Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

AgaMaj36 pytam o rynny bo u nas była kolejna "wtopa" z dachem. W zeszłym tygodniu przyszedł "nowy" dekarz i poprawiał po wcześniejszym. Pierwsze co zrobił to zapytał, kto wpadł na pomysł , aby robić rury spustowe z z jednego daszku na drugi.

237.JPG

238.JPG

Nie bardzo rozumiałam o co chodzi, upierałam się, że pewnie tak jest w projekcie. Zobaczył projekt, przytaknął i dodał - papier wszystko przyjmie. Zrobił co miał zrobić, ja mu zapłaciłam i powiedziałam z przymrużeniem oka - mam nadzieję, że już się nie zobaczymy. Nie minęła godzina jak dzwonię do faceta, żeby mu powiedzieć - miał Pan rację, papier wszystko przyjmie. Co się stało? Dokładnie 15 minut po jego wyjeździe było oberwanie chmury. Ja akurat rozmawiałam z innym wykonawcą w domu i chciałam wyjść przez garaż. A tutaj centralnie znad drzwi garażowych wodospad. Woda opadowa wydostająca się z rury spustowej pędziła tak szybko, że nie było wstanie spokojnie spłynąć do rynny tylko albo się od niej odbijała, albo nie mieściła się tam ta ilość wody. Byłam w szoku. Kto to wymyślił. Szybko zaczęłam szukać czy inni też tak mają i okazało się, że tak. U nielicznych widziałam inne rozwiązania.

[ATTACH=CONFIG]357012[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]357013[/ATTACH]

 

Dobrze wiedzieć, my będziemy dopiero zaczynać budowę w lipcu jeszcze nie wiemy jak będą robione rynny, bo ja też nie bardzo znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No mogą iść na przykład tak jak na tych dwóch zdjęciach na dole. Na górze są zdjęcia mojego dachu. W mojej sytuacji, gdzie mam zgodnie z projektem planuję przekręcić spust na zewnątrz domu. Tak, aby przy dużej ulewie kaskada była na bok. Jak jest spokojny deszcz to jakoś to działa.

miss_piggy a jak te rynny mają iść?? ja też mam tak że z górnego daszku na dolne... pochwal się nowym rozwiązaniem :D
Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa troszku pilna......!!!! Jestem na etapie budowy dachu. Dekarze robią dach z domu (czyli kopertę) na gotowo, następnie będą robić dach z garażu i przy kuchni i salonie. W momencie jak był robiony główny dach wskakiwali panowie od ociepleń i zrobili ocieplenie do podbitki. Pytanie mam takie: W jaki sposób rozwiązaliście ocieplenie ściany zewnętrznej pomiędzy dachami domu i garażu??? Mi panowie od ociepleń mówili, że jak dach będzie zrobiony to i tak sobie z tym poradzą, ale będą musieli rozmontować dachówkę, żeby wyskoczyć z rusztowaniem. Druga sprawa jest taka, że chcę ocieplić jak najpóźniej, a w środku zrobić wszystko jak najszybciej. Nie ocieplać po to, żeby także przez mury wyszła wilgoć z tynków itd.... Czyli w kotłowni mogą już być wszystkie instalacje na gotowo, a w gabinecie podłoga może już będzie zrobiona. Co wtedy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ocieplali Ci sami panowie co robili dach, więc zrobili to jednocześnie . Możesz robić wszystko . Ja mam ocieplenie ale nie mam tynków zewnętrznych.

Witam

Sprawa troszku pilna......!!!! Jestem na etapie budowy dachu. Dekarze robią dach z domu (czyli kopertę) na gotowo, następnie będą robić dach z garażu i przy kuchni i salonie. W momencie jak był robiony główny dach wskakiwali panowie od ociepleń i zrobili ocieplenie do podbitki. Pytanie mam takie: W jaki sposób rozwiązaliście ocieplenie ściany zewnętrznej pomiędzy dachami domu i garażu??? Mi panowie od ociepleń mówili, że jak dach będzie zrobiony to i tak sobie z tym poradzą, ale będą musieli rozmontować dachówkę, żeby wyskoczyć z rusztowaniem. Druga sprawa jest taka, że chcę ocieplić jak najpóźniej, a w środku zrobić wszystko jak najszybciej. Nie ocieplać po to, żeby także przez mury wyszła wilgoć z tynków itd.... Czyli w kotłowni mogą już być wszystkie instalacje na gotowo, a w gabinecie podłoga może już będzie zrobiona. Co wtedy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Góra już nakryta jest, i pojawia się pytanie.

W jakim momencie robiliście górny drewniany strop? Chodzi mi o folię wełnę i OSB?

 

Przed tynkami? Przed wylewkami?

Czy po tych mokrych pracach?

 

Przy okazji, ile Wam policzyli za ten strop? W sensie za położenie folii, wełny i OSB na górę??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ocieplali Ci sami panowie co robili dach, więc zrobili to jednocześnie . Możesz robić wszystko . Ja mam ocieplenie ale nie mam tynków zewnętrznych.

 

W moim przypadku do ocieplenia wchodzi inna firma. Powiedzieli, że nie ma problemu, zrobią wszystko i wszędzie dojdą, ale trzeba będzie kawałeczki dachu rozebrać, żeby przeszli z rusztowaniem. Mogą teraz zrobić styropian, klej i siatke, ale do tynku i tak będą musieli się rozstawić z rusztowaniem, bo nie wiedzę innej opcji. MArtwi mnie tylko to, że będę mieć już zagospodarowaną kotłownię, i może też gabinet.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas są zrobione tynki, jutro ekipa zaczyna wylewki (mam nadzieję,bo już 3 razy przekladali) , a jak wylewki wyschna to wchodzi ekipa od ocieplenia poddasza i stropu na górze.

 

Z ciekawości ile Ci policzyli tynki? wylewki? strop? Poddasze?

 

I jak możesz to jeszcze koszt materiałów :)

 

Ja na razie mam stan surowy niedługo zamknięty więc mnie te etapy czekają i chciałbym się zorientować :)

 

Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI ZA ODP.

 

PS. może być na priv jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Góra już nakryta jest, i pojawia się pytanie.

W jakim momencie robiliście górny drewniany strop? Chodzi mi o folię wełnę i OSB?

 

Przed tynkami? Przed wylewkami?

Czy po tych mokrych pracach?

 

Przy okazji, ile Wam policzyli za ten strop? W sensie za położenie folii, wełny i OSB na górę??

 

Pozdrawiam

 

Generalnie u nas (ja+izuk :) ) strop górny był zrobiony razem z SSO. Tylko pisząc strop mam na myśli belki stropowe.

Wełna+folia+płyta OSB+płyty g-k będą po wylewkach, co więcej będą również po elewacji.

 

Nie jest dobrym pomysłem układać wełnę przed skończeniem prac mokrych - wolniej schnie, co więcej wełna może zawilgotnieć.

Jeżeli nie jest to niezbędne - lepiej wełnę położyć po tych pracach. CO więcej wykonanie tego po elewacji ma tą zaletę, że można lepiej wełną uszczelnić łączenie styropianu elewacyjnego z ociepleniem z wełny - będą mniejsze mostki termiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości ile Ci policzyli tynki? wylewki? strop? Poddasze?

 

I jak możesz to jeszcze koszt materiałów :)

 

Ja na razie mam stan surowy niedługo zamknięty więc mnie te etapy czekają i chciałbym się zorientować :)

 

Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI ZA ODP.

 

PS. może być na priv jak coś.

 

 

tynki 32zł/m2 z materiałem. Wyszło 800m2 - ekipa rozchwytywana - forumowy anatak (podobno magik - zobaczymy jak przyjdzie do wykończeniówki)

wylewki - 12zł/m2 - sama robocizna

 

strop jest wyceniony "zgrubnie" na ok. 12tyś zł - robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości ile Ci policzyli tynki? wylewki? strop? Poddasze?

 

I jak możesz to jeszcze koszt materiałów :)

 

Ja na razie mam stan surowy niedługo zamknięty więc mnie te etapy czekają i chciałbym się zorientować :)

 

Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI ZA ODP.

 

PS. może być na priv jak coś.

1. Tynki 28 zł/m2 z materiałem + tynakrzowi zleciłem obsadzenie parapetow wew. Tynkarz z polecenia także robota też zrobiona I klasa.

2. Wylewki - 11 zł/ m2 bez materiału.

3. Strop - mam wylewany także tu się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...