Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Problem taki że wentylacja grawitacyjna musi czerpać*powietrze z zewnątrz i jakoś*je trzeba dostarczyć.

 

[ciach]

 

Podsumowując – nie chcemy paskudnych nawiewników okiennych, jak rozwiązaliście napływ świeżego powietrza do swoich domków? :) (przy wentylacji grawitacyjnej) i czy ktoś*stosował wentylator hybrydowy (wspomagający obieg powietrza przy w.w. instalacji)

 

 

Dokładnie tak jak napisałeś. Trzeba dostarczyć świeże powietrze. Jeżeli nie chcesz nawietrzaków, to żeby wentylacja działała to musisz zrobić nawietrzaki w ścianach, żeby napływało świeże powietrze - takie kratki.

Generalnie z takim czymś to jest lipa, bo wpada powietrze prosto z dworu i jest zimne.

Widziałem, że jeden z Forumowiczów robił podejście rurą pod fundamentem (rura szła z 10m pod ziemią) przez co powietrze trochę się nagerzewało zimą, latem chłodziło ;) - tylko nie wiem, czy się to sprawdzi w okresie przejściowym.

 

 

W mojej umowie o dostarczenie i montaż okien jest zapis, że świadomie rezygnuję z nawietrzaków i zapewnię inny sposób dostarczenia świeżego powietrza. Było powołanie na jakąś ustawę itp. Wnioskuję więc, że jest to prawnie uwarunkowane. Czyli jak ktoś nie robi nawietrzaków, to teoretycznie mógłby kominiarz nie zrobić odbioru (piszę oczywiście teoretycznie).

 

Ja rozwiązałem to montując rekuperację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

@miss_piggy

koszt ocieplenia 32tyś to faktycznie ogrom, ale... widzę, że wybrałaś bardzo niestandardowe rozwiązania. Bo rozumiem, że to o czym piszesz, to wszystko dotyczy poddasza, a nie daszków bocznych.

 

Pianka na stropie + płyta OSB - standardowo w projekcie jest 25cm wełny + płyta OSB - pianka pewnie jest znacznie droższa.

Na dachu w projekcie nie ma ocieplenia, ani żadnych płyt OSB. Jak zamontujesz wełnę i płyty OSB to koszt podany na stronie MG musi znacząco wzrosnąć.

 

U mnie będzie realizacja prawie zgodnie z projektem (tylko 30cm wełny zamiast 25) i szacuję na dzień dzisiejszy koszt ok.15 tyś. Precyzyjną wycenę będę miał za tydzień.

Spodziewam się więc ceny o połowę niższej, ale ja nie potrzebuję ocieplonego poddasza - u mnie tam będzie tylko graciarnia :)

 

Ja dzisiaj dostalam wycene za ocieplenie dachu welna plus daszki boczne plus sufity z plyt kart-gips... 50tys netto :) Szukam dalej, bo prawie zawalu dostalam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katie216 poleciłabym Ci moich fachowców ale to chyba nie ten zakres terytorialny. Natomiast rozumiem Cię z zawałem. Ciągle podczas budowy domu jakiś zawał się pojawia.

Ja dzisiaj dostalam wycene za ocieplenie dachu welna plus daszki boczne plus sufity z plyt kart-gips... 50tys netto :) Szukam dalej, bo prawie zawalu dostalam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w maju będziemy zaczynać budowę domu kasjopea 3, dodatkowo pod częścią budynku chcemy zrobić piwnicę. Rozmawialiśmy z wykonawcą i za robociznę chce ok. 60 tyś nie mamy rozeznania czy to duzo czy mało. Prosze o informację ile płaciliście za SSO. Wykonawca też w tej cenie pokryje dach papą. Dziękuję z góry za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to dobra cena. Ja tyle płaciłam za SSO z dachem tylko pokrytym dachówką.

Witam, w maju będziemy zaczynać budowę domu kasjopea 3, dodatkowo pod częścią budynku chcemy zrobić piwnicę. Rozmawialiśmy z wykonawcą i za robociznę chce ok. 60 tyś nie mamy rozeznania czy to duzo czy mało. Prosze o informację ile płaciliście za SSO. Wykonawca też w tej cenie pokryje dach papą. Dziękuję z góry za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość obejrzenia już wybudowanej kasjopei 3 Warszawa i okolice lub Płock i okolice, bylibyśmy wdzięczni. My zaczynamy budowę w połowie maja.

 

W Płocku jest Kasjopea 3 i z tego co mi się wydaje powinna być już wykończona. Byliśmy tam obejrzeć domek (wtedy był na etapie wykończenia) w zeszłym roku okolice maj-czerwiec. Adresu nie pamiętam, ale jakaś spokojna uliczka była - możecie poszukać.

Jakby się nie udało to zapraszam do nas - Nowy Dwór Mazowiecki - stan SSO z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie stropy? Zastanawiamy się czy jest duża różnica cenowa między stropem monolitycznym a terivą bo nasz projektant twierdzi ze przy takiej wielkości budynku teriva jest lepsza.

 

Witam. Jakie uzasadnienie dał wam projektant? Jeśli chodzi o terivę to z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że:

1. Niby strop jest "ciepły", a ma być pomiędzy grzanym piętrem i grzanym parterem więc nie widzę sensu

2. Niby "ciepły" a belki będą tworzyć same mostki cieplne, czyli ciepło - zimno - ciepło - zimno itd........

3. Moim zdaniem jeśli chcesz terive to później raczej nie zrobisz tynku na suficie bo na belkach się będzie odbarwiać albo pękać!!! Bo przecież są to tylko poukładane klocki. Więc licz się z tym że będzie trzeba zrobić sufit regipsowy

4. Mamy kierowniczkę budowy "starej daty" czyli ma być solidnie i na starych dobrych zasadach, ale wybór stropu należał do nas. Tylko, że kilka lat temu, po dwóch latach od zakończenia budowy domu brała nasz kierowniczka udział jako członek komisji wyjaśniającej zarwanie się stropu z terivy w pewnym domku jednorodzinnym. Spadło kilka sztuk pustaków. Wina producenta. Wtedy najdroższe pustaki na rynku.

5. Niektórzy boją się na tak durze rozpiętości robić strop monolityczny, nam stwierdziła że nie ma problemu, przeliczyła, dała wytyczne i robimy strop lany. Minimalnie droższy od terivy (max 4 tyś zł). No i wszędzie sufit będzie na płasko!!!!

6. Zmiany w projekcie robimy na bierząco w trakcie budowy

7. Jedyne co zmieniliśmy przed to: garaż dłuższy o metr, powiększona łazienka kosztem garażu, powiększona kotłowna kosztem garażu i łazienki. Czyli wymiary łazienki i garażu są takie jak w orginale, a kotłownia powiększona do 15m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...