Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Mam pytanie odnośnie ocieplenia. Czy wszyscy robili 20cm styropianu czy może mniej? W jednej z hurtowni podśmiewali się że 15cm to maks i że jeden na tysiąc ociepla grubościa 20 cm.

Czy jest gotowy styropian 20 cm, czy trzeba specjalnie zamawiać, a może kleić 2x po 10cm?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Ja. My również ruszyliśmy z budową Kasjopei - wersja z podwójnym garażem, pokojem za nim i.............powiększonym oknem w jadalni ;) - strasznie wielkie mi się wydaje na tym etapie,stąd moja prośba do tych co mają wstawione ( szczególnie do pana tetetka ) jaki koszt jest tego okna - wszyscy mnie straszą że będzie kosztować majątek i że nie da się go umyć w funkcjonalny sposób :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Ja. My również ruszyliśmy z budową Kasjopei - wersja z podwójnym garażem, pokojem za nim i.............powiększonym oknem w jadalni ;) - strasznie wielkie mi się wydaje na tym etapie,stąd moja prośba do tych co mają wstawione ( szczególnie do pana tetetka ) jaki koszt jest tego okna - wszyscy mnie straszą że będzie kosztować majątek i że nie da się go umyć w funkcjonalny sposób :(

 

Witam,

Daisy28 gdzie budujesz? ja także zaczynam budowę Kasjopei w wersji III, tylko pokój za garażem zamieniam na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, take zmiany robili także Tetelka i Ksiut.

 

Także pozdrawiam i dziekuję za odpowiedż

 

Malini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Ja. My również ruszyliśmy z budową Kasjopei - wersja z podwójnym garażem, pokojem za nim i.............powiększonym oknem w jadalni ;) - strasznie wielkie mi się wydaje na tym etapie,stąd moja prośba do tych co mają wstawione ( szczególnie do pana tetetka ) jaki koszt jest tego okna - wszyscy mnie straszą że będzie kosztować majątek i że nie da się go umyć w funkcjonalny sposób :(

 

To okno w jadalni ma wymiary 2,7 x 1,4 m ,trojszybowe w okleinie ciemny orzech -ze wzgledu na wymiary jest to okno witrynowe. Koszt w firmie Amberline lacznie z montazem 2000 zł. Co do mycia- no cóz 3-4 razy do roku bedzie trzeba wyjsc na dwór i umyc z zewnatrz szybe.Na adres prywatny moge przesłac zdjecia tego pomieszczenia z oknem.Pozdrawiam. TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Okno w jadalni nie bedzie az tak drogie jak niektorzy sadza, ale to zalezy, jakie kto okno sobie zyczy.

Nasze okno w jadalni bedzie mialo wymiar 250cm x 180cm (pierwotnie chcielismy 290 x180), dwustronna okleina, pakiet trzyszybowy U=0,6 z roleta sterowana radiowo. Calosc tej przyjemnosci kosztuje 2300zl. Profile VEKA, pieciokomorowe.

Swoja droga dwie cenne uwagi dla tych, ktorzy jeszcze nie wybierali okien:

- jesli chcecie rolety, to wiedzcie, ze rolety w Polsce wystepuja tylko w bazowych kolorach okien. Wszystkie extra kolory z palety barw, mozna zapomniec o zamowieniu takich rolet. (chyba ze ktos ma nieograniczony budzet :) $$$)

- jesli chcecie rolety w oknach, to pojedyncze okno nie moze byc szersze niz 250cm. Powyzej tego albo nie beda chcieli zrobic rolety, albo bedzie bez gwarancji

I tak rzeczywistosc zderza sie z marzeniami :)... Chcielismy kolor Oregon, a bedzie zloty dab i to z mniejszymi oknami.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Okno w jadalni nie bedzie az tak drogie jak niektorzy sadza, ale to zalezy, jakie kto okno sobie zyczy.

Nasze okno w jadalni bedzie mialo wymiar 250cm x 180cm (pierwotnie chcielismy 290 x180), dwustronna okleina, pakiet trzyszybowy U=0,6 z roleta sterowana radiowo. Calosc tej przyjemnosci kosztuje 2300zl. Profile VEKA, pieciokomorowe.

Swoja droga dwie cenne uwagi dla tych, ktorzy jeszcze nie wybierali okien:

- jesli chcecie rolety, to wiedzcie, ze rolety w Polsce wystepuja tylko w bazowych kolorach okien. Wszystkie extra kolory z palety barw, mozna zapomniec o zamowieniu takich rolet. (chyba ze ktos ma nieograniczony budzet :) $$$)

- jesli chcecie rolety w oknach, to pojedyncze okno nie moze byc szersze niz 250cm. Powyzej tego albo nie beda chcieli zrobic rolety, albo bedzie bez gwarancji

I tak rzeczywistosc zderza sie z marzeniami :)... Chcielismy kolor Oregon, a bedzie zloty dab i to z mniejszymi oknami.

 

pozdrawiam wszystkich

 

Nie moge sie zgodzic z przedmowca- mamy okno ( witryna ) o wymiarze jw. 270 x 140 cm i te wszystkie pierdoly -pieciokomorowe,VEKA,pakiety trojszybowe ( ciekawa uwaga i moje wlasne spostrzezenie- szyby maja zielonkawy odcien to z powodu grubosci szyb zastosowanych w pakiecie i natrysnietych jakimis tlenkami metali ) specjalnie zwracalismy uwage na kolor rolet ,sa one w kolorze takim jak profil okna ( orzech ) i oczywiscie sa w jednym" kawalku", roleta oczywiscie elektryczna i z gwarancja.

Edytowane przez tetetka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie zgodzic z przedmowca- mamy okno ( witryna ) o wymiarze jw. 270 x 140 cm i te wszystkie pierdoly -pieciokomorowe,VEKA,pakiety trojszybowe ( ciekawa uwaga i moje wlasne spostrzezenie- szyby maja zielonkawy odcien to z powodu grubosci szyb zastosowanych w pakiecie i natrysnietych jakimis tlenkami metali ) specjalnie zwracalismy uwage na kolor rolet ,sa one w kolorze takim jak profil okna ( orzech ) i oczywiscie sa w jednym" kawalku", roleta oczywiscie elektryczna i z gwarancja.

 

Tetetka, kolor orzech to tez kolor ze standardowego pakietu. Jesli ktos Ci dal gwarancje na ta rolete, to super, smialo mozesz zdradzic namiary na ta firme pozostalym forumowiczom. W naszym regionie objechalismy 5 - 6 duzych, znanych producentow okien i zaden nie chcial dac gwarancji na rolete okna szerszego niz 250cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malini - u nas (czyli okolice W-wy) 46 tys. My również pokój za garażem przeznaczamy na dodatkowe bądź jedyne pomieszczenie gospodarcze - dobrze to ktoś tu określił "czysta piwnica" jakoś najbardziej mi pasuje do określenia używalności tego pokoju :)

Dziękuję za odpowiedzi i rady odnośnie jadalnianego okna, u mnie będzie miało wymiary 250 x 140 - więc i pewnie cena będzie podobna - choć i tak myślałam że mogłoby kosztować około 3 tysięcy ;) więc takie info tym bardziej mnie cieszy.

 

W tym tygodniu panowie zalewają strop....aaaaaaaaaa...... jestem w szoku :)Fotki jakieś mam , ale jak to określił jeden z majstrów "na razie to nie ma co fotografować".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tetetka, kolor orzech to tez kolor ze standardowego pakietu. Jesli ktos Ci dal gwarancje na ta rolete, to super, smialo mozesz zdradzic namiary na ta firme pozostalym forumowiczom. W naszym regionie objechalismy 5 - 6 duzych, znanych producentow okien i zaden nie chcial dac gwarancji na rolete okna szerszego niz 250cm.

 

Roleta nakładana na okno z pancerzem M4 ,szer.2650 mm, wysokość 1605, typ napędu MOBILUIS mech.kr.,zabezpieczenie :wieszaki blokujące ,kolor pancerza :orzech , waga pancerza 12,86 , skrzynka:205 cena z montażem 1300 zł Firma KRISPOL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Daisy28 gdzie budujesz? ja także zaczynam budowę Kasjopei w wersji III, tylko pokój za garażem zamieniam na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, take zmiany robili także Tetelka i Ksiut.

 

Także pozdrawiam i dziekuję za odpowiedż

 

Malini

 

Witam, wrzucam kilka fotek swojej Kasjopei wersja E podwójny garaż i pokojem za garażem (w naszej wersji ten pokój to większa kotłownia, hobby, piwnica) Kasjopea po małych zmianach, likwidacja loggi i powiększenie daszku z przodu nad wejściem ........

 

dla wszystkich zastanawiających się nad trój-skrzydłowym oknem w Jadalni wklejam fotki Pozdrawiam

Edytowane przez ksiut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzucamb.jpg[/img]

 

 

 

dla wszystkich zastanawiających się nad trój-skrzydłowym oknem w Jadalni wklejam fotki Pozdrawiam

 

http://img713.imageshack.us/img713/9904/009rj.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/8761/011izi.jpg

http://img830.imageshack.us/img830/9380/006gf.jpg

http://img600.imageshack.us/img600/1074/014rne.jpg

Edytowane przez ksiut
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wejdź na stronę: http://imageshack.us/

2. kliknij Browse... - i wyszukaj sobie z kompa zdjęcie, które chcesz zamieścić,

3. w rozwijanym pasku przy zaznaczonym kwadraciku "resize image?" zaznacz rozmiar - najlepiej 640x480 (for message boards)

4. kliknij "start upload!"

5. po załadowaniu pojawi się strona z małym zdjęciem i linkami - wybierz Direct link to image (po prostu skopiuj go)

6. w oknie forum muratora wklej ten skopiowiany link dodając przed nim a za nim , bez przerw pomiędzy znakami.

 

Powyżej instrukcja od Zwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...