Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam ogromną prośbę dostałam wycenę od budowlańców za wszystko chodzi o robociznę wyliczylyli mi 81.800

 

od fundamentów po dach

wycena obejmuje koszty wykonania w stanie surowym poszczególnych etapów. nie uwzględnia kosztów materiałów jak też stempli budowlanych, desek szlunkowych, koparki oraz faktury.

 

 

nie bardzo wiemy o co chodzi z ta fakturą? czy to znaczy że nam jej nie dadzą? robota na lewo?

napiszcie prosze czy to dobra cena? i ile mniej więcej kosztują materiały do kasjopei my będziemy budować tak jak w projekcie z POROTHERM-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam mam ogromną prośbę dostałam wycenę od budowlańców za wszystko chodzi o robociznę wyliczylyli mi 81.800

 

od fundamentów po dach

wycena obejmuje koszty wykonania w stanie surowym poszczególnych etapów. nie uwzględnia kosztów materiałów jak też stempli budowlanych, desek szlunkowych, koparki oraz faktury.

 

nie bardzo wiemy o co chodzi z ta fakturą? czy to znaczy że nam jej nie dadzą? robota na lewo?

napiszcie prosze czy to dobra cena? i ile mniej więcej kosztują materiały do kasjopei my będziemy budować tak jak w projekcie z POROTHERM-u

 

Mogę pomóc z wyceną szacunkową dla Kas. III, rzeczywista już widać, że będzie inna. Za stan zero firmy chciały od 15 tys do 18 tys. Ściany- 7.300-8.200. Strop i zbrojenie- od 8.400 i 2.900 do 12 tys i 3.200. Działowe 3-5 tys. Kominy od 1-2 tys. Dach- robocizna z wykonaniem stropu 75 zł/m2. Materiały z dachem przekroczą 100tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za murarkę stanu zero, z wylewaniem schodów przed domem i w środku, ocieplaniem fundamentów zapłaciłem 46.000 (robocizna)w Lubelskim, Stan surowy tak jak na wcześniejszych zdjęciach na forum robocizna + materiały 190.000 (dom z belitu, dachówki ceramiczne)materiały z FV robocizna bez, nie bez znaczenia w nasyzm przypdaku był dość znaczy koszt płaskiej dachówki co o około 8-9 tys podbiło koszty.

Pozdrowienia dla Budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ta namrozpisali

 

1.LAWY FUNDAMENTOWE- pomoc przy koparce,szalunki,zbrojenie,

 

betonowanie,rozszalowanie 4.900.00

2.ŚCIANY FUNDAMENTOWE-bloczki betonowe wymurowanie 6.100.00

3.IZOLACJE POZIOME+PIONOWE LAW I ŚCIAN FUNDAMENTOWYCH-papa izolacyjna

lub folia,2x izolbet,styropian 5 cm 1.800.00

4.KANALIZACJA-montaż kompletnej kanalizacji pod wylewka betonowa do

stanu ;0; oraz zrobienie podejść do wody prądu itp

1.400.00

5.STAN ;O;-zasypka,utwardzenie,wylanie betonu

2.200.00

6.ŚCIANY PARTER ZEWNĘTRZNE-kompletnie

7.300.00

7.ŚCIANY PARTER WEWNĘTRZNE-kompletnie

4.200.00

8.SCHODY ŻELBETONOWE-szalunki,zbrojenie,betonowanie,rozszalowanie

2.200.00

9.STROP NAD PARTEREM-TERIVA-belki,pustaki,zebra rozdzielcze,

betonowanie.

5.800.00

10.SLUPY BETONOWE+ PODCIĄGI

2.600.00

11.BALKON

800.00

12.KOMINY KOMPLETNIE-od posadowienia do czapki

2.600.00

13.ŚCIANY PIĘTRO ZEWNĘTRZNE-kompletnie

8.200.00

14.ŚCIANY PIĘTRO WEWNĘTRZNE-kompletnie 4.600.00

15.TRZONY BETONOWE+WIENIEC 2.400.00

16.STROP DREWNIANY-konstrukcja+plytyOSB 4.400.00

17.KONSTRUKCJA DACHU+DASZKI 8.900.00

18.LACENIE+KRYCIE DACHÓWKĄ 8.700.00

19.OBRÓBKI BLACHARSKIE+RYNNY 2.400.00

20.WYŁAZ DACHOWY 300.00

 

81.800.00

 

POWYŻSZA WYCENA OBEJMUJE KOSZTY WYKONANIA W STANIE SUROWYM

POSZCZEGÓLNYCH OPISANYCH ETAPÓW.NIE UWZGLĘDNIA KOSZTÓW

MATERIAŁÓW JAK TEZ STEMPLI BUDOWLANYCH,DESEK SZALUNKOWYCH,KOPARKI

ORAZ FAKTURY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Malini jak u Ciebie postępy? z wielką ochotą bym zobaczył Twój domek na żywo.

 

Witam Thomi2,

 

właśnie robię więźbę dachową, za tydzień będzie już odeskowany cały dach, nie mam działówek na piętrze i schodów.

 

Zapraszam, po weekendzie.

 

pozdrawiam

Malini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas wciąż papierologia, dziś dostałam wiadomośćod architekta że papiery gotowei możew piątek uda się złożyć papier o pozwolenie na budowę ;))

 

To witam w klubie!Jestesmy widze na tym samym etapie.Nasza architektka dzwonila ze na przyszly tydzien beda gotowe zmiasny ktore nanieslismy i mozna skladac dokumenty do urzedu.I czekac,czekac czekac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papierologia!

 

rok temu kupiliśmy działkę tyle że u nas trochę inna historia bo na działcebyły dwa budynki do wyburzenia,więc doszła cała papierologia związana z wyburzeniem i wczesniejszym ściągnieciem dachu pokrytego azbestem:bash:

 

czyli wychodzi że ok.roku u nas wszystko trwało szok:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że trzeba tak czekać . U mnie nawet jeszcze projektu nie ma bo nie moge sie zdecydować. A ile wam mniej więcej czasu zajeła papierologia?

 

U nas, od momentu zakupienia projektu do wydania pozwolenia mineło 4 miesiące, przy czym sprawy załatwialiśmy w dość powolnym tempie, bo to i tak okres zimowy był... A już jutro na działkę wjeżdża koparka i zaczyna się zabawa ;)

pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Michała&gosi jakie koszty ponieśliście w trakcie zimy w zwiazku z ogrzewaniem . Jestem obecnie przed wprowadzką do kasjopei mam równiez rekuperator przy czym ja mam 100 % podłogówki oraz kominek z płaszczem wodnym . Wiem z wcześniejszej korespondencji , że macie kominek bez podłączenia do centralnego ogrzewania. Dlategojestem ciekaw jak u Was kształtowały się koszty ogrzewania .

pozdrawiam Krzysztof z Malborka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

Jak tam postępy na budowie? U nas za kilka dni będą wylewki :) Potem będzie trochę przerwy to planujemy zająć się elewacją- na razie mamy tylko styropian + siatka + klej. Trzeba to jeszcze raz zaciągnąć klejem i położyć tynk. I mam tutaj pytanie do osób co elewacje robiły po położeniu blachy lub dachówki na daszkach bocznych. Jak udało się rozwiązać problem rusztowań? Wczoraj była jedna ekipa od elewacji i dla niej jedynym sposobem to ściągnąć blache. Czy faktycznie??? Może znacie inne sposoby, żeby tego uniknąć. Dzięki za podpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczam.....Kiedy ja bede mogla wstawic chocby zdjecie z wylaniua law?Przede mna daleka droga jeszcze.Czy wy tez tak dlugo czekaliscie na zatwierdzenie zmian w projekcie?Mialy byc gotowe na piatek a dzisiaj dzwonilam do architektki i okazuje sie ze niestety jeszcze 3 tygodnie.W sumie to juz beda ze dwa miesiace!Zgroza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

Jak tam postępy na budowie? U nas za kilka dni będą wylewki :) Potem będzie trochę przerwy to planujemy zająć się elewacją- na razie mamy tylko styropian + siatka + klej. Trzeba to jeszcze raz zaciągnąć klejem i położyć tynk. I mam tutaj pytanie do osób co elewacje robiły po położeniu blachy lub dachówki na daszkach bocznych. Jak udało się rozwiązać problem rusztowań? Wczoraj była jedna ekipa od elewacji i dla niej jedynym sposobem to ściągnąć blache. Czy faktycznie??? Może znacie inne sposoby, żeby tego uniknąć. Dzięki za podpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam,

Ania

 

W naszym wypadku wymontowali kilka dachówek reszte nakryli żeby nie pobrudzić i rozstawili rusztowania, nie było większych problemów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My zaczęliśmy budowę naszej Kasjopei (trochę poszerzonej i wydłużonej) 16 kwietnia br.

Na poczętku pogoda nas nie rozpieszczała, ale daliśmy radę. Jak przywieźli nam stal, to jeden z panów od rozładunku zapytał: "Pani, a ten dom to za tym basenem będzie budowany?". Hmmm, dzień po tym, jak zdjęliśmy humus, to była mega ulewa i faktycznie zrobił nam się płytki, za to konkretnych rozmiarów basenik...

Mamy wysokie fundamenty z powodu wód gruntowych (prawie 1 m wys.), robiliśmy ciężką izolację przeciwwodną, więc grzebanina w ziemi trwała długo. Skorzystaliśmy też z odsłoniętych fundamentów i zrobiliśmy odwodnienie wokół domu.

Obecnie mamy postawione ściany parteru ,kominy, zbrojenie na schody, wylane nadproża, zbrojenia na około pod strop. Panowie budowlańcy układają terivę (ze Stropexu).

W tym tygodniu powinniśmy mieć sufit :)

Dom duży, a mnie się wszystko wydaje mniejsze niż wynika z ilości metrów. Słyszałam, że tak jest, hehehe

 

pozdrawiam wszystkich budujących Kasjopeę

 

kalafiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym wypadku wymontowali kilka dachówek reszte nakryli żeby nie pobrudzić i rozstawili rusztowania, nie było większych problemów

Pozdrawiam

 

Przy dachówce to właśnie mniejszy problem- w naszym przypadku trzeba ściągnąć całą blache. No nic, może coś jeszcze wykombinujemy. Dzięki za informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...