Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po pierwsze nie mogłem mieć wyższego budynku, bo warunki zabudowy określały maksymalną wysokość w kalenicy na 8,15.

Po drugie nie wiadomo czy podwyższenie kalenicy nie zmieniłoby bryły budynku (dach miałby wtedy wyższy spadek przy podniesieniu kalenicy, lub dom byłby wyższy gdyby podnieść ściany zewnętrzne i zostawić spadek dachu).

 

Ale przyznaję, że po zobaczeniu efektu końcowego strych robi wrażenie (jego powierzchnia) i kusi by dokonać zmian :-)

 

Właz robię tuż przy sypialni i łazienkach. Jest bezpieczniej, bo dalej od klatki schodowej - wchodzenie na 2,7m tuż przy schodach nie byłoby komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o takim problemie. U mnie na bank murarze robili tak jak jest w projekcie.

Na logikę biorąc lepiej zbyt szerokie niż za wąskie :-) Przecież nawet za szerokie ławy niczemu nie przeszkadzają. Na nich muruje się jeszcze ściany fundamentowe i dopiero potem ściany.

 

Moja rada: zadzwońcie do biura projektów i spytajcie się o tą sprawę. Pamiętajcie, że każda zmiana elementów konstrukcyjnych (a takimi są ławy fundamentowe) wiąże się ze zmianami w projekcie lub przynajmniej pisemną zgodą kierownika budowy. Murarze sami to mogą co najwyżej sobie przerwę śniadaniową zrobić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dłuższego już czasu śledzę wątek dotyczący budowy Kasjopei, ponieważ nam z żoną również wpadł w oko ten projekt. W tej chwili jesteśmy na etapie domykania zakupu działki, już mamy podpisaną umowę przedwstępną, a budowę chcemy zacząć wiosną 2011 roku (25km od Warszawy, kierunek na Katowice) :) . Po wcześniejszych wypowiedziach widzę, że wiosną powinienem rozpocząć załatwianie spraw papierkowych w urzędach, aby wyrobić się ze wszystkim.

Mam kilka pytań do osób, które są bardziej zaawansowane w rozważaniach, czy już nawet budują dom. Interesuje mnie wersja E projektu z podwójnym garażem. Zauważyłem w projekcie, że jego szerokość, to zaledwie 5,68m. W mojej ocenie absolutne minimum to 6m, a najlepiej 6,5m. Zastanawiam się, jak skomplikowaną operacją będzie taka ingerencja w projekt. Chcę zachować oryginalny kąt nachylenia dachu, w związku z tym wyżej wypadnie szczyt dachu, pojawi się problem z oknami na piętrze, itd. Zastanawiam się, czy gra jest warta świeczki. W projekcie podstawowym garaż ma szerokość 3,6m i wiadomo, że zakupy będzie można wyciągać w garażu.

Kolejne pytanie dotyczy kominka, a w zasadzie komina od kominka. Oglądałem przykłady wizualizacji na stronie internetowej i rozumiem, że komin poprowadzony jest w kierunku ściany, a potem do góry w rogu pokoju? Czy przy takim usytuowaniu kominka i takim poprowadzeniu przewodu kominowego, można zastosować wkład z płaszczem wodnym?

I na koniec jeszcze jedna sprawa. Czy ktoś z Was zakupił „pakiet wentylacja i kominek”? Czy zawiera on opis rozprowadzenia ciepła od kominka na poszczególne pomieszczenia z użyciem turbiny? Czy rozważaliście inne usytuowanie kominka?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Wszystkich,

 

Właśnie odkryłam projket Kasjopea i wiem że to jest to...

 

Czytałam Wasze wpisy - bardzo cenne uwagi. My planujemy zacząć budowę we wrześniu (fundamenty albo stan surowy otwarty), na razie czekam na warunki przyłączy.

 

Czy jest ktoś kto już zaczął budowę w okolicach Warszawy albo wie gdzie kasjopea już stoi ? Chętnie bym sobie taki domek obejrzała...

 

Mam jeszcze pytania:

 

Na ile sezonów rozkładacie budowę?

Jakie koszty budowy zakładacie (jak się ma kosztorys mg projektu do realiów)?

 

Będę wdzięczna za wszelkie info :)

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich zwolenników Kasjopei, dokladnie rok temu ten projekt stal sie inspiracją do rozpoczęcia budowy naszego domu. Projektem byłam zachwycona, ale widziałam, że kuchnia jest mała i nie ma dodatkowego pokoju na dole, ktory jest nam potrzebny dla mamy, ktora ma problemy z poruszaniem. No i salon trochę mały, a podcienia byśmy na pewno nie poświecili na salon. Zaczęły sie rozmowy z MG Projektem. Wyslałam im swój pomysl na Kasjopeę i zrobili projekt z poszerzona kuchnią, podwójnym garażem i dodatkowym pokojem na dole. I wówczas poszliśmy do pani architekt, która miala umieszczać projekt na dzialce i ona powiedziala nam, żebyśmy nie patrzyli na dom z zewnątrz tylko na jego funkcjonalność. poprosiła nas abyśmy jeszcze poszperali po projektach i przyszli za tydzień. I wówczas wpadl mi w oko projekt Słodki MG Projektu, wlasciwie bardzo podobny do Kasjopei, ale troche większy wydawal się bardziej funkcjonalny. Przy kuchni jest spiżarnia i salon trochę większy. W tej chwili jesteśmy na etapie więźby dachowej. Na parterze mamy już ścianki działowe i jestem bardzo zadowolona, że wybralam wlasnie Słodkiego, no może kuchnię poszerzyłabym jak w Kasjopei, ale teraz już za późno.

Kto jeszcze nie zaczął budowac niech zastanowi się nad Słodkim, filmy z budowy można oglądać na http://www.youtube.pl, mój nick 27emiranda, filmy są trochę stare, ale postaram sie w najbliższym czasie zamieścić nowe

Pozdrawiam bardzo serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

Widzę, że od jakiegoś czasu wątek Kasjopei trochę marnieje. Mam nadzieję, że jest to spowodowane okresem zimowym, a wiosną, kiedy prace ruszą „z kopyta” forum ponownie ożyje. Wcześniej pisałem, że jesteśmy po podpisaniu umowy przedwstępnej zakupu działki, dziś już mamy podpisany końcowy akt notarialny, oficjalnie przejęty licznik energii elektrycznej, a także przepisaną umowę na zrobienie przyłącza gazu (ale to dopiero jak będzie gotowy dom). Tyle przechwałek. Oczywiście projekt Kasjopea jest ciągle naszym faworytem, choć jeszcze go nie kupiliśmy. Mamy wątpliwości dotyczące szerokości garażu i kominka, które opisałem kilka postów wcześniej. Ciągle liczę, że ktoś go przeczyta i podzieli się swoimi uwagami (niekoniecznie merytorycznymi :)).

 

Pozdrawiam Wszystkich

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Twojego wcześniejszego posta to myślę, że nikt nie zna na niego odpowiedzi.

O ile wiem żadna Kasjopea z podwójnym garażem nie wyszła poza stadium ... zakupu działki więc nie ma osoby która mogłaby odpowiedzieć Ci na wątpliwości związane z problemami z podniesieniem dachu przy poszerzeniu garażu. To pytanie można zadać w biurze projektów. Pewnie za opłatą zrobią wizualizację takich zmian i wszystko będzie wiadome. Bez tego i tak się nie obejdzie, bo to zmiany konstrukcyjne i muszą mieć zgodę projektanta oraz nowe rysynki techniczne dachu, przekrojów itd. Moje doświadczenia z podniesieniem dachu garażu na nic się nie zdadzą, bo są związane z pojedyńczym garażem, a po drugie opisałem je już we wcześniejszych postach.

Drugie pytanie jest raczej do fachowców niż do nas :-) Szczerze powiem nie mam pojęcia jakie są wymagania przy płaszczu wodnym, bo sam takiego rozwiązania nie przewiduję.

Pakietu wentylacja i kominek nie kupowałem. Jak brałem projekt z MGProjektu to jeszcze takiej opcji nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

postanowiłam się uaktywnić by coś działo się na forum:) (chociaż na razie to nic ważnego do tematu nie wniosę:)

Również mam nadzieje że na wiosnę będzie więcej dyskusji na forum i fotek - na co bardzo liczę i czekam

My,wciąż jesteśmy na etapie papierologi, ale projekt Kasjopei(z pakietem wentylacja i kominek) już kupiliśmy:)

planujemy w tym roku w czerwcu rozpocząć budowę naszego wymarzonego domku.w planach mamy rozłożenie budowy na trzy etapy: w pierwszym roku fundamenty,w drugim mury,dach itp. a w trzecim wykończenie.taki jest plan a zobaczymy jak będzie:)

pozdrawiam wszystkich cieplutko

i oby jak najszybciej przyszła wiosna :D

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zastanawiamy się nad zakupem projektu Kasjopea z MG projekt, chciałem zapytać jak kształtują się rzeczywiste koszty stanu surowego zamkniętego w odniesieniu do kosztorysu przedstawionego na stronie MG projekt.

Mam także prośbę do Zwola1 - czy możesz załączyć jakieś nowe zdjęcia z budowy? Jak daleko posunęliście się z już budową?

Pozdrawiam, Edem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów. W przyszłym tygodniu zaczynam budowę domu Kasjopea z podwójnym garażem. Na moje życzenie pracownia MG Projekt opracowała mi wariant z obydwoma stropami w postaci monolitycznej płyty żelbetowej. Aktualnie jest to wariant F i można się z nim zapoznać na stronie internetowej pracowni. Jak wszystko będzie szło zgodnie z planem to na jesieni będę miał stan developerski. Oczywiście na bieżąco mogę zamieszczać fotki z realizacji. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie montujemy sufity podwieszane i "uzbrajamy" kotłownię - podłączenie pieca CO, gazu itd.

Czekamy za szpachlowaniem ścian i sufitów.

Powoli już widać normalność w pomieszczeniach.

 

Jak znajdę chęci to zrobię w weekend zdjęcia i zamieszczę na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem kolejną osobą, która przymierza się do budowy domu a projekt Kasjopea to mój faworyt. Cieszę się, że coraz więcej osób pojawia się na tym

forum i będzie z kim się wymieniać uwagami.

 

adam45ar mam pytanie do Ciebie. Czemu zdecydowałeś się na stropy monolityczne? Kierowałeś się kosztem wykonania, właściwościami użytkowymi

czy zdecydował jakiś inny czynnik?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś, przerabiał projekt tak aby zwiększyć

wysokość strychu albo myśli o tym . Wydaje się, że było by to dobre miejsce na rekreację.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a jednak wróciłam do Was :D

Szmaragd okazał się za szeroki na moją działkę, kupiłam projekt Kasjopea !!!! umocnił mnie w tej decyzji Zwola :D

Minęło już 2 miesiące od zaczęcia spraw papierkowych potrzebnych do pozwolenia na budowę (warszawka) wrrrrr....

Ekipę budowlaną umówiliśmy od połowy sierpnia, podobno wyrobią się w 6-8 tyg.

Wszystkich którzy już zaczęli budowę proszę o zdjęcia i relację z postępów,

trzymam kciuki za pogodę i fachowców

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...