Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

U nas trwają prace nad pokryciem dachowym. W międzyczasie zamówiliśmy okna (Avante) i bramę (Wiśniowski)... nadal mamy dylemat w kwestii wyboru drzwi zewnętrznych. Podpowiedzcie co wybraliście.. czym kierowaliście się przy wyborze :)

 

Pozdrawiam,

Ania

 

Luminda

Jeszcze nie kupilismy drzwi, ale najprawdopodobniej beda to Hormann Renodoor.

- ladny design

- kolor bedzie pasowal do okien i bramy

- wygladaja naprawde solidnie

- cena w srodkowych granicach cen drzwi

 

jedyny minus (badz plus jak kto woli :) ):

- od zewnatrz jest stala klamka, jak zamkniesz drzwi to otworzysz tylko z pomoca klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jak poradziliście sobie z drewnem na elewacji zewnetrznej? W projekcie nie ma o tym ani słowa, a wolałbym nie zdawać się jedynie na "fachowców", którzy będą obkładali dom styropianem... Ile miejsca musi być zostawione na te deski? jak później się je montuje? I co to w ogóle jest za drewno i jak je zabezpieczyć? :)

 

Chciałbym żeby to dobrze zostało zrobione, a nie mam o tym bladego pojęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że już o tym było pisane w tym wątku.

Przy ociepleniu 20cm warstwą wełny mineralnej, w miejscu gdzie będą wstawki drewniane należy położyć wełnę o grubości 15cm. Bardzo ważne, by przed ociepleniem umieścić w murze "marki" czyli metalowe elementy do których będzie można przykręcić pionową łatę do której później mocowana będzie boazeria czy deski elewacyjne. Grubość łaty i desek powinna być tak dobrana, aby licowała z 20centymetrowym ociepleniem i tynkiem.

Ja zastosowałem zwykłą sosnową deskę boazeryjną pomalowaną 3-krotnie Sadolinem w odpowiednim do gustu kolorze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ociepleniu 20cm styropianem:

- w miejscu montazu drewna cienszy styropian przymocowany metalowymi kotwami do sciany

- w czesciowo wydrazonym styropianie mocnymi kolkami montazowymi przymocowane pionowo drewniane laty (lat nie powinno montowac sie na samym brzegu)

- do lat mocuje sie deski, boazerie elewacyjna (miedzy elewacja drewniana a styropianem powinno zostac troche szczeliny powietrznej)

- calosc naturalnie powinna licowac sie z otynkowana sciana

- jak Zwola rowniez zastosowalismy zwykla deske sosnowa elewacyjna, zaimpregnowana i dwukrotnie pomalowana 3v3, kolor wedlug uznania.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luminda

Jeszcze nie kupilismy drzwi, ale najprawdopodobniej beda to Hormann Renodoor.

- ladny design

- kolor bedzie pasowal do okien i bramy

- wygladaja naprawde solidnie

- cena w srodkowych granicach cen drzwi

 

jedyny minus (badz plus jak kto woli :) ):

- od zewnatrz jest stala klamka, jak zamkniesz drzwi to otworzysz tylko z pomoca klucza.

 

Witam a My Gerda model Hel antywłamaniowe cena około 3300 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jak poradziliście sobie z drewnem na elewacji zewnetrznej? W projekcie nie ma o tym ani słowa, a wolałbym nie zdawać się jedynie na "fachowców", którzy będą obkładali dom styropianem... Ile miejsca musi być zostawione na te deski? jak później się je montuje? I co to w ogóle jest za drewno i jak je zabezpieczyć? :)

 

Chciałbym żeby to dobrze zostało zrobione, a nie mam o tym bladego pojęcia :)

 

Witam co do desek to zrobiliśmy identycznie jak Tetetka imitacja desek - profile elewacyjne zrobione z masy akrylowej, siatki i XPSu z firmy Rodeo http://rodeo-dr.pl/profile.html, bezpośrednio klejem elastycznym przyklejane do styropianu, grubość styropianu wszędzie taka sama, grubość profili drewnianych to 0,9 cm no i pomalowane lakierobejcą pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my tez zastanawiamy sie nad budowa z projektu Kasjopea III, ale jak widze dom adam45ar to jestem po prostu zachwycona. ten dom jest rewelacyjny ! Baaaardzo mi sie podoba. Adam45ar gdzie budujesz? czy bylaby szansa wpasc z butelka dobrego wina, moze ktos jeszcze buduje Kasjopea III w rejonie Warszawy ?

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia autorstwa adam45ar utwierdzają mnie w przekonaniu, że inwestycja w ładną (drogą) dachówkę, w przypadku tego projektu, ma niewielkie uzasadnienia. Po pierwsze poddasze jest nieużytkowe, po drugie, co widać na zdjęciach, dachu prawie nie widać (małe fragmenty na garażu i wykuszu).

 

Elewacja wygląda ładnie, czekamy na inne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia autorstwa adam45ar utwierdzają mnie w przekonaniu, że inwestycja w ładną (drogą) dachówkę, w przypadku tego projektu, ma niewielkie uzasadnienia. Po pierwsze poddasze jest nieużytkowe, po drugie, co widać na zdjęciach, dachu prawie nie widać (małe fragmenty na garażu i wykuszu).

 

Elewacja wygląda ładnie, czekamy na inne zdjęcia.

 

 

W kwestii dachówki masz rację. Nad tym się wcale nie zastanawiałem. Miała być ciemna i dobrego producenta. Jak kupowałem okazało się że Creaton ma super promocję na dachówkę premion. Dosłownie w pięć minut podjąłem decyzję i za bardzo małe pieniądze ją kupiłem. Dach jest rzeczywiście mało widoczny. Dach nad domem(duży dach) z działki (1000m2) jest w ogóle niewidoczny.Jeśli mowa o dachu to bardziej skupiłem się na obróbkach blacharskich. Zależało mi by wyglądały estetycznie i uważam że są ładnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam45ar mam pytanko: jaki kolor okien masz i z jakiej są firmy? jesli możesz podaj też ich cenę. widzę że nie zrezygnowałeś z okien narożnych wstawiając słupy murowane. ja też chcę zostać przy oknach narożnych. mógłbyś też wkleić fotkę frontowej elewacji?! ciekawa jestem czy zostawiłeś to dlugie okno przy sypialni, ja właśnie z nim mam problem, nie wiem co zrobić, bo jeśli zrobić je takim jak obok w łazience to domek troszkę traci wizualnie.

Piękny domek, podoba mi się kolorystyka, taka ciepła. zaczynam się sama zastanawiać nad brązowym dachem heeh (numer jeden narazie kolor grafit, ciemnoszary lub antracyt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...