje Pan jętki dla wzmocnienia konstrukcji dachu (nie ma ich w projekcie). Jeśli oprze Pan belki poziome konstrukcji dachu w "koszyczkach" z blachy (tak jak jest na projekcie) to nawet będzie Pan poruszał się po strychu bez schylania głowy. Ja oparłem belki na murze dotykając nimi murłaty (bo bezpieczniej) i straciłem jakieś 20cm wysokości strychu.

 

Może to co piszę jest skomplikowane, ale ... sprawdzone fizycznie na budowie :-)

 

Pozdrawiam

 

drzwi robimy otwierane klasycznie. pytałem się - ludzie odradzają ten słupek drewniany

Zwola u Was jest on wymurowany i ocieplony? dobrze izoluje od zimna?

Jak oceniacie zrobienie okna w jadalni? U Was okna nie ma, czy jest wystarczająco dużo światła w jadalni?

 

co do strychu to rzeczywiście te nazwy nam są obce, ale wszystko przed nami:)

bardzo dziękujemy za opinię!

 

gratulujemy pięknego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi robimy otwierane klasycznie. pytałem się - ludzie odradzają ten słupek drewniany

Zwola u Was jest on wymurowany i ocieplony? dobrze izoluje od zimna?

Jak oceniacie zrobienie okna w jadalni? U Was okna nie ma, czy jest wystarczająco dużo światła w jadalni?

 

co do strychu to rzeczywiście te nazwy nam są obce, ale wszystko przed nami:)

bardzo dziękujemy za opinię!

 

gratulujemy pięknego domu

 

Mamy słupek murowany 25x25cm. Z zewnątrz ocieplony, zgodnie z projektem, 20cm wełny. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Okno w jadalni spowoduje, że będzie ona zdecydowanie jaśniejsza. Nasza jest ciemna niestety. Z drugiej strony ściana bez okna pozwala na zastosowanie na niej elementu dekoracyjnego (my mamy wielką fototapetę z dmuchawcem). Robi na gościach wrażenie :-) :-) :-) Tak więc zależy kto co chce osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qcze

Wprawdzie nie mozemy jeszcze ocenić finalnego efektu (po wykonczeniu domu) umieszczenia duzego okna w jadalni, ale daje ono naprawde sporo swiatla. Nasze bedzie duzo wieksze, niz w projekcie. Jednakze przy podejmowaniu decyzji o oknie z boku domu trzeba brac pod uwage, na co bedzie z niego widok.

img/http://img214.imageshack.us/img214/5043/44422572.jpg/img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących domek Kasjopea.

My tez z żoną budujemy ten domek w wersji D (podwójny garaż).

Dopiero teraz znalazłem ten wątek i chętnie skorzystam z porad bardziej doświadczonych i zaawansowanych "budowniczych".

Niedługo będziemy robić więźbę dachową i przykrywać dachówką.

 

Mam kilka pytań do "Zwola", o ile można oczywiście.

- jaki wyszedł koszt dodatkowego ocieplenia dachu (poza ociepleniem stropu)?

- czy robiliście elewacje częściowo drewnianą tak jak w projekcie?

- czy docieplaliście podłogę w garażu (bo w projekcie nie ma ocieplenia)

- jeżeli można to prosiłbym o trochę fotek z wnętrza domku jak i kilka na zewnątrz (chociaz po 1 na każdą stronę elewacji),

na oglądanie w realu troche za daleko. (e-mail: [email protected])

 

Będę wdzięczny za pomoc.:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam.

Ad.1

Nie pamiętam. Koszt około 200m2 wełny 20cm Rockfool + 200m2 foli + robocizna.

Ad.2

Elewacja dokładnie tak jak w projekcie.

Ad.3

Wylewaliśmy posadzkę w garażu na poziomie całego domu. Tak więc zrobiliśmy ją dokładnie tak samo jak w pomieszczeniach mieszkalnych (podbeton + izolacja przeciwwilgociowa + styropian + posadzka betonowa).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt budowy będzie zależał od wielu elementów, nie da się jednoznacznie powiedzieć, no chyba że wypowiedzą sie Ci, którzy

już zakończyli budowę, ale to i tak każdy przypadek jest indywidualny i koszty mogą być bardzo rozbieżne.

- zależy gdzie budujesz

- zależy jakim sposobem (gospodarczym, czy 1 firma robi wszystko, ile pracy własnej)

- zależy jakie materiały (na samej stolarce może być róznicy kilkanaście tysięcy, pokrycie dachowe, ocieplenie, instalacje C.O, wod-kan)

Pytań może być znacznie więcej, poza tym, prawie zawsze koszty końcowe róznią się sporo od założonego budżetu na początku budowy,

chyba każdy kto skończył budowę zgodzi się ze mną. Róznice dochodzą nawet do 25%. Kosztorys zawarty w projekcie opiera się głównie na budowie systemem gospodarczym i raczej na materiałach i elementach średniej jakości. W trakcie budowy zawsze pojawiają się jakieś zmiany, sugestie kierownika, że coś trzeba wzmocnić, zmienić, zrobić z lepszego materiału lub inaczej co oczywiście kosztuje.

Dodatkowo w trakcie ustalania kosztorysu z wykonawcami należy bardzo dokłądnie pytać o wszystkie szczegóły, co w przypadku I budowy jest

prawie niemożliwe. Potem pojawiają się dopłaty za to, za tamto itd. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt budowy będzie zależał od wielu elementów, nie da się jednoznacznie powiedzieć, no chyba że wypowiedzą sie Ci, którzy

już zakończyli budowę, ale to i tak każdy przypadek jest indywidualny i koszty mogą być bardzo rozbieżne.

- zależy gdzie budujesz

- zależy jakim sposobem (gospodarczym, czy 1 firma robi wszystko, ile pracy własnej)

- zależy jakie materiały (na samej stolarce może być róznicy kilkanaście tysięcy, pokrycie dachowe, ocieplenie, instalacje C.O, wod-kan)

Pytań może być znacznie więcej, poza tym, prawie zawsze koszty końcowe róznią się sporo od założonego budżetu na początku budowy,

chyba każdy kto skończył budowę zgodzi się ze mną. Róznice dochodzą nawet do 25%. Kosztorys zawarty w projekcie opiera się głównie na budowie systemem gospodarczym i raczej na materiałach i elementach średniej jakości. W trakcie budowy zawsze pojawiają się jakieś zmiany, sugestie kierownika, że coś trzeba wzmocnić, zmienić, zrobić z lepszego materiału lub inaczej co oczywiście kosztuje.

Dodatkowo w trakcie ustalania kosztorysu z wykonawcami należy bardzo dokłądnie pytać o wszystkie szczegóły, co w przypadku I budowy jest

prawie niemożliwe. Potem pojawiają się dopłaty za to, za tamto itd. :yes:

 

Witam, całkowicie się zgadzam z powyższą opinią, no ale żeby choć trochę pomóc bo wiem że ten temat wzbudza zawsze dużo emocji chciałbym się podzielic swoimi informacjami: STAN SUROWY OTWARTY ściany 24 cm SOLBET DACHÓWKA CERAMICZNA zero pracy własnej (tylko pomoc w rozładunku) z wprowadzeniem wody do budynku i rozprowadzeniem na parterze 193.000 (po uwzględnieniu zwrot VAT za materiały budowlane - zdjęcia domu na str 12 FORUM

pozdrawiam

Edytowane przez ksiut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qcze

Wprawdzie nie mozemy jeszcze ocenić finalnego efektu (po wykonczeniu domu) umieszczenia duzego okna w jadalni, ale daje ono naprawde sporo swiatla. Nasze bedzie duzo wieksze, niz w projekcie. Jednakze przy podejmowaniu decyzji o oknie z boku domu trzeba brac pod uwage, na co bedzie z niego widok.

img/http://img214.imageshack.us/img214/5043/44422572.jpg/img

 

My mamy zamiar także wstawić duże okno w jadalni. Byłaby może szansa zobaczenia fotki (z wewnątrz i z zewnątrz), jak to się prezentuje? Bylibyśmy bardzo wdzięczni. [email protected]

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Forumowicze, muszę, po prostu muszę zobaczyć ten dom na żywo. Miotamy się z małżem pomiędzy dwoma projektami (jednym z nich jest Kasjopea III z MG P). Czy może ktoś z Was buduje się w okolicach Warszawy i zechciałby pokazać swoją budowę? Będziemy dozgodnnie wdzięczni. kalafiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

My ruszamy z budową na wiosnę naszej KASJOPEI wersja E. Poszukuję ekipy, która zrobi mi więźbę i ułoży dachówkę - po prostu wykona dach. Możecie kogoś polecić? Budujemy w okolicach Wrocławia. Będę wdzięczny za namiary i zdjęcia wykonanego dachy oraz informację ile Was kosztowała robocizna i materiał. Może być także na maila: [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...