Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zwola, jak w poprzednią zimę sprawowało się u Ciebie ogrzewanie przy tych kanałowych grzejnikach? Jaki system i moc grzejników zastosowałeś?

 

W salonie zastosowaliśmy dwa grzejniki kanałowe Brugman Interra każdy o mocy 500W. Poza tym w jadalni mamy dwa duże grzejniki każdy o mocy 1000W. Jesteśmy zadowoleni choć dało odczuć się różnicę temperatury (o prawie 2*C) między okolicą wejścia do wiatrołapu i kuchni, a miejscem przy oknach tarasowych. Mówię tu o bardzo zimnych dniach z poprzedniej zimy (temperatury około -15*C). Być może była to też wina usytuowania naszego domu, który od strony tarasu nie jest niczym osłonięty i zimny wiatr może rozpędzić się na ogromnym terenie :-)

 

Pozdrawiam budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jolcik, to, że przy ogrzewaniu podłogowym nie można zastosować paneli czy parkietu tu już w tej chwili taki sam mit jak to, że na piętrze nie powino być ogrzewania podłogowego. Tak więc nic nie stoi na spełnieniu marzeń żony:) Pozdrawiam

 

Droga Paulo, nie jest problemem, że nie można położyć, bo wiem że można, tylko jaki to da efekt grzejny. To już inny problem i nie związany z mitami, a przewodnictwem cieplnym (a raczej oporem cieplnym) drewna. Jak każdy wariant ma i plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://picasaweb.google.com/tetetka41/DomX2011

 

Łatwiej zbudować dom niż wkleić te zdjęcia -więc przesyłam link do naszej Kasjopei i pozdrawiam wszystkich budujących-życząc wytrwałości , determinacji i szczęśliwego zakończenia . Pozdrawiam szczególnie Pana Zwole ,dzięki któremu podjęliśmy decyzje o budowie tego domu.

 

warto było poczekać na te zdjęcia;)

rewelacyjna kuchnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma ogrzewanie ścienne w salonie?

Czy to się sprawdza?

Jakieś szczegóły: rurki, błędy, zalecenia... uprzejmie proszę.

Planuje tam parkiet z litego drewna i podłogówka raczej odpada wg mnie.

 

I to jest coś, czym także się interesuję. Trochę się obawiam, że ta jedyna ścianka (pomiędzy drzwiami tarasowymi i oknem naświetlającym) może być za mała, żeby ogrzać cały salon. Stąd też było moje pytanie powyżej do Zwoli, jak u niego sprawdziło się ogrzewanie kanałowe. Jako opcja właśnie rozważam ogrzewanie płaszczyznowe na tej jednej ściance + grzejnik kanałowy. Wtedy można by zastosować taki płytszy i węższy. Właśnie ostatnio zainteresowała mnie oferta grzejników kanałowych dietherm.pl i ogrzewanie płaszczyznowe - ścienne firmy Kisan.

 

Dziękuje oczywiście Zwoli i Tetetce za informacje w tym temacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę pod uwagę 3 ściany w salonie do tego typu grzania. Obok kominka będzie wisiał tv /choć podobno teraz modnie jest go nie mieć ;) / i na tej ścianie ewentualnie będzie ogrzewanie w ograniczonej powierzchni. Nie wiem czy ścienne załatwi sprawę ale jak ktoś mi to przeliczy to się podzielę wiedzą.

Pomysł mam taki żeby zrobić wszędzie poza salonem podłogówkę i dodatkowo w łazienkach grzejniki elektryczne a w salonie ścienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jesteśmy wraz żoną zaineresowani budową wersji III z pokojem na parterze zwracam sie z prośbą do forumowiczów (jeśli to możliwe) o jakieś realne kosztorysy. I ewentualne uwagi czy możliwe jest umieszczenie biura wraz z poczekalnią i oddzielnym wejściem dla petentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić projekt kasjopea III .Chcielibyśmy przed zakupem obejrzeć taki dom na żywo czy ktoś zna lokalizację w okolicach pruszkowa lub warszawy? Proszę o szybką odpowiedź na mojego maila - [email protected]

 

Witam,

 

Niestety nie buduję wersji III lecz "zwykłą" Kasjopeę w wersji z podwójnym garażem. Jestem na etapie wykonywania drugiego stropu, więc już można obejrzeć wnętrze parteru i piętra w stanie surowym otwartym. Jeżeli jest Pan zainteresowany stawiam go w Międzylesiu - prośba o ewentualny kontakt na mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem zapytać wszystkich którzy budują wersję E (lub III) odnośnie kosztów związanych z oknami.

Pierwsza wycena wszystkich okien sięga blisko 26 tyś. PLN, do tego w opcji z roletami zewnętrznymi RKS z napędem elektrycznym trzeba dołożyć blisko 19 tyś. PLN. (okna standard 5 komór, dwustronnie kolor, wkład szybowy 4-16-4 K 1,0). Oczywiście czekam jeszcze na kilka innych ofert tylko proszę o podpowiedź w jakim przedziale cenowym Państwo zakupiliście okna.

 

Pozdrawiam,

Edem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

my zapłaciliśmy 36 tys za okna 2 szybowe, niskoemisyjne z okuciami i szyba antywłamaniową WK2. Okleina z palety RAL.

 

 

Witam,

KasjoKasia, wyczytałam, że budujesz wersję E pod Pruszkowem, czy była by możliwość obejrzenia Twojego domku? Chcemy zakupić również ten projekt ale najpierw szukamy możliwości upewnienie się w swojej decyzji. Jeśli jeszcze ktoś z Państwa był by tak miły i zgodził sie na obejrzenie domu byłam bym wdzięczna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesteśmy na etapie dachu i w związku z tym pytanie dla tych co mają już ten etap za sobą-jak u Was wyszła długość dachu w stosunku do dachówek?czy zgrywała się Wam idealnie z wybrnaymi dachówkami, czy dachówki cieliście?czy skracaliscie albo wydłuzaliscie dach/krokwie?

u nas ciesle wydłużyli okap w stosunku do projektu o ok. 10 cm i teraz po zrobieniu nadbitki na częsci dachu stwierdzamy ze okap wystaje za bardzo poza mur. oczywiscie dojdzie styropian ale i tak naszym zdaniem jest za długi okap. widać go z okien na piętrze. zasłania część światła. niefajnie jest :-(

powaznie myslimy nad skracaniem ale teraz pytanie czy nie wyjdzie za krótki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Okna które założyłem do swojej Kasjopei to okna 7 komorowe, 3 szybowe + na dole P2. Od środka biały, od zewnątrz kolor. Mam okna przesuwane w salonie. Okna któych właściwości cieplne są naprawde dobre, żadne okno nie ma powyżej 0,9 sprawdzone w fabryce. Cena 30 000,00 PLN za całość. Mogę podesłać namiary dla zainteresowanych. proszę o kontakt [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Okna które założyłem do swojej Kasjopei to okna 7 komorowe, 3 szybowe + na dole P2. Od środka biały, od zewnątrz kolor. Mam okna przesuwane w salonie. Okna któych właściwości cieplne są naprawde dobre, żadne okno nie ma powyżej 0,9 sprawdzone w fabryce. Cena 30 000,00 PLN za całość. Mogę podesłać namiary dla zainteresowanych. proszę o kontakt [email protected]

 

ładnie się prezentują :-) a jaki to kolor okien na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. My z mężem również jesteśmy na etapie wybieranie projektu i najbardziej podoba nam się projekt Kasjopea. Od dłuższego czasu czytamy to forum i zauważyliśmy, że są osoby, które budują taki dom w Warszawie i okolicy, więc jeśliby była taka możliwość, bylibyśmy bardzo wdzięczni za możliwość obejrzenia domu w realu. Bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam :) Proszę o kontakt: [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . u nas okap dachu głównego wystaje poza mur 1m kąt nachylenia dachu jak w planie 25 stopni(dojdzie ocieplenie 20cm więc zostanie 80cm)

daszki boczne 80cm na surowo. całość na razie wyglada proporcjonalnie. dachówka jest w trakcie układania wiec jeszcze efektu końcowego nie widać. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...