Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

marmolada

Witam

jestem pierwszy raz na forum, i mam od razu pytaniem czy ktoś buduje Kasjopeję z piwnicą i czy jest tu może ktoś, kto już wybudował ten dom / może być też bez piwnicy/ na Śląsku lub w sąsiednich regionach?

 

Ja jestem na etapie SSO i koszt budowy Kasjopei z podwójnym garażem i poddaszem użytkowym oraz piwnicą pod całym domem wyniósł jak do tej pory 280 tys. Porównując to z innymi danymi budowniczych Kasjopei bez piwnicy wyliczyłem, że fakt posiadania 80 m2 piwnicy kosztuje jak do tej pory 70 tys. a będą następne koszty związane z wykończeniem tej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, z początkiem maja zamierzam rozpocząć budowę kasjopeii 2 (pół bliźniaka) i zaczynam się rozglądać za ekipą, budowa pod Warszawą. Póki co otrzymałem jedną ofertę na stan pod klucz na kwotę 370 tyś zł (bez okien, drzwi i bramy garażowej) oraz na SSO na kwotę 110 tyś zł (robocizna bez materiałów). Skłaniam się do prowadzenia budowy systemem gospodarczym, więc oferta pod klucz raczej odpada, proszę zatem o informację czy koszty ekipy w zakresie SSO nie są wygórowane, zwłaszcza proszę o opinię osoby budujące w mazowieckim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z początkiem maja zamierzam rozpocząć budowę kasjopeii 2 (pół bliźniaka) i zaczynam się rozglądać za ekipą, budowa pod Warszawą. Póki co otrzymałem jedną ofertę na stan pod klucz na kwotę 370 tyś zł (bez okien, drzwi i bramy garażowej) oraz na SSO na kwotę 110 tyś zł (robocizna bez materiałów). Skłaniam się do prowadzenia budowy systemem gospodarczym, więc oferta pod klucz raczej odpada, proszę zatem o informację czy koszty ekipy w zakresie SSO nie są wygórowane, zwłaszcza proszę o opinię osoby budujące w mazowieckim.

 

Stan surowy otwarty powinien kosztować około 60tys. zł (koszt robocizny okolice Warszawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wykończenie to już nie jest aż takie drogie w porównaniu z resztą domu. Szkoda, że jesteś aż w Wałbrzychu, bo chętnie bym zobaczyła domek.
Ja jestem na etapie SSO i koszt budowy Kasjopei z podwójnym garażem i poddaszem użytkowym oraz piwnicą pod całym domem wyniósł jak do tej pory 280 tys. Porównując to z innymi danymi budowniczych Kasjopei bez piwnicy wyliczyłem, że fakt posiadania 80 m2 piwnicy kosztuje jak do tej pory 70 tys. a będą następne koszty związane z wykończeniem tej powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku zaczynamy budowę Kasjopei z podpiwniczeniem k/Żor (przewidujemy zrobić piwnice z parterem). Z góry zaznaczam, że koszt samej piwnicy jest znaczny w porównaniu do pozostałych etapów budowy. W kosztorysie piwnica z hydroizolacją i stropem z żelbetu wyniesie 70-80 tyś. Projekt piwnicy w załączniku

 

dzięki, piwnica bardzo fajna ... dużo miejsca, ale koszt nie mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie SSO i koszt budowy Kasjopei z podwójnym garażem i poddaszem użytkowym oraz piwnicą pod całym domem wyniósł jak do tej pory 280 tys. Porównując to z innymi danymi budowniczych Kasjopei bez piwnicy wyliczyłem, że fakt posiadania 80 m2 piwnicy kosztuje jak do tej pory 70 tys. a będą następne koszty związane z wykończeniem tej powierzchni.

a wycenie na stronie mg projekt jest za SSO coś około 120 tys. :)) wiec jednak wychodzi więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie SSO i koszt budowy Kasjopei z podwójnym garażem i poddaszem użytkowym oraz piwnicą pod całym domem wyniósł jak do tej pory 280 tys.

 

poddasze użytkowe?

czy dobrze rozumiem - zrobiliście ścianki kolankowe, okna dachowe, schody na poddasze /nie rozkładane - prawdziwe/?

jeżeli tak, to jakie przewidujecie ocieplenie stropu i dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z forumowiczów podnosił może parter o jedną cegłę, chodzi mi zwłaszcza o rozwiązanie kwestii dodatkowych stopni na schodach

 

my podnieśliśmy, schody mamy wylewane na mokro, przeliczaliśmy je samodzielnie, spocznik podzielony na pół i jedna z połówek jeszcze na pół pod kątek 45 stopni. Tempo schodów h=18.4, s=27, 18 stopni, różnica między posadzkami 331cm, tyle w teorii, w praktyce, w stanie surowym, tych milimetrów się nie osiągnie lejąc beton z gruchy, jednak chodząc teraz po tych schodach odczuwam "komfort podróży" z góry na dól i odwrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddasze użytkowe?

czy dobrze rozumiem - zrobiliście ścianki kolankowe, okna dachowe, schody na poddasze /nie rozkładane - prawdziwe/?

jeżeli tak, to jakie przewidujecie ocieplenie stropu i dachu?

 

bez ściany kolankowej, podniesiony kont dachu z 30 do 35 stopni, schody będą drewniane z piętra na poddasze, strop drewniany na legarach 22 cm x 10 cm, ocieplenie planuję 22cm wełny pomiędzy krokwiami + 5 cm wełny poprzecznie oraz wełnę pomiędzy legarami, tak na wypadek rzadszego korzystania z poddasza zimą, całą górę można odciąć, to będzie jedno duże pomieszczenie, okna dachowe są z dwóch stron od strony kominów (okno połączone z włazem kominowym i naprzeciwko okno podwójne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ogrzewanie podłogowe w całum domu,a tylko drabinkowe grzejniki w łazienkach-z dodatkowo umieszczona w nich grzałka elektryczna . Mimo b. silnych mrozów nie było potrzeby właczenia grzałki elektrycznej.Układ działa b. sprawnie temperatura w pokojach 22-23 stp-piec gazowy,gaz ziemny, z zasobnikiem ciepłej wody.

Wprowadzilismy sie we wrzesniu - na koniec maja podam zuzycie gazu -zeby obiektywnie kazdy mógł przeanalizowax sobie koszty-ale nie jest tak źle miesieczne zuzycia oscyluja wokół 300 m.sześc. gazu.

 

Witam Tetelka,

 

Mam do Ciebie ogromną prośbę, czy nie będzie dla Ciebie problemem przesłanie mi kilku zdjęć elewacji na mojego maila prywatnego, teraz właśnie nad tym pracujemy i brakuje nam paru szczegółów.

 

Czy okna na piętrze montowałeś tak jak w projekcie (wys. 120)? Czy powiększałeś je?

 

I najważniejsze, jak montowałeś te płytki elewacyjne? I jaka to firma? Czy robiłeś tak, że cały dom ociepliłeś styropianem 20 cm, a w miejscach gdzie montowałeś płyty elewacyjne , styropian 15 cm? Na jaki klej montowałeś płytki elewacyjne?

 

Mój mail: [email protected]

 

Z góry Ci serdeczni e dziękuję i pozdrawiam

 

Malini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my robiliśmy jesienią dach (również dachówka) i w sumie za cieślę i dekarza daliśmy 17 tys. woj wielkopolskie. Myślę że 28 tys to trochę dużo, z tego co nam Ci fachowcy mówili to to jest bardzo prosty dach, bez żadnych wypustek i itp.

Napiszecie namiary na dekarzy? My mamy wycenę- praca 28.tys, materiał na więźbę i strop plus deskowanie -19 tys oraz cena dachówek od 20 tys w górę.

Wydaje mi się, że dużo jak na woj.wielkopolskie. Nam też mówili, że dach prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mocno zastanawiamy się nad wyborem projektu wymarzonego domu, Kasjopea spełnia właściwie wszystkie nasze wymagania. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze byłoby zobaczyć "klocuszka" w realu. Stąd moja gorąca prośba do budujących w okolicach Sochaczewa, Skierniewic lub Warszawy o możliwość oglądnięcia domku nawet w stanie surowym ;)

kontakt do mnie: [email protected]

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.My rowniez zaczynamy budowe Kasjopea III.Poki co jestesmy na etapie papierologii i po rozmowach z architektem ale jestem dobrej mysli i mam nadzieje na szybka realizacje.Budujemy w Szczecinie!Poczatkowo brane byly na tapete inne projekty takie jak Sonet, Slodki a nawet Topaz ale doszlismy do wniosku ze Kasjopea bedzie najblizsza temu czego oczekujemy.Forum juz przeczytalam wzdluz i wszerz po pare razy wiec mysl;e ze mertorycznie jestem przygotowana na wyzwanie jakim jest budowa domu.Ach zazdroszcze tym co juz mieszkaja....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...