Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moi Drodzy. Wiem, ze ten temat juz byl poruszany, ale nie moge do niego dotrzec.

Czy Wy rowniez mieliscie problem ze schodami wewnetrznymi na pietro vs projekt, tzn ze ilosc i wymiary stopni i spocznika nie zgadzaly sie w realu na budowie ( dodam ze wymiary klatki schodowej sa zgodne z projektem) i jest problem z rozplanowaniem calosci?

z gory dziekuje za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wstępnie powiem tak- problem ze schodami był natomiast do tej pory nie powstały (mimo ukończenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych). Powodów było kilka - szczegóły znajdziesz w moim dzienniku. Do dziś na piętro wchodzimy po drabince przez balkon od tyłu domu :) :) Tak czy siak- moim też coś nie wychodziło jak byli na etapie kreślenia- najpierw chcieli zgubić pierwszy stopień, który wg projektu ma być w holu.. potem wykombinowali za wąski spocznik. Jednym słowem armagedon :) Niedługo będą przymiarki nr 2 do schodów- dam znać co wyszło :)

 

Podsumowałabym to kilkoma słowami- murarze do du** i tyle :) :) Chyba mnie już nic nie zaskoczy i o dziwo przyjmuje to ze stoickim spokojem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie powiem tak- problem ze schodami był natomiast do tej pory nie powstały (mimo ukończenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych). Powodów było kilka - szczegóły znajdziesz w moim dzienniku. Do dziś na piętro wchodzimy po drabince przez balkon od tyłu domu :) :) Tak czy siak- moim też coś nie wychodziło jak byli na etapie kreślenia- najpierw chcieli zgubić pierwszy stopień, który wg projektu ma być w holu.. potem wykombinowali za wąski spocznik. Jednym słowem armagedon :) Niedługo będą przymiarki nr 2 do schodów- dam znać co wyszło :)

 

Podsumowałabym to kilkoma słowami- murarze do du** i tyle :) :) Chyba mnie już nic nie zaskoczy i o dziwo przyjmuje to ze stoickim spokojem :)

 

Luminda, nie przejmuj sie, nie jestes sama...

My wlasnie wymienialismy ekipe budowlana... sila z uzyciem Policji i firmy ochroniarskiej, bo nie chcieli opuscic budowy!

Otoz nasi murarze i ich ekipa od dachu postanowili pojsc sobie na skroty, liczac ze nikt ich nie sprawdzi.

I tak zrobili za maly (przekroj) glowny komin spalinowy - nowy do wymiany. Mam teraz na sprzedaz kompletny komin SCHIEDEL Fi14cm jakby ktos chcial kupic :)

Dekarze liczac, ze dostana szybcej $$$ postanowili polozyc mniej krokwi i nie przybijac ich i od razu zaczeli klasc memebrane dachowa...SUPER IDIOCI, prawie zabili mi kierownika budowy, kiedy przyjechal sprawdzic stan prac i wszedl na dach.

Poprawa tych dwoch rzeczy bedzie nas kosztowac krocie,a sprawa skonczy sie jeszcze w sadzie, bo nie zamierzamy tak tego zostawic. Takze nuda na budowie raczej nie grozi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luminda, nie przejmuj sie, nie jestes sama...

My wlasnie wymienialismy ekipe budowlana... sila z uzyciem Policji i firmy ochroniarskiej, bo nie chcieli opuscic budowy!

Otoz nasi murarze i ich ekipa od dachu postanowili pojsc sobie na skroty, liczac ze nikt ich nie sprawdzi.

I tak zrobili za maly (przekroj) glowny komin spalinowy - nowy do wymiany. Mam teraz na sprzedaz kompletny komin SCHIEDEL Fi14cm jakby ktos chcial kupic :)

Dekarze liczac, ze dostana szybcej $$$ postanowili polozyc mniej krokwi i nie przybijac ich i od razu zaczeli klasc memebrane dachowa...SUPER IDIOCI, prawie zabili mi kierownika budowy, kiedy przyjechal sprawdzic stan prac i wszedl na dach.

Poprawa tych dwoch rzeczy bedzie nas kosztowac krocie,a sprawa skonczy sie jeszcze w sadzie, bo nie zamierzamy tak tego zostawic. Takze nuda na budowie raczej nie grozi... :)

 

 

Ojoj.. to też macie przygody! U nas aż tak źle nie ma (chyba)- oprócz kilku samowolek w celu poprawienia nam wygody wszystko wydaje się być dobrze :) :) Zresztą, czas to wszystko zweryfikuje- teraz baczniej przyglądamy im się na ręce- mierzymy, sprawdzamy- nawet liczymy stal w zbrojeniu bo też nic nie wiadomo :) Czuję się trochę jak na drugim etacie! :)

 

Eh ci fachowcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Sprawa wełny.

Ociepliłem strop drewniany 20cm warstwą wełny MegaRock. Czy to zdało egzamin? Nie wiem. Rachunki za gaz w zimie były znośne (gdzieś wcześniej na forum podawałem konkretne kwoty). Pewnie dając jeszcze 5cm krzyżowo będzie jeszcze lepiej, ale ja pamiętam zdanie mojego murarza, że gdzieś jest granica tego ocieplenia i dokładanie go w nieskończoność przestaje się potem zwracać. Dodam tylko, że ja mam dodatkowo ocieplone skosy dachu 20cm wełny. Strychu nie ogrzewam oczywiście.

2. Sprawa schodów.

Nie wiem czy moje schody są co do centymetra zgodne z projektem, ale wiem, że są równe w wysokości, jest ich równa ilość w każdym biegu oraz, że spocznik jest jak w projekcie. Nie przyjmuję więc do wiadomości "wynalazków" jakie czytałem na tym forum o dodatkowym stopniu w połowie spocznika. Ważne i kluczowe jest to, by pierwszy stopień wychodził poza obrys klatki schodowej (zaczyna się w korytarzu).

3. Sprawa ekip budowlanych.

Pisałem to wielokrotnie na forum. Należy bezwzględnie brać sprawdzone ekipy. Jeśli ktoś ma renomę na lokalnym rynku na pewno nie zapomni o krokwiach czy nie doprowadzi do usuwania go z budowy siłą. Oczywiście sprawdzone ekipy są w wycenie swoich prac droższe, ale jak widać to złudne poczucie, bo po doliczeniu kosztów pozostałych po partaczach wychodzi, że taniej brać sprawdzonych i solidnych.

4. Sprawa wkładu Schiedla.

Mimo tego, że jest on w projekcie nie stosowałem tego wynalazku. Zaoszczędziłem kilka tysięcy złotych (podziękowania dla mojego murarza za zwrócenie na to uwagi) murując kominy z kształtek lub w sposób tradycyjny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum. Buduję Kasjopeję w Łodzi. Jestem na etapie piętra, a za chwilę trzeba będzie podjąć decyzję o kolorze dachówki, a wiązać się to będzie z kolei z kolorem ścian juz po wybudowaniu. Nie jesteśmy zdecydowani jeszcze - może któryś z forumowiczów przesłałby fotkę swojej elewacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwolenników Kasjopei.

Mam pytanie o ceny robocizny dekarzy, możecie podąć kwotę, za jaką wykonano wierzbę dachową i ułożono dachówki. Z góry dziękuję. Ja jestem na etapie wylewania stropu nad piwnicą, koniec murowania z bloczków betonowych, już niedługo porotherm i widzę, że murarzom robi się raźniej. Pozdrawiam i trzymam za wszystkich kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwolenników Kasjopei.

Mam pytanie o ceny robocizny dekarzy, możecie podąć kwotę, za jaką wykonano wierzbę dachową i ułożono dachówki. Z góry dziękuję. Ja jestem na etapie wylewania stropu nad piwnicą, koniec murowania z bloczków betonowych, już niedługo porotherm i widzę, że murarzom robi się raźniej. Pozdrawiam i trzymam za wszystkich kciuki.

 

Więźba + odeskowanie + papa + dachówka + opierzenia + orynnowanie = 75-80 zł /m.kw ( Grudziadz Kasjopea wersja E ) ,ale ceny w tym roku podobno zeszły w naszym rejonie nieco w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zapytać osoby doświadczone w budowie Kasjopeji. Na jakiej wysokości macie punkt zero budynku względem poziomu gruntu? U mnie murarz zasugerował aby podnieść budynek o ok. 2 stopnie i potem podsypać ziemią tak aby delikatny spadek terenu był w kierunkach od budynku. Jestem początkującym budowniczym Kasjopei więc nie wiem czy moje pytanie jest na miejscu :-)

P.S - jutro zaczynamy kopać ławy :-)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zapytać osoby doświadczone w budowie Kasjopeji. Na jakiej wysokości macie punkt zero budynku względem poziomu gruntu? U mnie murarz zasugerował aby podnieść budynek o ok. 2 stopnie i potem podsypać ziemią tak aby delikatny spadek terenu był w kierunkach od budynku. Jestem początkującym budowniczym Kasjopei więc nie wiem czy moje pytanie jest na miejscu :-)

P.S - jutro zaczynamy kopać ławy :-)

Pozdrawiam,

 

Witam Koziolek1001

Zasadnicze pytanie do Twojej watpliwosci, jaki masz grunt na dzialce, jak wysoki jest poziom wod gruntowch, czy w poblizu sa cieki wodne, zbiorniki? Jednym slowem czy istnieje prawdopodobienstwo, ze bez podnoszenia budynku mozesz miec zalewany dom? Jesli tak, to jest sensowne rozwiazanie

Jesli nie, to skup sie raczej na odpowiedniej izolacji fundamentow i ewentualnie opasce drenazowej.

Chyba,ze chodzi Ci wylacznie o efekt wizualny, to juz kwestia gustu.

Takie ingerencje to sa jednak koszty. (oczywiscie nizsze niz pozniejsze naprawy po zalaniu).

My podnieslismy dom dokladnie o 2 bloczki oraz wykonujemy drenaz dookola fundamentow, to kosztuje ale tak jak pisalem warunki gruntowe wymusily te dzialania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem "moja" Kasjopea :) .....wybaczcie bałagan ;)

Przód

http://img17.imageshack.us/img17/5013/p1010586j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Bok - od strony jadalni - przedłużony daszek nad tarasem - teraz jest całkiem spory :)

http://img580.imageshack.us/img580/7894/p1010591z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrobiliśmy szafę pomiędzy holem a jadalnią- najpierw na zasadzie ustawmy parę cegieł i sprawdźmy jak to będzie wyglądało a potem zdecydowaliśmy na murowanie. Wyszło tak:

 

Widok z wiatrołapu na szafę

DSC_4811.JPG

 

Widok z kuchni na jadalnie

DSC_4813.JPG

 

Wg nas wyszło super, ale to oczywiście rzecz gustu. Szafa zarazem praktyczna, bo pojemna a z drugiej strony "oddziela" salon od części jadalniano-kuchennej. Dla tych co lubią otwarte przestrzenie to nie polecam- my nauczeni otwartą kuchnią na salon chcieliśmy ją oddzielić.

Jakby co mogę zrobić dodatkowe zdjęcia :)

 

 

Znalazłam jeszcze jedno zdjęcie od strony salonu

 

DSC_4833.JPG

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum. Buduję Kasjopeję w Łodzi. Jestem na etapie piętra, a za chwilę trzeba będzie podjąć decyzję o kolorze dachówki, a wiązać się to będzie z kolei z kolorem ścian juz po wybudowaniu. Nie jesteśmy zdecydowani jeszcze - może któryś z forumowiczów przesłałby fotkę swojej elewacji ?

 

Witam,

nareszcie ktoś z Łodzi, gdzie budujecie, czy możemy zobaczyć jak rośnie Kasjopea? my zaczynamy we wrześniu, pod warunkiem że wydzadzą nam pozowlenie, mam mnóstwo pytań, czy istnieje możliwość porozmawiania na budowie?

 

Dzieki za odpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...