Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dla zainteresowanych podpiwniczeniem Kasjopei IV wrzucam parę zdjęć piwnic. Nadmienię, że jeżeli ktokolwiek planuje podpiwniczenie powinien brać pod uwagę konieczność wykonania hydroizolacji z drenażem co się wiąże z nie małym kosztem. Całość moich prac izolacyjnych opisałem wraz z kosztorysem poniżej. Ceny robocizny nie podałem gdyż są to wylane hektolitry własnego potu czyli 3 tygodnie żmudnych prac.

hydroizolacja opis.jpg

https://picasaweb.google.com/105862905049068528083/Hydroizolacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Wow jak szybko!!!!! Jest piękna!!!! GRATULUJEMY..

my właśnie ogrodziliśmy działę i w przyszłym tyg wbijamy łopate

 

Witam,

 

Po długim milczeniu i ja chciałbym pochwalić się moją Kasjopeą.

http://img651.imageshack.us/img651/6100/20120725110802.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/4953/20120730165742.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/624/20120730170025.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/3222/20120730170008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem ze trzy razy i niestety za każdym razem wychodziło ok. 320 m2 elewacji (wykonawcy wychodziło znacznie więcej , więc musieliśmy dojść do kompromisu :). Co do podbitki to poszło jej ok. 68 m2 (ale jak widac zrezygnowałem z ozdobnego wykończenia podsuftiki).

Tynków było w moim przypadku więcej wyszło końcowo ok. 735 m2 ( ale to wiązało się z tym ,że drugi strop też wykonałem jako monolityczny i musiałem wytynkować cały sufit pierwszego piętra. Drugi strop jako monolit wychodzi zdecydowanie drożej ale na pewno zyskuje na tym bryła budynku - jest bardziej stabilna, wyciszamy również w ten sposób dach itp. Dodatkowo zyskujemy mozliwość dobrego docieplenia drugiego stropu. Patrząc teraz z perspektywy czasu nie żałuję tej decyzji.

 

Pozdrawiam,

 

dziki68

 

 

Dzięki za info. Czy możesz się podzielić jeszcze innymi zestawieniami. Np ile wyszło ci m2 elewacji z forum wyczytałem, że jest około 260m2. Ile wyszło m2 podbitki i tynków (z forum wyszło 650m2)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z racji, że na forum jak również w trakcie rozmów z innymi użytkownikami spotykam się z problemem doboru fachowej ekipy budowlanej mogę podać namiary na naszego murarz i jego pomocników. Robota idealna zero fuszerki i naszym zdaniem cena za wykonanie również nas satysfakcjonuje. Nasza Kasjopea buduje się w okolicach Poznania i jesteśmy na etapie wylewania stropu więc jeszcze 3 tygodnie i mury powstaną w całosci - jeśli ktoś jest zainteresowany mogę udostępnić bliższe informacje.

Teraz szukamy ekipy od dachu czy możecie napisać jak wam wyceniali wobociznę - chodzi nam o całość łącznie z położeniem dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota idealna zero fuszerki i naszym zdaniem cena za wykonanie również nas satysfakcjonuje.

Teraz szukamy ekipy od dachu czy możecie napisać jak wam wyceniali wobociznę - chodzi nam o całość łącznie z położeniem dachówki.

 

Też miałem dobre zdanie o moich murarzach do momentu gdy przyszli tynkarze i ocenili ile muszą dołożyć tynku z powodu krzywych ścian. Nie było tego widać ale zachowanie wszystkich płaszczyzn wnętrza wymaga szczególnej staranności a o taką pod koniec budowy trudno.

Cena stanu surowego bez dach (robocizna) to 37k ale tak z 3k to musiałem dołożyć do tynkowania

 

Za robociznę przy dachu (więźba + pokrycie blacho-dachówką) płaciłem 50zl/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem ze trzy razy i niestety za każdym razem wychodziło ok. 320 m2 elewacji (wykonawcy wychodziło znacznie więcej , więc musieliśmy dojść do kompromisu :). Co do podbitki to poszło jej ok. 68 m2 (ale jak widac zrezygnowałem z ozdobnego wykończenia podsuftiki).

Tynków było w moim przypadku więcej wyszło końcowo ok. 735 m2 ( ale to wiązało się z tym ,że drugi strop też wykonałem jako monolityczny i musiałem wytynkować cały sufit pierwszego piętra. Drugi strop jako monolit wychodzi zdecydowanie drożej ale na pewno zyskuje na tym bryła budynku - jest bardziej stabilna, wyciszamy również w ten sposób dach itp. Dodatkowo zyskujemy mozliwość dobrego docieplenia drugiego stropu. Patrząc teraz z perspektywy czasu nie żałuję tej decyzji.

 

Pozdrawiam,

 

dziki68

 

dziki68 dzięki za info. Myślę, że te 320m2 elewacji się zgadza gdyż luminda podała mi 300m2 przy jednostanowiskowym garażu.

Ile poszło Wam pustaków 25cm a ile działówek 11,5cm. Ile wyszło Wam bloczków fundamentowych (tu może być duża rozbieżność w zależności od warunków gruntowych)

Wracając do stropu jak był koszt materiałów na terrive. Ile poszło betonu na strop?

Sorry, że zawalam Was pytaniami ale jakoś trzeba zacząć. Szykuje sobie kosztorys jak ktoś będzie chętny mogę go później udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, udało nam się wylać fundamenty przed mrozami. Podaję poszczególne koszty, przy czym ze względu na teren nad wylewkę wyszliśmy 4 bloczkami. Czyli w sumie mamy prawie 180 cm w ziemi:

Geodeta wytyczenie domu - 500,00

Beton B20 z dodatkiem przeciwmrozowym z pompą - 43m3 - 11 190,00

Pręty + druty - 4 656,76

Cegły+pustaki szalunkowe - 5 133,71

Robocizna - 10 700,00

Wpis Pani Kierownik - 600,00

W sumie na dzień dzisiejszy kosztowała nas: 32 780,47zł

 

Ile wyszło wam ciężarówek/ ton piachu do zasypania fundamentów? Jaki był to koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zamierzam budować dom Kasjopea 3. Mam jedynie obawy co do wielkości salonu mam wrażenie że jest nieduży. Byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie paru zdjęć wnętrza i być może wypowiedzenia się na ten temat osoby która już mieszka w tym domu. Jeżeli ktoś zechciał by wysłać zdjęcia to podaje adres: [email protected]

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak !!!!! ;) Inaczej..., złe foto się wkleiło.... Jest TAK!!!! :D[ATTACH=CONFIG]132979[/ATTACH]

 

Barbarska czy możesz podać ile poszło Wam pustaków? Widzę, że poszerzyliście kuchnię. My jesteśmy po spotkaniu z architektem i niestety mamy tylko 15% zabudowy tak więc albo poszerzamy garaż albo kuchnię. Żonka zgodziła się aby był to garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbarska czy możesz podać ile poszło Wam pustaków? Widzę, że poszerzyliście kuchnię. My jesteśmy po spotkaniu z architektem i niestety mamy tylko 15% zabudowy tak więc albo poszerzamy garaż albo kuchnię. Żonka zgodziła się aby był to garaż.

 

 

Kuchni nie poszerzaliśmy, wszystko jest tak jak w projekcie, powiększyliśmy tylko drugie okno w kuchni, oba są teraz takich samych rozmiarów.

A cegły nam poszło ok. 3500 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchni nie poszerzaliśmy, wszystko jest tak jak w projekcie, powiększyliśmy tylko drugie okno w kuchni, oba są teraz takich samych rozmiarów.

A cegły nam poszło ok. 3500 sztuk.

 

Nie zauważyłem, że wy macie wersję 3 my planujemy wersję 4. Te 3500szt. to razem z działówkami 11,5 czy tylko 25cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...