Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Staram się prowadzić skrupulatnie zapiski. Zawsze chętnie służę swoimi danymi.

 

I za to bardzo dziękujemy, dla nas jeszcze cenniejsze.

 

A skoro już przy podziękowaniach to serdecznie dziękujemy Panu Arturowi za możliwość zobaczenia domku w rzeczywistości, można sporo skorzystać widząc już w rzeczywistości a nie na papierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Arturze D może by się pan pochwalił stanem zaawansowania posuniętych prac w domku?? Bo się wproszę na kawę i sama zobaczę :D hihi :lol:

Witam,

Z kawą to może być problem bo w domu jeszcze nie mam expresu :-) Ale na poważenie. Od ostatniej Pani wizyty zostały tylko zamontowane okna. W lutym i w marcu planuje zrobić instalację pod rekuperator, część hydrauliki i elektrykę ,a od początku kwietnia ( o ile będzie dodatnia temperatura), wchodzi tynkarz. Zaraz za tynkarzem robię elewację i kończę boczne daszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam do was pytanie. Ile cm ocieplenia podłogi zrobiliście w swoich kasjopejach na parterze i piętrze, i w jaki sposób? Interesuje mnie ile cm daliście styropianu i ile wylewki? Pytam gdyż niedługo ma do mnie wpaść spec o wymiarowania okien i nie wiem ile podać cm aby zgrać podłogę z oknami. Myślałem o zrobieniu 15cm styropianu i 6cm wylewki plus 2cm na posadzkę, czy to rozsądnie, czy wystarczy? Dzięki wielkie miss_piggy za podanie kosztorysu jesteś wielka:) Ogólnie rzecz biorąc wszystkie wskazówki na tym forum są cenne i niejednokrotnie dają możliwość ustrzec się pewnych błędów lub niedociągnięć na bledach innych. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej brzozas, odsyłam Cię do rozmowy w tym wątku o wylewkach w moim domu oraz do tematu układania styropianu pod wylewkami gdzie zasięgałam opinii. Mam nadzieję, że komentarze będą pomocne.

Wylewki w Kasjopei - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126914-projekt-KASJOPEA-pracownia-MG-PROJEKT&p=7002393&viewfull=1#post7002393

 

Układanie styropianu - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?135839-ukladanie-styropianu-pod-wylewki&p=6986585&viewfull=1#post6986585

Hej. Mam do was pytanie. Ile cm ocieplenia podłogi zrobiliście w swoich kasjopejach na parterze i piętrze, i w jaki sposób? Interesuje mnie ile cm daliście styropianu i ile wylewki? Pytam gdyż niedługo ma do mnie wpaść spec o wymiarowania okien i nie wiem ile podać cm aby zgrać podłogę z oknami. Myślałem o zrobieniu 15cm styropianu i 6cm wylewki plus 2cm na posadzkę, czy to rozsądnie, czy wystarczy? Dzięki wielkie miss_piggy za podanie kosztorysu jesteś wielka:) Ogólnie rzecz biorąc wszystkie wskazówki na tym forum są cenne i niejednokrotnie dają możliwość ustrzec się pewnych błędów lub niedociągnięć na bledach innych. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas postęp. Część kotłowni wypłytkowana, specjalnie pod montaż pieca gazowego.[ATTACH=CONFIG]345188[/ATTACH]

 

no zazdroszczę aż, super.

Ja właśnie przebrnęłam przez całość :wiggle: - skarbnica wiedzy - ale pozytywnie naładowana jestem aż chciałabym "coś" mieć. Wkrótce zaczynam z papierkami, teraz kilka zmian wprowadzonych samemu w projekt. Jeszcze zastanawiamy się nad opcją poszerzenia od strony garażu, no ale to kwestia czy się uda.

W sumie ważne, że działeczka czeka :p

Zmiany g+-ra2.jpg

zmiany parter.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrwałości kirie :)

Ciekawe rozwiązanie z łazienkami na górze.

no zazdroszczę aż, super.

Ja właśnie przebrnęłam przez całość :wiggle: - skarbnica wiedzy - ale pozytywnie naładowana jestem aż chciałabym "coś" mieć. Wkrótce zaczynam z papierkami, teraz kilka zmian wprowadzonych samemu w projekt. Jeszcze zastanawiamy się nad opcją poszerzenia od strony garażu, no ale to kwestia czy się uda.

W sumie ważne, że działeczka czeka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierie moja rada. Widzę, że trochę zmieniałaś wielkość gabinetu na piętrze. Ja też tak zrobiłam bo chciałam mieć możliwość wstawienia najmniejszej sofy, którą można by rozłożyć . Może warto sprawdzić czy u Ciebie się zmieści.

no zazdroszczę aż, super.

Ja właśnie przebrnęłam przez całość :wiggle: - skarbnica wiedzy - ale pozytywnie naładowana jestem aż chciałabym "coś" mieć. Wkrótce zaczynam z papierkami, teraz kilka zmian wprowadzonych samemu w projekt. Jeszcze zastanawiamy się nad opcją poszerzenia od strony garażu, no ale to kwestia czy się uda.

W sumie ważne, że działeczka czeka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierie moja rada. Widzę, że trochę zmieniałaś wielkość gabinetu na piętrze. Ja też tak zrobiłam bo chciałam mieć możliwość wstawienia najmniejszej sofy, którą można by rozłożyć . Może warto sprawdzić czy u Ciebie się zmieści.

 

Dzięki za słuszną sugestię na pewno tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Widać ze w poddasze włożyli robotnicy kupę roboty:) Będziesz miała użytkowe poddasze czy tylko będzie spełniało role graciarni? Masz strop ten drugi lany czy drewniany? Mam też pytanie apropo okna które znajduje się od frontu w pomieszczeniu na piętrze nad drzwiami wejściowymi... otóż dach będzie mi wchodził w okno kilkanaście centymetrów i zastanawiam się czy aby nie zmniejszyć otworu okiennego tzn żeby był krótszy o kilkanaście centymetrów, żeby okno zaczynało się wyżej niż część dachu frontowego. Czy Wy zmienialiście coś z tym oknem? czy to ze wchodzi dach w okno to tylko u mnie tak wyszło? czy tez tak macie? Czy to że ten daszek wchodzi w okno w czymś przeszkadza? Proszę o podpowiedzi ewentualnie jakieś zdjęcia. W poniedziałek mam się określić bo potrzebuje to do wymierzenia okien. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...