Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas identycznie, to jest dobre rozwiązanie, a czy zostawiliście w takich rozmiarach jak w projekcie balkon w sypialni? bo my zamierzamy go trochę zmnieszyć, u nas będzie od północy i w dodatku od ulicy, także poranna kawa odpada:)

 

pozdrawiam

M

 

Balkon zmniejszyliśmy - tez jest od ulicy a o te dodatkowe centymetry w sypialni robia różnice :)

 

BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O ile dokładnie zmiejszyliście balkon w sypialni i na ile zyskał tym pokój?

Pozdr. B.

 

Witam, ja całkowicie zlikwidowałem loggie, była od ulicy strona północna, przez to mamy o 3,6 mkw wiekszą sypialnie i bardziej ustawną, z szerokim 2,60 oknem panoramicznym, odszedł koszt barierek, folii w płynie pod płytki, okapników, żywicy itp w sumie ok 4000 zł

pozdrawiam budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie siedzę i myślę więc może ktoś z tych którzy już mieszkają lub mają plan urządzenia sypialni tej od frontu (i zlikwidowali garderobę na rzecz małego pokoju) gdzie umieściliście szafę/garderobę? tak patrzę że przy układzie dużego podwójnego łóżka (my chcemy 160 albo nawet 180cm materac) z dwoma szafkami nocnymi po bokach w tym kącie łóżkowym nie ma jak się zmieścić żeby skrzydła balkonowe nie zatrzymywały się na łóżku a pozostała część pokoju też średnio da się zagospodarować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie siedzę i myślę więc może ktoś z tych którzy już mieszkają lub mają plan urządzenia sypialni tej od frontu (i zlikwidowali garderobę na rzecz małego pokoju) gdzie umieściliście szafę/garderobę? tak patrzę że przy układzie dużego podwójnego łóżka (my chcemy 160 albo nawet 180cm materac) z dwoma szafkami nocnymi po bokach w tym kącie łóżkowym nie ma jak się zmieścić żeby skrzydła balkonowe nie zatrzymywały się na łóżku a pozostała część pokoju też średnio da się zagospodarować...

 

Witam

mozna rozszerzyc drzwi balkonowe do wymiaru okna kuchennego na dole (zostana zachowane proporcje z zewnatrz) i zrobic je przesuwne...bardzo wygodne w uzytku i problem przestrzeni po ich otwarciu znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem zapytać wszystkich którzy zakończyli etap SZO/Z - jak uszczelnić połączenie pomiędzy dachówkami nad garażem a elewacją ściany?

Ocieplenie ściany zostało wykonane przed montażem więźby i położeniem dachówek nad garażem. Pozostaje teraz temat uszczelnienia styku dachówka - elewacja. Podczas opadów deszczu i silnym wietrze widać iż woda dostaje się po elewacji do garażu. Bardzo proszę o radę i ew. szczegółowe zdjęcia tego uszczelnienia.

 

Pozdrawiam,

Edem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dokładnie zmiejszyliście balkon w sypialni i na ile zyskał tym pokój?

Pozdr. B.

 

Wedlug projektu sciana przy tym balkonie ma byc szeroka na 12 cm, my zrobilismy ja taka jak wszystkie inne czyli 28 i te dodatkowe 16 cm wyszlo na balkon

 

Pozdrawiam,

BK

Edytowane przez moppe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam wielką prośbę do wszystkich, których domek jest już zadaszony. Czy moglibyście mi podać przybliżony koszt wykonania dachu: materiały + robocizna ??? Czekamy właśnie na pierwszą wycenę i chcielibyśmy mieć jakiś orientacyjny punkt odniesienia. Jeśli ktoś woli, to proszę pisać na prywatny mail: [email protected].

Z góry dziękuję za wszelkie dane :)

Pozdrawiam

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam wielką prośbę do wszystkich, których domek jest już zadaszony. Czy moglibyście mi podać przybliżony koszt wykonania dachu: materiały + robocizna ??? Czekamy właśnie na pierwszą wycenę i chcielibyśmy mieć jakiś orientacyjny punkt odniesienia. Jeśli ktoś woli, to proszę pisać na prywatny mail: [email protected].

Z góry dziękuję za wszelkie dane :)

Pozdrawiam

B.

 

Witaj,

w zależności od wyboru dachówki cementowe to koszt ok. 10-12 TPLN a dachówki ceramiczne od 18 TPLN w górę. Więźba dachowa powinna się zmieścić w 10 TPLN. Robociznę można liczyć pomiędzy 15-17 TPLN. W podanych kwotach zmieści się cały materiał tzn. dachówki, gąsiory, spinki, uszczelnienia pod gąsiory, membrana dachowa itp. Nie uwzględniłem jednak klinkieru na kominy oraz stopni kominiarskich.

Pozdrawiam,

Edem

Edytowane przez Edem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

jesteśmy na etapie wyboru projektu. Kasjopea 3 bardzo nam się podoba i chyba przy niej zostaniemy (może z niewielkimi zmianami). Mam jednak pytanie do tych, co już Kasjopeę wybudowali. Jakie stosujecie ogrzewanie? Czy ktoś zdecydował się wyłącznie na ogrzewanie podłogowe? Jeśli tak, to czy jest ono wydajne, wodne czy elektryczne, jakim paliwem zasilane... Będziemy wdzięczni za wszelkie podpowiedzi :) My skłaniamy się tylko ku podłogowemu, żeby już nie wieszać grzejników, ale ciągle boimy się, czy nie będziemy w takim domu marznąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

jesteśmy na etapie wyboru projektu. Kasjopea 3 bardzo nam się podoba i chyba przy niej zostaniemy (może z niewielkimi zmianami). Mam jednak pytanie do tych, co już Kasjopeę wybudowali. Jakie stosujecie ogrzewanie? Czy ktoś zdecydował się wyłącznie na ogrzewanie podłogowe? Jeśli tak, to czy jest ono wydajne, wodne czy elektryczne, jakim paliwem zasilane... Będziemy wdzięczni za wszelkie podpowiedzi :) My skłaniamy się tylko ku podłogowemu, żeby już nie wieszać grzejników, ale ciągle boimy się, czy nie będziemy w takim domu marznąć...

 

Witam

Mamy tylko ogrzewanie podlogowe wodne (Elektryczne w takim wydaniu to raczej byscie na rachunki nie zarobili). Piec na paliwo stale (ekogroszek) z zasobnikiem, jesli juz uda sie; 1) kupic dobry groszek 2) ustawic piec 3) skonfigurowac komputer sterujacy caloscia to wystarczy raz w tygodniu przy nim popracowac. Niestety ww. 3 punkty nie sa takie proste, jakby sie wydawalo :) W takiej konfiguracji ww. piec musi pracowac w ukladzie otwartym, a podlogowka w zamknietym. Zeby bylo to wydajne, efektywne i bezpieczne to cala kotlownia bedzie troche rozbudowana. Podlogowka jest jak najbardziej wydajna i nagrzeje dom ale z gory nalezy pamietac ze ten uklad ma dosc duza bezwladnosc. Ma to znaczenie zwlaszcza w sypialniach, gdzie chcemy np. szybko dogrzac pomieszczenie. Z doswiadczenia ostatnich mrozow, najpewniej domontujemy jakies male grzejniki w sypialniach, zeby szybciej dogrzac badz wychlodzic sypialnie (przede wszystkim w te najwieksze mrozy).

Jesli nie chcecie marznac w domu to skupcie sie w pierwszej kolejnosci na dobrej izolacji scian,okien. To one najbardziej wychlodza dom, jesli cos jest nie tak.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy tylko ogrzewanie podlogowe wodne .........

Jesli nie chcecie marznac w domu to skupcie sie w pierwszej kolejnosci na dobrej izolacji scian,okien. To one najbardziej wychlodza dom, jesli cos jest nie tak.

pozdrawiam

 

Witajcie,

 

my także myślimy tylko o ogrzewaniu podłogowym - do tego ma być kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (kontra bezładność podłogówki) lub spięty z podłogówką. Tutaj właśnie pojawiają się problemy - tzn. zabezpieczenia o których pisaliście dla pracy w układzie otwartym. Czy korzystaliście z odrębnego projektu ogrzewania podłogowego z Mg Projekt? Z tego co pamiętam, to montowaliście też rekuperator - czy udało się już go uruchomić? Jak działa - jesteście zadowoleni? Proszę także o informację czy zastosowaliście ocieplenie budynku tak jak w projekcie tzn. 20 cm?

 

Pozdrawiam,

Edem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rozważamy ogrzewanie podłogowe pod warunkiem, że nie będzie potrzebna dodatkowa instalacja, tzn tradycyjne grzejniki (dopuszczamy co najwyżej elektryczne grzejniki w łazience, tak na wszelki wypadek). Bo jeśli podłogowe samodzielnie nie daje sobie rady, to nie widzimy sensu w jego instalacji (w takim przypadku zdecydowalibyśmy się na tradycyjne c.o. z grzejnikami).

Ciekawe, czy gruntowa pompa ciepła dałaby radę rozgrzać wodną podłogówkę do tego stopnia, aby radziła sobie z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domu i żeby na przykład gazem dogrzewać jedynie wodę do kąpieli (ewentualnie podłogi w razie baaardzo silnych mrozów...). Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rozważamy ogrzewanie podłogowe pod warunkiem, że nie będzie potrzebna dodatkowa instalacja, tzn tradycyjne grzejniki (dopuszczamy co najwyżej elektryczne grzejniki w łazience, tak na wszelki wypadek). Bo jeśli podłogowe samodzielnie nie daje sobie rady, to nie widzimy sensu w jego instalacji (w takim przypadku zdecydowalibyśmy się na tradycyjne c.o. z grzejnikami).

Ciekawe, czy gruntowa pompa ciepła dałaby radę rozgrzać wodną podłogówkę do tego stopnia, aby radziła sobie z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domu i żeby na przykład gazem dogrzewać jedynie wodę do kąpieli (ewentualnie podłogi w razie baaardzo silnych mrozów...). Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

Mamy ogrzewanie podłogowe w całum domu,a tylko drabinkowe grzejniki w łazienkach-z dodatkowo umieszczona w nich grzałka elektryczna . Mimo b. silnych mrozów nie było potrzeby właczenia grzałki elektrycznej.Układ działa b. sprawnie temperatura w pokojach 22-23 stp-piec gazowy,gaz ziemny, z zasobnikiem ciepłej wody.

Wprowadzilismy sie we wrzesniu - na koniec maja podam zuzycie gazu -zeby obiektywnie kazdy mógł przeanalizowax sobie koszty-ale nie jest tak źle miesieczne zuzycia oscyluja wokół 300 m.sześc. gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

razem z mężem budujemy Kasjopeję wersję z podwójnym garażem

Mam trzy pytania:

- mamy wycenę elektryki ale wydaje nam się dość drogo, czy ktoś doświadczony w okablowywaniu Kasjopeji może podpowiedzieć jaki miał totalny koszt tego całego elektrycznego zamieszania?

- czy ktoś z was zostawił okna na dole zgodnie z projektem czyli przesuwne bez słupka i robił wycenę? boje się że to jest ogromny koszt

- szukam cen tynków nie maszynowych tylko tych ręcznie kładzionych, podobno bardziej trwałe. Pytanie o koszt i o wasze zdanie.

będę wdzięczna za pomoc.

 

Witam. Znalazłem na necie państwa pytania w sprawie tego domu. Chciałbym

się zorientować czy go wybudowaliście/ budujecie. Chciałbym zapytać o

jego funkcjonalnośc i rozwiązania techniczne (chodzi o "wiszacą "

ścianę nad garażem i kuchnią.

Wspólnie z żoną chcemy wybudować właśnie taki dom i szukamy

informacji od już budujących na ten temat.

Dziękuję za odpowiedz.- najlepiej na e-mail: [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zdjęcia kasjopei III- szczególnie stanu surowego. Najlepiej na e-mail.

Z góry wielkie dzięki.

 

Najbardziej interesuje mnie jak zostało rozwiązane wiszącej ściany nad garażem i kuchnią

[email protected]

Edytowane przez pszczolka998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

my także myślimy tylko o ogrzewaniu podłogowym - do tego ma być kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (kontra bezładność podłogówki) lub spięty z podłogówką. Tutaj właśnie pojawiają się problemy - tzn. zabezpieczenia o których pisaliście dla pracy w układzie otwartym. Czy korzystaliście z odrębnego projektu ogrzewania podłogowego z Mg Projekt? Z tego co pamiętam, to montowaliście też rekuperator - czy udało się już go uruchomić? Jak działa - jesteście zadowoleni? Proszę także o informację czy zastosowaliście ocieplenie budynku tak jak w projekcie tzn. 20 cm?

 

Pozdrawiam,

Edem

 

Witam

Nie chce sie bawic w eksperta, bo nim nie jestem, ale nie widze wiekszych problemow z polaczeniem kominka z podlogowka. Nalezy jednak pamietac, ze musi on podgrzewac wode w zasobniku, z ktorego idzie woda do ogrzewania (i miesza sie z powracajaca, zeby nie byla za ciepla) a nie bezposrednio petle w podlodze. Jedyne co, to bedzie wiecej rur w scianach i zapewne dodatkowe pompy obiegowe w instalacji... $$$ :). Nie bralismy pakietu z MgProjekt, bo firma instalacyjna, ktora zna sie na rzeczy i tak zrobi swoj projekt rozlozenia instalacji, zeby to wszystko opanowac. Rekuperator zainstalowalismy. Po 3 miesiacach poza wysokimi kosztami zakupu widze same plusy. Cieplej w domu (przy wlaczonym rekuperatorze ok 2stopnie wyzsza), non stop swieze powietrze, nie ma przeciagow, nie halasuje. Ciezko powiedziec w tej chwili, na ile mozna oszczedzic na ogrzewaniu, ale temperatura w domu oscyluje od 23stopni (przy najwiekszych mrozach) do 25,5stopnia przy takiej pogodzie jak teraz (od -5 do +10). Dom jest ocieplony 20cm styropianu termoorganika (grafitowy).

Jedyny pakiet MgProjekt, z jakiego aktywnie korzystalismy to energooszczedny. (podloga,sciany,dach,wentylacja).

Dom po zrobieniu Certyfikatu odpowiada statusem Domu Energooszczednego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem pierwszy raz na forum, i mam od razu pytaniem czy ktoś buduje Kasjopeję z piwnicą i czy jest tu może ktoś, kto już wybudował ten dom / może być też bez piwnicy/ na Śląsku lub w sąsiednich regionach?

 

My w tym roku zaczynamy budowę Kasjopei z podpiwniczeniem k/Żor (przewidujemy zrobić piwnice z parterem). Z góry zaznaczam, że koszt samej piwnicy jest znaczny w porównaniu do pozostałych etapów budowy. W kosztorysie piwnica z hydroizolacją i stropem z żelbetu wyniesie 70-80 tyś. Projekt piwnicy w załączniku

piwnica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...