Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://img193.imageshack.us/img193/2267/18062010258.jpg

 

Witam serdecznie wszystkich budujących Kasjopeę.Co prawda nie jestem aktywnym forumowiczem ,ale forum cały czas śledzę. jesteśmy na etapie budowy piętra. Mam do Was pytanie dotyczące ściany zewnętrznej na piętrze w sypialni od frontu nad kuchnią i wejsciem. Otóż ku naszemu zdziwieniu i murarzy również ta ściana jest zaprojektowana w grubosci 12cm!. Jest to Sciana zewnętrzna! Napiszcie jak ją zbudowaliscie, czy z 12tki czy z 24. chcemy ją zbudować z 24cm ale wtedy trzeba zmniejszyć loggię na górze wtedy sciana opiera się na nośnej scianie parteru między kuchnią a wejsciem frontowym oraz na podciągu pod oknem pojedynczym w tejże sypialni. Wtedy w sypialni wyjdzie więcej miejsca przy pojedynczym oknie nad drzwami. ścianka przy oknie w loggi musi zostać 12cm bo grubsza nie ma na czym stać. bardzo nas zastanawia dlaczego projektant zaproponował w tym miejscu zewnetrzną ścianę w sypialni tylko 12 cm(sic!) Pytanie do Zwoli i innych, którzy dom już wybudowali czy tak zrobili i czy ta sciana nie jest zimna i czy ktoś ma obawy co do jej solidnosci.Według mnie to chyba jest najsłabszy punkt projektu. Pozdrawiam wszytkich serdecznie i czekam na posty w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie wszystkich budujących Kasjopeę.Co prawda nie jestem aktywnym forumowiczem ,ale forum cały czas śledzę. jesteśmy na etapie budowy piętra. Mam do Was pytanie dotyczące ściany zewnętrznej na piętrze w sypialni od frontu nad kuchnią i wejsciem. Otóż ku naszemu zdziwieniu i murarzy również ta ściana jest zaprojektowana w grubosci 12cm!. Jest to Sciana zewnętrzna! Napiszcie jak ją zbudowaliscie, czy z 12tki czy z 24. chcemy ją zbudować z 24cm ale wtedy trzeba zmniejszyć loggię na górze wtedy sciana opiera się na nośnej scianie parteru między kuchnią a wejsciem frontowym oraz na podciągu pod oknem pojedynczym w tejże sypialni. Wtedy w sypialni wyjdzie więcej miejsca przy pojedynczym oknie nad drzwami. ścianka przy oknie w loggi musi zostać 12cm bo grubsza nie ma na czym stać. bardzo nas zastanawia dlaczego projektant zaproponował w tym miejscu zewnetrzną ścianę w sypialni tylko 12 cm(sic!) Pytanie do Zwoli i innych, którzy dom już wybudowali czy tak zrobili i czy ta sciana nie jest zimna i czy ktoś ma obawy co do jej solidnosci.Według mnie to chyba jest najsłabszy punkt projektu. Pozdrawiam wszytkich serdecznie i czekam na posty w tej kwestii.

 

 

Witaj,

 

My zrobiliśmy tą ściankę o grubości 24cm. Co prawda już wcześniej zdecydowaliśmy, że zmniejszamy loggie kosztem powiększenia sypialni, więc ciężko powiedzieć jaką opcję wybralibyśmy chcąc budować zgodnie z projektem.

 

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

My zrobiliśmy tą ściankę o grubości 24cm. Co prawda już wcześniej zdecydowaliśmy, że zmniejszamy loggie kosztem powiększenia sypialni, więc ciężko powiedzieć jaką opcję wybralibyśmy chcąc budować zgodnie z projektem.

 

Pozdrawiam,

Ania

 

Witam. My zrobilismy zgodnie z projektem, sciana 12cm. Kiedy byla dyskusja o tej scianie, nasz kierownik budowy proponowal wejscie z cegla 24cm jednak w pokoj, a nie w loggie (podparcie dla sciany). Jesli chcecie zamontowac rolete nad tymi oknami w sypialni (cegla 12cm) , przy standardowym "posadzeniu" okien roleta bedzie wchodzic w pokoj, badz trzeba wysunac okna z lica muru w ocieplenie, ale tu dojda dosc drogie kolki montazowe w tym rozwiazaniu. Jesli wczytasz sie w projekt zauwazysz tez, ze projektanci przy tej loggi pokombinowali rowniez sporo przy grubosci ocieplenia w niektorych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam prośbę do Daisy28 o przesłanie więcej zdjęć wykończenia dachy tzn. jak wygląda u Was nadbitka z desek i krokwie. W naszej Kasjopei planujemy również takie wykończenie. Poproszę o zdjęcia na forum lub na adres prywatny [email protected].

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujących Kasjopeę.Co prawda nie jestem aktywnym forumowiczem ,ale forum cały czas śledzę. jesteśmy na etapie budowy piętra. Mam do Was pytanie dotyczące ściany zewnętrznej na piętrze w sypialni od frontu nad kuchnią i wejsciem. Otóż ku naszemu zdziwieniu i murarzy również ta ściana jest zaprojektowana w grubosci 12cm!. Jest to Sciana zewnętrzna! Napiszcie jak ją zbudowaliscie, czy z 12tki czy z 24. chcemy ją zbudować z 24cm ale wtedy trzeba zmniejszyć loggię na górze wtedy sciana opiera się na nośnej scianie parteru między kuchnią a wejsciem frontowym oraz na podciągu pod oknem pojedynczym w tejże sypialni. Wtedy w sypialni wyjdzie więcej miejsca przy pojedynczym oknie nad drzwami. ścianka przy oknie w loggi musi zostać 12cm bo grubsza nie ma na czym stać. bardzo nas zastanawia dlaczego projektant zaproponował w tym miejscu zewnetrzną ścianę w sypialni tylko 12 cm(sic!) Pytanie do Zwoli i innych, którzy dom już wybudowali czy tak zrobili i czy ta sciana nie jest zimna i czy ktoś ma obawy co do jej solidnosci.Według mnie to chyba jest najsłabszy punkt projektu. Pozdrawiam wszytkich serdecznie i czekam na posty w tej kwestii.

 

Witam, My w ogóle zrezygnowaliśmy z logii - wypadłaby od strony północnej, dzięki temu nie mamy tego problemu i dużo większą sypialnie. zdjęcia na stronie 11-12 tego forum, po skończeniu elewacji zamieścimy kolejne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, My w ogóle zrezygnowaliśmy z logii - wypadłaby od strony północnej, dzięki temu nie mamy tego problemu i dużo większą sypialnie. zdjęcia na stronie 11-12 tego forum, po skończeniu elewacji zamieścimy kolejne

Pozdrawiam

 

Obawiałem się takiego rozwiązania i go nie zrobiłem ,ale myślę że drugi raz zrezygnowałbym z loggi , bryła domu by nic nie straciła na wyglądzie ,a sypialnia stałaby się bardziej ustawna i większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odzew. Pozostajemy przy zmiejszonej loggi jednak. Rezygnacja z loggi pozbawiłaby mnie możliwości wygodnego wiertrzenia poscieli bezpośrednio na balkonie. Nasz nowo budowany dom usytuowany jest na końcu ślepej uliczki wiec będzie raczej spokojnie. co do balkonu od ogrodu właśnie dziś murarze wzniesli owe murki po bokach balkonu jak w projekcie. podobają mi się na wizualizacji i będą chroniły przed wiatrem zatem zostają:)

Pozdrawiam serdecznie Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podnieslismy dom dokladnie o 2 bloczki oraz wykonujemy drenaz dookola fundamentow, to kosztuje ale tak jak pisalem warunki gruntowe wymusily te dzialania :)

 

u mnie sytuacja podobna, glina z wysączeniami widocznymi w wykopie, poziom wód zmienny, duży napływ wód deszczowych z pobliskiego lasu. Budynek będzie wyniesiony w stosunku do terenu o około 60-80cm /pozom"0"/ a następnie obsypany tak aby woda od niego odpływała. Dwa bloczki w górę dodatkowo. Poziom spodu ławy -170. Dużo robót ziemnych się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu śledzę forum budujących dom według projektu Kasjopea z MG Projekt.

W tym roku w Aleksandrowie Łódzkim rozpocząłem budowę domu według projektu Kasjopea wariant E odbicie L z niewielkimi zmianami.

Mam pytanie:

Czy przed położeniem dachówki na daszkach nad garażem i od strony kuchni i jadalni ocieplaliści ściany pionowe (chociaż w miejscu styku dachówki z ścianą, a może później przy ocieplaniu całkowitym budynku zdejmowaliście pierwszy rząd dachówek i je docinaliście? Ciekawi mnie jak rozwiązaliście tę kwestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam pytanie do Ksiut: jaka dachóweczkę masz na swoim domku? czy to tegalit kolor grafit? chcę mieć identyczny na swojej kasjopei ;)

 

 

u nas narazie ciąg dalszy papierologii. czekamy na pozwolenie na wyburzenie dwóch budynków, które sa obecnie na naszej działce, musimy przenieśc prąd ze starego domu do słupka w granicy, czekamy na tel od architekta czy możemy na naszej działce wybudowac kasjopeę 3 wariant E. czekamy na mapę do celów projektowych a potem skłądany papiery o pozwolenie na budowę. ocbecnie trwa przenoszenie wody do studzienki ;), wcześniej musimy też usunąć drzewa z działki w ilości sztuk 5. Jak wszystko pójdzie z planem to zaczniemy budowę od wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Cieszę się że się podoba, dachówka to Rupp Ceramika Turmalin, Teagelit jest również z firmy Monier jednak to dachówka betonowa i bardziej kształtem kwadratowa z ostrymi krawędziami, Turmalin ma wyokrąglone, kolejna różnica to podwójny zamek. Nasza jest koloru szarego tu link do strony http://www.monier.pl/katalog-ruppceramika/dachowki/turmalin.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ksiut! Swietna ta dachówka!! u nas trwa poszukiwanie ekipy która nam wyburzy dwa budynki z działki. dziśodzew pierwszej z nich-cena 15 tyś zł! szukam innej ;) chociaż wątpie że znajdę atrakcyjniejszą ofertę. do tego dojdzie zdjęcie i utylizacja dachów z azbestem z tych dwóch budynków, pewnie z jakieś 5 tyś! Fajnie by było te 20 tyś wpakować już w fundamenty! Edytowane przez garnuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mamy ten sam dylemat w kwestii ocieplenia. co prawda ekipa od dachu przychodzi na początku września więc mamy trochę czasu. Z tego co obserwujemy to ściany pionowe przy daszkach są ocieplane w podobnych budowach przed kryciem dachówki. A tak z ciekawości to jaką dachówkę kładziecie? I czy fajne ceny dachówek moze są w Łodzi? Jestem z Radomska Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mamy ten sam dylemat w kwestii ocieplenia. co prawda ekipa od dachu przychodzi na początku września więc mamy trochę czasu. Z tego co obserwujemy to ściany pionowe przy daszkach są ocieplane w podobnych budowach przed kryciem dachówki. A tak z ciekawości to jaką dachówkę kładziecie? I czy fajne ceny dachówek moze są w Łodzi? Jestem z Radomska Pozdrawiam

 

Darek5Darek, w naszym przypadku najpierw ocieplenie na gotowo, a potem dachowki, zeby dwa razy nie robic tego samego.

Na zdjeciu przesylam nasza wizje na dachowki, bardziej w stylu prowansji, poludniowej europy.

Jesli chodzi o ceny materialow, dachowek w danej okolicy. Z mojego punktu widzenia nie patrze lokalnie na hurtownie, i tak taniej wyszlo mi kupic styropian na elewacje w Bydgoszczy a tynk, zaprawe i siatke w Warszawie (budowa blisko Poznania). Przy takich ilosciach dostawa praktycznie jest gratis, albo w najgorszym razie dzielilem sie kosztem na pol z hurtownia. Dodam tylko, ze przy kazdym z ww. roznica w cenie pomiedzy lokalna hurtownia a ta gdzie kupilem wynosila kilka tysiecy zlotych na jednym zamowieniu. To samo dotyczy dachowek.

pozdrawiam

111.jpg

222.jpg

333.jpg

444.jpg

555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Cieszę się że się podoba, dachówka to Rupp Ceramika Turmalin, Teagelit jest również z firmy Monier jednak to dachówka betonowa i bardziej kształtem kwadratowa z ostrymi krawędziami, Turmalin ma wyokrąglone, kolejna różnica to podwójny zamek. Nasza jest koloru szarego tu link do strony http://www.monier.pl/katalog-ruppceramika/dachowki/turmalin.html

 

Witam, ta dachówka jest piękna, tylko ta cena w Łodzi w firmie ABC Dachy wyliczyli mi ja na 26 tyś netto, oczywiście cena obejmuje cały materiał, do tego robocizna także koszt wychodzi duży.

 

A jak u Inych to wygląda?? może gdzieś kupimy hurtowo?:))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...