Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziekuje wszystkim za oddzew na moje pytanie.Mysle ze salon jakos sie zorganizuje i miejsca bedzie wystarczajaco:) A miss piggy domek sliczny.My zaczniemy z budowa od wiosny.:) A mam pytanie czy macie kominek w salonie zwykly tzn np na drzewo? czy ktos moze sie skusil na biokominek? nasz projektant doradza nam biokominek dlatego moze ktos moze sie wypowie...cos doradzi.Dziekuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja nie wybudowałam ściano-szafy w jadalni. Dzięki temu mam dużo więcej przestrzeni (czasami myślę, że za dużo). Strefa wypoczynkowa jest optymalna. Mam narożnik chyba dość duży, do tego planuję kupić dwa fotele.

Zapraszam do oglądania mojego wątku i zdjęć (są zebrane w jednej galerii) .

 

Miss piggy okna masz z oknoplastu? Jaki kolor? Ja sie zastanawiam czy złoty dąb czy winchester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za oddzew na moje pytanie.Mysle ze salon jakos sie zorganizuje i miejsca bedzie wystarczajaco:) A miss piggy domek sliczny.My zaczniemy z budowa od wiosny.:) A mam pytanie czy macie kominek w salonie zwykly tzn np na drzewo? czy ktos moze sie skusil na biokominek? nasz projektant doradza nam biokominek dlatego moze ktos moze sie wypowie...cos doradzi.Dziekuje i pozdrawiam

 

Ja się skusiłam na zlikwidowanie kominka :) Zaoszczędziłam sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bardzo ładny projekt.

Zastanawiałabym się jeszcze czy nie zrobić tych białych szafek do samej góry.

Szafkę przy ladzie zrobiłabym otwieraną na dotyk, ale od strony salonu.

Ja jestem zwolennikiem lodówek do zabudowy i tutaj też bym taką proponowała. W rzeczywistości, albo będziesz musiał wysunąć lodówkę poza linię szafek, albo zrobić taką opaskę wolnej przestrzeni wokół lodówki.

 

[ATTACH=CONFIG]375362[/ATTACH]

Witam:) Wrzuciłem projekt kuchni w kasjo 4. Proszę o wszelkie uwagi, podpowiedzi czy coś zmienić. Każda podpowiedz mile widziana. Pozdrawiam

Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka:)

Z szafka faktycznie to dobry pomysł aby zrobic otwieranie od strony jadalni i na dotyk. Zostanie wcielony w życie. Lodówkę myślę ze troszkę wysunę, myślę ze jak będzie szczelina to będzie się dużo kurzu zbierać pomiędzy szafkami a lodówką. U ciebie lodówka jest zabudowana z tego co widzę? Myślałem nad tym aby szafki były do samej góry ale wtedy sufit się zmniejsza. dzięki za podpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam wycenę na budowę kasjopei 4 w SSO na 260 tys brutto wraz z materiałem systemem zleconym.

Jedna z renomowanych śląskich firm.

Porotherm i płaska dachòwka braas turmalin, aluminiowe rynny itp.

Czy ta cena wg Was nie jest zbyt wysoka?

Chciałam się zamknąć w tej cenie na stan SSZ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam wycenę na budowę kasjopei 4 w SSO na 260 tys brutto wraz z materiałem systemem zleconym.

Jedna z renomowanych śląskich firm.

Porotherm i płaska dachòwka braas turmalin, aluminiowe rynny itp.

Czy ta cena wg Was nie jest zbyt wysoka?

Chciałam się zamknąć w tej cenie na stan SSZ...

Pozdrawiam

 

Witaj

Wydaje mi się, że ciężko będzie Ci uzyskać taką informację. Z tego co się zorientowałam jakiś czas temu to raczej każdy robociznę miał liczoną osobno, sam zamawiał materiały szukając najtańszych/odpowiednich. Poszukaj na forum poruszałam ten problem gdzieś na początku roku o ile dobrze pamiętam. Ja nie pomogę właśnie poszłam w tą stronę.

pozdrawiam i życzę wszystkim szybkich i bezproblemowych robót w przyszłym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam wycenę na budowę kasjopei 4 w SSO na 260 tys brutto wraz z materiałem systemem zleconym.

Jedna z renomowanych śląskich firm.

Porotherm i płaska dachòwka braas turmalin, aluminiowe rynny itp.

Czy ta cena wg Was nie jest zbyt wysoka?

Chciałam się zamknąć w tej cenie na stan SSZ...

Pozdrawiam

 

Nam wyszedł SSO około 190 tyś w woj. mazowieckim z blachodachówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym by nam tyle wyszło :-)

Ale wyszło Wam 190tys zleconym z matriałem?

Wiem że napewno budowa tym systemem będzie droższa bo firma mysi pewnie zarobić na całej dod logistyce.

Budujemy na dużą odległość i prawie nie możliwe będzie bycie częste na budowie a gdzie tam jeszcze dbanie by czegoś nie brakło i ciągłe zamówienia.

Pierwszy nasz dom powstał sys gospodarczym dlatego mam z tym tematem taki dylemat, ile tak naprawdę przepłacę za budowę. Niby firma liczy materiał po 8% vacie i niedolicza tych 15% lecz mimo wszystko kwota mi sie coś widzi wysoka za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym by nam tyle wyszło :-)

Ale wyszło Wam 190tys zleconym z matriałem?

Wiem że napewno budowa tym systemem będzie droższa bo firma mysi pewnie zarobić na całej dod logistyce.

Budujemy na dużą odległość i prawie nie możliwe będzie bycie częste na budowie a gdzie tam jeszcze dbanie by czegoś nie brakło i ciągłe zamówienia.

Pierwszy nasz dom powstał sys gospodarczym dlatego mam z tym tematem taki dylemat, ile tak naprawdę przepłacę za budowę. Niby firma liczy materiał po 8% vacie i niedolicza tych 15% lecz mimo wszystko kwota mi sie coś widzi wysoka za całość.

 

Nam wyszło z materiałem kupowanym przez naszego majstra. Tyle że my mieliśmy naprawdę super uczciwego majstra i my sie umowilismy tak że ja szukam i negocjuję materiały a on bierze na siebie. I ja mialam wszystkie faktury do wgladu, takze nie bylo możliwości żeby nas oszukał. Miałam możliwość trochę poszukania materiałów bo jestem na macierzyńskim. Do tego nasz majster miał namiary na firmę która produkuje terrivę wiec mieliśmy tez dużo taniej niż w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
My jeszcze nie mamy ale planujemy tynki cementowo-wapienne

Koszt u nas 29 zł/m z materiałem

 

Wiedzieliście wykonane takie tynki??? JEśli będziecie dawać na nie gładź to ok. Jeśli będziecie chcieli je od razu malować to kwestia gustu, jest struktura tynku, natomiast w przypadku uszkodzenia (pękniecia, dziury, itp) nigdy nie doprowadzicie do tej samej struktury. Ja mam gipsowe. Wyszły na tyle dobrze, że już tylko farba przyjdzie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tynki cementowo - wapienne i gładź. Dopiero jak przyszły drzwi wewnętrzne, wyszło, że zarówno tynki, jak i gładź są krzywe na każdej ścianie.....

 

Jak wiadomo wnęk drzwiowych się nie tynkuje. U mnie w to miejsce wstawiali prostą dechę, która wystawała na ścianę tyle ile trzeba. Po niej naciągało się tynk i jest równo. Przykładam dwumetrową łate wszędzie i jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tynki cementowo - wapienne i gładź. Dopiero jak przyszły drzwi wewnętrzne, wyszło, że zarówno tynki, jak i gładź są krzywe na każdej ścianie.....

 

U mnie same tynki cementowo-wapienne( też 29zł/m2), na koniec wyszło z tego 20tyś. z rożnego rodzaju dopłatami (bez sufitów)

Tynki są idealnie proste jak gładź, tylko w niektórych miejscach mieliśmy dziurki,które sami zakleiliśmy i wyszlifowaliśmy.

Chyba zależy od ekipy,bo widziałam wiele okropnie zrobionych tynków.

 

Wylewki samopoziomujące w całym domu - 17tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...