Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie same tynki cementowo-wapienne( też 29zł/m2), na koniec wyszło z tego 20tyś. z rożnego rodzaju dopłatami (bez sufitów)

Tynki są idealnie proste jak gładź, tylko w niektórych miejscach mieliśmy dziurki,które sami zakleiliśmy i wyszlifowaliśmy.

Chyba zależy od ekipy,bo widziałam wiele okropnie zrobionych tynków.

 

Wylewki samopoziomujące w całym domu - 17tyś.

 

No może to zależy od ekipy. Wylewki samopoziomujące w całym domu 17 tyś...... Rozumiem że chodzi o wylewki anhydrytowe? Mi w całym domu (bez garażu, bez kotłowni) za wylewki anhydrytowe wyszło 8300,zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No może to zależy od ekipy. Wylewki samopoziomujące w całym domu 17 tyś...... Rozumiem że chodzi o wylewki anhydrytowe? Mi w całym domu (bez garażu, bez kotłowni) za wylewki anhydrytowe wyszło 8300,zł.

 

Tak to ok. Ja sobie styropian i folie sam układałem. Pierwsze 10 cm było po mojej stronie. 5 cm z ekranem pod podłogówkę było po stronie instalatorów CO. Jak robisz izolację dachu / poddasza? Zgodnie z projektem? Czy może będziesz adaptować "strych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo wnęk drzwiowych się nie tynkuje. U mnie w to miejsce wstawiali prostą dechę, która wystawała na ścianę tyle ile trzeba. Po niej naciągało się tynk i jest równo. Przykładam dwumetrową łate wszędzie i jest oki

 

A mi się zawsze wydawało, że inwestor nie musi znać się na wszystkim i dlatego sam tego nie robi, tylko bierze ekipę, która znać się powinna. Jak dla mnie więc nie wiadomo. Przypuszczalnie dlatego, że budowlańcem nie jestem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170213_143519.jpgIMG_20170213_143621.jpg

 

Oto nasz "dół", przypomniałam sobie, że często tu zaglądałam podczas budowy i postanowiłam wkleić fotki jak my mieszkamy. Nie mieliśmy żadnego projektanta a wykończeniówka to był wyścig z terminem porodu więc co wymyśliłam mąż kupował i ekipa robiła, wyszło myślę nie najgorzej ;) Żyje nam się w naszej Kasjopei cudownie. Pozdrawiam Was wszystkich!!

Edytowane przez Kasia&Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
U mnie same tynki cementowo-wapienne( też 29zł/m2), na koniec wyszło z tego 20tyś. z rożnego rodzaju dopłatami (bez sufitów)

Tynki są idealnie proste jak gładź, tylko w niektórych miejscach mieliśmy dziurki,które sami zakleiliśmy i wyszlifowaliśmy.

Chyba zależy od ekipy,bo widziałam wiele okropnie zrobionych tynków.

 

Wylewki samopoziomujące w całym domu - 17tyś.

 

hej czy te 29/m2 to z materiałem czy bez? no i w jakim województwie? Jak w mazowieckim mogę prosić o namiar na ekipę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czy te 29/m2 to z materiałem czy bez? no i w jakim województwie? Jak w mazowieckim mogę prosić o namiar na ekipę?

 

U mnie tynki gipsowe z materiałem na gotowo 15200zł. Praktycznie wszędzie są do malowania, sufit na dole (lany beton) wyszedł perfekcyjnie. W sumie to tylko w dwóch miejscach delikatne poprawki. Np. ściana z klatki schodowej gdzie jednego dnia zrobili z rusztowania od sufitu prawie do schodów, a kolejnego dnia resztę i w miejscu łączenia jest delikatna wyczuwalna ręką nierówność. Reszta super. Ekipa z opolskiego, ale jak z nimi rozmawiałem to zdarza im się robić nawet za granicą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tynki gipsowe z materiałem na gotowo 15200zł. Praktycznie wszędzie są do malowania, sufit na dole (lany beton) wyszedł perfekcyjnie. W sumie to tylko w dwóch miejscach delikatne poprawki. Np. ściana z klatki schodowej gdzie jednego dnia zrobili z rusztowania od sufitu prawie do schodów, a kolejnego dnia resztę i w miejscu łączenia jest delikatna wyczuwalna ręką nierówność. Reszta super. Ekipa z opolskiego, ale jak z nimi rozmawiałem to zdarza im się robić nawet za granicą.....

 

dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać takie "ciepło" bo już zdjęcia na ścianie, elementy dekoracyjne :)

[ATTACH=CONFIG]381704[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381705[/ATTACH]

 

Oto nasz "dół", przypomniałam sobie, że często tu zaglądałam podczas budowy i postanowiłam wkleić fotki jak my mieszkamy. Nie mieliśmy żadnego projektanta a wykończeniówka to był wyścig z terminem porodu więc co wymyśliłam mąż kupował i ekipa robiła, wyszło myślę nie najgorzej ;) Żyje nam się w naszej Kasjopei cudownie. Pozdrawiam Was wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym urządzić pokój dla dziecka. Czy możecie wrzucić zdjęcia pokojów dziecięcych ?

 

ojej jak ja Ci zazdroszczę etapu budowy... A w jakim wieku dziecko - bo w zasadzie to dużo może zmieniać mi się wydaje - wówczas chyba będzie więcej propozycji Najtrudniej to chyba dla nastolatka, ale z drugiej strony można już zrobić coś co sam zaproponuje. Piszë chyba, bo nie mam w takim wieku jeszcze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...