Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

ja zrobiłem wejście do tego dodatkowego pokoju ze spocznika. Musisz jednal liczyć się z tym , że do tego pokoju trezba zrobić też schody no i pomieszczenie jest dośc wysokie. Nie mam jeszcze do końca wykończonego wnętrza ale jak chcecie to wam prześle zdjęcia z tego pokoju . podajcie adres e- maila mój [email protected]. pl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

-50 mm wewnątrz, a ile zewnątrz? Na zdjęciu wydają się spore.Że to się zmieściło.. Jaki jest orientacyjny koszt rekuperacji u Twoich okolicach?

Pozdrawiam

Stulp

 

Witam. Na zewnatrz to bedzie ok 65 mm i wcale takie duze nie sa. Nalezy dodac ze wewnatrz sa praktycznie gladkie (nie karbowane) co ulatwia pozniejsze czyszczenie. Koszty, to niezbyt dobry temat na ogolnym forum. Nalezy przyjac, ze jezeli ktos nie jest samozwanczym specjalista od wszystkiego i zleca to wykonanie profesjonalnej firmie to powinien przeznaczyc na to ok 20tys zl (dla tego domu). Cena jest uzalezniona od wyboru jednostki centralnej, sterownika, izolacji rur, polozenia centrali,czyli ile rur trzeba ulozyc, wyboru anemostatow itp, itd. Mozna rownie dobrze ja podwoic, albo jeszcze troche zbic w dol.

W zalaczeniu przesylam zdjecie, jak to wyglada po montazu i tu musze przyznac, ze troche miejsca to to zajmuje.

Jedno jest pewne, po uruchomieniu ww, kiedy nie trzeba wietrzyc domu poprzez uchylanie np. okien, stala temp w domu wzrosla o 2 stopnie, a jest caly czas swieze powietrze i przeciagow brak.

pozdrawiam

20111206726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na zewnatrz to bedzie ok 65 mm i wcale takie duze nie sa. Nalezy dodac ze wewnatrz sa praktycznie gladkie (nie karbowane) co ulatwia pozniejsze czyszczenie. Koszty, to niezbyt dobry temat na ogolnym forum. Nalezy przyjac, ze jezeli ktos nie jest samozwanczym specjalista od wszystkiego i zleca to wykonanie profesjonalnej firmie to powinien przeznaczyc na to ok 20tys zl (dla tego domu). Cena jest uzalezniona od wyboru jednostki centralnej, sterownika, izolacji rur, polozenia centrali,czyli ile rur trzeba ulozyc, wyboru anemostatow itp, itd. Mozna rownie dobrze ja podwoic, albo jeszcze troche zbic w dol.

W zalaczeniu przesylam zdjecie, jak to wyglada po montazu i tu musze przyznac, ze troche miejsca to to zajmuje.

Jedno jest pewne, po uruchomieniu ww, kiedy nie trzeba wietrzyc domu poprzez uchylanie np. okien, stala temp w domu wzrosla o 2 stopnie, a jest caly czas swieze powietrze i przeciagow brak.

pozdrawiam

 

Witam,

My już decyzję podjęliśmy jakiś czas temu, że także będziemy robić wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Jeszcze nie ma na 100% decyzji co do wyboru jednostki centralnej. Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście podzielili się doświadczeniami z wykonania wentylacji. Chętnie też koszty, zastosowane rozwiązania, czy robiliście GWC jaka jednostka centralna itp. Jeśli nie na forum publicznym, to chętnie na e-maila [email protected] .

Dziękuję z góry za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do osób, które mają juz ścianki działowe na piętrze-jak głębokie u Was wyszły wnęki w sypialniach od strony ogrodu? w projekcie mają ok. 60 cm. ale w związku z tym ze jest słup przy wejsciu do prawej sypialni, aby zrobic normalne ościeznice na drzwi, trzeba dobudowac kawałek ścianki, w ten sposób wnęki robią się płytsze-do ok. 55 cm...troche mało na szafy, które chciałam tam umieścić :-(

jak robicie u siebie?

 

Witam , u nas murarze postawili słup na słupie bez przesunięcia nikt nie zuważył ze słup jest przesunięty przy sypianiach na piętrze. więc nie wyszły szafy wnękowe jak w planie. Ale murarze tak później pokombinowali z tymi ściankami przy tych szafach ,ze wyszły też dwie szafy z tym ze mniejsze po 150 cm szer każda i głębokości 60cm . te pokoje u mnie będą przeznaczone dla dzieci , zakładam że jak każde będzie miało szafę szer 150cm to chyba wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do osób, które zainstalowały u siebie kominek z płaszczem wodnym. Mam problem z jego lokalizacją.

Chciałem go umieścić w miejscu przewidzianym przez projektanta tj. przy schodach. Problem polega na tym, że rozmawiałem

dzisiaj z panem zajmującym się montażem kominków i stwierdził on, że kominek w tym miejscu nie będzie działał

prawidłowo. Zwrócił mi uwagę na zbyt dużą ilość załamań przewodu spalinowego biegnącego od kominka do komina.

Twierdzi on, że z tego powodu może występować problem z ciągiem. Jeśli ktoś z szacownych forumowiczów, ma takie

rozwiązanie u siebie to był bym bardzo wdzięczny za opinię jak rozwiązał ten problem i jak to się sprawdza w praktyce.

Pozdrawiam wszystkich budujących Kasjopeję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam, jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wszelkich zezwoleń na budowę Kasjopei III wariant B. W dniu wczorajszym wycieliśmy już drzewa i w poniedziałek planujemy wylać fundamenty (okolice Warszawy). Otrzymaliśmy kosztorys od firmy wykonawczej: ponad 18 tyś (bez materiałów), stan surowy otwarty ok 120tyś. Co Wy na to? Wydaje nam się, że cena jest dość wygórowana. Czytając forum widzę, że niedawno kangoo2010 wykonywał fundamenty, może coś poradzi?! Z góry dziękujemy za pomoc i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as&ma gratuluję i życzę szybkiej i bezproblemowej budowy ;) ciesze się że podałaś kwotę za jaką zrbią fundamenty i stan surowy . do tej wkoty 120 tyś trzeba doliczyć materiały? masz może rozeznanie ile to będzi edodatkowo?

 

my też jesteśmy już właściecielami projektu Kasjopea III wersja A.obecnie mąż jest na etapie kompletoweania dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę. działka prawie przygotowana, pozbylismy się dwóch budynkó które na niej były i drzew, zostało tylko jeszcze trochę gruzu. chcemy ruszyć na wiosnę z fundamentami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś pomogę. Mogę tylko powiedzieć że póki co wydaliśmy ok 23tyś. zaznaczam że "nie wyszliśmy" z ziemi. W tej cenie liczyłam: ekipa - za ten stan wzięli 3000tyś (za roboty bez dachu powiedzieli 40tyś-SSZ), drut ok 1500zł, beton 45m2 - koło 10tyś, geodeta, pani kierownki, gwoździe, parę desek itp. Zaczynamy dalej na wiosnę, także na bieżąco będę informowała. W ten pt jedziemy dogadać dach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymaliśmy kosztorys od firmy wykonawczej: ponad 18 tyś (bez materiałów), stan surowy otwarty ok 120tyś. Co Wy na to? Wydaje nam się, że cena jest dość wygórowana.

 

Cena wysoka. No chyba nie są zawaleni pracą na początku stycznia. W cenie na pewno powinno być zawarte: wykonanie ław fundamentowych w szalunkach, a nie w gruncie, użycie własnych narzędzi do zagęszczania pospółki itp.

 

W tej cenie liczyłam: ekipa - za ten stan wzięli 3000tyś (za roboty bez dachu powiedzieli 40tyś-SSZ), drut ok 1500zł, beton 45m2 - koło 10tyś, geodeta, pani kierownki, gwoździe, parę desek itp.

 

beton 45m3 (jak rozumiem) czy to znaczy, że cały fundament tzn, ławy i ściany fundamentowe zostały wykonane w gruncie? (Na same ławy to chyba prawie 3 razy za dużo tego betonu). I czy dobrze rozumiem, że ten stan kosztował 3000 zł? Co za to zrobili? Wykop, izolację zagęszczenie pospółki i chudziaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem na etapie przygotowywania projektu indywidualnego na podstawie Kasjopei III. Aktualnie ustalamy z architektem rodzaj stropu. Pomiędzy parterem i piętrem zdecydowaliśmy się na strop monolityczny natomiast nie jestem pewien co do stropu pomiędzy strychem i I piętrem. Architekt proponuje drewniany natomiast ja myślę również nad terivą. Czy możecie cos doradzić w tej kwestii? jaki rodzaj stropu Wy wybraliście i dlaczego?

Drugie pytanie dotyczy producenta okien którego wybraliście ?

Gorąco pozdrawiam wszystkich Kasjopeowców w Nowym roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as&ma gratuluję i życzę szybkiej i bezproblemowej budowy ;) ciesze się że podałaś kwotę za jaką zrbią fundamenty i stan surowy . do tej wkoty 120 tyś trzeba doliczyć materiały? masz może rozeznanie ile to będzi edodatkowo?

 

my też jesteśmy już właściecielami projektu Kasjopea III wersja A.obecnie mąż jest na etapie kompletoweania dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę. działka prawie przygotowana, pozbylismy się dwóch budynkó które na niej były i drzew, zostało tylko jeszcze trochę gruzu. chcemy ruszyć na wiosnę z fundamentami !!!

 

Dziękujemy i również życzymy bezproblemowej i szybkiej budowy o ile to możliwe :-) Podane przeze mnie ceny są za samą robociznę, powiedziano mi, że na materiały muszę mieć drugie tyle. Szukam dlaej, jutro mam dostać wycenę od innej firmy dla porównania, polecił mi mój geodeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane przeze mnie ceny są za samą robociznę, powiedziano mi, że na materiały muszę mieć drugie tyle. Szukam dlaej, jutro mam dostać wycenę od innej firmy dla porównania, polecił mi mój geodeta.

 

Jeżeli udałoby się przekazać podstawowe informacje dot. wyceny od tej innej firmy to byłbym zobowiązany. Szczególnie dot. stanu zerowego (ławy, ściany fundamentowe,chudziak)-planuję budowę zbliżonego budynku i raczej oczekiwałem ok. 150 tys zł za całość stanu surowego otwartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamknąłem album-troche za duzo prywatności poszło w świat.:)Przy stanie zero tez miałem wrażenie ,że buduje kurnik a nie dom dla siebie:) Ogrzewanie w całym domu jest podłogowe-a kaloryfery drabinkowe w łazienkach na górze-zasilane są ciepła wodą z zasobnika na wodę użytkową. Mam zrobiony tzw.by-pass i pompę włączona w obieg do tych kaloryferów i uruchamiam ją czasowo na 2 godziny rano i wieczorem , żeby przeschły ręczniki i było cieplej w łazience- oczywiście podłoga w tych pomieszczeniach grzeje cały czas- dodatkowo w kaloryferach są grzałki elektryczne ,ale jeszcze ich nie musiałem używać. Jeśli chodzi o klatkę schodową - to likwidacja okna była podyktowana niewygoda dostepu a okno w moim otwartym gabinecie doskonale doświetla tą przestrzeń-gdybym zamknął gabinet mogłoby byc ciemno na klatce.Generalnie zastanawiałem się dlaczego wstawiacie Państwo 3 prysznic-dla nas 2 łazienki na górze w zupełności wystarczą- Ja w chwili obecnej zmniejszyłby dolna toaletę -zyskując za nia wieksze pomieszczenie gospodarcze ,w którym oprócz pieca z zasobnikiem i uzdatniacza wody tak umieściliśmy zlew pralniczy i pralkę.

 

Witam Tetetka

Ja miałam to szczęście obejrzeć zachwycające dzieło, niestety dwa dni później chciałam pokazać mężowi i już ich nie było:-( Szanując Państwa prywatność prosiłabym o kilka zdjęć zewnętrznych domu i ogrodu na maila emilka.wiecek@wp. Z góry bardzo dziękuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po ciężkich trudach kolejna Kasjopea już stoi. Dla osób które zastanawiają się nad wyborem projektu - dodam że dokonaliśmy kilku zmian - najbardziej istotna i widoczna z zewnątrz to brak wykuszu.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Edem

kasjo1.jpg

Edytowane przez Edem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy zmieniał ktoś terivę na płytę monolityczną, jeśli tak prosiłbym również podać koszty.

 

U mnie koszt materiałów stropu monolitycznego gr. 15cm, stal fi 12, razem ze schodami wylewanymi na mokro, wszystkimi słupami, belkami, wieńcami wyniósł około 18tys. Wysokość parteru podniesiona do 3.0m. Strop piętra również jest monolityczny więc koszt stempli i desek rozkłada się na dwa. Parę groszy odzyskam sprzedając je po zakończeniu robót.

Nie wiem ile w tym sam strop kosztował. Zyskałem płaski sufit w jadalni, mniejsze niż w projekcie podciągi przy schodach i brak rys od pęknięć terivy /mogą się pojawić/ lub płyt gipskartonowych - położę tynki cementowo wapienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...