Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, po wylaniu fundamentów w styczniu niebawem ruszamy z murami. Mam pytanie czy ktoś myślał o zamianie okna na drzwi do kotłowni w Kasjopea III ? Wydaje mi się, że byłoby to bardzo wygodne w użytkowaniu codziennym tymbardziej, że mamy piec na ekogroszek. W przepisach nigdzie się nie doczytałam, żeby było to zabronione, ale też nigdy z takim rozwiązaniem się nie spotkałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie do Michała&gosi jakie koszty ponieśliście w trakcie zimy w zwiazku z ogrzewaniem . Jestem obecnie przed wprowadzką do kasjopei mam równiez rekuperator przy czym ja mam 100 % podłogówki oraz kominek z płaszczem wodnym . Wiem z wcześniejszej korespondencji , że macie kominek bez podłączenia do centralnego ogrzewania. Dlategojestem ciekaw jak u Was kształtowały się koszty ogrzewania .

pozdrawiam Krzysztof z Malborka

 

Witam

Przez cala zime spalilismy niecale 4 tony ekogroszku. Wchodzi w to;

- uruchomienie pieca i nauka jego obsługi (poczatkowo spalal 50kg na dobe, pozniej wyregulowalismy do ok 20kg/dobe)

- awaria pieca (regulacja ciagu kominowego i problem z palnikiem, co rowniez powodowalo straty spalania)

- regulacja zaworow (stopnia przeplywu) petli podlogowych

- wygrzewanie scian domu i podlogi (rowniez mamy wszedzie podlogowke)

- nie byly zamontowane sterowniki temp w pokojach, przez co rownomiernie grzalismy wszystkie pętle (pomieszczenia) w mysl zasady - dogrzewam/wychladzam cala kondygnacje badz nie

Piec uruchomilismy w listopadzie i wyłączyłem w kwietniu.

Kominka jeszcze nie mamy podlaczonego, wiec nic na ten temat sie nie wypowiem.

Wylaczenie rekuperacji, tak jak wczesniej pisalem, po zrobieniu testu (po prostu ja wylaczylem) w czasie mrozow (ok -10st) obnizalo temp ok 2 stopnie w domu.

Sam jestem ciekaw, jak w tym roku bedzie wygladalo spalanie w zimie, moze ktos z forumowiczow o wiekszym stazu sie wypowie o ile w kolejnych sezonach spada spalanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wylaniu fundamentów w styczniu niebawem ruszamy z murami. Mam pytanie czy ktoś myślał o zamianie okna na drzwi do kotłowni w Kasjopea III ? Wydaje mi się, że byłoby to bardzo wygodne w użytkowaniu codziennym tymbardziej, że mamy piec na ekogroszek. W przepisach nigdzie się nie doczytałam, żeby było to zabronione, ale też nigdy z takim rozwiązaniem się nie spotkałam.

 

Witam

Mamy drzwi i okno w kotlowni. Przepisy nic tu nie maja do tego, o ile krawedz budynku, na ktorej sa wneki jest min. 4m od granicy dzialki i jest sprawna wentylacja w kotlowni (odbior kominiarza). Ale drzwi tu raczej pomagaja niz przeszkadzaja.

W codziennym uzytkowaniu sa nieocenione, zwlaszcza przy obsludze pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy drzwi i okno w kotlowni. Przepisy nic tu nie maja do tego, o ile krawedz budynku, na ktorej sa wneki jest min. 4m od granicy dzialki i jest sprawna wentylacja w kotlowni (odbior kominiarza). Ale drzwi tu raczej pomagaja niz przeszkadzaja.

W codziennym uzytkowaniu sa nieocenione, zwlaszcza przy obsludze pieca.

 

Super, dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej!A u nas zrobil sie powazny problem.Musimy podnies budynek o jakies 40cm bo konstruktorzy dopaczyli sie za mamy za plytko wody gruntowe. Problem tkwi w tym ze teraz nie wiem czy warunki zabudowy zezwalaja na taka wysokosc budynku.Juz bez podnoszenia z tego co pamietam miescilismy sie na styku z tym dachem.Mieliscie moze taka sytuacje,jesli tak to jakie rozwiazanie doradzacie?Spotkanie z architektka mam we wtorek ale moze w miedzyczasie ktos cos podpowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej!A u nas zrobil sie powazny problem.Musimy podnies budynek o jakies 40cm bo konstruktorzy dopaczyli sie za mamy za plytko wody gruntowe. Problem tkwi w tym ze teraz nie wiem czy warunki zabudowy zezwalaja na taka wysokosc budynku.Juz bez podnoszenia z tego co pamietam miescilismy sie na styku z tym dachem.Mieliscie moze taka sytuacje,jesli tak to jakie rozwiazanie doradzacie?Spotkanie z architektka mam we wtorek ale moze w miedzyczasie ktos cos podpowie?

 

Macie w projekcie tzw rzędną posadowienia budynku czyli określenie XXXX m npm wysokości podłogi parteru. Zmiany kierownik może też chyba dokonać w dzienniku, więc będzie dobrze. A wysokości budynku w kalenicy przecież nie zmieniacie a to jest w WZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach z tym calym usadowieniem budynku to juz sie cyrk zrobil.Koniec koncow stanelo na tym ze stawiamy na plycie fundamentowej w przeciwnym razie budynek na lawach musialby byc podniesiony o jakies 50 cm a ta opcja nam nie odpowiada.Dzwonilismy do znajomego ktory zajmuje sie budowlanka w Niemczech i on twierdzi ze tam buduje sie domy wylacznie na plytach fundamentowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gorąco :)

Muszę podzielić się tą radosną wiadomością, że i my w końcu ruszyliśmy z budową pełną parą. Ławy fundamentowe już wylane, bloczki wymurowane... Nie straszne nam burze i ulewy, w przyszłym tygodniu mam nadzieję zaczną pojawiać się ściany parteru :D

Dziękuję za podpowiedź z oknem w garażu, na pewno wdrożymy ten pomysł :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zeby obrazowo przedstawic odczucia z uzywania rekuperacji, mozna to opisac na przykladzie wentylacji w samochodzie.

Kiedy słońce nagrzewa wnętrze przez okna i wyłaczymy dmuchawe wentylatora, w samochodzie robi sie parno,duszno i gorąco. Na dluzsza mete trzeba uchylic okno, bo nie bedzie czym oddychac.

Kiedy w nagrzanym samochodzie wlaczymy dmuchawe wentylatora, nadal bedzie tam cieplo, ale nie bedzie juz parno i duszno, bo do srodka bedzie tloczone swieze powietrze z zewnatrz. Oczywiscie w domu jest wieksza kubatura niz w samochodzie, wiec nie czuc od razu gwaltownie zmian pogodowych ale ogolna zasada jest jak ww.

Dom stoi w pelnym sloncu, na dworze jest 31 stopni, komputer pokazuje, ze w srodku jest 24stopnie. Bypass uruchomił sie przy 22stopniach na dworze, z kratek wieje chlodne powietrze (pozycze pirometr i sprawdze temperature na wyjsciu z kratek), czerpnie mamy od pólnocy schowana w podbitce dachu Wiec na pewno rekuperator w chwili obecnej nie nagrzewa wnetrz, pokusze sie nawet o stwierdzenie ze lekko schladza, w domu jest przyjemnie chlodno, wszystkie okna sa pozamykane.

p.s. Tak jak pisalem, rekuperacja to nie jest klimatyzacja. :)

 

pozdrawiam

 

michal&gosia mamy do was pytanie,na jakim etapie inwestycje podjeliści decyzję o rekuperacji i ile w sumie was kosztowała ta przyjemność? Czy murarze sami zrobili stosowne prace podczas budowy czy mieliście specjalną ekipę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie do wszystkich użytkowników odnośnie odkurzacza centralnego dla Kasjopei III, czy ktoś z Was założył instalację, jeśli tak to jak się sprawdza, jaką wybraliście jednostkę centralną i jakiej długości macie wąż (wszędzie jak pytam proponują 9 metrów ale mi się wydaje że jest za długi). Zastanawiam się jeszcze nad rozwiązaniem hide-a-hose ale nie mogę namierzyć w okolicach Warszawy i w Warszawie sprzedawcy który oferuje ten system może Wy znacie?Będę wdzięczna za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal&gosia mamy do was pytanie,na jakim etapie inwestycje podjeliści decyzję o rekuperacji i ile w sumie was kosztowała ta przyjemność? Czy murarze sami zrobili stosowne prace podczas budowy czy mieliście specjalną ekipę?

 

Witam

1. Stan surowy zamkniety

2. Od poczatku do konca ekipa od rekuperacji

3. Pozostale informacje na stronie 32, 33 forum

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar budować projekt Kasjopea z MG projektu. Wkrótce kupujemy projekt, myślimy tylko jeszcze nad zmianami. Ktoś z Was robi drugą łazienkę na parterze?

Strasznie mi się ten projekt podoba i nawet innego nie dopuszczam do myśli, jak długo zajęła Wam budowa? I jakie koszty?

Na forum MG Projektu ktoś wspominał, że koszty podane przez pracownie sa realne, jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy zamkniety to okolo 240 tys zl. Instalacja elektryczna to 8,5 tys ( obecnie bedzie wyzsza bo wrosly ceny przewodów,wiec realnie okolo 10-11 tys., hydraulik robocizna okolo 7 tys i koszta materialowe ( w calym domu podlogowka ) to wydatek okolo 18 tys , tynki wewn okolo 650m.kw.nalezy pomnozyc przez cene średnio po 18-22 zl za 1 m.kw.,sufity podwieszane w calym domu to okolo 135-140 m.kw nalezy pomnozyc razy cena ocieplenia stropu + np. płyty OSB na strychu + cene regipsu. Ocieplenie domu wraz z podbitkami to 260 m.kw. mnozone razy cena 1 m.kw.-ja ocieplilem 18 cm styropianem , tynk mineralny ziarno 2 mm i do tego farba silikonowa. Podbitka wykonana za pomoca OSB z przyklejonym 2 cm styropianem ,siatka i ten sam tynk co na elewacji sciennej.Jako elementy ozdobne wykorzystalem deski elewacyjne ze styropianu eksdurowanego ,pokrytego specjalna substancja udajaca deske -efekt b. dobry ,kolor deski wybieramy sami. Cena takich desek przyklejanych bezposrednio na styropian z zatopiona siatka ,nie trzeba budowac rusztów i uzywac prawdziwego drewna- cena dosc wysoka okolo 200 za 1 m.kw.-efekt wizualny bedzie mozna ocenic bo zrobie fotki. W całym domu jednakowa wysokość posadzek.

 

witam,

czy zadowoleni jesteście z tych desek elewacyjnych? Czy Macie Państwo jeszcze namiary na sklep? Też planujemy takie rozwiązanie. Rozumiem że nie trzeba wcinać styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów w pierwszej kolejności gorace podziękowania dla Malini za możliwość obejrzenia jego domku i mądre porady.

druga sprawa to do poziomu 0 wszystko gotowe, od nastepnego tygodnia ściany parteru będą się pieły do góry. Po obejrzeniu domku maliniego zrezygnowaliśmy z dwóch okien na parterze, i oczywiście odwieczne pytanie o ile powiększyć wysokość otworu na okno, aby zmieściły się rolety????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów w pierwszej kolejności gorace podziękowania dla Malini za możliwość obejrzenia jego domku i mądre porady.

druga sprawa to do poziomu 0 wszystko gotowe, od nastepnego tygodnia ściany parteru będą się pieły do góry. Po obejrzeniu domku maliniego zrezygnowaliśmy z dwóch okien na parterze, i oczywiście odwieczne pytanie o ile powiększyć wysokość otworu na okno, aby zmieściły się rolety????????????

 

Witam

Z odpowiedziami dot. rolet cofnij sie do strony 41 forum.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, staralam sie przesledzic cale forum, ale nie dam rady dlatego wybaczcie jesli juz ten watek byl poruszany. Otóż takze zamierzam budować Kasjopeję lecz w zabudownie bliźniaczej z podpiwniczeniem. Znajduję projekty zbyliźniaczonej Kasjopei bez piwnic lub z podpiwniczeniem ale nie zbliźniaczonej. Czy ktos z Was widzial moze 2 w 1? Lub potrafi mi powiedzieć co się bardziej opłaca, zbliźniaczyć pojedynkę czy podpiwniczyć bliźniaka?

Z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...