Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich wielbicieli Kasjopei :)

Moje pytanie dotyczy projektu Kasjopea 3. Jak lub na co wykorzystaliście, bądź macie zamiar wykorzystać ten najmniejszy pokoik na piętrze (ok. 7,5m2)??? Na gabinet, garderobo-schowek, etc.??? Poszukuję inspiracji, bo do końca nie wiemy co zrobić z tą przestrzenią... Dziękuję za wszystkie cenne wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam!

My z mężem zmieniliśmy troszeczkę górę, tzn. zlikwidowaliśmy garderobę w sypialni, ściankę działową przesunęliśmy i tym samym ten mały pokoik stał się większy o 4m2. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Na górze też zlikwidowaliśmy jedną z łazienek, tą właśnie z wejściem od sypialni, w zamian z a to powiększyliśmy tą z wyjściem z korytarza i zmieściliśmy jeszcze tam garderobę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli Kasjopei :)

Moje pytanie dotyczy projektu Kasjopea 3. Jak lub na co wykorzystaliście, bądź macie zamiar wykorzystać ten najmniejszy pokoik na piętrze (ok. 7,5m2)??? Na gabinet, garderobo-schowek, etc.??? Poszukuję inspiracji, bo do końca nie wiemy co zrobić z tą przestrzenią... Dziękuję za wszystkie cenne wskazówki :)

 

Witaj,

my podobnie jak morny połączyliśmy ten pokoik z garderoba z głównej sypialni i w rezultacie mamy większy pokój. Łazienkę z głównej sypialni przerobiliśmy na garderobę :)

 

BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało nam się wylać fundamenty przed mrozami. Podaję poszczególne koszty, przy czym ze względu na teren nad wylewkę wyszliśmy 4 bloczkami. Czyli w sumie mamy prawie 180 cm w ziemi:

Geodeta wytyczenie domu - 500,00

Beton B20 z dodatkiem przeciwmrozowym z pompą - 43m3 - 11 190,00

Pręty + druty - 4 656,76

Cegły+pustaki szalunkowe - 5 133,71

Robocizna - 10 700,00

Wpis Pani Kierownik - 600,00

W sumie na dzień dzisiejszy kosztowała nas: 32 780,47zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do cieśli. Nam panowie wycenili pracę - (wybraliśmy dachówkę) na 28ty/woj maz. Jak to u Was wygląda/ło, podobne koszty? Nie za drogo..?. Ile wyniosła dachówka? Może ktoś ma namiary na jakąś solidną ekipę... będę wdzięczna. A do wiosny już tuż tuż:)

 

No my robiliśmy jesienią dach (również dachówka) i w sumie za cieślę i dekarza daliśmy 17 tys. woj wielkopolskie. Myślę że 28 tys to trochę dużo, z tego co nam Ci fachowcy mówili to to jest bardzo prosty dach, bez żadnych wypustek i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do cieśli. Nam panowie wycenili pracę - (wybraliśmy dachówkę) na 28ty/woj maz. Jak to u Was wygląda/ło, podobne koszty? Nie za drogo..?. Ile wyniosła dachówka? Może ktoś ma namiary na jakąś solidną ekipę... będę wdzięczna. A do wiosny już tuż tuż:)

 

Witam,

ja mam już cieślę zarezerwowanego, praca wyceniona na 20 tyś wraz z stropem drewnianym, u mnie rownież dachówka, na razie mam wycenę PIANO Meyera Holsena, calość 33 tys. Województwo Łódzkie. Także wydaje mi się że możesz jeszcze trochę negocjować. Dodam jeszcze że wybrałem najdroższego, ale różnica była 2 tyś na całości.

 

pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem laikiem drodzy forumowicze, chcę zmienić materiał z porotherm na Ytong na jakim etapie przygotowywania dokumentacji mam to zrobić?

Proszę o pomoc.

 

Witam nareszcie ktoś buduje w Łodzi.

Ja buduję z porotermu, ale nie musisz nic zmieniać w projekcie jeśli chcesz wybudować z Ytonga.

 

pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

my podobnie jak morny połączyliśmy ten pokoik z garderoba z głównej sypialni i w rezultacie mamy większy pokój. Łazienkę z głównej sypialni przerobiliśmy na garderobę :)

 

BK

 

U nas identycznie, to jest dobre rozwiązanie, a czy zostawiliście w takich rozmiarach jak w projekcie balkon w sypialni? bo my zamierzamy go trochę zmnieszyć, u nas będzie od północy i w dodatku od ulicy, także poranna kawa odpada:)

 

pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !

Zaczynamy budowę wiosną, obecnie czekamy na pozwolenie na budowę.

Jeśli ktokolwiek z Wielkopolski mógły spotkać się i pokazać swój dom, a raczej podzielić się doświadczeniem z budowy ( prac ogólnobudowlanych), chętnie skorzystamy. Ekipy do budowy mamy wytypowane, choć ogólnobudowlana nadal mi nie pasuje ( myślę nad zmianą co może początek prac opóźnić ). Czeka nas jeszcze wycinka drzew.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do tej pory mocno myslelismy nad projektem indywidualnym, ale ostatnio skupilismy sie na gotowym Kasjopea - III.

Mamy watpliwosci co do tej sciany w salonie (wg projektu) poswieconej na TV ale jednoczesnie z wejsciem do tego dodatkowego pokoju na dole.

Czy mozecie powiedziec jak to wyglada w rzeczywistosci ? Tzn czy te niecale dwa metry na tv i zaraz drzwi i kominek jakos wspolgra ? Czy moze jakos inaczej rozwiazaliscie to architektonicznie ?

Czy jest ktos kto moglby sie pochwalic i pokazac (moze chociaz zdjecia, jesli nei na zywo) wlasnie ta wersje Kasjopei w okolicach Warszawy, Ożarowa, Nadarzyna...

Bedę wdzięczna za każdy odzew !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do tej pory mocno myslelismy nad projektem indywidualnym, ale ostatnio skupilismy sie na gotowym Kasjopea - III.

Mamy watpliwosci co do tej sciany w salonie (wg projektu) poswieconej na TV ale jednoczesnie z wejsciem do tego dodatkowego pokoju na dole.

Czy mozecie powiedziec jak to wyglada w rzeczywistosci ? Tzn czy te niecale dwa metry na tv i zaraz drzwi i kominek jakos wspolgra ? Czy moze jakos inaczej rozwiazaliscie to architektonicznie ?

Czy jest ktos kto moglby sie pochwalic i pokazac (moze chociaz zdjecia, jesli nei na zywo) wlasnie ta wersje Kasjopei w okolicach Warszawy, Ożarowa, Nadarzyna...

Bedę wdzięczna za każdy odzew !

 

ja mam w planach przesunięcie drzwi do tego dodatkowego pokoju maksymalnie jak się tylko do w drugi koniec, kominek myślimy wrzucić pod schody (w miarę możliwości) i wtedy na tv zostanie więcej miejsca między drzwiami a kominkiem. To jest pomysł a realizacja dopiero za jakiś czas więc nie zgłębiałam jeszcze tematu np. izolacji schodów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w planach przesunięcie drzwi do tego dodatkowego pokoju maksymalnie jak się tylko do w drugi koniec, kominek myślimy wrzucić pod schody (w miarę możliwości) i wtedy na tv zostanie więcej miejsca między drzwiami a kominkiem. To jest pomysł a realizacja dopiero za jakiś czas więc nie zgłębiałam jeszcze tematu np. izolacji schodów itp.

 

Ano tez o tym myslalam, ale bez przesuwania kominka, to wejscie do gabinetu byloby jakos mocno wcisnete w rog i zaden mebel by nie wszedl.

Zastanawiam sie na ile technicznie jest mozliwe przesuniecie tego kominka.

Tak na sucho to doszlam do wniosku ze pewnie bez szkody moge przesunac to wejscie jakies 20 cm ;)

 

Barbarska, no u nas wlasnie gabinet ma takie przeznaczenie albo typowego gabinetu (zamkniety - tylko do pracy) albo biblioteka z mi\oimi gratami i biurkiem, wiec upieramy sie zeby kacik tv byl w salonie.

A wogole kiedy zaczynacie ?

 

No nic moze ktos ma juz ta scianke wybudowana i moze pokazac real albo zdjecie to bede wdzieczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak coś mi się wydaje, że wiele naszych planów czy zamierzeń zmieni się w tzw. "praniu" ... :)

Bardzo liczyłam na to, że z budową ruszymy już na koniec kwietnia, ale ekipa, z którą jesteśmy umówieni nie wyrobi się z poprzednią robotą, także pewniejszy jest termin z początkiem czerwca ... Już nie mogę się doczekać..., a wtedy dopiero się zacznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...