Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

infinitytor, policz to tak na podbitke z OSB:

 

- od razu trzeba polozyc ocieplenie scian na wysokosci podbitki

- ok 35 plyt OSB o grub 12 mm

- do plyty mocujesz styropian 3 badz 5 cm. Pamietaj, ze sam klej nie wystarczy, styropian musi byc zakotwiony do plyty

- na to siatka, zaprawa i tynk

 

Witam,

i od razu dzięki za to wyjaśnienie. Sam miałem o to zapytać, bo oglądając Wasze zdjęcia, podoba mi się ten sposób wykończenia. Powiedzcie, czy u Was robiła tą podbitkę ta sama ekipa co więźbę, czy ocieplenie?

 

p.s.

Nasza Kasjopea ma już zakończoną I kondygnację (zalany strop i schody) i wyprowadzona pierwsza warstwa ściany piętra :-).

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

ponawiam pytanie odnosnie wentylacji...

Panie Zwola, Pan mieszka najdluzej - jaka zastosowal Pan wentylacje?

My rozwazamy hybrydowa ale "kusi" nas rowniez mechaniczna...

 

Bedziemy bardzo wdzieczni za Wasze opinie!

 

BM

 

Grawitacyjna. W 100% taka jak w projekcie w wersji A. Nie narzekamy na niedogodności zapachowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Mam prośbę: napiszcie jakie kupiliście okna - producent, profil i kolor.

Chodzi mi o zestawienie okien z elewacją.

Bardzo także proszę o zdjęcia na forum lub na mojego maila: [email protected]

Szczególna prośba o kontakt w tym temacie do Adam45ar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piszę z prośbą, zmieniłem projekt, tzn. zlikwidowałem podcień na parterze, zwiększyłem przez to salon (przesunąłem okna balkonowe 200 cm do filara który jest na zewnątrz) , ale teraz pojawił się inny problem, strop terriva nie ma takich wymiarów. Aby było wszystko w porządku muszę położyć strop o 10 cm grubszy. I teraz pytanie, czy ktoś miał taką sytuację? I jeżeli tak to jak to rozwiązał?

 

Dzięki za info

Malini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie zrobiłem ale zleciłem wykonanie projektu wykonawczego i rysunków zamiennych na strop wylewany. Na mój wniosek podciąg nad jadalnią zamieniono na nadciąg /nie będzie go widać/, grubość stropu parteru 15 cm przy fi 12 stali zbrojeniowej. W stropie piętra /gr.12cm/ również podciągi zamieniono na nadciągi. Prawdopodobnie Twój przypadek można rozwiązać poprzez taką zmianę konstrukcji stropu. Dla wprawnego konstruktora to nie stanowi większego problemu. Koszt projektu stropów ok 1tys /zależnie od cennika/.

Wady i zalety obu typów stropu już na forum analizowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do poprzednio wrzuconych zdjęć Kasjopei innych Forumowiczów, podsyłam również kilka od siebie. POZDROWIENIA DLA BUDUJĄCYCH

 

http://imageshack.us/photo/my-images/101/dscn4971n.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/545/dscn4973i.jpg

DSCN4973.jpg

DSCN4971.jpg

DSCN4969.jpg

DSCN4962.jpg

DSCN4965.jpg

Edytowane przez ksiut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do poprzednio wrzuconych zdjęć Kasjopei innych Forumowiczów, podsyłam również kilka od siebie. POZDROWIENIA DLA BUDUJĄCYCH

 

http://imageshack.us/photo/my-images/101/dscn4971n.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/545/dscn4973i.jpg

 

 

Witam,

 

super wyglada ta elewacja!! a dach jeszcze lepiej, co masz na dachu, jaka to dachówka? czy to jest płaska? MEYER, DOMNO, CREATON tego typu? napisz proszę i jaką cenę miałeś za to? jestem zainteresowany taką samą i teraz poszukuje u siebie (Łódż) i przez to wysoki EUR jest dość drogo, napisz jak to było u Ciebie.

 

Dzięki

Malini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie zrobiłem ale zleciłem wykonanie projektu wykonawczego i rysunków zamiennych na strop wylewany. Na mój wniosek podciąg nad jadalnią zamieniono na nadciąg /nie będzie go widać/, grubość stropu parteru 15 cm przy fi 12 stali zbrojeniowej. W stropie piętra /gr.12cm/ również podciągi zamieniono na nadciągi. Prawdopodobnie Twój przypadek można rozwiązać poprzez taką zmianę konstrukcji stropu. Dla wprawnego konstruktora to nie stanowi większego problemu. Koszt projektu stropów ok 1tys /zależnie od cennika/.

Wady i zalety obu typów stropu już na forum analizowano.

 

Tak masz rację idę do konstruktora i będę działał, bo na tę chwilę to jedyne rozwiązanie to zastosować wyższą TERRIWĘ, ale to są koszty, jak wyliczy mi konstruktor to napiszę jak to u mnie wygląda, jedyny problem to z ekipą umówiłem się na TERIVĘ i tak mam wycenę, teraz przy zmianie to mogą bydź negocjacje w górę oczywiście:), tak to już z nimi jest.

 

Dzieki za odpowiedź

pozdrawiam

Malini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Mam prośbę: napiszcie jakie kupiliście okna - producent, profil i kolor.

Chodzi mi o zestawienie okien z elewacją.

Bardzo także proszę o zdjęcia na forum lub na mojego maila: [email protected]

Szczególna prośba o kontakt w tym temacie do Adam45ar...

 

Witam. Ja zamontowałem okna ELITA THERMO firmy Jezierski oczywiście trzy szyby. Kolor orzech.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy,

 

ostatni raz na forum pisaliśmy w styczniu tego roku. Od tamtej pory walczyliśmy z dokumentami i z...wodą na działce. obecnie jesteśmy na etapie stawiania fundamentów. będziemy budować tak długo jak tylko pozwoli na to pogoda. Mam pytanie o ścianki działowe - będziemy się pewnie decydować na porotherm 11,5. czy ktoś już wiercił w takiej ściance i wieszał coś ciężkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników Kasjopei !!!

Na forum pojawiam się raz pierwszy, aczkolwiek śledzę już wpisy od jakiegoś czasu.

Jednak dzisiaj stałam się szczęśliwym posiadaczem projektu Kasjopea III, wersja B :)

Od razu mam pytanie i prośbę do budujących (lub wybudowanych) w okolicach Warszawy o możliwość obejrzenia domku, (priv: [email protected])

Liczę także na cenne wskazówki doświadczonych budowniczych :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

super wyglada ta elewacja!! a dach jeszcze lepiej, co masz na dachu, jaka to dachówka? czy to jest płaska? MEYER, DOMNO, CREATON tego typu? napisz proszę i jaką cenę miałeś za to? jestem zainteresowany taką samą i teraz poszukuje u siebie (Łódż) i przez to wysoki EUR jest dość drogo, napisz jak to było u Ciebie.

 

Dzięki

Malini

 

Witam, Miło mi że się podoba, dachówka to Rupp Ceramika model Turmalin, rzeczywiście była droga, nie pamiętam dokładnie ile kosztowała, ale podjęliśmy decyzje że chcemy ją mieć bo nam również bardzo się spodobała po obejrzeniu podobnego domu, więć postanowiliśmy użyć taniego materiału do murowania ścian, którego i tak nie widać (tu belit dodatkowo niskie zużycie kleju do murowania - cienkie spoiny) i zaoszczędzić na droższą dachówkę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widać że projekt Kasjopea ma coraz więcej sympatyków. My również zdecydowaliśmy się na ten projekt wersja E z dachem 25 st. Obecnie jesteśmy na etapie stropu drewnianego nad piętrem. Chciałem zapytać Wszystkich którzy zakończyli ten etap czy belki stropowe mocowali za pomocą wieszaków do wieńca tak jak w projekcie? Czy stosowaliście tego typu wieszaki? http://img600.imageshack.us/img600/7546/wieszak.jpg

Kierownik budowy przekonuje mnie do zamocowania kątownika stalowego 100x100x8 na całej długości poszczególnych pomieszczeń jako podparcie pod belki drewniane. Niestety to rozwiązanie jest zdecydowanie droższe dlatego też proszę o informację czy tego typu wieszaki są wystarczające.

Czy mogę prosić o zamieszczenie zdjęcia strychu który powstaje nad piętrem - czy da się tam coś ulokować?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widać że projekt Kasjopea ma coraz więcej sympatyków. My również zdecydowaliśmy się na ten projekt wersja E z dachem 25 st. Obecnie jesteśmy na etapie stropu drewnianego nad piętrem. Chciałem zapytać Wszystkich którzy zakończyli ten etap czy belki stropowe mocowali za pomocą wieszaków do wieńca tak jak w projekcie? Czy stosowaliście tego typu wieszaki? http://img600.imageshack.us/img600/7546/wieszak.jpg

Kierownik budowy przekonuje mnie do zamocowania kątownika stalowego 100x100x8 na całej długości poszczególnych pomieszczeń jako podparcie pod belki drewniane. Niestety to rozwiązanie jest zdecydowanie droższe dlatego też proszę o informację czy tego typu wieszaki są wystarczające.

Czy mogę prosić o zamieszczenie zdjęcia strychu który powstaje nad piętrem - czy da się tam coś ulokować?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

 

Witam

Belki stropowe mocowalismy na takie same laczniki metalowe jak krokwie dachowe. (foto ponizej)

Jak wyglada strych na gotowo, zrobie zdjecia i przesle. Imponuje powierzchnia patrzac po podlodze, ale jesli jest zrobiony zgodnie z projektem (bez podnoszenia sciany kolankowej) jest raczej malo praktyczny ze wzgledu na wysokosc. U nas na gotowo (wlacznie z ociepleniem krokwi i plyta g-k) w najwyzszym punkcie ma ok 160cm wysokosci. Wiec bedzie albo super miejscem do zabawy dla dzieci albo duza garderoba na "chwilowo" niepotrzbne rzeczy.

pozdrawiam

lacznik metalowy2.jpg

20110915531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno foto sie zagubilo :)

pozdrawiam

 

Witam! Ja już skończyłem budować swoja Kasjpee ( równe 1,5 roku od wkopania łopaty będzie 14.10 ) i chciałbym się "pochwalić " efektem końcowym -tylko nie wiem jak umieścić fotki na forum. Jeżeli Państwo podadzą mi instrukcję jak to zrobić krok po kroku to zamieszczę parę zdjęć. Pozdrawiam TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...