Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja zastanawiam się nad roletową z uwagi na układ belek pod sufitem garażu. Jeżeli taką założę to nad połową garażu mogę zrobić dodatkowe pomieszczenie na np opony, box, narty itp. Obniżę strop drewniany tak aby zmieścił się swobodnie mniejszy samochód, wykorzystując jednocześnie maksymalnie przestrzeń pod dachem.

Taki mam pomysł, (...)

 

Wycofuję się ze swojego pomysłu - brama roletowa jest cienka i ucieka przez nią znacznie więcej ciepła niż przez segmentową. "Wracam" do segmentowych bram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie mogę oprzeć się pokusie żeby się pochwalić że budowa Kasjopei III, (Ożarów Maz) rozpoczęta! Tak jak Panowie obiecali zrobili - 1 dzień wykopanie i zalanie fundamentów. Teraz aby do wiosny:)) Wiem, że zdjęcia nie są bardzo merytoryczne, ale załączenie ich jest silniejsze ode mnie:D

murator.jpg

mura3.jpg

mura2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!

Poszukuję już ponad 2 miesiące odpowiedniego projektu, który by spełniał nasze wymagania i możliwości finansowe :)

Kasjopea III jest jednym z nich aczkolwiek nurtuje mnie jedno. Mam nadzieję, że te osoby które już się wybudowały lub budują pomogą mi rozwiązać ten problem.

Zależy nam na pokoju na dole aczkolwiek wejście do niego pomiędzy tv a kominkiem nie zbytnio mi odpowiada. Tak więc moje pytanie brzmi. Czy coś z tym wejściem zmienialiście, a jeśli zostawiliście tak jak w projekcie to jak to wygląda? Czy nie przeszkadzają Wam drzwi jak oglądacie TV. Dziękuję za radę, gdyż mamy nadzieję, że na dniach zakupimy projekt z mężem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam nadzieję że w rzeczywistości będzie to lepiej wyglądało. Mam teraz stan zero i nie widzę tych metrów w kuchni, salonie, itd. Ale jak patrzyłem na Twoje zdjecia to wygląda to obszernie. Czy usunąłeś zdjęcia? bo nic w Twoim albumie nie ma?? Czy na gorze także masz ogrzewanie podłogowe, w łazienkach widziałem na scianie kaloryfer? Zastosowales jako dodatkowy?

Jeszcze jedno pytanko, czy jeżeli gabinet będę miał zamkniety, to klatka schodowa będzie ciemna? też mam zamiar zlikwidować okno w klatce.

 

Dzieki za info

pozdrawiam

Malini

 

Tak zamknąłem album-troche za duzo prywatności poszło w świat.:)Przy stanie zero tez miałem wrażenie ,że buduje kurnik a nie dom dla siebie:) Ogrzewanie w całym domu jest podłogowe-a kaloryfery drabinkowe w łazienkach na górze-zasilane są ciepła wodą z zasobnika na wodę użytkową. Mam zrobiony tzw.by-pass i pompę włączona w obieg do tych kaloryferów i uruchamiam ją czasowo na 2 godziny rano i wieczorem , żeby przeschły ręczniki i było cieplej w łazience- oczywiście podłoga w tych pomieszczeniach grzeje cały czas- dodatkowo w kaloryferach są grzałki elektryczne ,ale jeszcze ich nie musiałem używać. Jeśli chodzi o klatkę schodową - to likwidacja okna była podyktowana niewygoda dostepu a okno w moim otwartym gabinecie doskonale doświetla tą przestrzeń-gdybym zamknął gabinet mogłoby byc ciemno na klatce.Generalnie zastanawiałem się dlaczego wstawiacie Państwo 3 prysznic-dla nas 2 łazienki na górze w zupełności wystarczą- Ja w chwili obecnej zmniejszyłby dolna toaletę -zyskując za nia wieksze pomieszczenie gospodarcze ,w którym oprócz pieca z zasobnikiem i uzdatniacza wody tak umieściliśmy zlew pralniczy i pralkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamknąłem album-troche za duzo prywatności poszło w świat.:)Przy stanie zero tez miałem wrażenie ,że buduje kurnik a nie dom dla siebie:) Ogrzewanie w całym domu jest podłogowe-a kaloryfery drabinkowe w łazienkach na górze-zasilane są ciepła wodą z zasobnika na wodę użytkową. Mam zrobiony tzw.by-pass i pompę włączona w obieg do tych kaloryferów i uruchamiam ją czasowo na 2 godziny rano i wieczorem , żeby przeschły ręczniki i było cieplej w łazience- oczywiście podłoga w tych pomieszczeniach grzeje cały czas- dodatkowo w kaloryferach są grzałki elektryczne ,ale jeszcze ich nie musiałem używać. Jeśli chodzi o klatkę schodową - to likwidacja okna była podyktowana niewygoda dostepu a okno w moim otwartym gabinecie doskonale doświetla tą przestrzeń-gdybym zamknął gabinet mogłoby byc ciemno na klatce.Generalnie zastanawiałem się dlaczego wstawiacie Państwo 3 prysznic-dla nas 2 łazienki na górze w zupełności wystarczą- Ja w chwili obecnej zmniejszyłby dolna toaletę -zyskując za nia wieksze pomieszczenie gospodarcze ,w którym oprócz pieca z zasobnikiem i uzdatniacza wody tak umieściliśmy zlew pralniczy i pralkę.

 

Przy ogrzewaniu podłogowym jaką średnicę rurek zastosowałeś?

Co do łazienek, to na górze robię jedną łazienkę powiększoną, a zamiast łazienki połączonej z sypialną robimy garderobę i dlatego koniecznością jest prysznic na dole w łazience.

 

Z Twoich zdjęć wynika, że w garażu nie ma za dużo miejsca, czy mieścisz dwa samochody bez problemów, czy trzeba kombinować?

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaz jest OK po wstawieniu avensia i corolli mozna spokojnie sie poruszac-ale zeby tanczyc powinien byc o jakies 0,5m szerszy.W wersji takiej jak nasza po wstawieniu 2 aut nie bedzie miejsca na rowery ,opony czy iinne sprzety. Dlatego proponuje wykorzystac strychy w domu -ten nad garażem i ten nad pietrem. Dodatkowy koszt szybko odpłaci sie mozliwościa pochowania wszystkich domowych gratów. Pozdrawiam TT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę oprzeć się pokusie żeby się pochwalić że budowa Kasjopei III, (Ożarów Maz) rozpoczęta! Tak jak Panowie obiecali zrobili - 1 dzień wykopanie i zalanie fundamentów. Teraz aby do wiosny:)) Wiem, że zdjęcia nie są bardzo merytoryczne, ale załączenie ich jest silniejsze ode mnie:D

 

czy na zdjęciach widać płytki wykop i wylewanie chudego betonu pod ławy?

jeżeli tak to czy finalnie fundament będzie dookoła obsypany gruntem tak, żeby uzyskać pod ławą minimum głębokości przemarzania gruntu (w moich stronach 1,2m)?

jak wysoko ponad teren wyniesiony jest poziom zero budynku?

dlaczego nie zdjęto humusu wraz z kapustą z całej powierzchni przyszłego budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

buduję w Glinniku pod Zgierzem, ale mam ławy fundamentowe i czekam na wiosnę z resztą, jest jeszcze jedna kasjopea w Aleksandrowie Łódzkim. to tyle.

 

pozdrawiam

Malini

Witam.

Dzięki za info.

Oglądałem już tę Kasjopeę w Alksandrowie i tylko utwierdziła nas ona w decyzji zakupu tego projektu.

Nie wiem na kiedy my się wyrobimy z papierami, ale jak pociągniesz mury to daj znać - chętnie podjedziemy zerknąć.

Pozdrawiam

Stulp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1 Rury czekaja na podlaczenie rekuperatora, troche sie ich zebralo, ale udalo sie w miare zgrabnie je ukryc w zabudowie

2 Komin do kominka jest, tylko nie widoczny na foto, tuz obok wlazu dachowego

3 sciany kolankowej nie podnosilismy, wszystko jest jak w projekcie.

 

pozdrawiam

M.

 

Witam.

Mam pytanie o rekuperację.

Kupowaliście pakiet: "wentylacja i kominek" w MGP czy zlecaliście firmie zewnętrznej projekt? Ten z MGP jest podobno przewymiarowany.

Jaką średnicę mają te rury i czy udało się je ukryć w garach stropu nad parterem i pomiędzy deskami na stropie na piętrze czy trzeba było podwieszać sufity? Jak wtedy z wysokością pomieszceń?

 

Oraz pytania ogólne:

Praktykował ktoś może przesunięcie ściany garażu o 15 cm na zewnątrz, ale tyko na odcinu do kotłowni?

Próbował ktoś może przesunąć komin od kominka w stronę środka domu o 204cm aby narożnik został wolny? Czy Narożny kominek u dołu schodów w tej wielkości salonie nie "zagraciłby" go?

Moze dałoby się zlikwidować wtedy ten słup 25x25, który jest na rysunku koło kominka. Zlikwidować lub wylać w ścianie od gabinetu?

Wtedy można by było przenieść drzwi od gabinetu do narożnika i uzyskać szrszą o 90 cm ścianę telewizyjną?

Ktoś na forum robił wejście do gabinetu z płópiętra. Można prosić o jakieś foty od strony schodów oraz gabinetu? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Pozdrawiam

Stulp.

Edytowane przez Stulp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie o rekuperację.

Kupowaliście pakiet: "wentylacja i kominek" w MGP czy zlecaliście firmie zewnętrznej projekt? Ten z MGP jest podobno przewymiarowany.

Jaką średnicę mają te rury i czy udało się je ukryć w garach stropu nad parterem i pomiędzy deskami na stropie na piętrze czy trzeba było podwieszać sufity? Jak wtedy z wysokością pomieszceń?

 

Oraz pytania ogólne:

Praktykował ktoś może przesunięcie ściany garażu o 15 cm na zewnątrz, ale tyko na odcinu do kotłowni?

Próbował ktoś może przesunąć komin od kominka w stronę środka domu o 204cm aby narożnik został wolny? Czy Narożny kominek u dołu schodów w tej wielkości salonie nie "zagraciłby" go?

Moze dałoby się zlikwidować wtedy ten słup 25x25, który jest na rysunku koło kominka. Zlikwidować lub wylać w ścianie od gabinetu?

Wtedy można by było przenieść drzwi od gabinetu do narożnika i uzyskać szrszą o 90 cm ścianę telewizyjną?

Ktoś na forum robił wejście do gabinetu z płópiętra. Można prosić o jakieś foty od strony schodów oraz gabinetu? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Pozdrawiam

Stulp.

 

Witam

1. Kupowalismy pakiet wentylacja, ale wedlug mnie mozna go traktowac jako komiks, nie ma w nim nic co by pomoglo firmie zakladajacej system

2. Powiem tylko, ze korzystamy z firmy polecanej przez MGP a i tak korzystaja ze swoich wyliczen i wytycznych a nie z ww.

3. rury maja wewnetrzna srednice 50mm i sa schowane w podlodze pietra (wentylacja dla parteru) i w suficie pietra (wentylacja dla pietra). Nie trzeba stosowac sufitow podwieszanych, wysokosc sie nie zmienia. Rekuperator umieszczony na poddaszu. Wymaga to zgrania ekip od wentylacji, wylewek podlog i instalacji (jesli montujesz podlogowke), zeby nikt sie "nie pozabijal" o inne instalacje i zgadzala sie wysokosc wylewek.

4. Mozna tez umiescic rekuperator np. w garazu, ale ilosc rur i miejsce, ktore trzeba na nie znalezc rosnie do potegi.

 

Teraz kilka moich uwag do Waszych propozycji zmian. Moi Drodzy, igracie z projektem. Ten kto szalowal i zalewal strop parteru wie, ile zbrojenia i betonu trzeba polozyc, zeby utrzymac te wszystkie podciagi i sufity bez podpor na parterze.

1. sciany wykuszy mozna poszerzac, ale nalezy pamietac o dachu nad nimi, albo zmieni sie jego kat, albo nie bedzie jak go oprzec na murlacie (bo bedzie w dwoch roznych miejscach) albo w najlepszym przypadku nie zmiescicie sie z dachem do okna (np. lazienki), po prostu wejdzie w nie dach.

2. kominek - nalezy pamietac, ze komin w tym wydaniu nie jest konstrukcja wolnostojaca, musi sie czegos trzymac; ponadto stanie on na pietrze prosto w wyjsciu z sypialni. Watpliwa to przyjemnosc wychodzic z sypialni przy kominie. I nie moze zastapic slupa na wejsciu przy schodach, bo co bedzie podtrzymywac strop przy klatce schodowej?

3. slup 25x25 ktory jest przy kominie jest automatycznie podparciem dla slupa, ktory jest na pietrze w sypialni,a ten z kolei jest podparciem podciagu na pietrze. System "naczyn polaczonych". Tu nie dzieje sie nic bez przczyny.

Ale tradycyjnie kazdy robi to co lubi :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziłąbym ze swej strony, jak najmniej zmian w tym projekcie. każda niestety moze odbić się czkwawką w innym miejscu (jak nam się odbiła zmiana kata nachylenia dachu, wymuszona przez WZ).

 

 

Podzielisz się tą wiedzą? Mamy też problem po zmianie nachylenia dachu tzn. narazie diagnozujemy co to pociągnie za sobą. Będziemy wdzięczni za wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnuszki: Nie stresujcie się oknami narożnymi, bo są piękne!! :) A ich cena nie jest kosmiczna- okna kosztują tyle samo, dodatkowo płaci się za łącznik. U nas był to koszt ok 250 zł. Gdybym miała po raz drugi rozważać czy budować wg projektu i wstawiać okna narożne to bez wahania podjęłabym taką samą decyzję :)

Tak czy siak- WARTO, bo cieszą oko :)

 

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Razem z mężem na dniach chcielibyśmy również zakupić projekt domu Kasjopea III. Oczywiście przeszukaliśmy cały internet, aby znaleźć ten odpowiedni domek. Muszę dodać, że będziemy pierwszy raz się budować i będzie to dla nas nowość na wszystkich etapach tak więc jestem wdzięczna wszystkim użytkownikom forum za cenne uwagi. Mój mąż jest pod wrażeniem, jakie istotne uwagi można tutaj znaleźć.

Aczkolwiek cały czas nasuwają się pewne uwagi i spostrzeżenia.

Jeśli ktokolwiek chciałby się pochwalić swoją Kasjopeą i potwierdzić nasz wybór proszę o zdjęcia na e-mail [email protected] oraz o cenne uwagi co można by było zmienić lub dodać aby ten wymarzony domek cieszył nas każdego dnia....

Dziękuje również jednej osobie na forum, która udzieliła mi cennych uwag i z wielką chęcią odpisała na mój e-mail.

Pozdrawiamy i niech forum się dalej rozwija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Kupowalismy pakiet wentylacja, ale wedlug mnie mozna go traktowac jako komiks, nie ma w nim nic co by pomoglo firmie zakladajacej system

2. Powiem tylko, ze korzystamy z firmy polecanej przez MGP a i tak korzystaja ze swoich wyliczen i wytycznych a nie z ww.

3. rury maja wewnetrzna srednice 50mm i sa schowane w podlodze pietra (wentylacja dla parteru) i w suficie pietra (wentylacja dla pietra). Nie trzeba stosowac sufitow podwieszanych, wysokosc sie nie zmienia. Rekuperator umieszczony na poddaszu. Wymaga to zgrania ekip od wentylacji, wylewek podlog i instalacji (jesli montujesz podlogowke), zeby nikt sie "nie pozabijal" o inne instalacje i zgadzala sie wysokosc wylewek.

4. Mozna tez umiescic rekuperator np. w garazu, ale ilosc rur i miejsce, ktore trzeba na nie znalezc rosnie do potegi.

 

Teraz kilka moich uwag do Waszych propozycji zmian. Moi Drodzy, igracie z projektem. Ten kto szalowal i zalewal strop parteru wie, ile zbrojenia i betonu trzeba polozyc, zeby utrzymac te wszystkie podciagi i sufity bez podpor na parterze.

1. sciany wykuszy mozna poszerzac, ale nalezy pamietac o dachu nad nimi, albo zmieni sie jego kat, albo nie bedzie jak go oprzec na murlacie (bo bedzie w dwoch roznych miejscach) albo w najlepszym przypadku nie zmiescicie sie z dachem do okna (np. lazienki), po prostu wejdzie w nie dach.

2. kominek - nalezy pamietac, ze komin w tym wydaniu nie jest konstrukcja wolnostojaca, musi sie czegos trzymac; ponadto stanie on na pietrze prosto w wyjsciu z sypialni. Watpliwa to przyjemnosc wychodzic z sypialni przy kominie. I nie moze zastapic slupa na wejsciu przy schodach, bo co bedzie podtrzymywac strop przy klatce schodowej?

3. slup 25x25 ktory jest przy kominie jest automatycznie podparciem dla slupa, ktory jest na pietrze w sypialni,a ten z kolei jest podparciem podciagu na pietrze. System "naczyn polaczonych". Tu nie dzieje sie nic bez przczyny.

Ale tradycyjnie kazdy robi to co lubi :)

 

pozdrawiam

 

-50 mm wewnątrz, a ile zewnątrz? Na zdjęciu wydają się spore.Że to się zmieściło.. Jaki jest orientacyjny koszt rekuperacji u Twoich okolicach?

Jeśli chodzi o ścianę garażu, to zmieni się tylko głębokość wcięcia krokwi. W miejscu mocowania z murłatą. Ewentualnie o kilka cm zmniejszy się w tym miejscu wysokość ściany. Natomiast w wysuniętej części części ściany z zewnątrz będzie tylko 5 cm styropianu, więc nie będzie zmiany obrysy zewnętrznego.

-Właśnie z tym kominkiem mamy największy dylemat. Niby przeniesienie go do słupa w kierunku dołu schodów nic nie zmienia konstrukcyjnie w stabilności komina. Wydaje mi się, że wylanie drugiego słupa w ścianie też by mogło konstrukcyjnie przejść. Na piętrze skutkowałoby to tym, że komin byłby w pokoju przy wejściu (za słupem) i to też by nam nie przeszkadzało. Natomiast pozostaje dylemat czy kominek prawie pośrodku takiego w sumie małego salonu jest dobrym pomysłem?

Pozdrawiam

Stulp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do osób, które mają juz ścianki działowe na piętrze-jak głębokie u Was wyszły wnęki w sypialniach od strony ogrodu? w projekcie mają ok. 60 cm. ale w związku z tym ze jest słup przy wejsciu do prawej sypialni, aby zrobic normalne ościeznice na drzwi, trzeba dobudowac kawałek ścianki, w ten sposób wnęki robią się płytsze-do ok. 55 cm...troche mało na szafy, które chciałam tam umieścić :-(

jak robicie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścianek z wnękami nie będę miał - zrezygnowałem z nich celowo.

Ten słup na piętrze nie pokrywa się osiowo z tym z parteru, zaczyna się od podciągu pomiędzy dwoma słupami przy schodach z przesunięciem w stronę spocznika schodów. Jeżeli nie masz tego przesunięcia lub jest za małe to może być problem z uzyskaniem tych wnęk w pokojach. Może da się coś wykombinować...

 

Ja zrobiłem ten słup na piętrze w osi tego z parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścianek z wnękami nie będę miał - zrezygnowałem z nich celowo.

Ten słup na piętrze nie pokrywa się osiowo z tym z parteru, zaczyna się od podciągu pomiędzy dwoma słupami przy schodach z przesunięciem w stronę spocznika schodów. Jeżeli nie masz tego przesunięcia lub jest za małe to może być problem z uzyskaniem tych wnęk w pokojach. Może da się coś wykombinować...

 

Ja zrobiłem ten słup na piętrze w osi tego z parteru.

 

zrobilismy przesunięcie bo kierownik zwrócił uwagę na to o czym piszesz. z tym ze jednak za mało przesunęlismy.

dziś na budowie okazało się ze w jedym pokoju wnęka wyjdzie 60 cm, w drugim mniej więc tam zrobi sie tylko regał na ksiazki itp. a szafa stanie gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...