Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jednak zamieszczenie zdjęć jest naprawdę trudne:) U nas początek prac bardzo owocny. Ekipa w ciągu 3 dni wymurowała całą piwnicę ( Kasjopea w. B). Warunki gruntowe bardzo obiecujące 20 cm czarnej ziemu a potem piasek, piasek i jeszcze raz piasek. Czyli wody gruntowe raczej nie zagrażają, jednak w planach mamy zastosowanie ocieplenia ze styropianu XPS 10 cm na ocieplenie piwnicy. Tak aby w przyszłości nie zagrażała woda. Czy ktoś robił inaczej? Jeżeli ktoś budował w. B i maiał jakieś problemy lub ma jakies uwagi to bardzo proszę o kontakt:) Budowa w okolicach Lubartowa woj. Lubelskie ( na wschód od Lublina). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Od jakiegoś czasu śledzę forum budujących dom według projektu Kasjopea z MG Projekt.

W tym roku w Aleksandrowie Łódzkim rozpocząłem budowę domu według projektu Kasjopea wariant E odbicie L z niewielkimi zmianami.

Mam pytanie:

Czy przed położeniem dachówki na daszkach nad garażem i od strony kuchni i jadalni ocieplaliści ściany pionowe (chociaż w miejscu styku dachówki z ścianą, a może później przy ocieplaniu całkowitym budynku zdejmowaliście pierwszy rząd dachówek i je docinaliście? Ciekawi mnie jak rozwiązaliście tę kwestię

 

Witam, przed dachówką zrobiliśmy fragmenty ocieplenia, obok i pod daszkami po bokach i z przodu budynku - zdjęcia na stronie 12 forum

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koramic karthago 14 toskanska angoba - jest kilka innych wersji kolorystycznych, wedle gustu :)

Rownie ladne sa firmy PICA. zwlaszcza zenith at 11 - widzialem ostatnio kasjopea z takim dachem, tez wyglada super!

 

Bardzo dziękuję. Wasze jest cudna. Pasowałaby super do elewacji, jaką planujemy. kalafiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Śledzę Wasze wpisy od kilku miesięcy i trochę mi podpowiadacie w sprawie budowy Kasjopeji. My lada dzień zalewamy I strop :cool:

Tyle w ramach wstępu

Mm pytanko, czy ktoś z Was wybudował filar na rogu okna w salonie. Boje się że okno narożne będzie zbyt dużym wyzwaniem dla ekip montujących i ojej kieszeni. . . jeśli ktoś to robił dajcie znak jak to wygląda, jak jest funkcjonalne itp. zdjęcia również chętnie obejrzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Śledzę Wasze wpisy od kilku miesięcy i trochę mi podpowiadacie w sprawie budowy Kasjopeji. My lada dzień zalewamy I strop :cool:

Tyle w ramach wstępu

Mm pytanko, czy ktoś z Was wybudował filar na rogu okna w salonie. Boje się że okno narożne będzie zbyt dużym wyzwaniem dla ekip montujących i ojej kieszeni. . . jeśli ktoś to robił dajcie znak jak to wygląda, jak jest funkcjonalne itp. zdjęcia również chętnie obejrzę :)

 

Gdzieś na forum była już o tym mowa :-) Ja murowałem filar w narożniku okna. Dlaczego? Bo miałem wrażenie, że takie narożne okno będzie mało sztywne. To pewnie moje lęki, ale jak znam siebie nie mógłbym spać z tym wrażeniem :-)

Czy jest to funkcjonalne? Trudno powiedzieć, bo u nas w domu to miejsce zagospodarowane przez dość duży kwiat i nie służy komunikacji. Dodatkowo wisi tam firanka i zasłania skutecznie to miejsce.

A poniżej jak to wygląda w naturze.

 

<script src=[/img]

Edytowane przez Zwola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Kasjopejczycy!

 

Wiem jak ciekawie czyta się wpisy na forum dotyczące szczegółów budowy własnego domku.

Niestety nie mam takiego komfortu ponieważ nie wiem czy bank do którego się zwrócę udzieli mi kredytu pod nazwa "rodzina na swoim". Proszę doradźcie mi czy jest możliwość zmiany w projekcie pięknej kasjoperii tak aby bank był w stanie udzielić mi ww. kredytu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Kasjopejczycy!

 

Wiem jak ciekawie czyta się wpisy na forum dotyczące szczegółów budowy własnego domku.

Niestety nie mam takiego komfortu ponieważ nie wiem czy bank do którego się zwrócę udzieli mi kredytu pod nazwa "rodzina na swoim". Proszę doradźcie mi czy jest możliwość zmiany w projekcie pięknej kasjoperii tak aby bank był w stanie udzielić mi ww. kredytu ?

 

Mateoni

O jakie zmiany Ci dokladnie chodzi (powierzchnia?) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Kasjopejczycy!

 

Wiem jak ciekawie czyta się wpisy na forum dotyczące szczegółów budowy własnego domku.

Niestety nie mam takiego komfortu ponieważ nie wiem czy bank do którego się zwrócę udzieli mi kredytu pod nazwa "rodzina na swoim". Proszę doradźcie mi czy jest możliwość zmiany w projekcie pięknej kasjoperii tak aby bank był w stanie udzielić mi ww. kredytu ?

 

Witam proponuje rozważyć bardzo podobny ale nieco mniejszy projekt SZMARAGD również z pracownii MG Projekt, metrażowo < 140 mkw wiec "się łapie" na rodzinę na swoim

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proponuje rozważyć bardzo podobny ale nieco mniejszy projekt SZMARAGD również z pracownii MG Projekt, metrażowo < 140 mkw wiec "się łapie" na rodzinę na swoim

pozdrawiam

 

Mateoni

Jesli chodzi Ci wylacznie o powierzchnie, to zmierzalem do tej samej konkluzji co ksiut. Szmaragd jest fajnym projektem i ominiesz kosztowne przerobki. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

filaru w salonie nie postawiłam

brnąca dalej w budowę ma dla Was drodzy forumowicze kolejne nurtujące mnie pytanie a mianowicie jak się sprawuje strop drewniany miedzy piętrem a strychem. Zastanawiam się nad zmiana na jakiś betonowy, tylko czy to nie za późno??? piszcie piszcie co wy zrobiliście

i załączajcie zdjęcia uwielbiam je oglądać :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmiana na jakiś betonowy

 

ja zmieniam dwa stropy na żelbetowe, wszyscy wykonawcy zapytani o cenę polecali mi taką zamianę, KierBud również.

Strop teriva wg nich ma więcej wad niż zalet.

 

Z tego co ustaliłem to kwestia ewentualnie rysunków zamiennych do projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy może Kierownik Bud przeliczał jakoś dodatkowe obciążenie drugiego stropu z żelbetu/terivy w stosunku do wytrzymałosci ław fundamentowych itd, znajomy zminił strop z drewnianego na terive w podobnym domu Sonet i z tego co mówi po 1,5 roku ma już pewne pęknięcia

pozdrawiam budujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik Budowy nie przelicza takich rzeczy tylko ewentualnie projektant branży konstrukcyjnej,

na razie czekam na jego odpowiedź w tej sprawie,

żelbet jest ciężki ale pustak 25 powinien sobie bez problemu z tym poradzić przy stosownym podparciu przez ściny działowe, słupy i podciągi, to robota dla konstruktora.

Jeżeli pęknięcia są pod wieńcami to na takie rzeczy podobno pomaga folia dylatacyjna ułożona pod wieńcem, nie wiem dokładnie co to takiego ale taką sugestię słyszałem od pewnego wykonawcy, czy to się sprawdzi....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...