Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

czy ktoś robił strop teriva zamiast drewnianego na poddaszu? Nasz majster poleca tak zrobić dla wzmocnienia całej konstrukcji domu. Słyszałem też że stropy drewniane "pracują" i mogą z czasem pojawić się pęknięcia na tynkach.

Lada dzień ruszamy ze ścianami:) Na jesieni zrobiliśmy stan zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W nawiązaniu do poprzednio wrzuconych zdjęć Kasjopei innych Forumowiczów, podsyłam również kilka od siebie. POZDROWIENIA DLA BUDUJĄCYCH

 

http://imageshack.us/photo/my-images/101/dscn4971n.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/545/dscn4973i.jpg

 

Zrobiliśmy pełne deskowanie ( deski i papa ok 4500 zł ).

 

a cały koszt dachu ile Wam wyszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zamontował instalację odgromową?

Jakiego rządu są to koszty?

 

Instalacja odgromowa poprowadzona od kominów wypuszczona na dwa zejścia (w projekcie są cztery):

- uchwyt gąsiorowy G5 - 20 sztuk - 126 zł

- uchwyt pod dachówkę skręcany L-415 - 2 szt. - 16 zł

- drut ocynk fi 6 mm - 12 kg - 65 zł

Razem: 207 zł

Robocizna nie podam bo instalację odgromową dekarze zrobili w ramach swoich prac.

Do tego na początku murarze podłączyli taśmy bednarki bezpośrednio do zbrojenia ław fundamentowych (około 12 mb bednarki) też wykonali to w ramach swoich prac.

Nie wiem ile może kosztować podłączenie uziemienia do szpil uziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktoś robił strop teriva zamiast drewnianego na poddaszu? Nasz majster poleca tak zrobić dla wzmocnienia całej konstrukcji domu. Słyszałem też że stropy drewniane "pracują" i mogą z czasem pojawić się pęknięcia na tynkach.

Lada dzień ruszamy ze ścianami:) na jesieni zrobiliśmy stan zero

 

zostawiamy strop drewniany, wzmocnimy płytami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktoś robił strop teriva zamiast drewnianego na poddaszu? Nasz majster poleca tak zrobić dla wzmocnienia całej konstrukcji domu. Słyszałem też że stropy drewniane "pracują" i mogą z czasem pojawić się pęknięcia na tynkach.

Lada dzień ruszamy ze ścianami:) Na jesieni zrobiliśmy stan zero

 

My zrobiliśmy strop nad piętrem z terrivy. Zdecydowanie POLECAM!

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos mi powie czy lepiej budowac z Ytonga czy z Porothermu?Architekt pozostawia to do naszej decyzji a my wiadomo laicy za cholere nie mamy pojecia

 

Porotherm to: średnia waga, średnie promieniowanie, podwyższona kruchość, średnie przenikania ciepła, słaba nasiąkliwość i trudna obróbka.

Gazobeton to: mała waga, małe promieniowanie, średnia kruchość, małe przenikanie ciepła, duża nasiąkliwość i łatwa obróbka.

Kasjopejki budują z Ytonga, Wienerbergera, Silki i wielu innych. Co jest lepsze ciężko jednoznacznie powiedzieć.

Ja wybrałem Porotherm Wienenbergera i z akustyki ścian jestem zadowolony, wody też bardzo mało jest w budynku, budowali dosyć szybko, ale niepodobała mi się kruchość materiału, montowanie kołków jest problematyczne, tynków na pewno pójdzie dużo więcej niż na beton komórkowy. Zobaczymy za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie do osób które juz szczęśliwie zamieszkują w kasjopea.

czy ktoś z Państwa ma ogrzewanie gazowe- na dole podłogówka a na górze grzejniki i mógłby podzielic się wiadomością jaki piec wybraliście i czy jesteście zadowoleni?(firmę plus model) oraz jaki zasobnik na wode zastosowaliście.

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos z zaawansowanych w budowie(aczkolwiek niekoniecznie)moze rzucic okiem na zmiany jakie przewidzialam w projekcie?Wczoraj bylismy u architektki zglosic zmiany wiec gdyby bylo cos nie tak mam szanse jeszcze na weryfikacje.PARTER:-likwidacja okna na scianie bocznej w kuchni,-likwidacja podcienia celem uzyskania wiekszego salonu,-w jadalni trzy waskie okna pionowe zamiast pojedynczego,-likwidacja okien na schodach na pietro,-zmniejszenie lazienki w celu powiekszenia schowka,-likwidacja gabinetu na korzysc pomieszczenia gospodarczego z wejsciem od ogrodu,-likwidacja prysznica w lazience,-w salonie w oknie ktore ma slupek w narozniku bedzie normalny filar dzielac tym samym okno lamane na dwie czesci,-w pomieszczeniu gospodarczym uzyskanym z gabinetu przewidzialam mala wanne i wc,-PIETRO:-likwidacja wnek w sypialniach przylegajacych do siebie,-w duzej sypialni likwidacja loggi i bocznego okna,-przesuniecie garderoby w celu powiekszenia gabinetu,-przesunac scianki w lazienkach w celu powiekszenia pralni,-wejscie do pralni z korytarza.No i to by bylo na tyle.Prosze o sugestie ,uwagi etc etc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Państwa byduje w okolicach Warszawy (tak do 100km) domek z gabinetem i może udostępnić w celu obejrzenia, głównie chodzi nam o ten pokój za salonem bo planujemy tam zrobić gabinet stomatologiczny. Z góry dziękuję.

Pozdr,PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...